Budżet 2011

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
iXik

Budżet 2011

Post autor: iXik » niedziela, 28 listopada 2010, 20:15

http://www.dwumiasto.pl/Wydarzenia/Ustk ... zczednosci

pomijając fakt, że budżet w następnym roku to swoiste odzwierciedlenie ostatnich lat sprawowania władzy...

kolejny rok została przełożona budowa ulicy chabrowej... tym razem odbyło się to kosztem kompletnego remontu ulicy reja! tej jesieni budowa chabrowej się nie rozpoczęła, bo nie sprzedano wystarczającej ilości nieruchomości. o ile mogę to zrozumieć to nie rozumiem dlaczego skoro logicznie myśląc będzie to kolejna inwestycja w kolejności, ni z stąd ni z zowąd przesuwa się chabrową jako którąś z kolei! nie łapie się nawet przez cały rok czasu jako priorytet!

powiedzcie mi szczerze komu za to jaja mam urwać! :evil: :evil: :evil:

dzisiejsze zdjęcia nawierzchni ulicy chabrowej poniżej!

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

ulica reja może poczekać, chabrowa jest traktem pieszo jezdnym którym latem chodzą turyści, kolonie, grupy obozowe i tornada, a poza sezonem można w niej brodzić!
Ostatnio zmieniony niedziela, 28 listopada 2010, 20:19 przez iXik, łącznie zmieniany 2 razy.
?Nie ma granic tego, co można osiągnąć, jeśli się nie dba komu zostanie przypisana zasługa?
Ronald Reagan

Obrazek nie piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
Topilzin

Re: Budżet 2011

Post autor: Topilzin » niedziela, 28 listopada 2010, 20:17

Halny wiał na ul.Chabrowej?
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » poniedziałek, 29 listopada 2010, 07:53

Mała ciekawostka odnośnie kwestii inwestorzy - samorządy http://biznes.onet.pl/i-najlepsi-ignoru ... news-detal" onclick="window.open(this.href);return false;
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » poniedziałek, 29 listopada 2010, 14:51

Prawdziwy klopot jest w tym ze chocby sie do domu lalo nikt z lopata nie wyjdzie pomoc grawitacji. Ixik, spokojnie moja ulica tez byla przekladana, w koncu sie doczekasz, ja mieszkalem 14 lat przy "robotach ziemnych" Cos czytalem ze miasto ma wziac 3 mln kredytu ;)
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
iXik

Post autor: iXik » poniedziałek, 29 listopada 2010, 16:03

też to słyszałem... ale nie na ulice, budżet jest tak okrojony, że wstyd mi się przyznawać jak u mnie w gminie się rok szykuje...
?Nie ma granic tego, co można osiągnąć, jeśli się nie dba komu zostanie przypisana zasługa?
Ronald Reagan

Awatar użytkownika
iXik

Post autor: iXik » sobota, 22 stycznia 2011, 02:42

Obrazek

Ronald Reagan

JKUstka

Post autor: JKUstka » sobota, 22 stycznia 2011, 08:51

iXik pisze:Obrazek

@iXik. Współczuć to mało. Przeżywliśmy to samo przez wiele lat. Może nadzieja we współfinansowaniu.
Część mieszkańcy, część miasto.
Mieszkańcy chodniczki, miasto jezdnie. Kiedyś takie rozwiazania funkcjonowały.
Przy współfinansowaniu pierszeństwo w kolejnośći. Podobnie jest w Starostwie dokładasz się to gminie robia nie czekasz.
Jest trzech radnych Ustka Zach. zróbcie z nimi spotkanie i może coś drgnie w sprawie

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » sobota, 22 stycznia 2011, 10:56

To wpolfinansowanie, mialo sens wtedy, obecnie mieszkaniec kupi chodnik, a w adiacenckiej nie dostanie upustu. Podobnie bylo z moja ulica, mieszkancy uzbroili sami ulice, miala za to byc znizka w podatku. Suma sumarum wybulilismy 100% jak kazdy. Inicjatywa jednak godna prowadzenia, oczywiscie wymaga modyfikacji.
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Edward

