Usteccy zdziercy

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Adi

Re: Usteccy zdziercy

Post autor: Adi » poniedziałek, 5 września 2011, 21:33

W wieku 20 lat musiałem już radzić sobie sam. Tak pechowy los to poukładał. Wierz mi, że do dziś zdarza mi się pracować i przy ogórkach i przy ziemniakach, przy sianie czy oborniku. Wiem jak to jest mieć ręce pełne odcisków. Ważne jest także by uczyć się rzeczy potrzebnych.

Ale wiem jedno. Warto dobrze robić swoją robotę. Bo wtedy dobra robota też cię znajdzie. Dlatego podpiszę się pod Twoimi radami.
rozumiemy się? Będziemy się rozumieć, będzie dobrze... nie będziemy się rozumieć... rozumiemy się?

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Post autor: GRABARZ » poniedziałek, 5 września 2011, 22:24

Adi pisze:W wieku 20 lat musiałem już radzić sobie sam. Tak pechowy los to poukładał. Wierz mi, że do dziś zdarza mi się pracować i przy ogórkach i przy ziemniakach, przy sianie czy oborniku. Wiem jak to jest mieć ręce pełne odcisków. Ważne jest także by uczyć się rzeczy potrzebnych.

Ale wiem jedno. Warto dobrze robić swoją robotę. Bo wtedy dobra robota też cię znajdzie. Dlatego podpiszę się pod Twoimi radami.
Miałem 16 lat jak po śmierci ojca wyprowadziłem się z domu i od tamtej pory radzę sobie sam. Nic w życiu nikt mi nie dał za darmo - na wszystko musiałem zapracować własnymi rękoma. Sprzedaż okularów na promenadzie to zajęcie być może dla leniwych i takich, którzy mają za dobrze w domu. Nie zwalnia to jednak ludzi zatrudniajacych do pracy od płacenia za wykonaną pracę.
Nie trzeba się nikogo bać. A jeśli ktoś się kogoś boi, to dlatego, że udzielił temu komuś jakiejś władzy nad sobą. (H.Hesse)

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » poniedziałek, 5 września 2011, 22:46

Jakby wszystko było jak trzeba to musieliby się podzielić zyskiem z państwem.Państwo pazerne , ludzie pazerni to jest jak jest.Każdy każdego chce wycyckać i myśli że coś ugra.W konsekwencji w dupę i tak dostaje najsłabszy co miało miejsce.
Im bardziej na dole tym gorzej , dlatego twierdzę że trzeba się uczyć i nie tylko w szkołach.Praktyka nawet ważniejsza.Może nie pomoże ale napewno nie zaszkodzi.
Chciał urwać , załatwiał na gębę to ma.
Są oczywiście wypadki , nie wątpię że wszyscy uczciwi tylko pracodawca zły.
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Post autor: GRABARZ » poniedziałek, 5 września 2011, 23:25

A jak o pracy, no to proszę...

Kobieta słyszy dzwonek do drzwi. Po chwili otwiera je i widzi kolegę męża, który pracuje z nim w browarze.
- Mam dla pani złą wiadomość. W browarze był wypadek i pani mąż zginął.
- O Boże! Jak to się stało?
- Wpadł do kadzi z piwem i się utopił.
Kobieta pyta przez łzy:
- Ale czy przynajmniej miał szybką śmierć?
- Obawiam się, że nie. Zanim utonął, wyłaził z kadzi pięć razy żeby się odlać.
Nie trzeba się nikogo bać. A jeśli ktoś się kogoś boi, to dlatego, że udzielił temu komuś jakiejś władzy nad sobą. (H.Hesse)

Adi

Post autor: Adi » wtorek, 6 września 2011, 09:52

Jakby w Ustce byłoby dużo miejsc pracy, młodzi olaliby byle jakich pracodawców. Pięć razy. Ile ja już się o tym nawypisywałem.
rozumiemy się? Będziemy się rozumieć, będzie dobrze... nie będziemy się rozumieć... rozumiemy się?

