Kampania, program kandydatów

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

JKUstka

Re: Kampania, program kandydatów

Post autor: JKUstka » czwartek, 11 listopada 2010, 13:53

Platichthys_flesus pisze:
Bryzga Rosowa pisze:
Edward pisze:Bryzga Rosowa: tak to jest, gdy nie patrzy się z punktu widzenia ekonomii. Twoja wypowiedź przypomina mi kogoś z budżetówki, który zapytany skąd biorą się pieniądze, odpowiada - z drukarni!
Kogo interesuje, kto finansuje Muzeum w Słupsku? Czy naszych wczasowiczów to by interesowało? Czy pracownikom stanowiłoby różnicę, kto wypłaca im pensje?
Według takiego myślenia można wszystko oddac bo tu tylko same lenie i lewusy. Ja myslę ze przy okazji oddania takiego obiektu coś może sie zmienic. Będzie to taki test dla kierownictwa Domu Kultury.
Bryzga, niestety swiat nie wygląda tak, żę pieniadze leca z nieba i wystarczy tylko "dać komuś szansę". Otrzymując obiekt musisz mieć koncpecję na jego utrzymanie i konserwację. Jeżeli chcesz w nim prowadzić działalność również wynagodzenia dla pracowników. W mieście tych pieniędzy nie ma. Stworzenie i utrzymanie takiego muzeum z prawdziwego zdarzenia to poteżna część budżetu miasta, a gdzie jeszcze żłobki, przedszkola, czy nieszczesne dziury w drogach? Zresztą... budynek zdaje się jest miejski... to przekonamy się, czy pojdzie pod młotek pod pensjonat, czy faktycznie pełnić bedzie jakąś funckję publiczną...
Jakaś akademicka dyskusja. Flesus słyszałaś, ze każda zainwestowana dobrze złotówka w dziecko zwraca się 100krotnie. Można pisać dyrdymały typu, że: ".... z pustego to i Salomon nie naleje....".
W każdym procesie gospodarczym jest najważniejszy człowiek i cel. Wbrew wszystkim przeciwnościom trwa żeglarstwo w Ustce, bo kilka osób z własnej inicjatywy za własne środki zrobiło zaplecze techniczne. Trwają zabiegi o modernizacje, bo na dziś zabudowa "slumsowa" nie współgra z XXI wiekiem. Wbrew wszystkiemu nie upadł w zeszłym roku UKS jedyny klub żeglarstwa sportowego dla dzieci w okręgu żeglarskim i całym naszym powiecie. Powiedz jak klub zrzeszający dzieci może sie bronić przed pazernością, bezkompromisowa walka dorosłych. Można zbudować muzeum, ile razy mieszkaniec ustki w ciągu roku z niego skorzysta. Po co Ci pociąg jak nie ma dworca? Nie zrobisz turystyki morskiej bez przystani jachtowej. Reda nie ożyje jachtami jak nie będzie pracy z młodzieżą.
Zapewniamy Cię, że wiemy, na czym polega działalność gospodarcza. Miasto również powiat ma natomiast inne statutowe obowiązki. Można po oddawać wszystko i z utrzymaniem nie mięć problemu tylko za chwilę nie będziemy u siebie. Jaka jest dbałość o mienie zarządzane przez innych to widać z relacji Adi, Elveez :Ul.Darłowska, ul.Wczasowa, most na rzece, Spichlerz przekazany dwa lata temu.
W innych Zarządach przelewają sie środki do modernizacji? To, czemu wyciąga sie w każdym przypadku łapę o współfinansowanie.
W środę dzieci z UKS-u uczestniczyły w zajęciach z teorii żeglowania w baraczku 6 stopni C. Po drugiej stronie portu stoją Czerwone Szopy od czerwca zamknięte na cztery spusty.
Decydenci i mądralińscy siedzą w ciepłych pomieszczeniach przed klawiaturą i wala, co im do łba przyjdzie a życie miasta biegnie z boku.
W kilku rzeczach z Radnym WS się nie zgadzam, ale ma rację trzeba zrobić bilans oczekiwań i możliwości. Sprawę wychowania morskiego dzieci i młodzieży rozwiązać systemowo.
Dlaczego nie można przekazać ?Cz SZ? żeglarzom niech zrobią ?mini marinę? (warunek musza ją utrzymać) do czasu powstania innych rozwiązań w tym temacie?
Każda działalność obarczona jest pewnym ryzykiem.

