Kampania, program kandydatów

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Maximus

Re: Kampania, program kandydatów

Post autor: Maximus » piątek, 3 grudnia 2010, 20:55

Edward , racja z tym podejsciem do inwestorów , w urzędzie drzemie ale nie tylko tam
że jak miejscowy to mu kłody pod nogi

przyjedzie inwestor z Niemiec rozda długopisy reklamowe i jest zachwalany jako Mega-wydarzenie

co nam da rozprawianie nad terenami ,ze prezes zarobi , po to kupił zeby nie stracić !
Jak mu urzędnicy zazdroszczą to trzaba było tereny przejąć jak były stoczniowe za długi wobec miasta,
ale to trzeba mieć wizję strategiczna na parę lat na przód , ale to już ciężko !
Dzisiaj też są takie miejsca o których wspomina prezes Malek , rozwój terenów zachodnich przy Słupi ok 30 hektarow
czy rozwój portu (przeciez może byc tam amfiteatr czy inne wydażenie )Jest inny problem władz miasta by do prowadzenia takiego amfiteatru wynająć zawodową firmę nie szukać tutaj w Ustce wsród miejscowych krewnych czy innych ciotek urzędników ale zagranicą.
Firmę , która załatwi promocję , występy znanych artystów itp . Będą wydarzenia kulturalne w porcie to zawinie masę jachtów.... i tak to się kręci , jedno ciagnie drugie...............
a nie ,że najlepszy nawet urzędnik w Ustce przy cmentarzu , robi promocję na przyszły rok :
1. Sztuczne ognie
2.Syrenka i ochrona jej walorów itd.
Przecież jest to obciach dla tego miasta...........
Weżcie za przykład Zarząd Doliny Charlotty.............miasto jest daleko z tymi LOTAMI, promocjami
kierownikami od promocji itp . Wystarczy żeby w programie unijnym rozwoju i promocji portu zapisać jako celowy efekt osiagnietego celu kontrakt np 5-cio letni agencji zawodowej reklamy i promocji Z Berlina czy Londynu.

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » piątek, 3 grudnia 2010, 22:55

...........Wystarczy żeby w programie unijnym rozwoju i promocji portu zapisać jako celowy efekt osiagnietego celu kontrakt np 5-cio letni agencji zawodowej reklamy i promocji Z Berlina czy Londynu....

Bez przecinków nie mogę tego zdania rozebrać. :wink:
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Podruczna-Mocarska

Post autor: Podruczna-Mocarska » sobota, 4 grudnia 2010, 00:50

przez JKUstka ? piątek, 3 grudnia 2010, 11:41

W tym wątku zrobił się mix. Jak dobrze ktoś wcześniej spostrzegł 25 stron pobożnych życzeń a dyskusji na temat prawie "O".
Nadal zakamuflowana przepychanka. Czy moderator może zapanować nad bałaganem?
Regulaminu się nie czyta, bo Polacy już też nawet przestali czytać instrukcję do nowo nabytych urządzeń.
Mamy dwie rzeczywistości: jedna z imienia i nazwiska tą poprawną druga pod Nick i tu bywa gorzej
Zakusy w Ustce zerknięcia za Nick są tak duże, że aż nieprawdopodobne i niezgodne z regulaminem.
W tym zakresie moderator Rzecznik miał zgłaszane uwagi i brak reakcji.
Dziwny krąg zatacza próba rozszyfrowania pewnych Nick: począwszy od Smurffa przez Edwarda-Erorowskiego- Mocarska-Podruczna-M.Biernacki. Czy to są działania zgodne z regulaminem? Jak można dotrzeć za Nick bez hasła dostepu?
To, że młody człowiek nie zapanuje nad emocjami (sporadycznie, rzadko) jest lepsze, bo ukazuje autentyczne oburzenie niż udawanie świętszych od papieża. Gorszą rzeczą są stosowane na Forum insynacje.
Jasny przekaz można przedstawić nie mieszając wątków lub na własnym blogu.
Forum jest do komunikacji społecznej w różnych wymiarach. Pytania do władz, dyskusje i info między użytkownikami Forum itd.
Naprawiać świat można przykładem a przykładów mamy całą masę.
Nagrana rozmowa Kornatowskiego-Kaczmarek. Ostatnia rozmowa przedwyborcza działaczy partyjnych w pewnym regionie gdzie na 40 min rozmowy jest 150 bluzgów.
Gorszą rzecza są stosowane na Forum insynacje.JKUstka

