Kampania, program kandydatów

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

SŻU

Re: Kampania, program kandydatów

Post autor: SŻU » środa, 17 listopada 2010, 16:01

Drodzy Forumowicze
Sprawdziliśmy - do sądu nie wpłynął żaden pozew!
Cegła w kontakcie telefonicznym mówi, że jest na urlopie, udaje, że nic nie wie, że chyba dopiero piszą.
Znowu, jak zwykle kłamie!
Kurowski, też w rozmowie telefonicznej powiedział, że głównym problem jest fakt, że burmistrz nie zarabia 15 tysięcy. Widocznie zarabia 16. Szczegółów nie znamy, ale musimy doliczyć dietki, kilometrówki oraz funkcyjne. O obiadkach i reprezentacyjnym nie wspominamy, uzbiera się pewnie 20.
Nie chcemy szokować mieszkańców, dlatego napisaliśmy 15.
Jak doliczymy koszty błędnych decyzji, wyjdzie setki tysięcy, a może miliony. A, zapomnielibyśmy o wojskowej emeryturze - to dodatkowe 70 tysięcy netto.
Burmistrz niby na urlopie, ale Kurowski mówi, że siedzi na policji. Pytany, czy może miał jakiś wypadek, może zniszczył drzewo lub uderzył w latarnię, odpowiedział, że nie, że uderzono w burmistrza. Pewnie ma na myśli teksty z banerów.
Nasi prawnicy już trzecią herbatę wpili i nic więcej na razie zrobić nie mogą. CZEKAMY...
Cegła wspomina o demokracji i o szacunku do każdego człowieka, ma na myśli oczywiście Olecha. A my w imię demokracji mamy prawo bronic 17 tysięcy mieszkańców, co robimy, jak umiemy.Chcemy być skuteczni, dlatego używamy określonych słów i zwrotów. Można oczywiście zamiast słowa "wydymali", użyć słowa oszukali - ale to nie to samo.
Stowarzyszenie Życzliwych Ustce. Rok założenia 2009

JKUstka

Post autor: JKUstka » środa, 17 listopada 2010, 16:35

v pisze:Myślę, że o to właśnie chodzi, żeby inwestorzy mogli być inwestorami, tj. zarabiać, póki nie zmienimy myślenia
@V wilcze prawo biznesmena jest pomnażać majątek. Obowiązkiem Burmistrza jest dbałość o prawo lokalne.
Dam przykład Poznania. Prezydent tego miasta sprzedał tereny zielone biznesmenowi dużego kalibru. Po sprzedaży zmieniono kwalifikacje terenu na mieszkaniówkę. Cena terenu wzrosła 10 krotnie.
Podobnie jest z terenami przemysłowymi w akcie notarialnym wyraźnie zaznaczone jest, jaka funkcję sie kupuje. Biznesmen nie jest małym dzieckiem kota we worku nie kupował.
Na Mazurach był taki biznesmen dawał rady Wałęsie jak znależć środki. Był trzy pkt. Jeden z nich to kupować tereny rolne i zmieniać funkcje pod budownictwo.To, co sie dzieje to forma szantażu. Każdy ma racje w części, ale tylko w swojej części.
Biznesmen powinien się z miastem dogadać. Może nie sam, bo jest bardzo dynamiczny.
Zatrudnia wspaniałych ludzi. Może znajdzie dobrego negocjatora.
Z tego, co wiem ma duże plany.
Jednak w takim miasteczku musi sie znaleźć miejsce dla wszystkich dla tych najbiedniejszych w Ustce również.
Nie wszyscy chcą ociekać złotem. Są tacy, co chcą spokoju, więzi rodzinnych, wzajemnego poszanowania.
Edward pisze:Mnie nie musiał nikt mówić! Tak się składa, że od '89 roku zacząłem bardziej interesować się sprawami miasta, a od ponad 10 lat jestem na prawie każdej sesji, często na komisjach. Jeśli coś piszę, to z reguły opieram się na własnych doświadczeniach i obserwacjach. Możesz zresztą zapytać obecnego burmistrza p. Olecha, czy była najmniejsza szansa na przejęcie dla miasta chociaż części terenów Stoczni. Wie, był przecież Przewodniczącym Rady i też by nie przepuścił takiej okazji wzbogacenia miasta.
Edward Zając
Jak pisze Topek pomylic sie można,trwanie w błedzie jest głupotą. Tereny można było przejąć za zobowiązania bieżące. Paragrafy od syndyka zostały przekazane JC. Rozumiemy sie, tu nie trzeba kredytu.
Przejąć można było przynajmniej te tereny, ktore mieściły się w tych kwotach. Nabrzeża!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Dziś nie byłoby problemów z cumowaniem.
Można chodzic na sesje i drzemać.
(...)