Bjacek

Post autor: Bjacek » czwartek, 11 listopada 2010, 13:57

Grażynka pisze:NIE ZGADZAMY się, aby tak prymitywne zachowania i zawiść funkcjonowała w moim mieście, w mieście gdzie wychowują się nasze dzieci
Ja także nie zgadzam się "aby tak prymitywne zachowania i zawiść funkcjonowała w moim mieście". Zarówno w polityce jak i na forum.

Pani Grażynko
Z Pani postu wynika, że jest Pani dotknięta banerem którego na pewno nie powiesił Biernacki ani żaden inny przedstawiciel PO. Skąd wytrzasnęła Pani pomysł, że to PO? Czemu nie inny Komitet wyborczy?
Wie Pani zapewne, że właściciel tego budynku nie żyje w dobrych stosunkach z obecną władzą Ustki.
Baner wisi na prywatnym budynku i to właściciel decyduje o sposobie zagospodarowania ściany.
Pokrzywdzony można zgłosić sprawę na Policję.
Pani post charakteryzuje się rządzą "dokopania" komuś oraz przejawia ogólny trend w polskiej polityce.
Uważam, że czas najwyższy zakończyć wzajemne opluwanie bo to nie służy dobrej sprawie, naszej wspólnej sprawie.

Awatar użytkownika
reja14

Post autor: reja14 » czwartek, 11 listopada 2010, 14:09

Spokojnie, już za 10 dni każdy będzie mógł wybrać ulubionego(jego zdaniem) kandydata na radnego i burmistrza.
Czy zwycięży u wyborców rozsądek i trzeżwa ocena obietnić i możliwości kandydatów ? - zobaczymy.....

Awatar użytkownika
Platichthys_flesus

Post autor: Platichthys_flesus » czwartek, 11 listopada 2010, 14:10

@JKU,
mój post dotyczył budynku przy ul. Kosynierów, którego sąsiedztwo wyprzedawane jest na pensjonaty. Stąd moje przypuszczenie, że i ten może los "kolegów" podzielić, a pamiętam koncpecję filii muz. Pomorza Środkowego. Filą tego muzeum jest też skansen w Klukach, perełka województwa, akcentowna w każdym folderze, albumie wychodzącym spod igły województwa czy powiatu. Kto o tym wiedział? Czy tam wisi baner marszałkowski? A teraz wyobraź sobie, że skansen utrzymuje się z pieniędzy gminy Smołdzino.
http://www.pustamiska.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Nic trudnego zrobić coś dobrego
Konsument głosuje portfelem

Awatar użytkownika
DKS
Moderator forum
Kontakt:

Post autor: DKS » czwartek, 11 listopada 2010, 14:17

Nie będę się wypowiadał na temat tego, kto powiesił ten transparent, tudzież z czyjej inspiracji on zawisł, bo tego po prostu nie wiem. Choć język i użyte sformułowania są dla mnie nie do przyjęcia, to daleki jestem od wskazywania winnych. Każdy ma swoją wrażliwość i prywatny ogląd na sprawę i niech tak zostanie. Źle się tylko stało, że kampania, niemalże na finiszu, przyjęła taki kształt.

Rozumiem emocje i oburzenie wielu forumowiczów, ale bardzo poproszę o umiar w ich wyrażaniu i - co ważne - poszanowanie adwersarzy.

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » czwartek, 11 listopada 2010, 14:25

Można zbudować muzeum, ile razy mieszkaniec ustki w ciągu roku z niego skorzysta.
Ani razu.
Po co?
Moze z raz.
Takie muzeum 3D zarabiało by na siebie przez minimum 2 msc w lecie- po sezonie -moze słuzyc żeglarzom .
Teraz nie trzeba eksponatów -wystarczy dobry obraz HD(4-5 monitorów zsynchronizowanych) o pracy na morzu.Scenariusz filmu do obgadania.
Miniumum 15 min z efekatami dzwiekowymi i świetlnym,ruszajaca sie podłoga(patrz Muzeum Kopernik) podmuchy wiatru itp.

Pozdro
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » czwartek, 11 listopada 2010, 14:36

Komercja musi być.Dla mnie dobrym przykładem była "zęza" w Sztynorcie.Chętnie tam zachodziłem.Taka żeglarska knajpka w samym porcie w zabytkowym budynku to byłoby "TO".Muzeum raczej nie ale jakieś pokazy czy wystawa napewno.

http://www.youtube.com/watch?v=wlPp09t4WL4" onclick="window.open(this.href);return false;
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