JKUstka, mam alergię na manipulację - proszę wskazać w którym poście jest moja "próba rozszyfrowania pewnych Nick". Zwracam uwagę, że niezależnie od stosowanych nick-ów część forumowiczów i mieszkańców takiego małego miasteczka jak Ustka doskonale wie kto faktycznie kryje sie za poszczególnymi nick-ami. Jest to wiedza poliszynela. Moim zdaniem to kwestia odwagi cywilnej, aby za swoimi poglądami pokazać swoją twarz. Tym bardziej, jeśli próbuje sie jak Pan to właśnie zrobił ustanowić jako normę na forum publicznym prawo do tak jak to Pan ładnie ujął "nie zapanowania nad emocjami". Proszę więc następny post podpisać imieniem i nazwiskiem - będziemy wiedzieli, kto dokładnie sam faktycznie akceptuje język banerów z ostatniej kampanii i jednocześnie go krytykuje. Pytanie jest zasadnicze- czy Forum ma służyć dyskusji merytorycznej czy ma być miejscem do wyładowywania prywatnych frustracji. Jeśli to drugie to radni z reguły nadal będą omijać Forum szerokim łukiem. Tym bardziej skoro faktycznych użytkowników Forum jest tylko ok. 170 osób, czyli na ok. 16 tys. mieszkańców Miasta to bardzo mało. Forum utrzymywanie jest za pieniądze publiczne i winno służyć jak najlepiej sprawom publicznym. Jeśli ktoś chce stosować język ogólnie przyjęty za wulgarny i nie akceptuje ogólnie przyjętych norm komunikacji w mających jakiś sens debatach publicznych to faktycznie powinien założyć swój blog i wykorzystywać go sobie do woli. Namawiam do zmiany na pozytywne, bowiem zwiększy to krąg użytkowników Forum i Forum stanie sie faktycznie miejscem wypowiadania sie w sprawach Miasta i zaciągania opinii przez decydentów. Aktualnie Forum jest raczej lekceważone. Trzeba podnieść rangę forum, a zrobić to możemy tylko sami.

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Post autor: GRABARZ » sobota, 4 grudnia 2010, 00:53

Podruczna-Mocarska pisze:
JKUstka, mam alergię na manipulację - proszę wskazać w którym poście jest moja "próba rozszyfrowania pewnych Nick". Zwracam uwagę, że niezależnie od stosowanych nick-ów część forumowiczów i mieszkańców takiego małego miasteczka jak Ustka doskonale wie kto faktycznie kryje sie za poszczególnymi nick-ami. Jest to wiedza poliszynela. Moim zdaniem to kwestia odwagi cywilnej, aby za swoimi poglądami pokazać swoją twarz. Tym bardziej, jeśli próbuje sie jak Pan to właśnie zrobił ustanowić jako normę na forum publicznym prawo do tak jak to Pan ładnie ujął "nie zapanowania nad emocjami". Proszę więc następny post podpisać imieniem i nazwiskiem - będziemy wiedzieli, kto dokładnie sam faktycznie akceptuje język banerów z ostatniej kampanii i jednocześnie go krytykuje. Pytanie jest zasadnicze- czy Forum ma służyć dyskusji merytorycznej czy ma być miejscem do wyładowywania prywatnych frustracji. Jeśli to drugie to radni z reguły nadal będą omijać Forum szerokim łukiem. Tym bardziej skoro faktycznych użytkowników Forum jest tylko ok. 170 osób, czyli na ok. 16 tys. mieszkańców Miasta to bardzo mało. Forum utrzymywanie jest za pieniądze publiczne i winno służyć jak najlepiej sprawom publicznym. Jeśli ktoś chce stosować język ogólnie przyjęty za wulgarny i nie akceptuje ogólnie przyjętych norm komunikacji w mających jakiś sens debatach publicznych to faktycznie powinien założyć swój blog i wykorzystywać go sobie do woli. Namawiam do zmiany na pozytywne, bowiem zwiększy to krąg użytkowników Forum i Forum stanie sie faktycznie miejscem wypowiadania sie w sprawach Miasta i zaciągania opinii przez decydentów. Aktualnie Forum jest raczej lekceważone. Trzeba podnieść rangę forum, a zrobić to możemy tylko sami.

