Miasto! Oddajcie fontannę!

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Re: Miasto! Oddajcie fontannę!

Post autor: elveez » czwartek, 24 sierpnia 2017, 17:44

Obrazek

część historii wróciła.

"Ustecka starówka wzbogaciła się o artystyczny element małej architektury. Na pewno pamiętacie piękną fontannę z charakterystycznymi rzeźbami, która jeszcze kilka lat temu stała na terenie skweru przy ul. Marynarki Polskiej i cieszyła oko mieszkańców, a także turystów. Niestety, z niezrozumiałych dla mnie powodów, w trakcie modernizacji ulicy Marynarki Polskiej działo autorstwa znanego artysty Jana Konarskiego zostało zlikwidowane. Główny element tryskający wodą został całkowicie zniszczony, a trzy gracje stojące wokół fontanny były składowane w skandalicznych warunkach na dziedzińcu Domu Kultury. Taka sytuacja była dla mnie nie do zaakceptowania. Nie mogłem dłużej pozwolić na dalszą dewastację tego dzieła sztuki, bo byłby to brak szacunku dla pracy artysty. Dlatego też podjąłem decyzję o odnowieniu elementów rzeźby. Po konsultacjach z Radą Kultury Usteckiej ustaliliśmy, że najlepszą lokalizacją będzie róg ulic Kosynierów i Małej. Dzięki naszej determinacji udało się - rzeźba wróciła do przestrzeni publicznej. Oficjalne jej odsłonięcie, w którym uczestniczyć będą rodzina i przyjaciele artysty odbędzie się w drugiej połowie września, ale już dziś zapraszam do obejrzenia tego dzieła."

z FB Burmistrza.
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » sobota, 26 sierpnia 2017, 06:45

I fajnie wyglada-lepiej niz przy fontannach-moim zdaniem.
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » sobota, 26 sierpnia 2017, 07:27

Fontannę z tymi rzeźbami oczywiście każdy pamięta poza dzieciakami, choć w takiej formie piękna to ona nigdy nie była. Obecne zestawienie tych trzech rzeźb w jedną kompozycję rzeczywiście wygląda znacznie bardziej interesująco. Domyślam się, iż taki element "sztuki" w tym konkretnym miejscu ma nawiązywać do sąsiedztwa placówki zajmującej się kulturą i sztuką czyli Domu Kultury. Mam jednak zastrzeżenie, chyba "wysoka rada kultury" nie pomyślała o tym, że tak nowoczesne w formie rzeźby, przy znajdujących się w sąsiedztwie zrewitalizowanych budynkach nawiązujących do bardzo tradycyjnej formy architektonicznej, pasują jak nie przymierzając przysłowiowy kwiatek do kożucha. A jeśli chcemy żeby przynajmniej centrum starej Ustki miało choćby namiastkę jakiegoś definiowalnego stylu, w tym przypadku starej osady rybackiej (sugerując się tablicą na ulicy), to nie można robić takiego stylowego miszmaszu, albo bałaganu jak kto woli i wprowadzać tak nowoczesnych form obok "krainy w kratę".
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » poniedziałek, 28 sierpnia 2017, 22:45

Jak dobrze pojdzie za 2 -3 lata bedzie rozbiorka domu kultury ;)
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

ODPOWIEDZ