Awatar użytkownika
Wajper

Post autor: Wajper » wtorek, 6 września 2011, 13:33

Słusznie. Olaliby, a w konsekwencji wymusili uczciwość, jeśli pracodawcy chcieliby kogokolwiek kiedykolwiek zatrudnić. W sumie można ten sam cel osiągnąć inaczej:

a) nagłośnić wyroki w sprawach prowadzonych obecnie przez PIP, z wyraźnym, jasnym i głośnym wskazaniem na konkretnych przedsiębiorców-przestępców
b) bojkotować wszystkich nieuczciwych przedsiębiorców poprzez prowadzenie akcji informacyjnej wśród poszukujących sezonowej pracy i przestrzeganie ich przed umowami z pewnymi ludźmi

Proponuje, aby pokrzywdzeni wykorzystali m.in. to forum, by opowiedzieć o swych "perypetiach".
"Muzyka to przyjemność, jakiej dusza ludzka doświadcza przez liczenie, nie zdając sobie sprawy, że ma do czynienia z liczeniem."
Gottfried Wilhelm Leibniz

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » niedziela, 11 września 2011, 15:42

Capture.JPG
Capture.JPG (53.48 KiB) Przejrzano 1311 razy
przedsiębiorców poprzez prowadzenie akcji informacyjnej wśród poszukujących
Drogo? Nie kupuj. Zadna to nowosc ze na urlopie trzeba wydac. W niektorych miastach ceny sa na stalym poziomie od 2-3 lat. Piwo z kija w Zakopcu 8 zł czy to 1900 m.n.p.m czy w Kuznicach. Jak mawiaja miejscowi ceny na najwyzszym poziomie :)

Jak do salonu ferrari wpasc z 45 tys zł. Modena 1100 ccm ? hehehe
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Piotr A.

Post autor: Piotr A. » niedziela, 11 września 2011, 16:02

13:04 Olmeca Gold :twisted:

Awatar użytkownika
Wajper

Post autor: Wajper » niedziela, 11 września 2011, 17:20

elveez pisze:
przedsiębiorców poprzez prowadzenie akcji informacyjnej wśród poszukujących
Drogo? Nie kupuj. Zadna to nowosc ze na urlopie trzeba wydac. W niektorych miastach ceny sa na stalym poziomie od 2-3 lat. Piwo z kija w Zakopcu 8 zł czy to 1900 m.n.p.m czy w Kuznicach. Jak mawiaja miejscowi ceny na najwyzszym poziomie :)

Jak do salonu ferrari wpasc z 45 tys zł. Modena 1100 ccm ? hehehe
Nie zrozumiałeś. W nosie mam pieniądze turystów. Ujmę rzecz inaczej: należy ostrzegać przed nieuczciwymi pracodawcami. Piętnować ich społecznie. Może w ten sposób nikogo więcej nie oszukają.
"Muzyka to przyjemność, jakiej dusza ludzka doświadcza przez liczenie, nie zdając sobie sprawy, że ma do czynienia z liczeniem."

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » niedziela, 11 września 2011, 19:22

Oczywiscie....
Zacytuje Mirka....

Beda placic 1200 /m-c i piwo po 8-10 zl tak dlugo jak beda jelenie co za tyle pracuja/zaplaca.
I to co pisal Grabarz - dla niektorych to "sezonowa "koniecznosc...

Pytanie jak przekonac ludzi do tego by nie godzili sie za marne 200-300 zl wiecej do pracy na czarno.
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
maruda

Post autor: maruda » niedziela, 11 września 2011, 19:51

elveez pisze: Pytanie jak przekonac ludzi do tego by nie godzili sie za marne 200-300 zl wiecej do pracy na czarno.
Nie przekonasz. Nie przy tym bezrobociu.
Nawet jak się 50% postawi to zostaje drugie 50% którego na postawienie się zwyczajnie nie stać. Chlebek trzeba za coś kupić, nikt za darmoszkę go nie da.
Zastrzegam sobie wszelkie prawa do wszelkich tresci przeze mnie publikowanych na wylacznosc.
Tępię przejawy absurdu, GRATIS!!

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » niedziela, 11 września 2011, 20:41

13:04 Olmeca Gold
Dalo po korze ;)

Maruda no wlasnie co robic :) przestrzegac jak radzi Wajper ? Zdzierstwo jest czescia spirali...cos jak wyzsze podatki... Inspekcja handlowa/pracy spi ?
Obrazek

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Post autor: GRABARZ » niedziela, 11 września 2011, 22:30

Obrazek

Awatar użytkownika
maruda

Post autor: maruda » poniedziałek, 12 września 2011, 21:04

elveez pisze: Maruda no wlasnie co robic :) przestrzegac jak radzi Wajper ? Zdzierstwo jest czescia spirali...cos jak wyzsze podatki... Inspekcja handlowa/pracy spi ?
Jaka inspekcja?
Mamy dziki kapitalizm, ten rządzi kto ma kasę. Dlatego nie mam żadnych skrupułów i golę klientów tak samo, jak oni mnie by ogolili.
Zastrzegam sobie wszelkie prawa do wszelkich tresci przeze mnie publikowanych na wylacznosc.

