Za śmieci zapłaci każdy

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
Ban.an

Re: Za śmieci zapłaci każdy

Post autor: Ban.an » środa, 13 lutego 2013, 22:02

elveez pisze:Rozumiem ban.an ze mają dopisek "merc z domków" ?
Samochody, które nie stoją na osiedlowych parkingach ani nie wjeżdżają na garaże. Uwierz, po pewnym czasie się poznaje swoich. A jak widzę, jak cwaniaczek podjeżdża pod śmietnik i zaraz odjeżdża, to raczej wiadomo, że nikt z osiedla.
" (...) możliwość, by miastem rządzili wybierani szacowni członkowie społeczności, którzy obiecają, że nie będą się wywyższać ani przy każdej okazji zdradzać publicznego zaufania, natychmiast stała się tematem żartów w całym mieście"
T.Pratchett

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » środa, 13 lutego 2013, 22:17

Nadal nie udzieliłes odpowiedzi, nie z osiedla = z domków ? 8) tylko lenistwo urzednikow jest przyczyna zametu ze smieciami. Do osiedlowego smietnika pewnej spółdzielni na ul Słowianskiej i Sprzymierzencow maja dostep setki ludzi z dorobionymi kluczami, nie wpominam juz tabunu kloszardow ... latem dziurawiacych worki ze smieciami z czego unosi sie smrod jak po zabiciu 3 waranow. Puszek szukaja i metali, chwala im za to ..ale skad do diaska maja klucze ? U nas zdolny urzednik zwalnia z przepisow tych przeciw ktorym głownie sa one skierowane. Przedsiebiorstwo = wiecej smieci. Dotarło ?? Tym dorównuja tylko niektorzy dzialkowcy :mrgreen: zapominajac ze to nie jest mars i po lesie chodza ludzie.
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
Ban.an

Post autor: Ban.an » czwartek, 14 lutego 2013, 10:19

elveez, mam gdzieś skąd są ci ludzie - zakładam, że z domków, bo nikomu z osiedli nie chciało by się podrzucać śmieci na inne osiedla.No i raczej kloszard nie podjeżdża beemą. Na drugi raz zabawię się w monitoring, może ktoś znajomych rozpozna. Taka akcja zdarza się kilka razy na tydzień (a jak się mieszka z oknami na śmietnik, to się to widzi).
A co do kluczy, to inna bajka - tydzień po wstawieniu zamka, puszkowcy mają swoje klucze. A co chamscy zamek rozwalają (rekord to tydzień między jednym zamkiem a drugim). Na osiedlu obok, UTBSy, jest kamera, która pilnuje śmietnika (z marnym skutkiem, bo nieraz tam sobie bezdomni imprezki urządzają).
" (...) możliwość, by miastem rządzili wybierani szacowni członkowie społeczności, którzy obiecają, że nie będą się wywyższać ani przy każdej okazji zdradzać publicznego zaufania, natychmiast stała się tematem żartów w całym mieście"
T.Pratchett

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » czwartek, 14 lutego 2013, 13:18

