Wyniki wyborów

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
Mirek

Re: Wyniki wyborów

Post autor: Mirek » środa, 24 listopada 2010, 09:39

Mirek, jesteś w gorącej wodzie kąpany
Niestety taki charakter.

Dobrze ,ze dojdzie do takiego spotkania.

Jest kiepska koniunktura na budowanie czegokolwiek.
Malek bedzie sie bronił i wycofywał.
Stawiał zadania których nie mozna zrealizować.
Obym sie mylił.

Spotkanie takie jest KONIECZNE w interesie miasta.
obrady Usteckiego Okrągłego Stołu
w skrócie UOS.

Pozdro
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » środa, 24 listopada 2010, 10:51

Dobrze, że są nowe twarze w radzie. Co do "starych" radnych i burmistrza to główną pozytywną stroną uzyskania przez nich mandatu na kolejne cztery lata jest to, że sami będą musieli spijać to piwo, które nawarzyli w postaci miejskiego zadłużenia.
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

JKUstka

Post autor: JKUstka » środa, 24 listopada 2010, 11:41

'....JKUstka: już raz tłumaczyłem jak to ze światłami było: podpisane umowy obowiązują obie strony! Gdańsk miał dać pieniądze na światła, Ustka zobowiązała się zrobić projekt. I projekt zrobiono - ale zamiast wysłać, odłożono na półkę. Tak trudno zrozumieć?! A może masz wielką ochotę "dołożenia" urzędnikom i burmistrzowi?..."
W kwestii sprostowania. Zapytanie było w innym kontekście. Raczej retoryczne.
Co dalej ze światłami na ul. Darłowskiej ja wiem? Projekt nie leży na półce.
Dokumentacja wykonawcza będzie realizowana po zimie. Nie można zacząć prac w drodze spodziewając się nadchodzącej zimy.
Jak już pisałem sprawą zajmuje się od 6 lat Rada Rodziców Szkoły Podstawowej Nr. 1
Do wsparcia zapraszani byli przedstawiciele władzy różnych szczebli. Problem był trudny, bo droga jest wojewódzka. Wsparcie na tyle było skuteczne, że doszło do podpisania porozumienia w lipcu tego roku. Jeżeli światła zostaną wykonane na wiosnę to myślę, że rozwiążą się dwa ważne problemy Ustka cz. Zach. :
1.Paraliż komunikacyjny w okresie szczytu ul. DarłowskaxWesterplatte; ul. DarłowskaXZubrzyckiego.
2.Rozjeżdżanie nowo powstałych dróg osiedlowych kwiatowego (omijanie korka na ul. Zubrzyckiego)
3.Niebezpieczeństwo wypadku z udziałem dziecka na ul. Darłowskiej przechodzącego przez drogę na wysokości szkoły.
Na forum przewija się myśl przewodnia 100 dni dla spokojnej pracy nowego Samorządu.
Dzielenie na frakcje Rady Miasta 5 osób PO, 5 osób PZS, ??. wróży niedobrze.
ps. Tak dla wiedzy ile osób zajmowało sie tematem : Dyrekcja szkoły (Pani B. Lenart; 6 kadencji Rady Rodziców. Na spotkania RR zapraszani byli: Przewodniczący RM A. Brzóska; Radny strona zach. W. Siudek, Radny Wojewodzki M. Biernacki; Burmistrz lub jego przedstawiciel. W ostatnim czasie włączył sie Radny K.Błądkowski. Swiatła będa dzięki mocnemu zaangażowaniu wielu osób w jakim procencie kogo? Chyba nie jest ważne?

Maximus

Post autor: Maximus » niedziela, 28 listopada 2010, 18:36

JKUstka , te działania w sprawie świateł wymagają determinacji , satysfakcja będzie jak uratuje się chociaż jedno dziecko przed grożnym wypadkiem.........
Żeby nasi radni byli tak zdeterminowani w działaniach dla dobra naszego miasta
to im życzę......... nie tylko tych paru radnych co ich wymieniłeś.........
czas pokaże...........
....na razie możemy przyłączyć się jako forum do twojej determinacji i przypominać !

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » niedziela, 28 listopada 2010, 19:22

Tak sobie czasem myślę że im więcej bezpieczeństwa (światła , znaki,reguły)tym mniej bezpiecznie bo odzwyczaja ludzi myślenia i ostrożności.
To nie żart.Ile razy staram się przepuścić ludzi na pasach to wystawiam ich na niebezpieczeństwo przejechania przez inny samochód jadący obok. :mrgreen:
Do tego ten co za mną musi ostro hamować bo nie bierze możliwości przepuszczenia poważnie.
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » niedziela, 28 listopada 2010, 20:06

Topek łotr ;) Nawet erotyki tak nie szkodza, chociaz tez scinaja z nog :)
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Maximus

Post autor: Maximus » sobota, 4 grudnia 2010, 18:41

Myślę ,że burmistrz Olech bedzie miał ciężko w tej kadencji z takim podziałem jezeli chodzi o frakcje polityczne