Post autor: Edward » sobota, 22 stycznia 2011, 17:56

Wiele osób na tym Forum miało do mnie pretensje, gdy nie chciałem przed wyborami zjednywać sobie wyborców obietnicami. Po prostu znałem sytuację finansową miasta i nie potrafiłem zmusić się do obiecywania gruszek na wierzbie. Teraz wychodzi, co warte są obietnice nie poparte realnymi możliwościami.
Co do remontu ulic mogę tylko dodać, że umieszczenie w budżecie ul. Reja też nie zapewnia jej realizacji - jest ona uzależniona od sprzedaży majątku miasta. Na ten rok zaplanowano wpływy z tego tytułu w wysokości 4,8 mln złotych, a więc wielokrotnie więcej od wykonania w 2010 roku. Dodatkowo, moim zdaniem, jeśli uda się załatwić jakiś program unijny, to pieniądze na wkład własny też będą potrzebne - a w budżecie takiej pozycji brak. Czy jest wyjściem nie występowanie o pieniądze z Unii?
Obligacje warte 3 mln. to pieniądze nie na inwestycje, lecz na spłatę bieżących rat kredytu + pokrycie niewielkiego (w skali całego budżetu) deficytu.
Pozdrowienia
Edward Zając

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » sobota, 22 stycznia 2011, 22:03

elveez pisze: ze miasto ma wziac 3 mln kredytu ;)
na pokrycie deficytu budżetowego, będącego spuscizną polityki ratusza poprzedniej kadencji - pisałem o tym kilkakrotnie, podobnie P. Podruczna i Radny Błądkowski

Awatar użytkownika
reja14

Post autor: reja14 » czwartek, 27 stycznia 2011, 14:52

Piękna jest ulica Reja kiedy jest sucho i nie ma opadów deszczu.
Ale po deszczu trzeba mieć kajak.
Mieszkańcy tej ulicy czekają już od 1945 roku na definitywne załatwienie sprawy drogi, chodników ,deszczówki, zalewania piwnic w których są piece centralnego ogrzewania.
A obietnice nic nie kosztują.
Cierpieli kiedy ulica Słupska była zamnknięta bo robiono kolektor sanitarny dla całego miasta do oczyszczalni ścieków.
Wówczas cały ruch odbywał się ulicą Dunina i Reja po ułożonych płytach- władze obiecywały, że napewno po zakończeniu inwetycji wykonana zostanie piękna ulica z chodnikami.
Skończyło sie na obiecankach i tak przez kolejne lata.
Ale dzisiaj zaświeciło swiatełko nadzieji(podjęto merytoryczną i sprawiedliwą decyzję).
Dziękuję wszytkim rktórzy sie do tego przyczynili.
Dlatego dziwi mnie wypowiedż radnego Siudka na dzisiejszej sesji, że remont ulicy Reja to decyzja polityczny a nie merytoryczna.
Jest w Ustce dużo ulic do wykonania, remontu itp. (to fakt)ale najdłużej istnieje ulica Reja.
Budynki tam budowali niemcy a po wojnie mieszkańcy przez wiele lat chodzili polnymi drogami do miasta.
Załączniki
IMG_0552.JPG
DSC00242.JPG

Awatar użytkownika
iXik

Post autor: iXik » czwartek, 27 stycznia 2011, 16:26

ciesz się ze masz chodnik po którym możesz przejść nie brodząc.
a takie kałuże to wina słabo odbierającej burzówki, samochód przejedzie i nie będzie tak ufajdany błotem
nie ma poziomu ulicy to trudno ogrodzenie zrobić nie znając poziomu, wszystko stoi i czeka

nie próbuj się licytować, nie wygrasz
każdy głupi to dostrzeże
Ronald Reagan

Awatar użytkownika
DKS
Moderator forum
Kontakt:

Post autor: DKS » czwartek, 27 stycznia 2011, 21:00

@ ixik

Na Reja nie ma burzówki.

Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
iXik

Post autor: iXik » czwartek, 27 stycznia 2011, 22:15

no dobra
nadal...

jak porównać podstawowe wartości jakie niosą te dwie ulice

reja/chabrowa

burzówka: nie/nie
kałuże: tak/tak
błoto: nie/ tak
chodnik: tak/nie
utwardzona nawierzchnia: tak/nie
systematyczny koszt puszczania równiarki: nie/tak
latem tornada kurzu na wysokość 3 pięter: nie/tak

to naprawdę nie trzeba znać się na filozofii, żeby widzieć, że ma miejsce jakiś szwindel, skoro na pierwszy rzut oka widać co powinno mieć priorytet, a jest zupełnie na odwrót :x

nie twierdze że ta ulica nie wymaga remontu, twierdze tylko że nie jest pilniejsza niż chabrowa czy 9go marca, a mimo wszystko wskoczyła na listę z numerkiem 1. :wink:
Ronald Reagan