Odpowiedz urzędnika na pytanie na jakiej podstawie woda ogrodowa wplywa na wysokosc oplaty za smieci i czy system obejmuje dzialkowców.
Odpowiadając na e-mail uprzejmie informuję, iż w rozumieniu przepisów znowelizowanej ustawy z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach nie można rozgraniczyć ilości zużywanej wody na wodę zużytą trafiającą do kanalizacji oraz wody bezpowrotnie zużytej - czyli wody używanej np. do podlewania ogródka czy napełniania basenów ogrodowych. W obu przypadkach jest to woda zużyta na terenie nieruchomości.
Chciałbym zauważyć, iż ogród również generuje odpady komunalne w postaci skoszonej trawy lub opadających z drzew liści, których również należy pozbywać się z terenu nieruchomości, co także generuje koszty. W momencie, gdy właściciel nieruchomości nie posiada kompostownika, musi się on liczyć z kosztami odbioru tych odpadów z terenu swojej nieruchomości.
Istnieje możliwość obniżenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w momencie, gdy nieruchomość wyposażona jest w kompostownik, do którego trafiają generowane przez ogród odpady komunalne (np. skoszona trawa, suche liście, itp.). Innymi słowy, jeżeli właściciel wyposaży swoją nieruchomość w kompostownik możliwe stanie się odliczenie od ilości wody zużywanej wskazywanej przez główny wodomierz ilość wody bezpowrotnie zużytej wskazywanej przez ?wodomierz ogrodowy?.
Zwracam uwagę na różnicę wysokości stawki za odbiór odpadów zmieszanych i selektywnie gromadzonych. Decydując się na segregowanie odpadów komunalnych, właściciela nieruchomości obowiązuje niższa stawka opłaty za gospodarowanie odpadami, co również znacząco wpływa na wysokość opłaty.
Jeżeli zaś chodzi o ogródki działkowe, to zgodnie z wspomnianą ustawą stanowią one nieruchomości niezamieszkałe, których od 1 lipca 2013 r. nie obejmie nowy system gospodarowania odpadami. Innymi słowy w przypadku ogródków działkowych, ich właściciele będą nadal zawierać indywidualne umowy z wybranym przez siebie przedsiębiorcą świadczącym usługi w tym zakresie.
W wodociągach dowiedziałem sie że sama spółka nie będzie udostępniać danych o zużyciu. Sam mieszkaniec powinien wypełnić oświadczenie że zgadza się na udostepnianie tych danych - dostępne juz na stronie UM. Ja sie nie zgodzę. Prędzej zerwę umowę z ZGK i zacznę sie myć w beczce z deszczówką :twisted:
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Adi

Post autor: Adi » czwartek, 14 lutego 2013, 15:26

To, co wkleił elveez to są jakieś jaja! Bareja przy tym to smutas i sztywniak :mrgreen:
w rozumieniu przepisów znowelizowanej ustawy (...) nie można rozgraniczyć ilości zużywanej wody na wodę zużytą trafiającą do kanalizacji oraz wody bezpowrotnie zużytej - czyli wody używanej np. do podlewania ogródka czy napełniania basenów ogrodowych.
Są wodomierze ogrodowe ale w mniemaniu urzędnika prawo zabrania odjąć jednego odczytu od drugiego !!!
ogród również generuje odpady komunalne w postaci skoszonej trawy lub opadających z drzew liści, których również należy pozbywać się z terenu nieruchomości, co także generuje koszty.
To prowadzi nas do wniosku, że do zużycia wody na potrzeby opłaty śmieciowej trzeba zacząć doliczać również deszcz. :wink:
Innymi słowy, jeżeli właściciel wyposaży swoją nieruchomość w kompostownik możliwe stanie się odliczenie od ilości wody zużywanej wskazywanej przez główny wodomierz ilość wody bezpowrotnie zużytej wskazywanej przez ?wodomierz ogrodowy?.
Niemożliwe staje się możliwe :shock:
Czyli, wbrew temu co urzędnik odpisał wyżej - jest możliwość rozgraniczenia zużycia wody zwykłej i ogrodowej! Co ciekawe, zależy ona nie od wodomierza ogrodowego ale od KOMPOSTOWNIKA

W wodociągach dowiedziałem sie że sama spółka nie będzie udostępniać danych o zużyciu.
Więc jak urząd przeprowadzi weryfikację oświadczeń? Są dwa sposoby:
1. Wywalą na pysk prezesa Warsińskiego i dadzą kogoś o IQ orzecha, kto łamiąc prawo da urzędnikom wyniki odczytów.
2. Będą lotne trójki urzędowe w asyście policji i prokuratora celem odczytania liczników w domach siłą.

Swoją drogą żadne przepisy nie zmuszają właścicieli firm wodociągowych do udostępniania danych o zużyciu wody przez mieszkańców. Jeżeli spółka jest miejska to prezes może polecieć, ale jak jest sprywatyzowana?