Edward

Post autor: Edward » poniedziałek, 6 grudnia 2010, 12:56

Maximus: nie sądzę, aby Burmistrz miał ciężką kadencję. Dużo zależy od tego, czy spełni obietnice i będzie chciał współpracować z Radą. Przypomnę, że na pierwszej sesji poprzedniej kadencji powiedział wprost, że będzie słuchał Rady. Niestety, Rada nie potrafiła przejąć inicjatywy. Ta Rada jest silniejsza, ale i Burmistrz zmienił się.
Jedna uwaga: w usteckiej Radzie nie ma podziałów politycznych, nie istnieją kluby partyjne. Z tego co wiem, jedynie dwie osoby należą do partii - chyba, że ktoś ukrywa ten fakt.
Jeśli powstaną jakieś podziały, to raczej na tych zadowolonych z obecnej Ustki i tych szukających dróg przemiany miasta w prawdziwy kurort. To jednak scenariusz pesymistyczny.
Pozdrawiam
Edward Zając

Bjacek

Post autor: Bjacek » poniedziałek, 6 grudnia 2010, 19:04

Nie uważacie, że Burmistrz swoją kadencję powinien zacząć od usunięcia swoich plakatów wyborczych?
Na resztę działań ma cztery lata.

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » poniedziałek, 6 grudnia 2010, 19:07

Bjacek pisze:Nie uważacie, że Burmistrz swoją kadencję powinien zacząć od usunięcia swoich plakatów wyborczych?
Sądzę, że wszyscy kandydujący powinni posprzątać po sobie wyborcze śmieci.
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » poniedziałek, 6 grudnia 2010, 19:15

Nie uważacie, że Burmistrz swoją kadencję powinien zacząć od usunięcia swoich plakatów wyborczych?
Sądzę, że wszyscy kandydujący powinni posprzątać po sobie wyborcze śmieci.
Panu Biernackiemu kolo smoka odpadl kciuk, jednak reszta ma sie dobrze. Co jak co, ale w niektorych lokalach chyba sadzono ze jest 2 tura na burmistrza bo plakaty poznikaly w niedziele wieczorem :lol:
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Maximus

Post autor: Maximus » czwartek, 9 grudnia 2010, 18:59

Edward : nie sądzę, aby Burmistrz miał ciężką kadencję. Dużo zależy od tego, czy spełni obietnice i będzie chciał współpracować z Radą.
generalnie masz rację , ale jest to miecz obosieczny , nie jestem pewien ale jezeli radni nie zatwierdzą budżetu na kolejny rok wchodzi komisarz , jest takich więcej momentów ,ze burmistrz będzie od was radnych prosil o skwitowanie pozytywne
Inaczej nie doczeka konca kadencjii (ale pomimo ze od lat obserwuję samorzadnośc nie jestem pewien ):?:

Edward

Post autor: Edward » czwartek, 9 grudnia 2010, 20:17

Maximus: Burmistrz ma tak mocne umocowania, że Rada praktycznie niewiele może. Nawet nie udzielenie absolutorium niczym szczególnym nie skutkuje prócz niezdrowej atmosfery. praktycznie liczy się tylko wyrok sądowy - reszta to iluzja. Przecież żaden radny na złość babci nie odmrozi sobie uszu - nie będzie świadomie działał na niekorzyść miasta.
Dlatego sądzę, że liczy się rozsądek burmistrza, który z honorem chciałby zakończyć drugą kadencję. Po prostu jesteśmy skazani na współpracę i im szybciej ona nastąpi, tymlepiej dla miasta.
Pozdrawiam
Edward Zając

romek

Post autor: romek » niedziela, 2 stycznia 2011, 01:51

GRABARZ pisze:
romek pisze:Olech 53
Bury 29
Biernacki 17
Obstawiasz wygraną w pierwszej turze!

grabaż były nagrody w konkursie , coś wygrałem
np. daromową wejsciówkę na Warhead 2011

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Post autor: GRABARZ » niedziela, 2 stycznia 2011, 02:26

romek pisze:
GRABARZ pisze:
romek pisze:Olech 53
Bury 29
Biernacki 17
Obstawiasz wygraną w pierwszej turze!

Nie widzę problemu - o ile będę robił tą imprezę.
Nie trzeba się nikogo bać. A jeśli ktoś się kogoś boi, to dlatego, że udzielił temu komuś jakiejś władzy nad sobą. (H.Hesse)

romek

Post autor: romek » piątek, 17 czerwca 2011, 13:46

GRABARZ pisze:
romek pisze:
GRABARZ pisze:

Nie widzę problemu - o ile będę robił tą imprezę.
Grabaż , kiedy koncert wisisz mi darmową wejsciowkę

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Post autor: GRABARZ » piątek, 17 czerwca 2011, 16:05

Nie robię żadnej imprezy, więc nie mam problemu.
Nie trzeba się nikogo bać. A jeśli ktoś się kogoś boi, to dlatego, że udzielił temu komuś jakiejś władzy nad sobą. (H.Hesse)

ODPOWIEDZ