gratulacje dla wydziału promocji

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
DKS
Moderator forum
Kontakt:

Re: gratulacje dla wydziału promocji

Post autor: DKS » sobota, 21 sierpnia 2010, 13:20

Jest w Ustce słabo, bo wydział promocji wydaje się być, metaforycznie ujmując - starym psem, który już wszystkiego ma dosyć i nowych sztuczek ani myśli się uczyć, tylko najchętniej by leżał przy misce i szczeknął od czasu do czasu niemrawo, tylko po to, by nikt nie zapomniał, że istnieje i do wspomnianej michy karmy trochę wrzucił.
Znajdź wajperku wolną chwilę, odwiedź nasze urocze panie z wydziału promocji, odwzajemnij sympatyczny uśmiech, a sam się przekonasz, że tak krytykowany przez ciebie wydział ze starym psem niewiele ma wspólnego. :twisted:

Pozdrawiam serdecznie

Awatar użytkownika
Ban.an

Post autor: Ban.an » sobota, 21 sierpnia 2010, 14:55

Co wy chcecie od wydziału promocji, pracują idealnie. Nad promocją samych siebie - wystarczy spojrzeć ile się mówi o wydziale promocji, więcej niż o Ustce.
" (...) możliwość, by miastem rządzili wybierani szacowni członkowie społeczności, którzy obiecają, że nie będą się wywyższać ani przy każdej okazji zdradzać publicznego zaufania, natychmiast stała się tematem żartów w całym mieście"
T.Pratchett

Awatar użytkownika
Wajper

Post autor: Wajper » sobota, 21 sierpnia 2010, 21:02

rzecznik pisze: Znajdź wajperku wolną chwilę, odwiedź nasze urocze panie z wydziału promocji, odwzajemnij sympatyczny uśmiech, a sam się przekonasz, że tak krytykowany przez ciebie wydział ze starym psem niewiele ma wspólnego. :twisted:
Pozdrawiam serdecznie
Licencja poetycka. Sugerujesz, że powinienem był użyć słowa "pies" w jego żeńskiej formie? Nie ze mną te numery, Brunner. :twisted:
Uśmiech? Co można w tej branży załatwić uśmiechem? Nic, poza uzyskaniem metki "czarującego człowieka", czyt.: "niegroźny/a, można robić w bambuko". Najlepsi organizatorzy nie uśmiechają się - mają za dużo na głowie, by mieć czas na duperele typu "sprawianie dobrego wrażenia". Interesują ich konkrety związane z pracą. A przy tym branża show-biz to jedna z najbardziej cynicznych, twardych dziedzin życia, gdzie miękkie faje/c*py są zjadane na śniadanie przez rekiny. W promocji ma być buldog, nie york z kokardką.

Być może, Jacku, właśnie pomogłeś zrozumieć naturę problemów wydziału i wskazałeś na przyczyny jego dość nisko ocenianej działalności.
"Muzyka to przyjemność, jakiej dusza ludzka doświadcza przez liczenie, nie zdając sobie sprawy, że ma do czynienia z liczeniem."
Gottfried Wilhelm Leibniz

Awatar użytkownika
ewa_winiary

Post autor: ewa_winiary » niedziela, 22 sierpnia 2010, 09:19

Dobre! Ale się ubawiłam czytając wypowiedź Wajpera :lol:

A swoją drogą, to ciężko jest coś załatwić w urzędzie z uśmiechem, sama miałam okazję się przekonać. Widzę, że kolega Wajper tez zdążył to zauważyć. Wcześniej jako mieszkanka innego miasta nie miałam takich problemów z urzędasami jak w tej "prowincji" . :lol: Fajnie byłoby, gdyby w promocji miasta był ktoś taki jak Ty, bo wówczas byłyby szanse na odratowanie tego miasta.

