Kampania, program kandydatów

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
Wajper

Post autor: Wajper » sobota, 23 października 2010, 17:13

W innym wątku toczą się dysputy nt. tego, co kandydaci zrobili dla Ustki, a czego nie zrobili. Obchodzi to wyborców jak zeszłoroczny śnieg - co było, a nie jest, nie pisze się w rejestr. Przypominam, że za pasem 2011 i guzik nas obchodzi, co było w 2006.

Bardzo proszę kandydatów o napisanie CO ZROBIĄ. Nie, co obiecują, że zrobią, ale co ZROBIĄ realnie, jeśli zostaną wybrani.

Ma któryś z kandydatów na tyle odwagi, by na "piśmie" tutaj złożyć taką deklarację?
"Muzyka to przyjemność, jakiej dusza ludzka doświadcza przez liczenie, nie zdając sobie sprawy, że ma do czynienia z liczeniem."
Gottfried Wilhelm Leibniz

Bjacek

Re: Kampania, program kandydatów

Post autor: Bjacek » sobota, 23 października 2010, 17:55

Znalezione w sieci:
"Bear Grylls radzi politykom - dziad stanowi wartościowe uzupełnienie elektoratu. Daje się złapać w mało skomplikowaną pułapkę obietnic i prostych recept. Raczej niegroźny, jeśli ma drogę ucieczki to spieprza. Osobniki doprowadzone do ostateczności mogą być groźne o ile są uzbrojone."

Edward

Post autor: Edward » poniedziałek, 25 października 2010, 14:50

Wajper: przeszłość jest jakąś podstawą do oceny tego, co można przewidywać w przyszłości. Wielokrotnie rozmawiałem z kandydatami, którzy obiecywali bardzo dużo. Problem w tym, że ja wiedziałem lepiej niż oni, co jest możliwe do zrealizowania przy określonym stanie budżetu i obowiązujących przepisach. Większość wyborców czeka na przyjemne dla nich obietnice, nie potrafi ich zweryfikować i nie wie, że obietnice wyborcze nie są jakimś prawnym zobowiązaniem. Wspomnijmy tylko obietnice kandydatów na prezydenta czy kandydatów na posłów. Czy ktoś ich rozliczył z obietnic?
Startuję na radnego Ustki. Nie będąc radnym, od trzech kadencji byłem na prawie każdej sesji, często na komisjach. Wiem sporo o problemach miasta i wiem też, jakie są teraz realne możliwości spełniania obietnic. Mam więc składać czcze obietnice, bo do tego przyzwyczajono wyborców - czy mówić prawdę - a wtedy moje szanse się zmniejszają? Wiem jedno - nie pójdę od drzwi do drzwi, aby opowiadać miłe bajki.
Nie będąc radnym, wielokrotnie walczyłem o sprawy ważne dla miasta. Bywało, że stawałem przeciw prawie całej władzy miasta - i dopiero po miesiącach czy latach okazywało się, że miałem rację. Włączałem się w rozwiązywanie spraw miejskich niezależnie od pozytywnej czy negatywnej oceny władz miasta. Burmistrzowie zmieniają się, ale Ustka pozostaje ze swoimi problemami. Obietnicami nie da się ich rozwiązać.
I na koniec, Panie "Wajiper", co do odwagi. Nie trzeba żadnej odwagi, aby składać nawet najbardziej fantastyczne i nierealne obietnice wyborcze. Odwagi trzeba do tego, aby mówić mieszkańcom prawdę.
Edward Zając, Okręg wyborczy nr 2

Awatar użytkownika
dumb
Kontakt:

Post autor: dumb » poniedziałek, 25 października 2010, 16:17

Taki był temat, a odpowiedź Edwardzie jak się ma do niego ?
Ja tu widzę tylko autoreklamę, w temacie programu nic lub też można wyczytać, że jak powiesz prawdę to się okaże, że nic nie możesz obiecać.
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » poniedziałek, 25 października 2010, 16:22

Trzeba poczekać:

http://www.gp24.pl/apps/pbcs.dll/articl ... /263412507" onclick="window.open(this.href);return false;

Pozdro
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Jacek Cegła

Post autor: Jacek Cegła » poniedziałek, 25 października 2010, 19:33

Komitet wyborczy Jana Olecha, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców, zaprasza wszystkich ustczan na konwencję wyborczą, która odbędzie się w najbliższą środę, 27 października o godz. 17 w Domu Kultury

Na spotkaniu zostaną zaprezentowani: kandydat na Burmistrza, kandydaci do Rady Miasta i Rady Powiatu, a także członkowie Komitetu Honorowego, którzy swoim autorytem będą wspierać urzędującego Burmistrza. Na spotkaniu zostanie zaprezentowany i szczegółowo omówiony program komitetu.

