Usteccy zdziercy

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
dumb
Kontakt:

Re: Usteccy zdziercy

Post autor: dumb » czwartek, 15 lipca 2010, 16:31

Ale jeżeli ktoś rozwadnia piwo to trudno nie przyznać temu racji.
PIWA ROZWODNIĆ SIĘ NIE DA*, można kupić gorszy gatunek i sprzedawać.

* - chyba, że poprzez dolanie wody bezpośrednio po nalaniu do pokala/kufla czy czego tam.

Teksty typu zdziercy z promenady też do mnie nie przemawia, nie ma przymusu kupowania na promenadzie, nie są oni monopolistami,
ale naginają umowy dzierżawy wstawiając np. kulki, obejście zapisu o zakazie poddzierżawiania jest proste. Stawki za dzierżawę też są śmieszne.
No ale cóż, umowy obowiązują...
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » czwartek, 15 lipca 2010, 19:32

dumb pisze:(...)Teksty typu zdziercy z promenady też do mnie nie przemawia, nie ma przymusu kupowania na promenadzie, nie są oni monopolistami,
Brak monopolu nie oznacza braku zdzierstwa - jedno nie jest wyznacznikiem drugiego. Dodatkowo istnieje jeszcze takie pojęcie jak zmowa cenowa. Zresztą słowo zdzierstwo w odniesieniu do promenady nie jest moim wymysłem tylko zapożyczeniem od kilku osób, z którymi rozmawiałem. Stąd pomysł założenia tego wątku.
dumb pisze:ale naginają umowy dzierżawy wstawiając np. kulki, obejście zapisu o zakazie poddzierżawiania jest proste. Stawki za dzierżawę też są śmieszne.
No ale cóż, umowy obowiązują...
Czyli nie dość, że mają śmieszne stawki to mimo to jeszcze "kręcą" - to świadczy o określonej mentalności a raczej wybujałej pazerności. Co do stawek to myślę, że większość wie kto w ratuszu je pierwotnie zatwierdził sprzecznie z interesem miasta i od kiedy się to ciągnie.
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

klaudiusz

Post autor: klaudiusz » czwartek, 15 lipca 2010, 20:47

celestyn pisze: Z tego co wiem to Graczyk usiłował urynkowić ceny dzierżaw na promenadzie. Udało mu się je nieco podwyższyć ale tylko nieco. Cen rynkowych nie udało się tam wprowadzić do dziś, a Graczykowi m.in. za tą śmieszną podwyżkę za jego kadencji usteckie kręgi biznesowe podziękowały "podkładając świnię" w postaci akcji z brakiem spełnienia wymogów formalnych do kandydowania na kolejną kadencję. Sam przypadkiem mimowolnie widziałem jak jeden z tych "biznesmenów" zacierał ręce z radości na wieść o niepowodzeniu Graczyka.

Podwyżki "nieco" wyglądają o ile sie nie mylę wyglądają następująco. Pierwsza umowa płatność około 40 000 zł druga umowa za Graczyka stawka wraz z ogródkami 500 000.

Awatar użytkownika
WielkiBrat

Post autor: WielkiBrat » czwartek, 15 lipca 2010, 21:02

Przeglądając niniejszy wątek dochodzę do wniosku, że część piszących hołduje starej definicji ceny:
"Cenę określa się jako wartość danego dobra wyrażoną w jednostkach pieniężnych, lub też koszt, jaki trzeba ponieść, aby uzyskać dane dobro"

Powyższe oznacza: Zapłać 1 PLN bo moim zdaniem tyle jest warty towar, usługa, dobro.

Tymczasem istnieje definicja, która (moim zdaniem) lepiej pasuje do obecnych realiów:
"Cena to określona wartość, wyrażona najczęściej w pieniądzu, przy której dwie strony transakcji (sprzedający i kupujący) są gotowi do wymiany towaru."

Oznacza to: Zapłać 1 PLN bo w większości przypadków za tyle zbyłem towar, usługę, dobro.