Awatar użytkownika
Wajper

Post autor: Wajper » niedziela, 22 sierpnia 2010, 14:39

ewa_winiary pisze:Dobre! Ale się ubawiłam czytając wypowiedź Wajpera :lol:

A swoją drogą, to ciężko jest coś załatwić w urzędzie z uśmiechem, sama miałam okazję się przekonać. Widzę, że kolega Wajper tez zdążył to zauważyć. Wcześniej jako mieszkanka innego miasta nie miałam takich problemów z urzędasami jak w tej "prowincji" . :lol: Fajnie byłoby, gdyby w promocji miasta był ktoś taki jak Ty, bo wówczas byłyby szanse na odratowanie tego miasta.
Chętnie bym się podjął takiego zobowiązania - zresztą nie tylko ja, myślę, że bez trudu dałoby się skompletować pełen zespół młodych ludzi z Pasją, którzy by zaczęli pozytywnie i skutecznie dymić w temacie usteckiej rozrywki i kultury. Problem polega na tym, że byłoby to możliwe jedynie w świecie, w którym bocian przynosi dzieci, Mikołaj wchodzi 6 grudnia przez kominy do domów, a w placówkach publicznych pracę dostają ludzie dzięki swym kompetencjom, a nie znajomościom.

Z innej beczki: niedawno miałem okazję załatwiać sprawę urzędową w rodzimym mieście. Urzędniczka w UM przywitała mnie i obsłużyła z tak szczerą radością, uprzejmością i kompetencją, że przez moment podejrzewałem ją lub siebie o utratę piątej klepki lub przeniesienie do innego wymiaru. Wyszedłem oszołomiony i z przekonaniem, że jednak można, jak się chce, uczynić z placówki publicznej miejsce gdzie kompetencja i uprzejmość urzędników wywołują chęć powrotu, a nie odruch wymiotny. W tym wszystkim był pewien myk - urzędniczka miała mniej niż 30 lat, na oko. Powtarzam postulat w związku z kwestiami kadrowymi w urzędach - stare wilki bawić wnuki, młodzież - do roboty.
"Muzyka to przyjemność, jakiej dusza ludzka doświadcza przez liczenie, nie zdając sobie sprawy, że ma do czynienia z liczeniem."

Awatar użytkownika
sie.ma
Kontakt:

Post autor: sie.ma » poniedziałek, 23 sierpnia 2010, 10:50

http://www.ustka.pl/new/index.php?fp=kalendarz
Przegląd Muzyki Alternatywnej 2010-09-01 2010-09-30 W imprezie uczestniczą zespoły nie zwiazane kontraktem z wytwórniami płytowymi. Miejsce: Kino "Delfin" ul.M.Polskiej 82. Organizator: LOT "Ustka".
Jakieś szczegóły?
Więc wybacz mi, że żyję snem...

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » poniedziałek, 23 sierpnia 2010, 11:11

Chętnie bym się podjął takiego zobowiązania - zresztą nie tylko ja, myślę, że bez trudu dałoby się skompletować pełen zespół młodych ludzi z Pasją,
Ciekawe.

Masz jakies doświadczenie w tej dziedzinie?

W gębie to kazdy ,,mocny".

Tez uwazam naczelnika promocji za osobę nie na tym stanowisku.

Moze jest w czymś dobry ale nie w promocji Miasta.

Pozdro
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
maruda

Post autor: maruda » poniedziałek, 23 sierpnia 2010, 13:01

No cóż, widać jednak mają rację z tym końcem lata a głównie sezonu. Wesołe miasteczko też się zwija, mimo że w/g informacji jakie rozwieszali, mieli stacjonować do 27.08
Aczkolwiek sie im nie dziwię, bo poza środa i sobota to pustki tam były.
Zastrzegam sobie wszelkie prawa do wszelkich tresci przeze mnie publikowanych na wylacznosc.
Tępię przejawy absurdu, GRATIS!!

Awatar użytkownika
Wajper

Post autor: Wajper » poniedziałek, 23 sierpnia 2010, 15:39

Mirek pisze:
Chętnie bym się podjął takiego zobowiązania - zresztą nie tylko ja, myślę, że bez trudu dałoby się skompletować pełen zespół młodych ludzi z Pasją,
Ciekawe.

Tak.