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » piątek, 18 marca 2011, 21:37

Lekko odbiegając od tematu budżetu konkretnie na 2011rok zastanawia mnie co innego. Jak długo jeszcze burmistrz Olech ma zamiar pozwalać na to by pieniądze z ratusza wyciekały wszelkimi możliwymi sposobami. Pomijając już szastanie pieniędzmi dla jakichś szemranych LOTów itp. wystarczy przejrzeć BIP
http://bip.um.ustka.pl/#Y2xpY2tNZW51R2V ... Q2LDEsMCk=" onclick="window.open(this.href);return false;
Można wyczytać ciekawe rzeczy, np.: Korabiowi burmistrz lekką ręką umorzył ponad 200 tyś odsetek od zaległych podatków, Stoczni Ustka jeśli dobrze na szybko liczę ponad 10 mln zł!!!, niektórym usteckim "biznesmenom" , o których dobrej kondycji finansowej świadczy choćby posiadanie przez nich więcej niż jednego dobrej klasy auta itp. burmistrz umorzył po kilka tysięcy opłat podatkowych. Jak się czyta uzasadnienia decyzji o ulgach i umorzeniach to w wielu przypadkach oczy otwierają się szeroko ze zdumienia. Ciekawe co trzeba zrobić żeby liczyć na takie względy i dlaczego tak się dzieje? W imię czego? Rozdawnictwa pieniędzy? A podobno miasto cienko przędzie z kasą. :shock:
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Adi

Post autor: Adi » czwartek, 21 kwietnia 2011, 10:39

Słucham właśnie komisji i dyskusji o budżecie. Fakty są tylko tego typu, że z braku kasy będą cięcia w etatach dla nauczycieli, nie ma zabezpieczonych pieniędzy na policję na sezon, brakuje na zapłatę za prąd za lampy uliczne, są podwyżki dla rodziców za przedszkola. Radni zaczynają szukać oszczędności w dietach, więc jest naprawdę źle.

Za to znowu mamy po kilku latach konieczność zmiany mpz-tów. Np. plan Wczasowa był tak zły, że został nawet nie we fragmentach, ale w całości unieważniony przez sąd. Drugi raz trzeba będzie robić to samo a to kosztuje. Mam pytanie ile kosztuje procedura zmiany mpz-tu? Poza tym bez planów zabudowy trudno realizować inwestycje, więc jeżeli nowy plan zostanie uchwalony powiedzmy w ciągu dwóch lat (taki jest realny termin) doliczając do tego ze trzy lata na realizację prac budowlanych to spodziewane dodatkowe wpływy do budżetu będą gdzieś w okolicach 2017-2018 roku.

A czy istniej groźba, że inwestorzy wystąpią o unieważnienie przetargów i zwrot kasy z odsetkami? Przecież okazuje się, że miasto sprzedawało inwestorom działki z wadą prawną czyli wadliwym mpztem !!!

Od stycznia nie mogę się doprosić wykupienia reklam na miejskich nośnikach, co ciekawe mimo interwencji burmistrza nic się nie dzieje w temacie !!! Kolejny temat rozgrzebany. A skoro miasto uzyskuje dochody z dzierżaw działek, nie widzę powodu aby nie zarabiać na dzierżawie powierzchni pod reklamy.
Cóż ja chyba zrezygnuję z przyniesienia tej kasy do miasta, bo inne podmioty chętnie udostępniły powierzchnie reklamowe, a sprawę załatwiłem w dwa dni. Będzie konieczność dalszych cięć o te kwoty.
Teraz zapewne w wynagrodzeniach urzędników lub dietach radnych :mrgreen:

Tak na marginesie: diety radnych w mieście Ustka są najwyższe w całym powiecie, prawie wszystkie inne gminy mają dużo niższe kwoty
rozumiemy się? Będziemy się rozumieć, będzie dobrze... nie będziemy się rozumieć... rozumiemy się?

Adi

Post autor: Adi » środa, 18 maja 2011, 12:10

http://www.dwumiasto.pl/Wydarzenia/Ustk ... ciokrotnie" onclick="window.open(this.href);return false;
Sześciokrotnie zwiększą się opłaty przystaniowe w usteckim porcie. Do rady miasta w Ustce trafił właśnie projekt uchwały w tej sprawie.
Urzędnicy tłumaczą, że do tej pory pobierali bardzo niskie opłaty, a po podwyżce będą one i tak o jedną trzecią niższe niż w innych portach morskich. Jeżeli projekt uchwały zostanie zatwierdzony, to nowe opłaty wejdą w życie w lipcu tego roku.