JKUstka

Post autor: JKUstka » czwartek, 11 listopada 2010, 15:10

GRABARZ pisze:Czytam te wszystkie hasła wyborcze i szlag mnie trafia. Same ogólniki. A ma ktoś może jakiś pomysł na pomoc dla dzieci "magierowa", ludzi wyrzuconych poza nawias społeczeństwa. Bieda jest dziedziczna. Kiedy, któryś z radnych ostatnio tam zawitał, zrobił spotkanie z tamtejszymi mieszkańcami, zainteresował sie ich losem - wszyscy jesteśmy ustczanami.
@ Grabarz UKS "Opty" ma w swojej działalności prace z dziećmi z rodzin patologicznych i zagrożonych społecznie. Dzieci wiele zniosą trudu, jeżeli pokaże się im możliwości zmiany życia na lepsze. Jasne światełko w tunelu. Maja większa motywację. Z drugiej strony pokutuje etykieta tzw. Magierowa. Mieszkańcy Ustki, którzy tam pomieszkują byli lub nadal są w trudnej sytuacji finansowej.
Niektórzy już zmienili lokum, inni są jeszcze za młodzi. Inni juz pracują za granicą. Część jest taka, że wybiera takie życie. Swojego czasu mieszkał tam jeden z V-ce Wójtów.
Bardziej smuciłbym sie bezdomnymi żyjącymi w lasku za osiedlem kwiatowym.

@ Mirek tu nie chodzi o muzeum w " Cz Sz", bo uważam, że takie powinno być może nawet w połączeniu z np. Centrum Edukacji Morskiej Młodzieży (pomysł Celestyna).
Jestem tylko przeciw rozdawaniu mienia lub brakiem dbałości o odzyskanie mienia historycznie przynależnego miastu. Również brakiem dbałość właściciela po podpisaniu umów dzierżawy w sprawdzaniu realizacji paragrafów w nich zawartych( popieram Adi-ego w sprawie przejęcia "Cz Sz przez miasto) Oddano piękną budowlę Spichlerz przy ul. Zaruskiego. Niby Galeria. Tu pięknie komponowało sie muzeum, o którym mówisz, starczyło by również miejsca dla żeglarzy.
Szukamy środków na budowę mariny a piękna budowla poszła pod inne funkcje. Dzis sa srodki w ramach SGR mozna cz. pieniedzy wydac na adaptację pod potrzeby administracji SGR. Po zakończeniu działalności majatek pozostaje w zmodernizowany pozostaje w mieście.
SGR równiez mogłoby adaptować Cz SZ pod potrzeby działalności. Po zakonczeniu działalności pozostaja wyremontowane pomieszczenia .

Awatar użytkownika
dwumiasto.pl

Post autor: dwumiasto.pl » czwartek, 11 listopada 2010, 15:28

Polecam artykuł na temat baneru na spichlerzu
http://www.dwumiasto.pl/Wydarzenia/Ustk ... eria-zdjec

HuB
Hubert Bierndgarski
Dwumiasto.pl
http://www.dwumiasto.pl

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » czwartek, 11 listopada 2010, 18:10

@ Bjacek
Malek przekonuje, że nie chce się opowiadać za którymkolwiek z kandydatów. Choć przyznaje jednocześnie, że Marek Biernacki z Platformy Obywatelskiej byłby lepszym burmistrzem niż Jan Olech i Andrzej Bury.

hehehe przypadek ?
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Preferencje wyborcze na zachodzie juz okreslone (skreslone, zakreslone?)
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Bryzga Rosowa

Post autor: Bryzga Rosowa » czwartek, 11 listopada 2010, 20:02

dwumiasto.pl pisze:Polecam artykuł na temat baneru na spichlerzu
http://www.dwumiasto.pl/Wydarzenia/Ustk ... eria-zdjec

HuB
Tak mocne zaangażowanie biznesmena świadczy tylko o tym, ze stawka dla niego jest bardzo wysoka.

Zastosowane środki:
Wcześniejszy banner, gaztki z wierszykami, plakaty z karykaturą Olecha, (...), władzy no i teraz ten banner.

Pytanie do czego Malek posunie się w przyszłości (...)

Post zmoderowany - rzecznik

Barti

Post autor: Barti » czwartek, 11 listopada 2010, 22:10

Bjacek pisze:
Grażynka pisze:NIE ZGADZAMY się, aby tak prymitywne zachowania i zawiść funkcjonowała w moim mieście, w mieście gdzie wychowują się nasze dzieci
Ja także nie zgadzam się "aby tak prymitywne zachowania i zawiść funkcjonowała w moim mieście". Zarówno w polityce jak i na forum.