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » poniedziałek, 23 sierpnia 2010, 16:19

Mirek napisał(a):
Cytuj:

Ciekawe.

Tak.

To juz coś.
Teraz trzeba przekonac burmistrza.
A wybory tuż,tuż......

Pozdro
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
Ban.an

Post autor: Ban.an » wtorek, 24 sierpnia 2010, 20:39

http://www.gp24.pl/apps/pbcs.dll/articl ... I/56242550
tersc zmoderowana......autor zna powod Bo nie chce mi się wierzyć, że o 2 w nocy coś jest organizowane, a na stronie głównej jak i w kalendarzu imprez gówno na ten temat jest.

Może szanowne panie ( ponoć urodziwe ) i szlachetni panowie z wydziału promocji wezmą w końcu ruszą swoje d...py do roboty i skoro nic już nie robią w kierunku ściągnięcia i organizacji większej ilości imprez, to zadbają o odpowiednie rozreklamowanie tych już istniejących. Bo człowieka czasem szlak może trafić, jak się dowie o czymś interesującym, na dzień po z lokalnej gazety, z hasłem "było zajebi...." .

moderator elveez
" (...) możliwość, by miastem rządzili wybierani szacowni członkowie społeczności, którzy obiecają, że nie będą się wywyższać ani przy każdej okazji zdradzać publicznego zaufania, natychmiast stała się tematem żartów w całym mieście"
T.Pratchett

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » środa, 25 sierpnia 2010, 08:57

Wajper pisze:(...) W dziale promocji, dowolnym, czy to miasta, czy firmy, powinni działać ludzie rzutcy, dynamiczni, pracoholiczni, tacy z "tysiącem pomysłów na minutę" i fantastycznymi umiejętnościami organizacyjnymi.
No właśnie, tacy powinni być ludzie z wydziału promocji ale w Ustce nie są, Mam wrażenie, że zostali zatrudnieni z zupełnie innego "klucza".
Wajper pisze: Ta karma jest na koszt podatnika, że pozwolę sobie przypomnieć. I przez zwykłą przyzwoitość należałoby się sprężyć nieco i mózgownicami ruszyć, co by w XXI wiek mentalnie wejść... "Syrenalia"... Jesus Chrysler. Toż nawet sama nazwa eventu trąci myszką jak garnitur po pradziadku. Skąd to wzięliście w ogóle? To copywriterski wyczyn rodem z Państwowej Moskiewskiej Centralnej Szkoły Ludycznych Zabaw Wszelakich, w skrócie "Panmoscenszkoluzy".
Młodej krwi trzeba Ustce. Ach, zapomniałem... Młodzi stąd uciekają, bo żadnej ambitnej pracy tu nie znajdą, wszelakie decyzyjne stanowiska zajęte od lat i sponsorowane przez literki U, M oraz L, O i T. Jak już młody dostanie pracę u "nich", to najczęściej pod warunkiem złożenia zakonnych ślubów posłuszeństwa, nieprawdaż..? No i dobrze. "Zostałem sam, wraz ze swymi marzeniami", jak to ktoś powiedział, Bismarck bodajże.
No właśnie (po raz drugi), jest tak jak piszesz. A co do marzeń to jest nas dwóch.
rzecznik pisze: (...) odwiedź nasze urocze panie z wydziału promocji, odwzajemnij sympatyczny uśmiech, a sam się przekonasz, że tak krytykowany przez ciebie wydział ze starym psem niewiele ma wspólnego. :twisted:
Pozdrawiam serdecznie
Co naszemu miastu w temacie promocji po nawet najpiękniejszym uśmiechu kiedy nie kryje się za nim nic a już na pewno nie kompetencja i cechy wzorcowe podane przez Wajpera. Dla samych tylko pięknych uśmiechów to można wynajmować hostessy w miarę potrzeb na konkretne imprezy od godziny. Utrzymywać stale na etatach dla uśmiechu i niczego (zawodowo) więcej? Strata kasy. Ten krytykowany wydział może nie ma nic wspólnego ze starym psem( w rozumieniu Wajpera) ale tylko pod względem wizualnym, pod względem mentalnym, jakiegoś zapału i ochoty do pracy niestety podobieństwo jest rażące.
Mirek pisze:
Ciekawe.