Post zmoderowany - rzecznik

Awatar użytkownika
Wajper

Post autor: Wajper » środa, 17 listopada 2010, 17:39

SŻU pisze:Drodzy Forumowicze
Cegła w kontakcie telefonicznym mówi, że jest na urlopie, udaje, że nic nie wie, że chyba dopiero piszą.
Kurowski, też w rozmowie telefonicznej powiedział, że głównym problem jest fakt, że burmistrz nie zarabia 15 tysięcy. Widocznie zarabia 16. Szczegółów nie znamy, ale musimy doliczyć dietki, kilometrówki oraz funkcyjne. O obiadkach i reprezentacyjnym nie wspominamy, uzbiera się pewnie 20.
Jak doliczymy koszty błędnych decyzji, wyjdzie setki tysięcy, a może miliony. A, zapomnielibyśmy o wojskowej emeryturze - to dodatkowe 70 tysięcy netto.
Burmistrz niby na urlopie, ale Kurowski mówi, że siedzi na policji. Pytany, czy może miał jakiś wypadek, może zniszczył drzewo lub uderzył w latarnię, odpowiedział, że nie, że uderzono w burmistrza. Pewnie ma na myśli teksty z banerów.
Nasi prawnicy już trzecią herbatę wpili i nic więcej na razie zrobić nie mogą. CZEKAMY...
Cegła wspomina o demokracji i o szacunku do każdego człowieka, ma na myśli oczywiście Olecha. A my w imię demokracji mamy prawo bronic 17 tysięcy mieszkańców, co robimy, jak umiemy.Chcemy być skuteczni, dlatego używamy określonych słów i zwrotów. Można oczywiście zamiast słowa "wydymali", użyć słowa oszukali - ale to nie to samo.
Przepraszam, ja tylko małe pytanie... Jaką herbatę pijecie? Co rekomendują Wasi prawnicy? Niedługo urządzam andrzejkowe przyjęcie i będę wdzięczny za sugestie (znam się tylko na kawie, już mam upatrzoną markę). Z góry dziękuję za odpowiedź.
"Muzyka to przyjemność, jakiej dusza ludzka doświadcza przez liczenie, nie zdając sobie sprawy, że ma do czynienia z liczeniem."
Gottfried Wilhelm Leibniz

Edward

Post autor: Edward » środa, 17 listopada 2010, 18:07

"...pomylic sie można,trwanie w błędzie jest głupotą."
Panie Kasperowicz, czy naprawdę nie potrafi pan pisać normalnie, bez obrażania?
A w poruszonej kwestii: można sobie wyobrażać, że wierzyciele mogliby pozwolić na rozdrabnianie terenów stoczni. Można. Ja wiem jednak, że główni wierzyciele na takie rozwiązanie nie zgadzali się. Miasto wśród wierzycieli było na odległym miejscu. Powtarzam - nie wierzysz mi, zadzwoń do Burmistrza, który wówczas był Przewodniczącym Rady.
Oczywiście p. Kasperowicz, przez 10 lat przychodziłem na sesje aby się wyspać. Fakt, mam na zdjęciach urzędników i radnych z zamkniętymi oczami, Jacek też mi zrobił takie zdjęcie. Ba, nawet Burmistrz gdy jest zamyślony, to pochyla głowę i wygląda jakby spał. Ot, panie JKUstka, genialne odkrycie - na sesjach wszyscy spali i dlatego jest tak, jak jest!
Pan, jeśli zostanie radnym, nie pozwoli na spanie w czasie sesji. Można nawet złożyć wniosek w tej kwestii ...
Pozdrawiam
Edward Zając