Do tej pory rybacy i żeglarze, którzy cumowali w porcie morskim w Ustce uiszczali opłatę przystaniową na podstawie uchwały rady miasta z 2009 roku. Właściciel 12 metrowej łódki rocznie za cumowanie płacił około 150 zł. Po zmianie kwota ta wzrośnie do 700 zł. Urzędnicy szacują, że w skali roku do kasy miasta z tego tytułu wpłynie około 76 tysięcy złotych. Obecnie w skali roku jest to kwota około 7 tysięcy złotych.

- To nie jest podwyżka, ale urealnienie opłat portowych ? mówi Maciej Karaś doradca burmistrza Ustki do spraw portu. - Do tej pory rocznie z opłaty portowej otrzymywaliśmy niewiele ponad siedem tysięcy złotych. To nie pozwalało nawet na wywóz śmieci. Rybacy, którzy cumują, przy prywatnych nabrzeżach w Ustce płacą nawet piętnastokrotnie więcej. Dzięki tym zmianom będziemy mogli utrzymać porządek w porcie. Kwoty po podwyżce i tak będą niższe od tych, stosowanych w innych portach morskich.

Niestety jak się okazuje rybacy, których kutry zajmują większość usteckiego portu nic o zmianach nie wiedzą.

- Nie mam żadnych informacji o podwyżce opłat portowych ? mówi Andrzej Tyszkiewicz ze Związku Rybaków Polskich. - Nie było żadnych rozmów i konsultacji w tej sprawie. Na pewno nie zgodzimy się na tak wysokie podwyżki. Już dość mamy kłopotów finansowych z powodu nietrafionych decyzji rządu. Teraz jeszcze dokłada się nam dodatkowe wydatki na własnym podwórku.

Krzysztof Błądkowski, przewodniczący miejskiej komisji gospodarczej twierdzi, że rybacy przyjadą na posiedzenie komisji, gdzie projekt uchwały będzie omawiany.

- Specjalnie przekładaliśmy komisję, aby pojawili się na niej rybacy ? mówi Błądkowski. - To właśnie na komisji chcemy z nimi rozmawiać o zmianach w uchwale. Mogę jednak dodać, że jako ustecka Platforma Obywatelska będziemy chcieli, aby nowe stawki zostały wprowadzone w życie.

Komisja ma odbyć się 19 maja w sali narad urzędu miasta. Początek o godzinie 9.
Swoją drogą jak dziennikarzowi wyszło że podwyżka z 7 tysięcy do 76 tysięcy jest sześciokrotna?
albo ze 150 zł na 700?
Ale i tak przebił go wysoki doradca twierdząc, że to nie podwyżka :wink:
I jak tu wierzyć prasie :mrgreen:
rozumiemy się? Będziemy się rozumieć, będzie dobrze... nie będziemy się rozumieć... rozumiemy się?

Awatar użytkownika
Mirek

Podwyżki w porcie. Rybacy są oburzeni

Post autor: Mirek » piątek, 27 maja 2011, 05:25

Na DZIEŃ DOBRY PAŁĄ w ŁEB.

http://www.kurierustecki.pl/wydarzenia/ ... hp?id=7758" onclick="window.open(this.href);return false;

Pozdro
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
falcorman
Kontakt:

Post autor: falcorman » piątek, 27 maja 2011, 22:31

A moze jest to próba pozbycia sie rybaków i zrobienia z portu czysto rekreacyjnej atrakcji, nie tylko turystycznej. Jakieś lobby ??
BE THE CHANGE YOU WANT TO SEE IN THE WORLD !
Obrazek Nie zawsze piszę poprawnie po polsku.
To co się skończyło, nigdy się nie zaczęło a to co się zacznie - nigdy się nie skończy.

Awatar użytkownika
maruda

Post autor: maruda » piątek, 27 maja 2011, 23:48

A nie uważacie, że kwota 150pln rocznie, jest delikatnie mówiąc śmieszna?
Zastrzegam sobie wszelkie prawa do wszelkich tresci przeze mnie publikowanych na wylacznosc.
Tępię przejawy absurdu, GRATIS!!

ODPOWIEDZ