Kampania, program kandydatów

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Adi

Re: Kampania, program kandydatów

Post autor: Adi » piątek, 12 listopada 2010, 20:07

Na ulotce Marka Biernackiego, jako kandydata do sejmiku województwa, kolportowanej w Słupsku czytam:
(...) będę zabiegał o budowę przy ul. Hubalczyków pawilonów dla oddziału ginekologiczno-położniczego oraz psychiatrii (...)
czy to oznacza, że kandydat na burmistrza Ustki jest za likwidacją oddziału ginekologiczno-położniczego w Ustce? :roll:
rozumiemy się? Będziemy się rozumieć, będzie dobrze... nie będziemy się rozumieć... rozumiemy się?

Bryzga Rosowa

Post autor: Bryzga Rosowa » piątek, 12 listopada 2010, 20:22

Adi pisze:Na ulotce Marka Biernackiego, jako kandydata do sejmiku województwa, kolportowanej w Słupsku czytam:
(...) będę zabiegał o budowę przy ul. Hubalczyków pawilonów dla oddziału ginekologiczno-położniczego oraz psychiatrii (...)
czy to oznacza, że kandydat na burmistrza Ustki jest za likwidacją oddziału ginekologiczno-położniczego w Ustce? :roll:
Dzieje się tak dlatego, że pan Biernacki startuje także do sejmiku województwa i tu pewne kwestie sie rozjeżdżają. To co dla reszty dobre dla Ustki złe. Taka mała schizofrenia. Kandydat pewnie ja zaakceptował i czuje sie z nią dobrze. Zastosowanie bedzie tutaj później miała tzw.POlityczna amnezja jak w filmiku z mojego poprzednego postu.

----------------------
Już przyzwyczajajac sie do nowej roli na forum zachęcam wszystkich do głosowania na jedynego właściwego kandydata Marka B.

podpisany
Jarząbek Wacław

Awatar użytkownika
Platichthys_flesus

Post autor: Platichthys_flesus » piątek, 12 listopada 2010, 20:53

Po przeczytaniu wywiadów ze wszystkimi pretendentami do fotelu burmistrza stwierdzam, że kandydat Bury jako jedyny jest realistą i tymi realami wali prosto między oczy. Ciekawa jestem tylko, jak dobrze to się sprzeda. W każdym razie u mnie pisze się to na plus.

Marina na 150 jednostek zamiast 500 ? zgadza się. Inwestycja i tak nigdy się nie zwróci, bo nie jest to ten typ inwestycji, co ma się zwracać ? ma wyglądać. Natomiast fakt, brakuje infrastruktury około żeglarskiej ? sanitariatów itd.

Hotele można stawiać poza portem, a portu nie przeniesie się do lasu ? fakt, Topek wspominał o tym na forum dobitnie.

Drogi nie wybudują i nie wyremontują się same, nikt też za ładne oczy tego nie zrobi ? też fakt, trzeba pozyskiwać kasę z różnych źródeł, czasem też w kosztach partycypować.

Mało tu efekciarstwa, a jakoś tak rzeczowo. I pewnie mało popularnie.

A tak offtopowo ? przyczepiliście się tego kasku Biernackiego, jakby nie wiem jak ogromna żenua to była. Facet jest inżynierem budownictw bodajże, to kask jest na miejscu. Plakat jest dowcipny, gdyby widniał na nim inny kandydat, to pół forum byłoby zachwycone jego przesłaniem budowniczych Ustki jak i lekko zabawnym charakterem.
http://www.pustamiska.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Nic trudnego zrobić coś dobrego
Konsument głosuje portfelem

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Post autor: GRABARZ » piątek, 12 listopada 2010, 23:52

@ Wajper - uważaj, kandydat Biernacki po szczeblach kariery może zawędrować może i na fotel prezynenta RP, a wtedy marny Twój los. Za nazwanie prezydenta RP analfabetą można beknąć.
Nie trzeba się nikogo bać. A jeśli ktoś się kogoś boi, to dlatego, że udzielił temu komuś jakiejś władzy nad sobą. (H.Hesse)

Awatar użytkownika
Wajper

Post autor: Wajper » sobota, 13 listopada 2010, 08:38

GRABARZ pisze:@ Wajper - uważaj, kandydat Biernacki po szczeblach kariery może zawędrować może i na fotel prezynenta RP, a wtedy marny Twój los. Za nazwanie prezydenta RP analfabetą można beknąć.
:lol: Racja! Ale zwróć uwagę, że jeszcze nie jest prezydentem, a precyzyjnie rzecz ujmując - JEST NIKIM.. Jak zostanie prezydentem RP, będę go chwalił za "oryginalne wypowiedzi", "suwerenność od skostniałych zasad polskiego języka" oraz "nieszablonowy, studencki image". :lol:

Ale prędzej świniom wyrosną skrzydła, niż to się stanie... Pan Biernacki nie zostanie nawet burmistrzem. Chyb że... Ludzie, to jest pomysł! Kupmy mu na pociechę Sim City po wyborach! Zrobimy zrzutę po zeta, to starczy na Sim City 4 i paczkę żyletek.