Ą , Ę i bułkę przez bibułkę... Niech pani nie uprawia polowania na czarownice.
Nie trzeba się nikogo bać. A jeśli ktoś się kogoś boi, to dlatego, że udzielił temu komuś jakiejś władzy nad sobą. (H.Hesse)

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Post autor: GRABARZ » sobota, 4 grudnia 2010, 01:17

Niech Pani w końcu pisze do rzeczy i przestanie się martwić o naszą kulturę, bo zapewniam, że mamy jej więcej niż niejeden z tych, którzy pozują się na porządnego człowieka. Chyba, że nie ma Pani nic sensownego do powiedzenia (napisania) i znalazła sobie Pani (jak to w polskiej polityce bywa dość często) temat zastępczy.

Z wyrazami szacunku.

Artur "Grabarz" Grabarczyk

Nie trzeba się nikogo bać. A jeśli ktoś się kogoś boi, to dlatego, że udzielił temu komuś jakiejś władzy nad sobą. (H.Hesse)

Edward

Post autor: Edward » sobota, 4 grudnia 2010, 09:19

Co do kultury wypowiedzi, mam pewną historyjkę z dawnych lat (niestety, chociaż trudno mi w to uwierzyć, jestem seniorem).
Gdy miałem -naście lat, a więc mniej więcej pół wieku temu, dużo czasu spędzałem przy radiu, Poczciwy "Pionier", gdy antenę umieściłem na pobliskim drzewie, pozwalał odbierać nieprawomyślne audycje polskie z wielu krajów. Okazało się też, że wspaniale odbiera radiostacje amatorskie. Po pewnym czasie po głosie rozróżniałem wielu operatorów. Wśród nich wybijał się radioamator z Trójmiasta; pamiętam dotąd, że logował się jako "SP2CC z naszego kochanego Wybrzeża". Był to jeden z najstarszych polskich radiowców - pracował jako spiker jeszcze w latach dwudziestych, gdy Polskie Radio dopiero powstawało. Wtedy, około roku 1960, jego prywatna stacja miała dużą moc, pracowała czysto no i można było podziwiać wspaniałą dykcję i kulturę słowa. Po prostu był sensacją wśód amatorskich stacji.
Słszałem, gdy jeden z jego rozmówców, oceniając pracę tej stacji powiedział, że "cholernie dobrze ją słychać". W odpowiedzi SP2CC dał mu cały wykłd o kulturze słowa obowiązującej w eterze. Młody operator usprawiedliwiał się, że to emocje, bo takiej stacji jeszcze nie słyszał, no i wielokrotnir przepraszał...
Ta historyjka teraz coraz częściej mi się przypomina gdy słyszę, jak wulgarny staje się potoczny język nawet wśród tych, którzy chcą uchodzić za elitę polityczną czy medialną - obojętnie na jakim szczeblu.
Pozdrawiam forumowiczów
Edward Zając

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » sobota, 4 grudnia 2010, 09:23

GRABARZ pisze:Niech Pani w końcu pisze do rzeczy i przestanie się martwić o naszą kulturę, bo zapewniam, że mamy jej więcej niż niejeden z tych, którzy pozują się na porządnego człowieka. Chyba, że nie ma Pani nic sensownego do powiedzenia (napisania) i znalazła sobie Pani (jak to w polskiej polityce bywa dość często) temat zastępczy.

Z wyrazami szacunku.

Artur "Grabarz" Grabarczyk
No właśnie skupmy się na konkretach a nie jałowej dyskusji o poziomie kultury forumowiczów. Jak napisałem wcześniej, jeśli treść w postaci działań radnych burmistrza i urzędników będzie na odpowiednim poziomie, to i forma wypowiedzi forumowiczów z pewnością się do tego dostosuje co wcale nie znaczy, że ta forma jest zła. Ja bym tak nie wybrzydzał na kulturę forumowiczów bo nietrudno chociażby w internecie znaleźć materiały obrazujące najbardziej denny i kompromitujący poziom słownictwa i zachowań tzw. czołowych osób publicznych i elit politycznych reprezentujących m.in. frakcję polityczną, której i pani jest członkiem. Tak, że do rzeczy szanowna pani, do rzeczy...
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Podruczna-Mocarska

Post autor: Podruczna-Mocarska » sobota, 4 grudnia 2010, 10:07

Kod: Zaznacz cały

Nagrana rozmowa Kornatowskiego-Kaczmarek. Ostatnia rozmowa przedwyborcza działaczy partyjnych w pewnym regionie gdzie na 40 min rozmowy jest 150 bluzgów.
JKUstka 

