Za śmieci zapłaci każdy

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
Mirek

Re: Za śmieci zapłaci każdy

Post autor: Mirek » wtorek, 15 stycznia 2013, 05:26

http://www.gp24.pl/apps/pbcs.dll/articl ... /130119811" onclick="window.open(this.href);return false;
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » piątek, 25 stycznia 2013, 17:10

http://finanse.wp.pl/kat,104132,title,S ... caid=1ff2a" onclick="window.open(this.href);return false;
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » środa, 30 stycznia 2013, 05:44

Śmieci to bedzie normalny podatek!!!!
Protestuje aby powstał nowy podatek!!!!Dosyć!!!!

Masz śmieci płacisz-nie masz śmieci nie płacisz.
Proste.

http://www.gp24.pl/apps/pbcs.dll/articl ... /130129516" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » środa, 30 stycznia 2013, 08:25

Komuny ciąg dalszy:

http://gospodarka.dziennik.pl/news/arty ... ancow.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Post autor: GRABARZ » środa, 30 stycznia 2013, 11:55

Polacy to chyba jedyny naród w Europie tak gnębiony podatkami i tak biernie wszystko przyjmujący. Przykręcanie śruby trwa...
http://podatki.wp.pl/kat,70474,title,Po ... caid=1ff9d" onclick="window.open(this.href);return false;

To też przeszło bez echa.
http://niepoprawni.pl/blog/7225/po-pros ... odziejstwo" onclick="window.open(this.href);return false;
Nie trzeba się nikogo bać. A jeśli ktoś się kogoś boi, to dlatego, że udzielił temu komuś jakiejś władzy nad sobą. (H.Hesse)

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » poniedziałek, 11 lutego 2013, 14:28

Ustawa śmieciowa, narzucająca samorządom organizowanie przetargów na wywóz i zagospodarowanie odpadów, w dłuższej perspektywie może spowodować dominację na polskim rynku firm zagranicznych, a w efekcie - drastyczne podniesienie cen.
Związek Miast Polskich uważa, że firmy zagraniczne będą konkurować ze spółkami komunalnymi przede wszystkim ceną, a to może doprowadzić do upadku rodzimych przedsiębiorstw. Zamiast zwiększyć konkurencję, ustawa może w efekcie ją zmniejszyć, na czym stracą mieszkańcy polskich gmin.

http://finanse.wp.pl/kat,104544,title,U ... aid=1100bf" onclick="window.open(this.href);return false;

Od lipca woda z ujęcia dla ogrodu wliczana będzie do bilansu produkcji śmieci. Czy jeśli zmienie odbiorce odpadków na innego nadal obowiązuje mnie opłata wg licznika ?
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » poniedziałek, 11 lutego 2013, 16:37

Od lipca woda z ujęcia dla ogrodu wliczana będzie do bilansu produkcji śmieci.
Mam ,,ich" w czarnej dziurze-kopie studnię......

A inni zapłacą za natychmiastowa podwyżkę cen wody bo ludzie zaczną oszczędzać wodę.

O to chodziło?
:oops: :twisted:

Grzegorz

Post autor: Grzegorz » poniedziałek, 11 lutego 2013, 17:29

elveez pisze:
Od lipca woda z ujęcia dla ogrodu wliczana będzie do bilansu produkcji śmieci. Czy jeśli zmienie odbiorce odpadków na innego nadal obowiązuje mnie opłata wg licznika ?
Też jestem ciekawy odpowiedzi na to pytanie.

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » poniedziałek, 11 lutego 2013, 18:17

W gminie tez czy tylko w Ustce?
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » poniedziałek, 11 lutego 2013, 20:51

W gminie tez ..ale oplaty nizsze. Zwolnione sa firmy i ludzie majacy wynajem w domkach jednorodzinnych, i są zameldowani w gminie.
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

errorkowski

Post autor: errorkowski » wtorek, 12 lutego 2013, 06:31

opłaty za śmieci niesegregowane - w mieście 3,50, w gminie 5,10, za segregowane miasto 2,50 wieś 3,-. Co do prowadzących działalność gospodarczą to w mieście za takiego uważa się działającego przez cały rok obojętnie w jakiej branży. Za śmieci będzie się rozliczał jak do tej pory. Wynajmujący kwatery tylko przez sezon będą płacić z licznika wody. Dodam,że opłaty za wodę i kanalizację na wsi 8,15 w mieście dużo niższe. podatek od nieruchomości podobny.

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » wtorek, 12 lutego 2013, 07:43

Celem oszczędnosci nwestowalem niemałe pieniadze w 2 licznik, studnie i zgodne z prawem przylacze, odbiory zeby teraz mi Urzad naliczal smieci od wody do podlewania ogrodu - TO jest PARANOJA !
Ciekawe jak tam sytuacja z dzialkami ogrodniczo -mieszkalnymi ? :lol:
Obrazek

Adi

Post autor: Adi » wtorek, 12 lutego 2013, 12:23

errorkowski pisze:opłaty za śmieci niesegregowane - w mieście 3,50, w gminie 5,10, za segregowane miasto 2,50 wieś 3,-. Co do prowadzących działalność gospodarczą to w mieście za takiego uważa się działającego przez cały rok obojętnie w jakiej branży. Za śmieci będzie się rozliczał jak do tej pory. Wynajmujący kwatery tylko przez sezon będą płacić z licznika wody. Dodam,że opłaty za wodę i kanalizację na wsi 8,15 w mieście dużo niższe. podatek od nieruchomości podobny.