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » poniedziałek, 12 września 2011, 21:34

Ja osobiście odpuściłem sobie już promkę.Kilka rybek i piwek w sezonie i kilka po.To wszystko.
Kiedyś siedziałem i balowałem bardzo często.Są inne i nadto lepsze możliwości a jadam w szkole.W ten sposób ograniczam krojenie.
Klientów natomiast nie kroję bo w mojej branży i klientach to się poprostu nie opłaca.
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Post autor: GRABARZ » poniedziałek, 12 września 2011, 22:38

Owoc żywota Twojego je ZUS.

Awatar użytkownika
maruda

Post autor: maruda » wtorek, 13 września 2011, 13:17

Topilzin pisze:Ja osobiście odpuściłem sobie już promkę.Kilka rybek i piwek w sezonie i kilka po.To wszystko.
U mnie w tym roku zakończyło się na kilku lodzikach.
I żyję :mrgreen:
Topilzin pisze: Klientów natomiast nie kroję bo w mojej branży i klientach to się poprostu nie opłaca.
I widzisz, sam w ten sposób stosując być może zaniżone ceny psujesz innym (konkurencji) rynek. Czy to dobrze? Całę życie w stołówce się stołowa nie będziesz.

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » wtorek, 13 września 2011, 17:15

Nie stosuję maruda zaniżonych cen ale też nie zdzieram.Akurat w moim przypadku zdzieranie szybko zakończyłoby się plajtą.
Nie oszukuję też ponieważ szybko straciłbym zaufanie klienta a mam stałych.
Pracuję jako podwykonawca dla dużych firm i wszelkie kombinacje nie mają sensu.Ceny ustalił w sumie rynek i od lat mało się zmienia.
Oczywiście w innych branżach jest różnie.Taki np. ustecki zdzierca nie ma stałego klienta i turystę ma za głupka , nie musi o niego dbać bo sądzi że ten sezonowy samograj będzie działał wiecznie.Zeby się nie zdziwił jeden z drugim.Do tego boormiszczyna bez pomysłów i cohones.Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują że będzie gorzej , źle już jest .

Awatar użytkownika
maruda

Post autor: maruda » wtorek, 13 września 2011, 20:34

Topilzin pisze:Nie stosuję maruda zaniżonych cen ale też nie zdzieram.
Czyli w sumie dobrze że użyłem trybu przypuszczającego ;)
Topilzin pisze: Oczywiście w innych branżach jest różnie.
W mojej też, i tez nie zdzieram ale też nie zaniżam stawek. Jak komuś za drogo to znajdzie taniej, ale najczęściej, po jakimś czasie i tak wraca do mnie.
Topilzin pisze:Taki np. ustecki zdzierca nie ma stałego klienta i turystę ma za głupka , nie musi o niego dbać bo sądzi że ten sezonowy samograj będzie działał wiecznie.Zeby się nie zdziwił jeden z drugim.Do tego boormiszczyna bez pomysłów i cohones.Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują że będzie gorzej , źle już jest .
I oby się w końcu zachłysnęli własną chciwością, sezon już tuż tuż. Zostało kilka miesięcy na przemyślenia, na przygotowania oferty, bo jeśli sezon w tym orku zaczął się w drugim tygodniu lipca, a skończył w trzecim sierpnia...to ja widzę cienko, oj cienko.

Awatar użytkownika
Wajper

Post autor: Wajper » wtorek, 13 września 2011, 21:32

Tak mi się przypomniała historia sprzed lat. Pielgrzymka wrocławska na JG. Co dzień rano ciężarówki dowoziły chleb pielgrzymom, kosztował jakąś złotówkę.
Pewnego dnia, pośrodku niczego (są jeszcze takie lasy i miejsca w Polsce), ciężarówki dowiozły chleb, jak zwykle. Tyle że tym razem kosztował 5 złotych za bochenek. Oczywiście ludzie, nie mając absolutnie żadnej alternatywy poza uderzeniem w trasę na głodniaka, chleb wykupili.

Identyczny efekt jest na Promce w sezonie. Turyści kupią za każdą cenę, bo muszą. Ale mam pytanie do szanownych przedsiębiorców... Czy to wystarczający powód, by robić z siebie sk*syna? Za te marne parę groszy więcej traktować pracowników jak niewolników, a klientów jak głupie, dojne krowy?

Aha, na marginesie - wszystkim znajomym i ich znajomym przekazuję co rok jedną i tę samą informację: "na Promce nie kupujcie, zdzierają. Są markety i sklepy osiedlowe, dam wam adresy".

I wiecie co? Idę o zakład, że nie tylko ja tak robię. Coś obiło mi się o uszy, że spadają Wam dochody... :)

ODPOWIEDZ