Niby obie przytoczone definicje znaczą to samo, ale ta druga bardziej pasuje do problemu cen piwa na promenadzie.
Kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem

AlteredState

Post autor: AlteredState » czwartek, 15 lipca 2010, 21:17

W związku z falą upałów ciekawie przedstawia się sytuacja cen wentylatorów "biurowych" w Słupsku (w Ustce pewnie podobnie). Nie dość, że notorycznie ich brakuje we wszystkich punktach to jeszcze ceny w ciągu tygodnia wzrosły o 100 - 150%. Jeszcze kilka dni i wentylator będzie droższy od przenośnego klimatyzatorka ... :roll:

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » czwartek, 15 lipca 2010, 22:12

Czyli wszystko jest ok i szafa gra.Nie ma monopolu a za to kwitnie konkurencja wspierana mądrą polityką władz. Frontem do klienta.:wink:
Jedno tylko mąci czystą wodę.
Jest syf , żarcie do dupy , ubogie menu (nieco lepsze jak kiedyś w barach mlecznych) i drogo jak w starej Europie.Powinno być smacznie i tanio a nie jest.Dziwne to wszystko.Na dodatek z roku na rok coraz gorzej i drożej.Trend jest oczywisty dla mnie.Więc czym to się skończy?Watą cukrową o smaku denaturatu za 20zł? :mrgreen:
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

AlteredState

Post autor: AlteredState » czwartek, 15 lipca 2010, 22:21

Pewnego pięknego dnia skończy się tak : "Towarzysze, wczoraj staliśmy nad przepaścią, dziś zrobiliśmy krok naprzód" [Gomułka] :mrgreen:

Adi

Post autor: Adi » piątek, 16 lipca 2010, 09:29

To jak to jest w końcu z tymi czynszami za dzierżawę? Co człowiek, to inna opinia...
Ja to się dziwię miastu, że nie prze do rozwoju zachodu i nowej promenady w tamtej części. Lub przedłużenia obecnej dalej na wschód. Większa kasa do miejskiej kasy. Głosiciele teorii spiskowej twierdzą, że promenada jest tak mocna, że torpeduje jakikolwiek rozwój miasta mogący zagrozić jej interesom. Zablokowany jest rozwój Ustki na wschód bo cwanie przyklejono miastu status uzdrowiska, wszelkie próby inwestycji po zachodniej stronie miasta ciągle się nie udają, nawet kładka na zachód ciągle napotyka na jakieś problemy. A miasto bankrutuje powoli. Normalnie pijawka, jeśli nie ośmiornica... Opinie zasłyszane, ciekawe ile w tym prawdy?
rozumiemy się? Będziemy się rozumieć, będzie dobrze... nie będziemy się rozumieć... rozumiemy się?

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » piątek, 16 lipca 2010, 10:36

W interesie miasta jest rozwój w zachodnią stronę. Ja myślę, że w interesie też gestorów z promenady jest szybkie połaczenie kładką na wysokości latarni. Przyspieszy to lokowanie się usług na zachodniej części, na której tzw. promenada może inwestować. Paradoksalnie, a może właśnie nie - skupienie wielu podmiotów w niewielkim obszarze zwiększa zainteresowanie klientów ( patrz Jantar w Słupsku). Stąd, z tego punktu widzenia miejsce skupienia przy Marinie, polomarket też może korzystnie wpłynąć na handel w tym miejscu. Z tym, że oferta musi być różnorodna, wtedy wszyscy maja interes. Przecież w polomarkecie wszystkiego się nie kupi, a klient polomarketu obok może spotkać się z ofertą Mariny - uslugowo - handlową. Ciekawe, czy np. w związku z ulokowaniem się poolomarketu, jego klienci korzystają więcej z dobrodzijstw Mariny - solarium, biur prawnych, telefoni komorkowej itd.

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » piątek, 16 lipca 2010, 10:57

Sadze ze niekorzystne warunki inwestowania w Ustce obejmuja skutkami i zachod. Podstawa jak juz radny Siudek pisal jest porzadna droga komunikacyjna z infrastruktura pod nia. Rozwoj zachodu spowoduje czesciowe ograniczenie rozwoju wschodu.

Wczoraj slyszalem jak kobieta z zachodu dzwonila do domu skarzac sie znajomym ze do morza nie kursuja zadne autobusy czy prywatny przewoznik (bus) jak ma to miejsce w kazdym miescie z atrakcjami ( to jeszcze ujdzie) Glownym powodem do narzekania jest jednak feralna przeprawa koscielniaka - plaza zach - brudny piasek i brak mozliwosci przejscia z wozkiem (spora gimnastyka).