Do poprzedniej mojej wypowiedzi dodam jedynie, że w/w osoby publiczne wymienione przez JKUstka nie są dla mnie autorytetem. Powiem więcej, nawet gdyby teraz okazało się ? co uważam za zupełnie nieprawdopodobne- iż Matka Teresa z Kalkuty uczestniczyła w internetowych debatach publicznych obrażając ludzi, manipulując faktami i pisząc wulgaryzmy anonimowo (pod nickiem) też NIE byłby to dla mnie żaden argument do stanowienia takich norm na dyskusję w ważnych sprawach dla naszego Miasta. Ponadto: to nie ?świętość? (bo nikt z nas nie jest święty) lecz planowany cel określa w jaki sposób dyskutujemy. Pisząc mamy trochę czasu, aby zastanowić się co piszemy na Forum. To poziom etyczny debat na Forum decyduje i decydować będzie ile osób opiniotwórczych będzie w nich uczestniczyć i co te debaty wnosić będą w poprawę naszego tutaj życia. Atakowanie innych anonimowo oceniam nisko i tyle. A wniosłam te uwagi, bo chcę aby było lepiej wykorzytane przez najbliższe 4 lata. Lepiej niż przez minione 4 lata. Uważacie Państwo, że Forum było dobrze wykorzytywane przez radnych i przez ratusz ? Wg mnie nie. I powodu upatruje właśnie w poziomie prowadzonej dyskusji. Jak da sie go poprawić zwiększy sie ranga Forum, a na tym mi zależy. Dlatego od tego zaczęłam. Z mojej strony to wszystko na temat. Zobaczymy jak to w tej kadencji toczyć sie będzie dalej.

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » sobota, 4 grudnia 2010, 10:40

Podruczna-Mocarska pisze:

Kod: Zaznacz cały

JKUstka 

Do poprzedniej mojej wypowiedzi dodam jedynie, że w/w osoby publiczne wymienione przez JKUstka nie są dla mnie autorytetem. Powiem więcej, nawet gdyby teraz okazało się ? co uważam za zupełnie nieprawdopodobne- iż Matka Teresa z Kalkuty uczestniczyła w internetowych debatach publicznych obrażając ludzi, manipulując faktami i pisząc wulgaryzmy anonimowo (pod nickiem) też NIE byłby to dla mnie żaden argument do stanowienia takich norm na dyskusję w ważnych sprawach dla naszego Miasta. Ponadto: to nie ?świętość? (bo nikt z nas nie jest święty) lecz planowany cel określa w jaki sposób dyskutujemy. Pisząc mamy trochę czasu, aby zastanowić się co piszemy na Forum. To poziom etyczny debat na Forum decyduje i decydować będzie ile osób opiniotwórczych będzie w nich uczestniczyć i co te debaty wnosić będą w poprawę naszego tutaj życia.
Słowa słowa i jeszcze raz słowa, z których merytorycznie nic konkretnego wynika. A przy okazji poziom debat nie może być etyczny bo etyka to dział filozofii zajmujący się moralnością, debata może być co najwyżej etyczna jeśli dotyczy zagadnień związanych z tą dziedziną naukową. Sposób debaty może co najwyżej świadczyć o poziomie moralnym adwersarzy. To tak dla porządku.
Podruczna-Mocarska pisze:. Uważacie Państwo, że Forum było dobrze wykorzytywane przez radnych i przez ratusz ? Wg mnie nie. I powodu upatruje właśnie w poziomie prowadzonej dyskusji. Jak da sie go poprawić zwiększy sie ranga Forum, a na tym mi zależy.
Forum a raczej treści na nim umieszczane rzeczywiście nie są dobrze a często nie są wcale wykorzystywane przez właściwych decydentów o czym już wielokrotnie pisaliśmy. Z pewnością jednak głównym powodem nie jest poziom zwłaszcza werbalny prowadzonej dyskusji, lecz arogancja wielu przedstawicieli władzy nie przyjmujących żadnych nawet najbardziej konstruktywnych uwag do swojej świadomości w żadnej formie i najczęściej zwyczajnie ignorujących nawet sam fakt istnienia forum.
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » sobota, 4 grudnia 2010, 10:50

Celestyn szybki jak zwykle i napisał za mnie.
Dodam do tego cytując JKUstka że dyskusja z rozwścieczonym anonimowym tłumem forumowiczów żądającym krwi wymaga jednak pewnej klasy.
Albo się ją ma albo nie.W pierwszym wypadku napewno się zyska jako , człowiek , dyskutant ,kandydat , urzędnik w tym drugim bym nawet nie próbował.
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
yacek