Pani Grażynko
Z Pani postu wynika, że jest Pani dotknięta banerem którego na pewno nie powiesił Biernacki ani żaden inny przedstawiciel PO. Skąd wytrzasnęła Pani pomysł, że to PO? Czemu nie inny Komitet wyborczy?
Wie Pani zapewne, że właściciel tego budynku nie żyje w dobrych stosunkach z obecną władzą Ustki.
Baner wisi na prywatnym budynku i to właściciel decyduje o sposobie zagospodarowania ściany.
Pokrzywdzony można zgłosić sprawę na Policję.
Pani post charakteryzuje się rządzą "dokopania" komuś oraz przejawia ogólny trend w polskiej polityce.
Uważam, że czas najwyższy zakończyć wzajemne opluwanie bo to nie służy dobrej sprawie, naszej wspólnej sprawie.
baner pwiesiło kilku robotników na zlecenie prezesa Malka , który przy kazdej okazji atakuje aktualnego burmistrza , wiadomo o jego bardzo ścisłych powiązaniach z markiem Birnackim - był albo jeszcze jest przez niego zatrudniony. Bajcek nie mam wątpliwości , sądząc po twoich obłudnych słowach , że jesteś jednym z (...). Tych co maja jeszcze jakieś wątpliwości kogo popiera Malek zachęcam do przejechania sie do firmy morpol obklejonej plakatami Biernackiego i kandydatów do rady z PO.

Post zmoderowany -rzecznik

Awatar użytkownika
DKS
Moderator forum
Kontakt:

Post autor: DKS » czwartek, 11 listopada 2010, 22:20

Po raz kolejny zwracam się do wszystkich uczestników dyskusji zaprzestanie ataków personalnych. W przeciwnym razie zamknę wątek.

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Post autor: GRABARZ » czwartek, 11 listopada 2010, 23:44

Banan - wyluzuj się chłopie. Zawsze może być jeszcze gorzej... i to we własnym domu.
Nie trzeba się nikogo bać. A jeśli ktoś się kogoś boi, to dlatego, że udzielił temu komuś jakiejś władzy nad sobą. (H.Hesse)

Awatar użytkownika
Ban.an

Post autor: Ban.an » piątek, 12 listopada 2010, 00:52

A czy Ustka nie jest naszym domem i nie robi się tutaj źle? Rozumiem, możemy mieć różne zdanie, możemy się sprzeczać, ale nie obrażajmy się wzajemnie. Trzymajmy jakiś poziom.
Proponuję wziąć dwa dni wolnego od problematyki wyborczej i ochłonąć.
A o mnie się martwic nie musisz, mam inne sprawy na głowie 8) A wybory już olałem, bo nie widzę żadnego konkretnego kandydata. No chyba, że zagłosuję na Kononowicza :twisted:
" (...) możliwość, by miastem rządzili wybierani szacowni członkowie społeczności, którzy obiecają, że nie będą się wywyższać ani przy każdej okazji zdradzać publicznego zaufania, natychmiast stała się tematem żartów w całym mieście"
T.Pratchett

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Post autor: GRABARZ » piątek, 12 listopada 2010, 01:27

Ban.an pisze:
A o mnie się martwic nie musisz, mam inne sprawy na głowie ...
Ależ ja się o Ciebie nie martwię, mam inne sprawy na głowie.
Nie trzeba się nikogo bać. A jeśli ktoś się kogoś boi, to dlatego, że udzielił temu komuś jakiejś władzy nad sobą. (H.Hesse)

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » piątek, 12 listopada 2010, 09:30

"Mamo, a co to znaczy wydymali?"

Jeśli dzieciak jest już na tyle duży że samodzielnie przeczyta to powyższe zdanie ,nic nie stoi na przeszkodzie aby mu znaczenie słów wyjaśnić.
Nie może za was rodziców przecież ulica jak zwykle przejąć całej edukacji.
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Edward