Pytanie do radnych :

Jakie sa realne szanse na poprawe uszkodzen w chodniku na odcinku Zubrzyckiego - Pierogarnia(Walki mlodych) Zauwazylem ze codzienine mieszkancy sami od nowa plyty poprawiaja.
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » piątek, 16 lipca 2010, 11:08

elveez pisze: poprawe uszkodzen w chodniku na odcinku Zubrzyckiego - Pierogarnia(Walki mlodych) Zauwazylem ze codzienine mieszkancy sami od nowa plyty poprawiaja.
- gdzie to jest?

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » piątek, 16 lipca 2010, 11:16

Idac w dol Darłowska - 1 budynek po minieciu Walki mlodych po lewej(dawne mariano italiano-> Piekarnia Kapusty)

- poprawenie kraweznikow by przejazd wozkiem byl mozliwy
- poprawienie płytek (wejscie do kwiaciarni)
- zlikwidowaniu kaluzy na chodniku tuz przed Walki mlodych ( obecnie trzeba przejsc trawnikiem albo ulica) zapadniety chodnik

Apropos Topka wypowiedzi....
http://www.forum.ustka.com/viewtopic.php?f=130&t=632" onclick="window.open(this.href);return false;

Przepraszam za offtopic
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » środa, 17 sierpnia 2011, 16:56

Odkurzam wątek sprzed roku, nic się nie zmieniło. Usteccy pseudo biznesmeni a może pseudo gastronomicy nadal w nieuczciwy sposób naciągają ludzi. Ostatni artykuł z GP24 http://www.gp24.pl/apps/pbcs.dll/articl ... /733848344" onclick="window.open(this.href);return false; Warto też poczytać komentarze pod artykułem. Kary nakładane przez Inspekcję Handlową są nieskuteczne bo śmiesznie małe w porównaniu z nawet tylko dziennymi zyskami nieuczciwych "smażalników" tak jak nieskuteczne jest cała działalność inspekcji bo kontrole powinny być prowadzone wyrywkowo codziennie a nie "od święta" i we wszystkich placówkach gastronomicznych po kolei a nie kilku wybranych.

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » środa, 17 sierpnia 2011, 19:19

Miasto w polowie sobie samo gole strzela. To o czym pisalem ze 100 razy Prezes ZGK przylepiony do stolka - totalna ignorancja tematu + Urzad, ktory ma w nosie sluchanie uwag mieszkancow.

Wiadomo ze jak na rogu Marynarki kebabiarzowi postawiono 2 miejskie smietniki - to ten nie bedzie wystawial swojego, tylko postawi za lada w lokalu gdzie temperatura to 35 stopni. Takich przypadkow naliczylem lekko ok 30 Na magierowie prezes ZGK nie potrafi ustawic 10 kublow, to nic dziwnego ze syf na ulicach - za to w miescie tam gdzie nie trzeba, stoja kubly ktore zabrano z Magierowa (idzie poznac po grafiti na nich)
Obrazek

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » niedziela, 4 września 2011, 07:50

Inny wymiar promenadowych zdzierców nie tylko usteckich - oszukiwanie pracowników, na których się cały sezon zarabiało to normalka
http://www.gp24.pl/apps/pbcs.dll/articl ... /832234221" onclick="window.open(this.href);return false;
polecam komentarze pod artykułem

Awatar użytkownika
Wajper

Post autor: Wajper » niedziela, 4 września 2011, 10:57

Gratuluję młodocianym pracownikom pierwszej bolesnej lekcji życiowej. Na drugi raz będą uważać na umowy, co im tylko wyjdzie na zdrowie.

Co do handlarzy na promce - gratuluję. Kolejny udany sezon na leszcza.

A propos komentarzy na pod artykułem i na forum gp24 - niejaki Smurf Maruda sugeruje, że zmalwersowano około 5000 złotych w ramach przekrętów w projekcie "Akademia Bezrobotnego".

Beznadziejna głupota czy jaskrawa bezczelność, że tak z ciekawości zapytam?
"Muzyka to przyjemność, jakiej dusza ludzka doświadcza przez liczenie, nie zdając sobie sprawy, że ma do czynienia z liczeniem."
Gottfried Wilhelm Leibniz

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » niedziela, 4 września 2011, 11:56

...Gratuluję młodocianym pracownikom pierwszej bolesnej lekcji życiowej. Na drugi raz będą uważać na umowy, co im tylko wyjdzie na zdrowie....