W przeciwieństwie do innych kandydatów, komitet Jana Olecha organizuje spotkanie otwarte dla wszystkich mieszkańców, a nie tylko konferencję dla dziennikarzy. Każdy uczestnik będzie miał bezpośrednią możliwość porozmawiania z kandydatami i zapoznania się z ich programem.

Serdecznie zapraszam wszystkich internautów.

Jednocześnie informuję, że od środy zacznie funkcjonować strona internetowa Jana Olecha. Znajdziecie tam program wyborczy, listę kandydatów i ogólne informacje o komitecie.

Do zobaczenia w środę. Razem możemy więcej. :)
Powyższe wypowiedzi są wyłącznie prywatnymi opiniami ich autora. Nie należy ich łączyć z pełnionym stanowiskiem

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » poniedziałek, 25 października 2010, 20:09

Jacek Cegła pisze:(...) Razem możemy więcej.
Tak bardzo mi się skojarzyło z tą konkretną "ekipą", że nie mogłem się powstrzymać i nie dodać tego linku :mrgreen:
http://www.youtube.com/watch?v=srwEFsoKBm8" onclick="window.open(this.href);return false;
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Jacek Cegła

Post autor: Jacek Cegła » poniedziałek, 25 października 2010, 20:26

@ celestyn

Poczucie humoru doceniam. Choć sala na Wiejskiej kojarzy mi się z pewną partią :twisted:

Pozwól drogi kolego, że się zrewanżuję linkiem muzycznym :)

http://www.youtube.com/watch?v=r4p8qxGbpOk" onclick="window.open(this.href);return false;
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 25 października 2010, 20:39 przez Jacek Cegła, łącznie zmieniany 1 raz.
Powyższe wypowiedzi są wyłącznie prywatnymi opiniami ich autora. Nie należy ich łączyć z pełnionym stanowiskiem

Awatar użytkownika
Platichthys_flesus

Post autor: Platichthys_flesus » poniedziałek, 25 października 2010, 20:32

BYŁO
http://www.pustamiska.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Nic trudnego zrobić coś dobrego
Konsument głosuje portfelem

Adi

Post autor: Adi » poniedziałek, 25 października 2010, 21:41

Żeby dalej pieprzyć niezbędna jest reerekcja...

Trochę offtopowo. Prosiłbym rzecznika jako administratora forum o sprawdzenie użytkownika "Jacek Cegła" bo zachodzi podejrzenie złamania pkt pierwszego regulaminu forum:
1. Forum ma charakter otwarty. Jeden użytkownik powinien posiadać tylko jedno aktywne konto.
Gdyby jednak okazało się, że ten punkt nie został naruszony, jest wielce prawdopodobne, że łamany jest punkt 5 regulaminu:
5. Zabronione jest podszywanie się pod innego użytkownika! Osoba, która się tego dopuści, zostanie automatycznie zbanowana.
W związku powyższym, myślę że koniecznym będzie zbanowanie użytkownika "Jacek Cegła" przez moderatora lub administratora. Jako że w języku polskim nie funkcjonuje odpowiednie określenienie tej czynności, posłużę się niemieckim określeniem - autobahn :lol:
rozumiemy się? Będziemy się rozumieć, będzie dobrze... nie będziemy się rozumieć... rozumiemy się?

Adi

Post autor: Adi » poniedziałek, 25 października 2010, 22:28

Słuchajcie! Jest przeciek z obozu burmistrza, że piosenka, którą osobiście odśpiewa Jan Olech będzie taka :wink: :
http://www.youtube.com/watch?v=m54WNWCU ... =1&index=1" onclick="window.open(this.href);return false;
rozumiemy się? Będziemy się rozumieć, będzie dobrze... nie będziemy się rozumieć... rozumiemy się?