Post autor: Edward » piątek, 12 listopada 2010, 10:09

Grabarz: widocznie dużo zmieniło się na Magierowie. Ja z poprzedniej kadencji pamiętam wspaniałe imprezy organizowane na tym osiedlu. Miasto dostarczało materiałów a oni zrobili plac zabaw dla dzieci, malowali domy, zrobili ogrodzenie. A na Dzień Dziecka bywały takie zabawy, jakich w innych częściach miasta nie uświadczysz. Dzieci poprzebierane w teatralne stroje śpiewały i tańczyły. Była grochówka z wojskowego kotła, różne ciasta i słodycze a z masarni w Starkowie grill z kaszanką i kiełbasą. Bywał na tych imprezach burmistrz i niektórzy radni. W starych numerach "ZU" są reportaże.
A teraz coś smutniejszego:
począek tej kadencji zaczął się dla mnie od słów: panie Zając, to są pana ostatnie dni w Ustce. Mimo tego przez te cztery lata starałem się działać na korzyść miasta - bo burmistrzowie czy radni zmieniają się, a Ustka zostaje. Jeśli na jakieś sprawy miałem inny pogląd, mówiłem czy pisałem to wprost, i pod swoim nazwiskiem. Starałem się nie obrażać nikogo wiedząc, że sprawa oglądana z innej perspektywy może mieć inny wymiar. Mam duży szacunek dla każdego, kto mając inne poglądy, potrafi je uzasadnić w kulturalny sposób. Z kilku osobami z tego Forum z chęcią kontynuowałbym dyskusję osobiście, przy herbatce z rumem czy lampce wina - bo umiejęność dyskusji na argumenty zanika. Dlatego kiedyś wspomniałem pozytywnie o radnej Kołakowskiej, bo nawet ostro mnie atakując, robiła to w pięknej polskiej mowie.
JKU często zarzuca mi kłamstwo zapominając, że na dany temat mogą być dwa różne spojrzenia - oba uzasadnione. Ale on ma widocznie starą zasadę - kto nie jest z nami, jest przeciwko nam. Pewne cechy charakteru trudno zmienić.
Wielki baner na elewatorze zaskoczył mnie podobnie jak innych. Zostałem tu jednak oskarżony o to, że ja za tym stoję. Tak, ja - bo startuję z komitetu PO. Nie jestem człnkiem tej partii i nie pochwalam tego, co dzieje się w Warszawce, ale tak się złożyło, że grupa osób o których jestem przekonany, że mogłby lepiej zarządzać miastem, jest związana z tą partią. Nikt merytorycznymi argumentami nie próbował mnie przekonać, że jest inaczej.
Dzisiaj czytam na Forum, że "Ziemia Ustecka" finansowana jest przez Malka. To jest oskarżenie, które daje podstawę do wniesienia sprawy do sądu. Przeglądam roczniki - reklama Morpolu jest tylko na życzeniach świąecznych dla mieszkańców.
Ale moderatorów to nie interesuje - czyżby też zapomnieli o obowiązku bezstronności?
Mam swoje, może zbyt idealne wyobrażenie o tym, jak powinna funkcjonować władza miejska. Mam swoją wizję jak powinien działać RADNY w takim mieście jak Ustka. Wizję też pewnie widzianą "nieżyciowo".
Wiem, że nie sypiąc obietnicami i pisząc o ciężkiej pracy czekającej radnych przyszłej kadencji - praktycznie tracę szanse na wybór. Chcę jednak spokojnie patrzeć w lustro i powiedzieć sobie - próbowałeś coś robić dla swojego miasta...
Kończę swoje wypowiedzi na FORUM. Weszły tutaj osoby, których jedynym celem jest niszczenie każdego, kto krytycznie ocenia obecne władze miasta. Powtarzam - niszczenie, a nie polemika, dyskusja.
Wróę po wyborach, gdy ucichną emocje. Niezależnie kto wygra, będzie potrzebował wsparcia ludzi aktywnych, myślących o rozwoju naszego miasta. Mam nadzieję, że to FORUM też będzie wówczas pełnić pozytywną rolę.
Pozdrawiam
Edward Zając

Grażynka

Post autor: Grażynka » piątek, 12 listopada 2010, 10:37

Panie Edwardzie,
startując z takiej, czy innej partii, należy brać odpowiedzialność za poczynania członków tej partii które rzutują na jej całokształt.

JKUstka

Post autor: JKUstka » piątek, 12 listopada 2010, 10:39

@ Edward, dżentelmeni nad faktami nie dyskuyuja. Nie ma dwóch opini nad faktem.
Nie Olech przekazał Spichlerz do OSiR a Graczyk. (zreszta w dobrych intencjach) Piszesz odwrotnie.
Warcino chciało zdjąć z siebie odjum utrzymywania Cz Sz, zrobiło dwa przetargii. Pierwszy na 3 miesiące i tu starał się LOT. Starostwo cały czas miało koncepcję zagospodarowania CZ SZ pod
potrzeby karetki wodnej przy okazji może coś jeszcze.... Przedstawiasz inne fakty. Mieszasz w ten sposób zupełnie niepotrzebnie.
Nie było lepszej współpracy między klubami żeglarskim jak dziś. A co Ty piszeswz na Forum? W jakim celu?
W dzisiejszej rzeczywistości najważniejszy jest szybki przepływ rzetelnej informacji.
Jeżeli pomyliłeś fakty to trzeba je prostować a nie traktować to jak wycieczki osobiste.

ODPOWIEDZ