Strasznie bolesne.Okropny "bul". :roll:

Inni płacą aby być tylko tydzień na promce i wdychać jod.

Młodocianym polecam aby wzięli się do prawdziwej roboty i lepiej płatnej. np za granicą.Polecam "gurkenflieger" czyli lotnik ogórkowy w Spreewaldzie.
Praca na dodatek leżąca i to pośród kobiet. :lol:

Obrazek

Sorka ale sprzedawanie okularów na promce i to u kogoś to ostatnie lenistwo fizyczne i psychiczne.Mnie ich nie szkoda
a kara niebios słuszna. :lol: :lol: :lol:
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » poniedziałek, 5 września 2011, 10:14

Topilzin pisze: Sorka ale sprzedawanie okularów na promce i to u kogoś to ostatnie lenistwo fizyczne i psychiczne.Mnie ich nie szkoda
a kara niebios słuszna. :lol: :lol: :lol:
W sumie masz rację, myślę że współczuć można tym, którzy na okrągło nabiegu zasuwali między brytfannami z rybami, frytkami, nalewakami z piwem itp.

Adi

Post autor: Adi » poniedziałek, 5 września 2011, 15:48

Topilzin pisze: Młodocianym polecam aby wzięli się do prawdziwej roboty i lepiej płatnej. np za granicą.Polecam "gurkenflieger" czyli lotnik ogórkowy w Spreewaldzie.
Pan Starosta Ziemianowicz to człowiek, który likwidując szkołę techniczną w Ustce myśli bardzo perspektywicznie i robi to dla dobra usteckiej młodzieży.

Bo zobaczcie: ZST kształci w kierunkach, w których i tak oszukają ich pseudopracodawcy z promenady, dla których młodzi pracownicy zasuwają na stojąco od rana do wieczora, za śmieszną kasę. Poza tym co to za poziom kształcenia, gdzie młody szczyl nie wie nawet, że przed przystąpieniem do pracy, zgodnie z prawem, powinien żądać umowy?
W zamian oferuje usteckiej młodzieży szkołę agrotechniczną. Wykształcenie idealnie wpisane w potrzeby rynkowe wspólnoty unijnej, w szczególności niemieckim sektorze "gurkenflieger" czy "szparagen". Praca leżąca, płatna w ojro, gdzie stawki za pracę są krotnością zdzierskich stawek promenadowych, z sumiennym przestrzeganiem zapisów prawa pracy przez skrupulatnych Niemców.
Poza tym gdzie taki młodzian lepiej nauczy się podstaw techniki czy mechaniki, niż odbywając praktykę z wykorzystaniem maszyn polowych, pasów transmisyjnych itp.

Chciałbym wyrazić głębokie uznanie dla Pana Starosty, za tak perspektywiczne myślenie. Jednocześnie chciałbym skrytykować radnych miasta Ustka, za to, że swoim krótkowzrocznym, nieprzemyślanym działaniem protestują przeciw likwidacji szkoły. Najpewniej nie działają oni w interesie młodzieży tylko ściśle określonych, wpływowych grup z promenady. Poganiacze gokartów powinni brać przykład z władzy wyższego szczebla.

:lol:

PS: Topilzin, fotki ze swoich wakacji powinieneś dawać w innym dziale :wink:
rozumiemy się? Będziemy się rozumieć, będzie dobrze... nie będziemy się rozumieć... rozumiemy się?

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » poniedziałek, 5 września 2011, 17:21

....
PS: Topilzin, fotki ze swoich wakacji powinieneś dawać w innym dziale...

Wiesz adi , spotykałem często właśnie takich ciężko pracujących prostych ludzi za granicą.
Tyrają aby kupić swoim 20-sto letnim gnojkom komputer , auto albo ciuchy.Ci natomiast jeśli im internet na to pozwoli to ewentualnie popracują w lato na parkingu lub przy okularach ale tylko jak ładna pogoda.W innym przapadku łapie ich grypa.
Sam nadal pracuję dużo , ciężko ale i chętnie choć nie przy ogórkach. :wink:
Wolałem się uczyć jak znalazła się możliwość i polecam to młodym.Nie na łatwiznę i wygodę w lato bo ani forsy ani doświadczenia.

amen

ODPOWIEDZ