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » poniedziałek, 25 października 2010, 23:14

Regulamin Forum
pkt. 1 ciąg dalszy: [...]W uzasadnionych przypadkach moderatorzy mają prawo powiadomić innych forumowiczów o tym, że któryś z uczestników dyskusji korzysta z kilku nicków.
Wierzę, że administrator forum niezwłocznie podejmie kroki zmierzające do ustalenia, kto używa nicku utożsamianego z Rzecznikiem Prasowym UM Ustka i o wynikach swojego dochodzenia powiadomi społeczność forumową. :twisted:
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

Edward

Post autor: Edward » wtorek, 26 października 2010, 09:10

dumb, piszesz:" jak powiesz prawdę to się okaże, że nic nie możesz obiecać."
Trochę mnie zaskoczyłeś. Nie przypuszczałem, że dla ciebie też liczą się obietnice. Gruszki na wierzbie już chyba się przejadły, baseny i parki wodne obiecuje się od paru kadencji, nawet z wizualizacją. Może przejęcie poligonu i przemianę tamtejszego lotniska na międzynarodowe? Raczej nierealne, ale może być chwytliwe. A może wymyśleć jakąś inwestycję, która nic nie będzie kosztować, coś w rodzaju perpetum mobile?
Przepraszam za ten ton; może zrozumiesz, gdy przeczytasz, po wyborach, budżet miasta na przyszły rok.
Program komitetu z którego startuję wkrótce każdy będzie mógł poznać. Ze swoimi poglądami na rozwój Ustki zapoznawałem czytelników "Ziemi Usteckiej" przez ponad 10 lat. Wiem jedno - jeśli będę w Radzie, to nigdy nie będę maszynką do głosowania. A obiecać mogę jedno - ciężką pracę nad tym, aby poprawiła się sytuacja finansowa miasta, aby przywrócić realną możliwość inwestowania. A ile warte są obietnice, zapytaj chociażby mieszkańców ulicy Reja i paru innych. A jeśli wspomniałem o drogach ...
W poprzedniej kadencji wybuchła awantura o obwodnicę między Słupską a Darłowską. Pisałem wtedy, że ta droga powinna omijać stadion od południa - nie prowadzić ani Jagiellońską ani Sportową. Nadal uważam, że ruch z Darłowa na Rowy nie powinien być puszczany przez środek miasta. Tak, ta okolica za kilkanaście lat będzie środkiem miasta. Są projekty uwzglęniające właśnie te przyszłościowe parametry rozwiązań komunikacyjnych. Udoskonalanie starej trasy niewiele tu pomoże.
Od zawsze jestem zaangażowany w sprawy morskie, Nie tylko w Ustce, bo Stowarzyszenie w którego zarządzie jestem, opiniuje rozporządzenia ministerialne i ustawy sejmowe. Sytuacja w usteckim porcie jest bardzo trudna i wymaga współpracy na wielu płaszczyznach. Rozwój usteckiego portu jest w interesie tego Stowarzyszenia. Skutecznie zadziałaliśmy już z zeszłym roku, po próbie wprowadzenia opłat w porcie. Przypomnij sobie, jakim szokiem była wypowiedź przedstawiciela Urzędu Morskiego, gdy uświadomił radnym stan usteckiego portu. Aby doszło do tego spotkania, musiałem sam się w to zaangażować.
Adi kiedyś napisał na tym Forum, że z Ustki inwestorów pędzi się kijem. Zgodzę się z nim - ale tak nie musi być!
Dumb, pytasz o program, o obietnice? Od kilkunastu lat w publicznych wystąpieniach czy w "ZU", przedstawiam program, który chciałbym realizować. Pozostając poza Radą, zajmowałem się promocją miasta i nadal to robię. Angażowałem się w rozwiązywanie problemów nie zwracając uwagi na to, kto rządzi w mieście. Nawet w tej kadencji, którą oceniam krytycznie, byłem w Zespole Doradczym Burmistrza i nie stałem z boku obrażony, że władza nie ta co bym chciał. Po prostu władza się zmienia a Ustka pozostaje.
Pozdrawiam
Edward Zając

Awatar użytkownika
dumb
Kontakt:

Post autor: dumb » wtorek, 26 października 2010, 09:34

Sorry Edwardzie, ale to mowa trawa...