Post autor: yacek » sobota, 4 grudnia 2010, 10:53

Podruczna-Mocarska pisze: Uważacie Państwo, że Forum było dobrze wykorzytywane przez radnych i przez ratusz ? Wg mnie nie. I powodu upatruje właśnie w poziomie prowadzonej dyskusji. Jak da sie go poprawić zwiększy sie ranga Forum, a na tym mi zależy. Dlatego od tego zaczęłam. Z mojej strony to wszystko na temat. Zobaczymy jak to w tej kadencji toczyć sie będzie dalej.
Jeżeli dyskusje na tym forum nie są na poziomie to prosiłbym żeby mi pani wskazała forum na którym są. Tak dla porownania.
celestyn pisze: Z pewnością jednak głównym powodem nie jest poziom zwłaszcza werbalny prowadzonej dyskusji, lecz arogancja wielu przedstawicieli władzy nie przyjmujących żadnych nawet najbardziej konstruktywnych uwag do swojej świadomości w żadnej formie i najczęściej zwyczajnie ignorujących nawet sam fakt istnienia forum.
Ot i wszystko w jednym zdaniu.

Pozdrowienia.
http://www.fanfoto.pl/yacek29.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Maximus

Post autor: Maximus » sobota, 4 grudnia 2010, 11:23

Powiem więcej, nawet gdyby teraz okazało się ? co uważam za zupełnie nieprawdopodobne- iż Matka Teresa z Kalkuty uczestniczyła w internetowych debatach publicznych obrażając ludzi, manipulując faktami i pisząc wulgaryzmy anonimowo (pod nickiem) też NIE byłby to dla mnie żaden argument do stanowienia takich norm na dyskusję w ważnych sprawach dla naszego Miasta. Ponadto: to nie ?świętość? (bo nikt z nas nie jest święty) lecz planowany cel określa w jaki sposób dyskutujemy

Pani Podruczna rozumiem,ze traci Pani nerwy , forum jest to akcja na argumenty , a manipulując wprowadzając
autorytet Św.Teresę z Kalkuty jako przykład negatywny ,że co by było jakby było ,
jest niegodne , tym bardziej Pani jako naszego przedstawiciela w samorzadnosci !
Proszę nie tracić opanowania, jestem za Pani wypowiedziami merytorycznymi w sprawie miasta i
jak ktoś wypowiedział się wcześniej ,klasę Pani zobaczymy w działaniu a nie w niskich pyskówkach !

JKUstka

Post autor: JKUstka » sobota, 4 grudnia 2010, 11:27

@ Pani Podruczna idąc tokiem myślenia Edwarda proszę zobaczyć ile wpisów na GP24 zawiera sentencję "... mam alergię na manipulację..." w podpisie nick.
Co to znaczy? Pewnie nic. Może jednak sugerować, że wypowiedź poprawną pod publikę podpisujemy a uszczypliwe sygnujemy Nick. Tak jest we wielu przypadkach.
Podruczna-Mocarska pisze:Zwracam uwagę, że niezależnie od stosowanych nick-ów część forumowiczów i mieszkańców takiego małego miasteczka jak Ustka doskonale wie kto faktycznie kryje sie za poszczególnymi nick-ami. Jest to wiedza poliszynela.
Niby skąd ta wiedza szczególnie w Pani przypadku. Mam szczególną alergię na manipulacje. Sugestie wpisywane w Pani postach typu "..Panie Leszku.." , ".. JKU, jako radny...." itp., czym są?
Umiar i poszanowanie regulaminu z Pani otoczenia jedynie wykazał Radny W. Siudek i uznanie za to.
Mam wrażenie, że szukacie Państwo odwetu za przegrane wybory. W dużej mierze obwiniacie to forum.
Odwet widać jak na tacy. Wyautowano Radnego G. Koskiego w sądzie skorupkowym . Proszę powiedzieć, na jakim szczeblu zapadły decyzje?
Radny, który dostał największe poparcie w społeczności usteckiej. Radny, który nie ogranicza swojej działalności tylko do debatowania na sesjach, radny we wielu sprawach bezkompromisowy jest lekceważony!
@ Grabrz
Realizacja Mariny w Ustce to bardzo odległy temat. Nie ma powodu zestawiać tego tematu z amfiteatrem. Piękny amfiteatr to dobra promocja miasta. Możliwości dużych imprez i powtarzalnych.
Jednak jest potrzebna grupa inicjatywna. Parę osób na forum jest pewnie chętne do współdziałania.
Na forum widziałem wpisywał się Naczelnik Wydziału integracji Europejskiej może coś poradzi?
Na forum czytałem Pani Podruczna ma doświadczenie z funduszami UE, może zechce wiedzą się podzielić.
Przejdziemy do meritum, skończy się bicie piany.
@Edward, jeżeli przejęliście wladanie nad Radą Miasta Ustka i laskawie rozdajecie przywileje to kto przejmie odpowiedzialność za wdrażanie programu Olecha.
Źle pojmowana wladza demoralizuje i można obudzić się z ręką w nocniku.

