Za śmieci zapłaci każdy

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

marzena

Re: Za śmieci zapłaci każdy

Post autor: marzena » środa, 15 maja 2013, 19:41

A to jest bardzo ciekawe.Myślałam że płatność za śmieci jest naliczana od ilości metrów sześciennych wody a nie od ilości zameldowanych osób.Obawiam się że problem zaśmieconych lasów pozostanie bez zmian.

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » środa, 15 maja 2013, 20:35

To juz nie jest problem, to jest dramat !
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Artur Mazur

Post autor: Artur Mazur » wtorek, 21 maja 2013, 12:36

Obrazek
forsal

Piotr A.

Post autor: Piotr A. » wtorek, 21 maja 2013, 12:54

W naszych warunkach (Ustka o okolice) od ilosci zuzytej wody to jedyne ''normalne'' rozwiazanie... Mam juz dosc jezdzenia lesnymi sciezkami ktore sa czesto wysypiskiem smieci...

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » wtorek, 21 maja 2013, 13:01

W naszych warunkach (Ustka o okolice) od ilosci zuzytej wody to jedyne ''normalne'' rozwiazanie... Mam juz dosc jezdzenia lesnymi sciezkami ktore sa czesto wysypiskiem smieci...
Nic to nie da oprócz wyrwania od Nas kasy.
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Piotr A.

Post autor: Piotr A. » piątek, 24 maja 2013, 09:57

znalezione gdzies w sieci...
Załączniki
936323_516871475042654_425579952_n.jpg
936323_516871475042654_425579952_n.jpg (21.53 KiB) Przejrzano 2605 razy

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » środa, 29 maja 2013, 08:40

http://nieruchomosci.dziennik.pl/news/a ... ciach.html" onclick="window.open(this.href);return false;
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » poniedziałek, 10 czerwca 2013, 08:49

W każdej dziedzinie życia naprzeciw zwykłym ludziom stają urzędnicy, którzy zrobią wszystko, aby wycisnąć z nich ostatnią złotówkę.

http://finanse.wp.pl/kat,104132,title,U ... omosc.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » poniedziałek, 10 czerwca 2013, 09:05

Urząd rozesłał pismo z przykładami naliczania połaty i "brzydko zasugerował" na koniec że nie ma sensu wprowadzać opłat wg schematów 1,2 najlepszy jest 3 wariant bo Ustka utrzymuje się z turystyki i znaczący wzrost produkcji smieci przekłada się zużycie wody. Ja nie utrzymyuje się z turystyki, za to lubie podlać ogród gdy ten tego wymaga.
wyliczona cena 2,50 to cena za co ?

Czekam cierpliwie na odpowiedź bo tej jeszcze nikt nie udzielił.

Obrazek

Czy w całym urzędzie nie ma nikogo kto umie przepisać kartkę A4 tak by chociaż podpis burmistrza wyglądał czytelnie ? To wyliczenie wygląda jak wytworzona 1939 roku depesza i kserowana wciąż z ostatniej kopii.
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Adi

Post autor: Adi » poniedziałek, 10 czerwca 2013, 10:55

W papierowym wydaniu Głosu Pomorza był artykuł, że mieszkańcy Ustki zebrali już 1500 podpisów pod wezwaniem do Rady Miasta i Burmistrza o zmianę zbójeckich metod i stawek opłat.

W gminie Smołdzino mieszkańcy zebrali 400 podpisów i zażądali zwołania sesji rady gminy na temat opłat śmieciowych. Pani wójt początkowo broniła się kruczkami prawnymi, wtedy mieszkańcy zagrozili, że zorganizują referendum w sprawie odwołania Pani Wójt Orłowskiej-Getler i całej rady gminy Smołdzino. Sesja odbyła się i stawki znacząco obniżono. Po obniżce wychodzi mniej więcej tyle co płacono dotychczas. Co jest logiczne bo skoro firmy obsługiwały wywóz śmieci za dotychczasową kasę i nie bankrutowały, to znaczy, że było w miarę ok.
rozumiemy się? Będziemy się rozumieć, będzie dobrze... nie będziemy się rozumieć... rozumiemy się?

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » czwartek, 13 czerwca 2013, 13:24

Ustawa o odpadach z 8 stycznia 2013 r.

Jak by się kto nudził.... 844 KB rar
Załączniki
Ustawa o odpadach.rar
(844.45 KiB) Pobrany 44 razy

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » czwartek, 13 czerwca 2013, 15:58

Mirek pisze:Ustawa o odpadach z 8 stycznia 2013 r.