Awatar użytkownika
DKS
Moderator forum
Kontakt:

Post autor: DKS » środa, 17 listopada 2010, 18:11

Panowie, bardzo proszę, abyście zaprzestali tych wszystkich uszczypliwości. Jeszcze tylko kilka dni i cała ta wyborcza gorączka opadnie.

Czy naprawdę mam zamknąć forum do czasu wyborów?

Awatar użytkownika
dumb
Kontakt:

Post autor: dumb » środa, 17 listopada 2010, 18:16

TAK ! JUŻ ZĘBY BOLĄ OD TEGO
ObrazekObrazek

JKUstka

Post autor: JKUstka » środa, 17 listopada 2010, 18:20

SŻU pisze:Drodzy Forumowicze
Zaczepki, brak szacunku do osób w tekście. W naszym kraju sa przyjete zwrotu grzecznościowe.
Tykanie z nazwiska traktowany jest jak przejaw chamstwa.

Edward

Post autor: Edward » środa, 17 listopada 2010, 18:23

Panie Rzeczniku
Już kilka dni temu, gdy przestałem wypowiadać się w temacie wyborów, rozmawialiśmy o możliwości zamknięcia Forum lub chociażby tematów związanych z wyborami. Jest wystarczająci gorąco i podgrzewanie atmosfery nie służy nikomu.
Nadal Uważam, że warto zamknąć tą dyskusję; wybory się skończą i trzeba będzie wrócić do normalnego życia - co dla niektóych zapaleńców może być trudne.
Pozdrawiam
Edward Zając

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » środa, 17 listopada 2010, 18:37

Dzis w skrzynce na listy przywital mnie hadkor w postaci ulotki p. Ireneusza Zalinskiego.
Czytam, za kadencji p. Zalinsiego powstala szkola. Ciekawe co na to Bob?? Co to znaczy, P.Zalinski pisze ze powstanie Biedronka po zachodniej stronie i apteka

To wiadomo od przynejmniej 40 dni !!! Jakie znaczenie ma fakt, ze tata p. Zalinsiego pracowal w stoczni?

Obrazek
Jutro zamieszcze cala ulotke, sama demagogia.

Panie Malek!! Nie zycze sobie zeby mnie Pan bronil ! Nie jestem pracownikiem Morpolu, zdanym w 100% na Pana.
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » środa, 17 listopada 2010, 18:41

Dla relaksu i pocieszenia załączam link o tym że inne miasta mają też swoich "najsłynniejszych biznesmenów" i ciekawostki z tym związane.

http://bielskobiala.gazeta.pl/bielskobi ... ejne_.html" onclick="window.open(this.href);return false;
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

JKUstka

Post autor: JKUstka » środa, 17 listopada 2010, 18:47

Mentalność Pani Dulskiej. W całym mieście widać przejawy naruszania dóbr osobistych Burmistrza Miasta Ustka.
Przytoczenie przez JKU maksymy jest obrażaniem.
Nie widziałem na Forum nick Kasperowicz.
Mocno ten Kasperowicz nacisnął Wam na odcisk. Kolejna osoba z PO próbuje wyciągnąć z pod nick JKUstka coś więcej. Celestyn, Topek bójcie się. Wasze in cognito jest zagrożone.