Maximus

Post autor: Maximus » sobota, 4 grudnia 2010, 15:33

Edward, jeżeli przejęliście wladanie nad Radą Miasta Ustka i laskawie rozdajecie przywileje to kto przejmie odpowiedzialność za wdrażanie programu Olecha.
Źle pojmowana wladza demoralizuje i można obudzić się z ręką w nocniku.
myślę ,że odpowiedzialność przejmie sam burmistrz Olech , sądzę też ,ze chłopu bedzie zależało z jakim wizerunkiem zakonczy burmistrzowanie , ma duże szanse przy współpracy z radą wykonac swoje wyborcze obietnice
nie jest znów tego tak dużo (mpezety,port ,dalej drogi...
Alternatywa jest jedna ,kompletna kleska i n i e b y t polityczny , mimo zaslug dla miasta, ludzie dobrych czynów nie pamiętają ,
jak wspomniałem ludziska chcą krwi na arenie !
Wspomnijmy Wójta Wszołkowskiego ,i jego zakończenie,(nie zasłużył sobie chłop na taki mizerny koniec )

Awatar użytkownika
Wajper

Post autor: Wajper » sobota, 4 grudnia 2010, 16:22

JKUstka, mam alergię na manipulację - proszę wskazać w którym poście jest moja "próba rozszyfrowania pewnych Nick". Zwracam uwagę, że niezależnie od stosowanych nick-ów część forumowiczów i mieszkańców takiego małego miasteczka jak Ustka doskonale wie kto faktycznie kryje sie za poszczególnymi nick-ami. Jest to wiedza poliszynela.
Odruch, przepraszam, muszę. Mawia się: "tajemnica poliszynela". Pisze się "nick" bez myślnika. Zdania składowe oddziela się przecinkami. Wtrącenia - również. Przed "który" stawiamy przecinek.
Pytanie jest zasadnicze- czy Forum ma służyć dyskusji merytorycznej czy ma być miejscem do wyładowywania prywatnych frustracji. Jeśli to drugie to radni z reguły nadal będą omijać Forum szerokim łukiem.
Forum ma służyć i jednemu i drugiemu. Nie rozumiem, czemu radni mają unikać Forum w przypadku pojawiania się opinii sugerujących tzw. "wylewanie osobistych żalów". Jeżeli owe żale będą nosiły znamiona wycieczek osobistych, wystarczy je ignorować. Jeżeli jednak ukryte w nich będą kierowane ad persona pretensje dotyczące działalności UM - to wskazane jest wręcz, by krytykowany radny dobrze zapoznał się z argumentacją krytykującego.
Tym bardziej skoro faktycznych użytkowników Forum jest tylko ok. 170 osób, czyli na ok. 16 tys. mieszkańców Miasta to bardzo mało.
Czasem mniejszość też ma rację. Gdyby "mieńszewicy" onegdaj decydowali o losach Rosji, świat byłby lepszym miejscem. Większość Niemców poparła Hitlera. Większość Polaków chce odebrać jakiekolwiek prawa mniejszościom seksualnym. Itede. Warto słuchać mniejszości, bo jak pokazują nawet pobieżne obserwacje socjologiczne, większość to głupcy lub ignoranci, sterowani przez mniejszość. Ma Pani, jako polityk na co dzień prosperujący na owej zasadzie, odwagę powiedzieć, że nie mam racji?
Forum utrzymywanie jest za pieniądze publiczne i winno służyć jak najlepiej sprawom publicznym.
I służy, jako miejsce pochwał pracy urzędników i jako pręgierz, gdy owa jest na zbyt niskim poziomie.
Jeśli ktoś chce stosować język ogólnie przyjęty za wulgarny i nie akceptuje ogólnie przyjętych norm komunikacji w mających jakiś sens debatach publicznych to faktycznie powinien założyć swój blog i wykorzystywać go sobie do woli.
Litości. Na co dzień każdy Polak używa słów "wulgarnych", odżegnywanie się publicznie od nich przypomina mi hipokrytyczną postawę "purytańskich" Amerykanów, największego na świecie producenta pornografii, tudzież Japończyków, którzy zabraniają prezentowania w mediach męskich genitaliów, a sprzedają na cały świat komiksy i anime z nieletnimi bohaterkami. Jak to ujął Liroy - "bułkę w bibułkę, a ch*ja do łapy", komentując polskie zakłamanie w kwestiach wulgarności.