W gębie to kazdy ,,mocny".
Pozdro
Po tym co Wajper pisze widać, że prawdopodobnie cokolwiek się w temacie orientuje. Ale najważniejsze, że widać u niego chęci do zrobienia czegoś w przeciwieństwie do obecnych pracowników wydziału promocji.
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Adi

Post autor: Adi » środa, 25 sierpnia 2010, 10:13

celestyn pisze:
Wajper pisze:(...) W dziale promocji, dowolnym, czy to miasta, czy firmy, powinni działać ludzie rzutcy, dynamiczni, pracoholiczni, tacy z "tysiącem pomysłów na minutę" i fantastycznymi umiejętnościami organizacyjnymi.
No właśnie, tacy powinni być ludzie z wydziału promocji ale w Ustce nie są, Mam wrażenie, że zostali zatrudnieni z zupełnie innego "klucza".
Był onegdaj pomysł aby nawiązać współpracę w zakresie promocji miasta z Nataszą Caban, która w mojej ocenie posiada wszystkie cechy, które opisał Wajper.
Przypomnij celestyn, byłeś za czy przeciw? Przeciw zakupowi jachtu byłeś na pewno ...
rozumiemy się? Będziemy się rozumieć, będzie dobrze... nie będziemy się rozumieć... rozumiemy się?

Awatar użytkownika
Wajper

Post autor: Wajper » środa, 25 sierpnia 2010, 13:32

Adi pisze:
celestyn pisze:
Był onegdaj pomysł aby nawiązać współpracę w zakresie promocji miasta z Nataszą Caban, która w mojej ocenie posiada wszystkie cechy, które opisał Wajper.
Przypomnij celestyn, byłeś za czy przeciw? Przeciw zakupowi jachtu byłeś na pewno ...
Bingo, doskonały pomysł! :) Naprawdę warto zawrócić głowę pani Caban, nawet jeżeli jej rola miałaby się sprowadzać do "zewnętrznego ciała doradczego" gdyby jej terminarz nie pozwalał na pełnoetatowe wsparcie.

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » środa, 25 sierpnia 2010, 15:51

Adi pisze:
celestyn pisze:
Jestem za opieraniem działalności wydziału promocji o ludzi jakich scharakteryzował Wajper ale przeciw prywacie za publiczne i to duże pieniądze. Byłem jednym z głównych oponentów i sceptyków na tym forum odnośnie wartości promocyjnej rejsu i celowości zakupu jachtu. Kto z turystów odwiedzających Ustkę pamięta dziś o tym rejsie? Może nieliczni entuzjaści żeglarstwa a może nikt. Gdzie jest N.Caban tak bardzo chcąca szkolić ustecką młodzież? Czyżby bez tego konkretnego jachtu nie mogła tego robić bo inne się nie nadają? Myślę, że czas najdobitniej pokazał w tym względzie, że mój sceptycyzm był słuszny. Co do wykorzystania osoby N. Caban do promocji miasta w przyszłości to nie byłem akurat przeciw (za rozsądną kasę) niestety żeglarka sama strzeliła sobie w tej sprawie samobója żądającnajwyraźniej zbyt wysokiego wynagrodzenia.
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Adi

Post autor: Adi » środa, 25 sierpnia 2010, 18:58

No wiesz, najlepsi się cenią. Przyznasz, że swoje efekty promocyjne ma imponujące. Zaryzykuję twierdzenie, że lepsze niż całe miasto.
rozumiemy się? Będziemy się rozumieć, będzie dobrze... nie będziemy się rozumieć... rozumiemy się?