Post zmoderowany - rzecznik

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » środa, 17 listopada 2010, 19:08

JKUstka , mi to dzwoni wielkim...Jeśli ktoś swój los czy prywatny sukces życiowy uzależnił od tego który ...(....)... zasiądzie na fotelu burmistrza to współczuje takiemu nieszczęśnikowi.
Niektórym nie pasuje anonimowość forum ,mnie nie przeszkadza a pozwala skupić się na tematach a nie osobach.
Nie interesuje mnie też kto kryje się za nickiem J.Cegła czy Włodek Siudek.Mam swoje podejrzenia ale to wszystko.L.Kasperowicz o ile wiem to porządny gość.
Ode mnie nic nie pożyczał. :wink:
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Bjacek

Post autor: Bjacek » środa, 17 listopada 2010, 19:32

Ban.an pisze:Pytanie do kandydatów:
Ustka coraz bardziej się rozrasta, a terenów coraz mniej. Co planujecie w tej kwestii?
Mam nadzieję, że przez ten zapis, mimo wzajemnych bluzgów, ktoś mnie zauważy.
Zauważył.
Może trochę offtopowo, ale jest to jakaś reakcja.
http://www.dubaj.odkryjraj.pl/images/dubaj-wyspy2.jpg

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » środa, 17 listopada 2010, 20:10

w tej ulotce P. Zalińskiego jest poważny błąd faktyczny, pisze, że "8 lat temu wybraliście mnie radnym..." jesli sie nie myle to uciekło p. Zalińskiemu jakieś cztery lata, gdyż był radnym 1998-2002, o szkole nie wspomne, budowa zaczęła się w 2003 roku, więc jak mógła zacząć się za jego kadencji. Jestem zszokowany słabą pamięcią P. Zalińskiego :wink:
no i co zrobiono przez te 8 lat pyta - no więc tę szkołe, drogi Kwiatowgo, Kościelnika, przejście p. tory, deszczowke Darłowskiej i wiele innych rzeczy, wojsko wybudowało bloki, powstała parafia w której kandydat znalażł miejsce do modlitwy zakonu św. Franciszka. Ale skoro kandydat ma kłopoty z okresleniem pełnienia funkcji o cztery lata, to nie dziwi, ze może też i nie dostrzegać, że cokolwiek zrobiono na Zachodzie. :lol:

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » środa, 17 listopada 2010, 20:14

Może "siedział" jak każdy dobry polityk.Patrzę na google map i nie mogę znalezdź przejścia prze tory.Co jest? :wink:

Awatar użytkownika
Platichthys_flesus

Post autor: Platichthys_flesus » środa, 17 listopada 2010, 20:20

Topek, zdaje sie,ze chodzi o jaks kładkę Z koscielniaka do lasu, ale niestety nie da rady tym sie przejsc na wschodnia strone sucha stopa ;-)
http://www.pustamiska.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Nic trudnego zrobić coś dobrego
Konsument głosuje portfelem

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » środa, 17 listopada 2010, 20:25

No tak fląderko , dzięki.Zapomniałem o usteckim głównym szlaku komunikacyjnym. :wink:

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » środa, 17 listopada 2010, 20:32

Moze Pan Z. skopiowal tylko tresc..zapomnial jednak ze poprzednio nic z tego nie wyszlo...
Ta kandydatura mi nie pasi zupelnie.
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
falcorman
Kontakt:

Post autor: falcorman » środa, 17 listopada 2010, 20:33

A lepiej to i tak iść lasem. Bardziej klimatycznie 8)
BE THE CHANGE YOU WANT TO SEE IN THE WORLD !
Obrazek Nie zawsze piszę poprawnie po polsku.
To co się skończyło, nigdy się nie zaczęło a to co się zacznie - nigdy się nie skończy.

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » środa, 17 listopada 2010, 20:34

falcorman pisze:A lepiej to i tak iść lasem. Bardziej klimatycznie 8)
Jedna już poszła lasem.

ODPOWIEDZ