Mocne słowa, prawidłowo użyte dla zwiększenia emfazy wypowiadanych zdań, są uznawane nawet przez polonistów i purystów językowych.
Namawiam do zmiany na pozytywne, bowiem zwiększy to krąg użytkowników Forum i Forum stanie sie faktycznie miejscem wypowiadania sie w sprawach Miasta i zaciągania opinii przez decydentów. Aktualnie Forum jest raczej lekceważone. Trzeba podnieść rangę forum, a zrobić to możemy tylko sami.
Czyli mamy stać się grupą zakłamanych, przesadnie ugrzecznionych klakierów obecnych władz - cóż, "forum samorządowe" chyba inklinuje coś w ten deseń <sic!>.
Jeżeli to Forum zacznie służyć bezkrytycznemu pettingowi ego urzędników, ja się stąd wypisuję i myślę, że nie będę osamotniony. Proponuję ołtarzyki stawiać sobie na Naszej Klasie, a tutaj pozwolić na wolną dyskusję o problemach miasta, pracy urzędników i konstruktywne kłótnie.
"Muzyka to przyjemność, jakiej dusza ludzka doświadcza przez liczenie, nie zdając sobie sprawy, że ma do czynienia z liczeniem."
Gottfried Wilhelm Leibniz

JKUstka

Post autor: JKUstka » sobota, 4 grudnia 2010, 16:50

Maximus pisze:Wspomnijmy Wójta Wszołkowskiego ,i jego zakończenie,(nie zasłużył sobie chłop na taki mizerny koniec )
Z przykrością muszę stwierdzić, że nie jest to odosobniony przypadek. Radny, który rozpoczął wojnę z wójtem. Parę lat straconych dla gminy.
Inny przykład Wojcieszyk z dnia na dzień odwołany. Strata dla miasta Ustka. Do każdego sezonu przygotowane zaplecze HOM do przyjęcia żeglarzy. Zaplecze sanitarne, budynki odświeżone.
Miejscowi maja zaplecze techniczne. Duży napis YACHT KLUB HOM z daleka informuje, gdzie przybyły żeglarz ma się kierować po pomoc lub poradę.
J. Graczyk bardzo dobry menadżer w ostatnich miesiącach swojego dyrektorowania zajmuje się odpieraniem ataków przeciwników politycznych i osób, które chcą zaspokoić swoje ambicje awansów.Z dnia na dzień odwołany przez Radę Pracowniczą. Facet, który w metamorfozie ustrojowej miał wizję właściwych przemian Stoczni dostosowawczych do nowej rzeczywistości gospodarczej.
Parę innych przykładów.
Dziś zapowiada się kolejna wojenka, czy w interesie miasta?

Grzegorz

Post autor: Grzegorz » sobota, 4 grudnia 2010, 17:32

Jest taki dział na tym forum: polityka
Moderatorzy powinni ten wątek przenieść do tego działu, bo w aktualnościach zaczyna robić się syf.
Brzydzę się politykierstwem i nie chcę żeby to forum zamieniło się w polityczną tubę.

___________________ "Jest niewiele cnót, których Polacy nie posiadają, i niewiele pomyłek, których udało im się uniknąć."