A dlaczego nie zostanie burmistrzem? Zostałem o tym ostatecznie przekonany po lekturze dzisiejszego GP. Pan Malek zapowiada, że nawet po wyborach nie zdejmie antyolechowego banera. Czyli pan Malek jest przekonany o tym, że obecny burmistrz utrzyma urząd. A skoro ten pan tak uważa, ja też nie mam powodów w to nie wierzyć. :)
"Muzyka to przyjemność, jakiej dusza ludzka doświadcza przez liczenie, nie zdając sobie sprawy, że ma do czynienia z liczeniem."
Gottfried Wilhelm Leibniz

JKUstka

Post autor: JKUstka » sobota, 13 listopada 2010, 08:42

Platichthys_flesus pisze:A tak offtopowo ? przyczepiliście się tego kasku Biernackiego, jakby nie wiem jak ogromna żenua to była. Facet jest inżynierem budownictw bodajże
Wydaje mi sie, ze inż. elektryk to wtedy chyba cęgi? :)
Nie wiem skąd "Marina" na 500 jachtów? I nie wiem, kto zbuduje "Marinę" na 150 jednostek?
Wiem natomiast, że ma powstać nowy kanał portowy (surowy). Maja znaleźć się tam i w zwolnionej części basenu węglowego miejsca postojowe dla jachtów.
Wyposażenie infrastruktura około żeglarska, gastronomiczna i inna; długoterminowe dzierżawy i biznes.
Dużą część środków można wykorzystać z programów "Ryba".
Dobrze, aby miasto pozyskało do sprawy J. Malek, jeżeli nie to musi zrobić środowisko żeglarskie.
Port jest duży, ale własność rozdrobniona. Panowanie nad całością praktycznie nie możliwe.
Rada użytkowników portu mogłaby wypracować spójne działania.
Na razie każdy sobie rzepke skrobie.

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » sobota, 13 listopada 2010, 10:29

Maja znaleźć się tam i w zwolnionej części basenu węglowego miejsca postojowe dla jachtów.
Kto Ci zwolni basen węglowy jak tam jest NAJNIŻSZE FALOWANIE podczas sztormu?
Spokojniej jest tylko za chłodnią korabiowską ale tam czesto jest płytko.

Pozdro
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

JKUstka

Post autor: JKUstka » sobota, 13 listopada 2010, 10:45

Mirek pisze:Kto Ci zwolni basen węglowy jak tam jest NAJNIŻSZE FALOWANIE podczas sztormu?
Spokojniej jest tylko za chłodnią korabiowską ale tam czesto jest płytko.
Obawiam się, że jak powstanie nowy basen. To walka będzie kto ma stać we węglowym.(nowy basen podchodzi aż pod UKS i HOM, w tym tygodniu był geolog)
Juz tarcia sa a basenu jeszcze nie ma.
Kiedyś w czasie alarmów sztormowych wszystko uciekało w głąb portu.
Jako były stoczniowiec wiesz jak obłozone było nabrzeże.
Dziś nadal nie ma miejsca, dlaczego?
Brak gospodarza?

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » sobota, 13 listopada 2010, 10:57

Wklejcie jakiś szkic planowanego basenu.
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Edward

Post autor: Edward » sobota, 13 listopada 2010, 21:01

Program trzech kandydatów na burmistrza Ustki w najnowszym numerze "Ziemi Usteckiej" - rozdawanej po mszy w kościele Najświętszego Zbawiciela (tej o 9.00). W kioskach i innych punktach w poniedziałek.
Edward Zając

Awatar użytkownika
iXik

Post autor: iXik » sobota, 13 listopada 2010, 22:04

?Nie ma granic tego, co można osiągnąć, jeśli się nie dba komu zostanie przypisana zasługa?
Ronald Reagan

Obrazek nie piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
yacek

Post autor: yacek » sobota, 13 listopada 2010, 22:29

Jak będą źle rządzić, nigdy więcej nie zagłosujecie już na PO - mówił do uczestników konwencji.
No to się koleś wypowiedział.
http://www.fanfoto.pl/yacek29.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » sobota, 13 listopada 2010, 22:54

Prezencja Komorwskiego chyba sie udzielila u nas w regionie. :lol: :lol:
Pasmo porazek odkad trwa kampania.
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

JKUstka

Post autor: JKUstka » sobota, 13 listopada 2010, 23:30

" ...Biernackiego wspierali w Ustce senator Kazimierz Kleina ..."
Czy to ten sam co decyzjami pollitycznymi spowodował budowe Mariny w Łebie a o Ustce zapomniano?
@ Topek mapka w poniedziałek.