Nie mam obowiązku czytania ZU i nie robię tego od jakiegoś czasu, myślę wiesz dlaczego...
O twoich publicznych wystąpieniach dowiedziałem się z postu powyżej. Dalej nie wiem co chcesz zrobić.
Z twojej wypowiedzi znów wynika, że w skrócie: znasz budżet i nic nie możesz obiecać ani zrobić, tylko napisz to wprost, to raptem jedno zdanie...

Tylko po co wtedy startować, sama wiedza o mieście nie wystarczy, potrzebna jest jeszcze chęć zrobienia czegokolwiek. Nie odbierając Ci tego co zrobiłeś/robisz.

Jest takie przysłowie, szło jakoś tak, że jeżeli czegoś nie da się zrobić to musi przyjść ten co o tym nie wie i to zrobi.
Ostatnio zmieniony wtorek, 26 października 2010, 09:40 przez dumb, łącznie zmieniany 1 raz.
ObrazekObrazek

JKUstka

Post autor: JKUstka » wtorek, 26 października 2010, 09:35

W jakiś sposób trzeba zgodzić się z Edwardem. Wybory nie powinny kojarzyc się z wyborem miss.
Rownież na poziomie lokalnym, winniśmy wybierac ludzi, których znamy i cenimy z własnego otoczenia. Nie polityków.
Polityk ma za zadanie przejąć władzę i ją utrzymać środki są nieważne.
Jednak Edward pewne przemyślenia, które masz trzeba przedłożyć wyborcy.
Teraz jest okres rywalizacji przedwyborcze. Po będzie czas na działania zgodne z możliwościami.
Życzę godnej rywalizacji w wyborach.

Adi

Post autor: Adi » wtorek, 26 października 2010, 10:27

Ja chciałbym serdecznie podziękować Edwardowi za możliwość wyrażenia swoich przemyśleń w "Ziemi Usteckiej"

Cóż, każdy kto choć trochę interesuje się samorządem wie, że nadchodząca kadencja będzie najtrudniejsza od 1989 roku. Czeka nas bardzo duży kryzys finansów publicznych, nie tylko w odniesieniu do Ustki ale i całego kraju. Ale pamiętajmy jedno - żaden kryzys nie trwa wiecznie i jak uczy historia jest to moment, gdzie rodzą się największe fortuny i najlepsze pomysły. Na niedalekiej Łotwie, już pogrążonej w kryzysie, ostatnie wybory wygrała partia, która obiecała ludziom zaciskanie pasa, obniżenie zarobków i podwyższenie podatków aby wyjść z dołka. Tam ludzie już zrozumieli, że prawda jest tylko jedna. Że raz są dobre czasy, raz złe. Teraz mamy te gorsze i trzeba się dostosować.

Jak już widać, aktywizują się i u nas postawy obywatelskie i patrzenie władzy na ręce. Zresztą co więcej można obiecać ludziom skoro w ostatnich wyborach obiecywano cuda... Choć nie zgadzam się z poglądami Edwarda w niektórych kwestiach, to chciałbym żeby dyskusja na takim poziomie odbywała się z kandydatem na burmistrza, nie tylko z kandydatem na radnego. Dziwię się, że dosyć rozsądni ludzie związani lub sympatyzujący z ustecką PO wystawili tak słabego i nieprzygotowanego kandydata.

Tak na marginesie. Wszyscy piszą tu o przyciąganiu inwestorów, zachęcaniu ich itp. Ze swojej pozycji doskonale widziałem, które osoby w czasie tej kadencji czynnie interesowały się, spotykały się, rozmawiały z firmą z którą współpracuję, były ciekawe naszych opinii na tematy dotyczące rozwoju Ustki. Były to tylko dwie osoby - Edward Zając i Jan Olech. Przez całą kadencję na poważnie nie kontaktował się z nami żaden radny. Ani miejski, ani powiatowy ani wojewódzki(!). Jeden obiecał kiedyś na sesji, że zrobi rekonesans, spotka się z inwestorami ale słowa nie dotrzymał. To radny Błądkowski. Dopiero w ostatnim czasie więcej zainteresowania wykazuje jeszcze radny Koski. I to jest prawdziwa miara traktowania przedsiębiorców w Ustce.
Pamiętajcie jedno. Z inwestorami trzeba rozmawiać, trzeba możliwie szeroko realizować ich postulaty, trzeba mądrze i perspektywicznie planować mpzty. Trzeba mądrze zawierać z nimi porozumienia inwestycyjne, tak aby były realne korzyści nie tylko dla nich ale i dla miasta. Trzeba traktować wszystkich równo i przychylnie niezależnie od osobistych animozji. Trzeba robić to wszystko jawnie i uczciwie. Bo korzyść z tego, że inwestorzy tu są jest dla miasta potrójna:
- są podatki do kasy miasta,
- są mniejsze wydatki na opiekę społeczną, bo dają oni miejsca pracy,
- bo mają interes we współfinansowaniu inwestycji miejskich, odciążając słaby budżet miasta.
Pierwszym poważnym testem dla władz miasta będzie to, co wydarzy się z ulicą Wczasową. Burmistrz rozmawiał z inwestorami z Wczasowej i wie jakie są warunki brzegowe współpracy. Bardzo ważne są dalej tereny portu i Ustka zachodnia.
My poradzimy sobie bez Ustki, ale czy Ustka sobie poradzi bez nas?