Mógłby radny wyjaśnić slogan "z licznika wody". Czy sumuje się zużycie wody zimnej, ciepłej i ogrodowej, czy liczymy jedynie od zimnej? A te cyferki, które wpisał radny to od jakiej ilości wody? od litra, od kubika?
A budujący się akwapark też będzie płacił "z licznika wody"? Pójdą z torbami przy pierwszym napełnieniu basenu ;)
rozumiemy się? Będziemy się rozumieć, będzie dobrze... nie będziemy się rozumieć... rozumiemy się?

errorkowski

Post autor: errorkowski » środa, 13 lutego 2013, 07:53

Panie Adamie budujący i użytkujący baseny to przedsiębiorcy których nie obejmują nowe zasady gospodarki śmieciowej.
Będą oni podpisywać umowy z firmami tak jak do tej pory. Ci mieszkańcy którzy używają wody do podlewania ogródków powinni założyć drugi licznik wody. Gmina będzie naliczać opłaty za śmieci wg deklarowanej ilości właściciela mieszkania lub posesji a sprawdzanie stanu licznika wody będzie wyrywkowe. Ponieważ ustawa śmieciowa nie reguluje takich szczegółów jak ilość liczników czy rodzaje wody (bytowa czy przemysłowa) to na gminie ciąży obowiązek wyjaśnienia tych problemów. W następny czwartek (komisja b-g) będą opiniowane kolejne uchwały śmieciowe oraz przedstawiane wyjaśnienia dotyczące wątpliwości zgłaszanych przez mieszkańców. Po komisji podam na forum aktualne ustalenia w sprawach opłat za śmieci.
co do jednostek miary wody jest ona umieszczona na liczniku wody.

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » środa, 13 lutego 2013, 08:44

Nadal nie wiem komu doradzacie załozenie 2 licznika, w gminie? w mieście? 3,50 zł od 1 m3 ? tak to czytac ?
Obrazek

Adi

Post autor: Adi » środa, 13 lutego 2013, 09:43

@errorkowski
dzięki za info

To że cyferki są na wodomierzu to ja doskonale wiem. Ale moje pytanie było od czego są te stawki typu 3,50 które Pan podał. Czy od kubika wody, jeśli tak to od której - zimnej, ciepłej czy całkowitej łącznie z ogrodową? Czy może 3,50 od zadeklarowanego przez mieszkańca kubika śmieci?
Jeżeli chcecie liczyć od całkowitej wody łącznie z ogrodową (co pewnie mieszkańcy przewrócą w instancjach odwoławczych, bo według mnie taki system bedzie naruszał obowiązujące prawo) to chciałbym zwrócić uwagę, że są w Ustce wspólnoty w blokach, które mają poinstalowane liczniki wody ogrodowej jako jeden wspólny na cały blok i dopiero zarządca rozdziela koszty zużycia wody ogrodowej na poszczególnych mieszkańców. Nie wyobrażam sobie sytuacji, gdy w czasie suszy mocno będą podlewać i automatycznie dostaną dwa razy wyższe koszty od śmieci.

Na koniec sprawa podstawowa:
Niezrozumiałym jest, czemu zakładacie mocny wzrost opłat, skoro przy dotychczasowych stawkach żadna firma nie zbankrutowała. Wręcz przeciwnie - firmy branży śmieciowej się rozwijały, inwestowały w nowe specjalistyczne pojazdy, nowe pojemniki itp.

Najrozsądniejsze byłoby solidne sprawdzenie czy wszyscy mieszkańcy i wspólnoty mają podpisane umowy i ewentualne ustalenie aktem prawnym minimalnych ilości smieci, na jakie muszą mieć te umowy. Przykład - masz domek to minimalna ilość śmieci jest powiedzmy 3 kubiki, czy 200 kg w miesiącu. Bo oczywistym jest, że ilość umowna ilość śmieci typu 5 kg miesięcznie to lipa.
rozumiemy się? Będziemy się rozumieć, będzie dobrze... nie będziemy się rozumieć... rozumiemy się?

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » środa, 13 lutego 2013, 19:20

Ja to widzę tak.
Ilość śmieci się nie zmieniła a dojdzie tylko trochę umów.Czyli ci co płacili do dziś powinni bulić nieco mniej.
Jeśli zostanie tak samo lub opłaty się powiększą tzn. że ktoś kradnie i tyle.
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
Ban.an

Post autor: Ban.an » środa, 13 lutego 2013, 20:54

Może domki nauczą się nie wywozić swoich śmieci na bloki do śmietników. A najdziwniejsze, że nie podjeżdżają kaszlakami tylko merce i dobre audice.
" (...) możliwość, by miastem rządzili wybierani szacowni członkowie społeczności, którzy obiecają, że nie będą się wywyższać ani przy każdej okazji zdradzać publicznego zaufania, natychmiast stała się tematem żartów w całym mieście"
T.Pratchett

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » środa, 13 lutego 2013, 20:58

Rozumiem ban.an ze mają dopisek "merc z domków" ? Bo ja obserwuję głównie usteckich gastronomików ..... i ludzi ze starówki.
Załączniki
DSC_8453.jpg
DSC_8452.jpg
DSC_8451.jpg
Obrazek

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » środa, 13 lutego 2013, 21:01

elveez pisze:Rozumiem ban.an ze mają dopisek "merc z domków" ?
Brzmi lepiej niż "merc z bloku" lub "kaszlak z domków". :wink:

ODPOWIEDZ