Podpowiem burmistrzowi Olechowi, że jak prezes Wodociągów nie da odczytów liczników, można obliczyć ilość ścieków od długości zużytego papieru toaletowego. Metr bieżący rolki to pół kubika ścieków ;)

Jesli to, co wkleił elveez jest prawdziwe, TO, TO CO WYPRAWIA BURMISTRZ I JEGO PODWŁADNI TO HUCPA I ORDYNARNY, BEZPRAWNY SKOK NA PORTFELE MIESZKAŃCÓW
rozumiemy się? Będziemy się rozumieć, będzie dobrze... nie będziemy się rozumieć... rozumiemy się?

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » czwartek, 14 lutego 2013, 15:55

Opłaty za śmieci powinny być od ilości oddawanych śmieci i tyle jak w całej EU .Nie wiem doprawdy dlaczego w PL muszą być jakieś dziwne pomysły.
Co to w ogóle obchodzi gminę czy ratusz?To nie ich biznes.Do tego jak już pisałem powinien być w Ustce lub niedaleko skład śmieci gdzie można je oddać za opłatą czy nie jak komuś ceny nie pasują.
Inaczej stworzy się nową mafię tym razem śmieciową.Czy tego nikt nie widzi?Każdy monopol to zdzierstwo.
Konsekwencja zawiłych regulacji to początek zamordyzmu.Zaczną się kontrole , komisje itd.Jedna głupota tworzy następną.
Ja zaproponowałem już rozwiązanie w którymś z poprzednich postów .Mogę powtórzyć.
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

chlopak_z_ustki

Post autor: chlopak_z_ustki » czwartek, 14 lutego 2013, 16:20

W Ustce wywóz śmieci będzie naliczany na podsta­wie zużytej przez mieszkań­ca wody.
Oświećcie mnie bo ja czegoś totalnie nie kumam. Po tym artykule wnioskuję, że opłata za śmieci będzie uzależniona WYŁĄCZNIE od tego ile wody zużywam? Czyli jak ktoś myje się w rzece, tudzież Bałtyku, to wywózka śmieci za darmo? :wink:
Tak jak napisał Topilzin - opłata za ilość wywożonych śmieci i tyle.

Adi

Post autor: Adi » czwartek, 14 lutego 2013, 17:21

Bardzo dobrze wnioskujesz.

Gorzej jak mieszkańcy zaczną się wypróżniać do rzeki lub na plaży, wtedy efekt będzie odwrotny do zamierzeń. Miało być czyściej, a będzie brudniej. Albo zaczną instalować pralki i prać na działkach. A już najgorzej będzie jak zaczną chodzić szczać pod ratusz ;)
rozumiemy się? Będziemy się rozumieć, będzie dobrze... nie będziemy się rozumieć... rozumiemy się?

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » czwartek, 14 lutego 2013, 17:34

Urlop moj 5 tygodni,
Urlop mojej mamy 5,5 tygodnia ..jaki mamy rachunek za smieci bedac poza miastem cały czas ?
Musze jeszcze wodę wymienic w CO bo czeka mnie wymiana zaworu beczke na allegro juz zamowiłem. :lol:
Obrazek

Adi

Post autor: Adi » czwartek, 14 lutego 2013, 17:46

Oj tam oj tam. Kto pobiera opłatę ten powinien zabierać śmieci. Jak nacz. Kurowski nie podjedzie śmieciarką, wtedy śmieci trzeba zostawiać pod ratuszem.

Urzędnicy wymyślili, że za pośrednictwo w temacie wywozu śmieci bez żadnego nakładu roboty, przytną odpowiedni procent kosztem mieszkańców. Tyle w temacie.

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » czwartek, 14 lutego 2013, 17:53

Adi pisze:Oj tam oj tam. Kto pobiera opłatę ten powinien zabierać śmieci. Jak nacz. Kurowski nie podjedzie śmieciarką, wtedy śmieci trzeba zostawiać pod ratuszem.