Jak by się kto nudził.... 844 KB rar
To nie jest ustawa o odpadach, to jest ustawa - odpad. :evil:
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » poniedziałek, 17 czerwca 2013, 08:40

Artur Mazur

Post autor: Artur Mazur » środa, 26 czerwca 2013, 21:14

Monika Wysokińska, dnia 22 Cze 2013 - 02:14 AM, napisał:

Śmieci wzięte z kosmosu .......
Ustczanin Jacek Pertkiewicz wzywa radę miasta do uchylenia uchwały śmieciowej.
Przeciwko metodzie naliczania opłaty zebrał 1500 podpisów.
Twierdzi też, że radni nie sprawdzili, ile śmieci faktycznie wyrzucają ustczanie.
Pod takim tytułem ukazał się 07 czerwca 2013 r. artykuł w "Głosie Pomorza".

Obrazek
Dodatkowo Ustka płaci haracz wysypisku w Bierkowie ok. 250 tyś zł rocznie na rozbudowę i modernizacje wysypiska ,
i radni oraz urzędnicy bezkrytycznie się na to zgadzają.

PS: A na kluby sportowe, turystykę forsy brak.

Artur Mazur

Post autor: Artur Mazur » środa, 26 czerwca 2013, 21:30

Nagranie w temacie od 45 min 40s

bip.um.ustka.pl/file.php?attachment=19424

Ruch Społeczno - Obywatelski zaprasza jutro na sesję o godz. 10 w ratuszu mieszkańców Ustki,
przeciwnych metodzie naliczania opłaty za odpady komunalne ( śmieci ) od ilości zużytej wody. Będzie akcja zbierania podpisów.

Artur Mazur

Post autor: Artur Mazur » piątek, 28 czerwca 2013, 07:01

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Później 2 filmy :)

Artur Mazur

Post autor: Artur Mazur » piątek, 28 czerwca 2013, 09:09

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » piątek, 5 lipca 2013, 11:33

Na oś Kwiatowym sporo ludzi odmówiło wypełnienia deklaracji o zużyciu wody. Do tego uznano że narzucenie cennika i wskazanie przez miasto odbiorcy śmieci to praktyka monopolistyczna. Do tego mamy płacić za to że sami posegregowaliśmy śmieci i każe się kupować pojemniki. Efekt taki że sporo ludzi woli oddawać nieposegregowane śmieci, Reszta dogadała się z wysypiskiem - samodzielnie będzie wozić śmieci i zbierać kwity świadczące o ich legalnym zdaniu.
Miasto nie ma prawa naliczać żadnych kar za nie wypełnienie deklaracji. Nawet same Wodociągi odmówiły podawania ilości zużycia wody zasłaniając sie ochroną takich danycyh.
Obrazek

Awatar użytkownika
dumb
Kontakt:

Post autor: dumb » piątek, 5 lipca 2013, 12:47

Jak dla mnie to od ilości wody jest chyba w Ustce najsprawiedliwsze, wynajmujesz, nie zgłaszasz i tak zapłacisz.

Zostaje kwestia pojemników, ani ustawodawca krajowy ani nasz lokalny nie określa co to jest "pojemnik", z definicji worek to również pojemnik.
Ja zgłosiłem, że będę oddawał śmieci segregowane i wystawiłem plastiki w worku (jeszcze od ZGK) i ZGK zabrało bez żadnego mlaskania i tak powinno być.
Nie zamierzam kupować, ani wynajmować pojemników od ZGK z powodu segregacji, musiałbym kupić 3 pojmniki albo 4 (biodegradowalne), a chyba nie o to chodziło ustawodawcy krajowemu.

I tu się rodzi problem, miasto ogłaszając przetarg zawarło w nim, że chodzi im o pojemniki typu kubeł plastikowy i wsadziło ZGK na minę. W uchwale gminy i ustawie krajowej, przypominam nie ma sprecyzowanego co to jest tajemniczy "pojemnik", dla mnie pojemnik to też worek i tak będę wystawiał śmieci. Zakupię odpowiedznie worki 60 i 120l i niech mi ZGK, spróbuje tego nie zabrać. Ciekawe jak się sprawa potoczy. Jeśli mam zakupić kubły plastikowe to mam gdzieś segregację, bo różnica jaką muszę wydać przy zakupie kubłów a opłatą za niesegregowane będzie mi się zwracać latami, a tu chyba chodziło o to, żeby zachęcić ludzi do segregacji. Liczę, że ZGK podejdzie do sprawy zdroworozsądkowo i będzie zabierać odpady posegregowane w workach bez problemu.
ObrazekObrazek

Maz

Post autor: Maz » piątek, 5 lipca 2013, 13:53

Ja osobiście usłyszałem, że podczas segregowania mam dysponować 4 kubłami (najlepiej prawidłowo oznaczonymi - kolor lub napis). W innym przypadku mogę się liczyć z brakiem odbioru nieczystości, a biorąc pod uwagę koszt zakupu kubłów lub ich dzierżawy (o czym nie dostałem wcześniej informacji co i za ile) idę w "niesegregowanie" (kosztowo, bo plastiki i szkło znoszę do dzwonów).

ODPOWIEDZ