Edward

Post autor: Edward » wtorek, 26 października 2010, 11:41

Adi, JKUstka - dzięki za wypowiedź, która w jakimś stopniu jest też odpowiedzią dla dumba. Staram się rozmawiać z każdym inwestorem do którego mam dostęp. Problem w tym, że o wielu sprawach dowiaduję się po fakcie, później niż radni.
Jeśli ktoś nie ma ochoty czytać "ZU" - jego wola. W Bibliotece Miejskiej są wszystkie numery a parę ostatnich jest też w wersji elektronicznej.
Jeszcze jedno: możemy delektować się obietnicami raju, zrobienia z Ustki Irlandii czy Japonii. Możemy później słuchać w Radzie: ja się co prawda na tym nie znam, ale ... i słuchać o tym nie znaniu przez pół godziny. Możemy wybrać takich, co przez rok czy dwa lata będą uczyć się tego, co radny powinien wiedzieć, możemy wybrać kogoś za ładny wygląd czy popularne nazwisko.
Burmistrz, niezależnie kto nim jest, nie powinien opierać się na tych, którzy chcą go zagłaskać. W Radzie musi mieć mocnego partnera który mu pomaga, ale w pewnej sytuacji potrafi też wyrazić stanowczy sprzeciw.
elveez odpisał mi, że Błądkowski i Siudek mogą pisać pod swoim nazwiskiem, bo pozwala im na to sytuacja materialna. Radny, jeśli naprawdę chce działać na rzecz miasta, musi pod swoim nazwiskiem narazić się wielu osobom. Jeśli będzie ciągle zastanawiać się co wolno mu powiedzieć aby nikomu się nie narazić, to albo będzie milczał i wstrzymywał się od głosu, albo mówił o sprawach mało ważnych czy nie budzących sporów. Odwaga staje się coraz bardziej deficytowym towarem. Odwaga - nie oszołomstwo.
Pozdrawiam
Edward Zając

Awatar użytkownika
dumb
Kontakt:

Post autor: dumb » wtorek, 26 października 2010, 12:09

Edward, nie umiem czytać między wierszami i jako, że mam zdaje się umysł ścisły do mnie trafia takie coś:

Chcę zrobić to:
1.
2.
3.

Zamierzam zrealizować to w taki sposób, że:

1.
2.
3.

Może teraz wyraziłem się jasno.
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » wtorek, 26 października 2010, 12:26

Dobry pomysł dumb.
Jest w Warszawie taka tablica Balcerowicza z aktualnym zadłużeniem państwa.
W Ustce po wyborach zamocować na ratuszu od strony cmentarza podobną tablicę .
W 10/20 - ciu punktach plany a obok w % postęp w ich realizacji na całą kadencję.
Aktualizacja co miesiąc.Do tego zadłużenie codziennie w złotówkach.

1.Punkt cięcie etatów.Rzecznik i SM.

Od razu wszystkie wskaźniki do góry.
I tak po kolei.
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » wtorek, 26 października 2010, 17:55

jako ze "SRT V10" nie okreslil, jaka kampania i jaki program, wklejam tu fote.
Zrodlo: kurier ustecki

Obrazek

mam mieszane uczucia.

Obrazek
A tu WASZ kandydat na buristrza ! ciekawe czemu w helmie :D

Czy mozna chciec czegos wiecej ???
To pytanie mnie zabilo.

Pizze z pieczarkami ! :lol:
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

ODPOWIEDZ