Urzędnicy wymyślili, że za pośrednictwo w temacie wywozu śmieci bez żadnego nakładu roboty, przytną odpowiedni procent kosztem mieszkańców. Tyle w temacie.
Czyli rekieta.Czyn przestępczy.Podejrzewałem to już dawno.
Do tego od zużycia wody można podliczyć prawie wszystko.Klimatyczne też. :lol: :twisted: :mrgreen:
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » czwartek, 14 lutego 2013, 21:09

Mam ,,ich" w czarnej dziurze-kopie studnię......
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » czwartek, 14 lutego 2013, 21:21

Trzeba jeszcze znaleźć sposób na ścieki i po sprawie.
Wróżę wielki powrót szamb. :lol:

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » czwartek, 14 lutego 2013, 21:39

Nietrudno było się domyślić, że tak to właśnie będzie wyglądać. Ponad rok temu napisałem w tym wątku:
celestyn pisze: Ryzyko będzie tylko takie, że opłaty ustalane ratuszaków mogą zostać zawyżone. Może się tak stać jeśli miasto np. podpisze niekorzystną umowę ze zbyt wysokimi stawkami z firmą wywozową, co nietrudno sobie wyobrazić w wykonaniu cyrku Olecha. Albo ze względu na to, że miasto przy pomocy podatku śmieciowego będzie chciało jeszcze sobie dorobić na mieszkańcach.
Mechanizmy i sposoby działania władzy i grabienia szarych obywateli są żałośnie proste i przejrzyste.
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

kaczorek

Post autor: kaczorek » piątek, 15 lutego 2013, 17:51

cytat : 1. Wywalą na pysk prezesa Warsińskiego
Panie burmistrzu
Za przyzwolenie aby na miejskim forum tolerowane były tego rodzaju obrażające wpisy powinien Pan "wywalić na pysk "
rzecznika , moderatorów a sam ustąpić ze stanowiska i przeprosić wyborców , za nie panowanie nad sytuacją .
Ciekawi mnie jaki byłby los takiego wpisu jeżeli dotyczył by Pańskiej osoby .

Adi

Post autor: Adi » piątek, 15 lutego 2013, 19:01

Bardzo cenna inicjatywa cenzury na forum za wytykanie nadużyć urzędu :P

Dużo gorsze wyrażenia widziało to forum, usteckie spichlerze i mury oraz ratuszowe sale. Ale jak kogoś to razi, proszę wykreślić zwrot "na pysk".

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » piątek, 15 lutego 2013, 21:26

Mógłbym sie przychylić do usunięcie zdania jak by brzmiało:

Wywalić na zbitą mordę!

Tu lekka przeginka.
Ale na pysk.....;)
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » sobota, 16 lutego 2013, 15:04

Pisałem wiele lat temu ,że jak przyjdzie kryzys to wezmą sie za tych,którzy coś mają.....

Kataster -przyjdzie pora na telesfora.

Ps.Wczoraj słyszałem w TV, że w Hiszpanii jest 6 mln bezrobotnych i każdy dostaje po 400 euro bo jest kryzys.
Mądre - tak samo jak w Polsce.
:mrgreen:

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » niedziela, 17 lutego 2013, 05:14

http://serwisy.gazetaprawna.pl/samorzad ... oplat.html" onclick="window.open(this.href);return false;
8: opt z IP: 91.150.155.* (2013-02-14 23:34)

To może wymyślić tylko rząd głąbów.Pytam naczelnego :
- Dlaczego sklepy , markety nie mają obowiązku przyjmowania opakowań szklanych, które pałętają się wszędzie?
- Dlaczego mamy coraz większe opakowania a w nich coraz mniej towaru, dlaczego wypełniane do połowy?
-Od lat spółdzielnia mieszkaniowa pobiera opłaty za wywóz śmieci i jest o.k., więc dlaczego nie wprowadzono obowiązku spisywania przez innych mieszkańców miast i wsi stosownych umów ze stosownymi odbiorcami śmieci?
-Czy ta ustawa ma tylko dostarczyć gminom dodatkowej okazji do zarabiania na mieszkańcach, bo wszystko na to wskazuje?
- Naczelny ponoć był u Chińczyków na wycieczce opłaconej przez podatników i niczego się tam nie nauczył, a tam na każdym kroku zbiera się opakowania, bo można je odstawić i trochę podreperować budżet domowy.A co u nas zrobiono w tym zakresie, czy stworzono bodżce do zbieractwa?Nie wydano ustawę , która ma wszystko rozwiązać wg rozumowań głąbów
-itd. itd

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » sobota, 9 marca 2013, 06:08

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/ ... czego.html" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