Edward

Post autor: Edward » środa, 25 sierpnia 2010, 19:32

Celestyn: jacht został sprzedany i nie ma już problemu. Praktycznie wszystko rozbiło się o trudności ze sprowadzeniem jachtu, bo sponsor był - oczywiście nie z Ustki. Przyznaję - pomysł sprowadzenia jachtu z Hawajów był jak na usteckie warunki, szalony. Gdy jednak pomyśę, jakie media mogłaby swoimi pomysłami ściągnąć do Ustki ...
Co do Nataszy - jednak nie zginęła i chociaż Ty o Niej nie wiesz, to ciągle jest widoczna w mediach. Do Ustki też przyjeżdża i odwiedza najmłdszych żeglarzy. Pływała z nimi na GRYFICIE a nie dalej jak wczoraj ściągnęła do Ustki dwie telewizje: TVN 24 (po 20 miało to być na antenie) oraz jakąś stację niemiecko - belgijską, która kręciła film z Nataszą oraz najmłodszymi usteckimi żeglarzami trenującymi na plaży obsługę Optymistów w sztormowej scenerii.
Oczywiście cała działalność Nataszy na rzecz Ustki jest robiona z Jej inicjatywy, bez udziału władz miasta. Wiedzieli o przyjeździe ekip telewizyjnych, prosiłem o przygotowanie drobiazgów upominkowych ... Nikt się nie zjawił ...
Adi: Natasza nie nadaje się do pracy w urzędzie; przyzwyczajona jest do pracy po kilkanaście godzin i w innym tempie, z innym zaangażowaniem. Gwarantuję: po paru dniach w słownictwie mogłaby przeskoczyć Prezesa a może i Piłudskiego (do posłów: wam kury szczać prowadzać a nie posłami być ...). Chociaż - z Wajperem może by się zgodziła; to by była rewolucja ...
Teraz Natasza przygotowuje rajd motocyklowy przez pustynię. Treningi, przygotowania logistyczne. Przyjechała z W-wy nocnym pociągiem, ściągnęła telewizję do Ustki - chociaż miała propozycję nagrania tego w stolicy. Dzisiaj pewnie znowu wraca nocnym pociągiem do W-wy, do swoich przygotowań.
Edward Zając

Awatar użytkownika
DKS
Moderator forum
Kontakt:

Post autor: DKS » środa, 25 sierpnia 2010, 19:45

[Oczywiście cała działalność Nataszy na rzecz Ustki jest robiona z Jej inicjatywy, bez udziału władz miasta. Wiedzieli o przyjeździe ekip telewizyjnych, prosiłem o przygotowanie drobiazgów upominkowych ... Nikt się nie zjawił
Edward, jeśli czegoś nie wiesz, albo nie jesteś pewien nie wprowadzaj forumowiczów w błąd.

Wspólnie z wiceburmistrzem Kurowskim byliśmy wczoraj w porcie; dla Nataszy zostawiliśmy koszulki z napisem Ustka, a dla ekipy telewizyjnej gadżety reklamowe.

W jednej w koszulek, bodajże czerwonej, Natasza udzielała wywiadu TVN24.

Pozdrawiam serdecznie

Edward

Post autor: Edward » środa, 25 sierpnia 2010, 20:29

Do Rzecznika: byłem przy kręceniu obu filmów i żadnego "oficjela" nie widziałem. O wizycie TV zawiadomiłem Jacka i jeśli, jak do mnie przed chwilą dzwonił, przygotowali upominki i zostawili je w Klubie, to przepraszam - zadziałał szybko i skutecznie, choć wręczenie odbyło się przez pośrednika. Gdyby chociaż przez Naczelnika Promocji ... Jednak fakt jest faktem: Rzecznik wyręczył Wydział Promocji i uratował honor miasta. Co nie zmienia mojej opini na temat udziału Nataszy w promocji Ustki.
Edward Zając

Awatar użytkownika
DKS
Moderator forum
Kontakt:

Post autor: DKS » środa, 25 sierpnia 2010, 21:25

Edward, nie to, żebym się czepiał, ale w porcie był również wiceburmistrz, czyli urzędnik wyższy rangą niż naczelnik wydziału promocji. A koszulki i gadżety otrzymałem właśnie od promocji.

Ja rozumiem, że Natasza, że media, etc. Z mojej strony pełen szacun. Ale chyba sobie nie wyobrażasz, że pół ratusza miało się zjechać do portu. :D

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