Awatar użytkownika
Platichthys_flesus

Post autor: Platichthys_flesus » sobota, 13 listopada 2010, 23:41

załatwił dla swojego miasta

Awatar użytkownika
onyx
Kontakt:

Post autor: onyx » niedziela, 14 listopada 2010, 00:48

Platichthys_flesus pisze:załatwił dla swojego miasta
O ile wiem, pan Biernacki nie jest z Ustki?
Nie trzeba się nikogo bać. A jeśli ktoś się kogoś boi, to dlatego, że udzielił temu komuś jakiejś władzy nad sobą. (H.Hesse)
http://www.youtube.com/user/OuttaBathroom" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Platichthys_flesus

Post autor: Platichthys_flesus » niedziela, 14 listopada 2010, 14:57

Mowa oczywiście o panu Kleinie, który akurat w tym przypadku okazał się być lojalny wobec swoich krajanów. Czyli można i należeć do jakiejś tam partii i dbać o interes swojego regionu.

JKUstka

Post autor: JKUstka » niedziela, 14 listopada 2010, 15:51

Platichthys_flesus pisze:Mowa oczywiście o panu Kleinie, który akurat w tym przypadku okazał się być lojalny wobec swoich krajanów. Czyli można i należeć do jakiejś tam partii i dbać o interes swojego regionu.
Flesus przemycasz usprawiedliweinia dla rzeczy, których nie można usprawiedliwic. Oczywistym zyskiem dla regionu była Marina w Ustce.
Z róznych względów jeden to to, że wejście do Łeby jest płytkie i często zasypywane.
Decyzje Wojewody były w tym przypadku partykularne. Budziły sprzeciw bardzo wielu ludzi i wiedz, że nie Ustczan.
Decyzja na zasadzie postawionego palaca na mapie.
Myslisz, że od 21.11.2010 jakiś palec będzie w koordynatach Ustki. Po wyborach w PO zacznie się drabinaka kariery. Nikt jak do tej pory nie będzie zajmował sie peyferiami województwa.
Jak wygląda sprawa swiateł na ul. Darłowskiej termin 2010.11.15 . Był Marszałek Leik były stanowcze decyzje i co ?
Zarządcą drogi jest województwo. Na ul.Zubrzyckiego światła po trudach są, bo droga miejska.

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » niedziela, 14 listopada 2010, 16:27

JKUstka pisze: Nikt jak do tej pory nie będzie zajmował sie peyferiami województwa.
Jak wygląda sprawa swiateł na ul. Darłowskiej termin 2010.11.15 . Był Marszałek Leik były stanowcze decyzje i co ?
Zarządcą drogi jest województwo. Na ul.Zubrzyckiego światła po trudach są, bo droga miejska.
Z tego, co wiem, pieniądze czekaja na wydanie przez marszałka, ale nasz ratusz niestety nie dostarczył umówionych dokumentów, myślę, że niezależnie od wyniku wyborów zaplanowane pieniądze wydane zostaną na światła, a ratusz dopełni wszystkich formalnosci.

Kol.Błądkowski chwilę wcześniej napisał w innym wątku : "Kolego Kasperowicz,startujesz na radnego z komitetu Burmistrza, jest sprawa do załatwienia. Trzeba ponaglić dostarczenie
do Zarządu Dróg Wojewódzkich w Gdańsku projekt na światła przy szkole nr 1. inaczej te sto kilkadziesiąt tysięcy złotych
od marszałka przepadnie. Jeszcze tydzień temu tej dokumentacji w Gdańsku nie było. Wybaczam Ci te małe
uszczypliwości "partyjne" ale rozumiem, bo wiem gdzie wdepnąłeś. Sprawa tych świateł to papierek lakmusowy możliwości usteckiej władzy. Ponoć "razem możemy więcej". Więc zapytajmy urzędników, będą w końcu te światła czy nie."

Bjacek

Post autor: Bjacek » niedziela, 14 listopada 2010, 19:15

Zgodnie z umową pieniądze są dostępne u Marszałka.
Na podstawie tej samej umowy zostaną one wydane na światła, ale dopiero po wykonaniu przez Ustkę właściwej dokumentacji.
Dokumentacja została wysłana (chyba) w piątek (12.11.2010)
Dlatego też nie będzie możliwym wykonanie świateł w terminie zadeklarowanym przez Biernackiego.

ODPOWIEDZ