Winston Churchill

Maximus

Post autor: Maximus » sobota, 4 grudnia 2010, 18:37

JKUstka popieram ten tok myślenia , nie jestesmy w koncu dziecmi ,jezeli bedziemy wypowiadać się bez stosownych emocji w tym podkreslenie ich (jakies dosadne slowo ) stanie sie to forum nudne i oczywiscie całkiem, poprawne.
Co osiagniemy ?
Nic , brak emocji stanie sie wyczerpaniem inwencji ......
Dla przykładu , wolę wulgarnego ale pełnego sukcesów Prezesa Malka , jego kosmiczne wizje,
ale kreatywne dla miasta (wolę wizje pięknych świateł w Porcie , niż stare rozpadające sie hale )
Wolę to niż mialkiego , poprawnego urzednika , wypalonego lub gorzej nigdy nie majacego pałera.........
Myślę ,ze to forum bedzie ciekawe dopoki będą szczere wypowiedzi , a gaszenie kogos w tym przypadku
np. Panią Podruczną nie służy niczemu , tylko zatyka usta , na cholere nam ta poprawność polityczna ?
Tylko poprzez pranie muzgów paru radnych i może ktoś z Zarzadu tego miasta , uzyska informację co myślą ludzie o tym
chciałem powiedzieć gó...nie , które nas otacza .
I jeszcze jedno , mam propozycję wyjazdu do kraju skandynawskiego , jak patrzę na te puste ulice ,smutnych ludzi , politykę krajowa trąbiacą ,że jesteśmy drudzy w Europie za Szwecją, to myślę ,ze może czas wyjezdżać , bo bedzie tutaj za jakieś 2 lata straszne obudzenie do rzeczywistosci

Awatar użytkownika
dumb
Kontakt:

Post autor: dumb » sobota, 4 grudnia 2010, 19:05

Brawo Grzegorz, to już nawet nie jest śmieszne, robi się nudne...

Proponuję zaknąć ten wątek bo programu ja tu nie widzę, wątek rozmyty na maxa...

btw. To już nie wygląda na forum tylko pomieszane blogi kilku userów
ObrazekObrazek

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » sobota, 4 grudnia 2010, 20:05

P. Basia słusznie podkresla, że wtedy można dyskutować, gdy spełnione zostaną pewne kryteria. W innym przypadku radni będa korzystać z forum czytajac, ale nie będa aktywni w wypowiadaniu swoich racji. Nieraz mialem wrażenie, że jest tak, iż cokolwiek napiałem, miałem obity pysk. :cry: A Plutarch mówił, "bij ale wysłuchaj", a tu w pysk było bez pytania. Dodatkowo ta dysproporcja pomiędzy jawnymi, a nickami jest za duża. Jestem przekonany, że forum ma racje bytu, ale aktywnego uczestnictwa radnych raczej nie spodziewam sie. W gronie radnych trwa dyskusja nad komunikacją społeczna w tym zakresie i rozważa sie inne formy kontaktu - rownie wartosciowe.

Co do
JKUstka pisze:@ P
Mam wrażenie, że szukacie Państwo odwetu za przegrane wybory. W dużej mierze obwiniacie to forum.
Odwet widać jak na tacy. Wyautowano Radnego G. Koskiego w sądzie skorupkowym . Proszę powiedzieć, na jakim szczeblu zapadły decyzje?
Radny, który dostał największe poparcie w społeczności usteckiej. Radny, który nie ogranicza swojej działalności tylko do debatowania na sesjach, radny we wielu sprawach bezkompromisowy jest lekceważony!

Trudno zgodzic się z stwierdzeniem, że przegraliśmy wybory - zupełnie tego nie odczuwamy. A co do sądu skorupkowego. Ocena osoby radnego odbywa się na różnych plaszczyznach. Przez społeczność został oceniony wysoko. Do tej pory nie znalazł uznania wśród kolegów i koleżanek radnych, by powierzyć funkcję w Radzie. I ma to sens. W ub. wyborach miałem najlepszy wynik w Ustce - ponad 50% zagłosowało przy urnach na mnie, w tych rownież - 41,5%. P. Koski otrzymał jedynie ok. 30%, gdyby mój okręg miał tyle mieszkańców co Jego mialbym ok. 600 głosow. I nic z tego nie wynika - zostałem radnym i tyle. W poprzedniej kadencji pomimo wyniku, ktorego nie wiem, czy zostanie kiedykolwiek pobity - byłem szeregowym radnym - no może dzieki delegacji do Euroregionu i troche szczęściu i osobistej urodzie :wink: bylem w Zarządzie i dzieliłem pieniądze europejskie.
Życzę koledze wykorzystania ogromnej aktywnosci w zgodzie z samym sobą i otoczeniem dal dobra naszych mieszkańców. :) Ja pomimo nie otrzymania funkcji w Radzie poprzedniej kadencji wykorzystałem to najlepiej jak mogłem. Bo często klęska jest zalążkiem sukcesu.

ODPOWIEDZ