PARKINGI 2011 !!!

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
maj

Re: PARKINGI 2011 !!!

Post autor: maj » piątek, 1 kwietnia 2011, 12:03

NOOOOO TRAGEDIA I PORAŻKA W JEDNYM :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: + ASEKURANCTWO

Wprowadzono płatną strefę tylko na jednej prostopadłej do morza ulicy Starówki - Żeromskiego (góra 50 miejsc parkingowych) .... A co z odblokowaniem Słowiańskiej, Beniowskiego, Sprzymierzeńców, Kopernika, Leśnej, Jana z Kolna, Mickiewicza, Piłsudskiego. Placu Wolności, Kościuszki, Wczasowej :?: :!:
Przecież to na tych ulicach zobaczymy w sezonie najwięcej obcych rejestracji... Stać nas na takie działania pozorowane :roll: :?:
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » piątek, 1 kwietnia 2011, 12:21

A co z odblokowaniem Słowiańskiej, Beniowskiego, Sprzymierzeńców, Kopernika, Leśnej, Jana z Kolna, Mickiewicza, Piłsudskiego. Placu Wolności, Kościuszki, Wczasowej :?: :!:
A nie lepiej wszystkie ulice włącznie ze Słupską?

:idea: :twisted:

Pozdro
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » piątek, 1 kwietnia 2011, 12:30

A mowiac w skrocie taki typ platnego parkowania spowoduje wieksza kompresje na granicy strefy. Wywolujac atak bialej goraczki u mieszkancow. Podobno w te wakacje beda sesje ? :wink:
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Adi

Post autor: Adi » piątek, 1 kwietnia 2011, 12:33

A pod ratuszem strefy nie ma :oops: A w Słupsku jest 8) W Koszalinie też
rozumiemy się? Będziemy się rozumieć, będzie dobrze... nie będziemy się rozumieć... rozumiemy się?

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » piątek, 1 kwietnia 2011, 14:47

Okaze sie 2 kwietnia ;)
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
iXik

Post autor: iXik » piątek, 1 kwietnia 2011, 16:28

Obrazek
?Nie ma granic tego, co można osiągnąć, jeśli się nie dba komu zostanie przypisana zasługa?
Ronald Reagan

Obrazek nie piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
masasza

Post autor: masasza » sobota, 2 kwietnia 2011, 11:32

elveez pisze:. Podobno w te wakacje beda sesje ? :wink:
A co w poprzednie nie było?
Obrazek

Awatar użytkownika
maruda

Post autor: maruda » sobota, 2 kwietnia 2011, 14:09

iXik pisze:Obrazek

W jaki sposób mają być stawiane pojazdy na ul Zaruskiego, na wysokości spichlerza?
Co z parkowaniem na terenie portu (znowu ktoś prywatnie ten grunt będzie użytkował?)
Zastrzegam sobie wszelkie prawa do wszelkich tresci przeze mnie publikowanych na wylacznosc.
Tępię przejawy absurdu, GRATIS!!

mikig

Miejsca parkingowe

Post autor: mikig » poniedziałek, 23 maja 2011, 10:03

Witam!
Jestem nowy na forum i nie wiem czy wątek umieściłem w dobrym dziale, proszę o wyrozumiałość.

Jak wiemy w Ustce brakuje miejsc parkingowych w ciągu roku o sezonie letnim nie wspominając. Nurtuje mnie pewna myśl, czy można stworzyć nowe miejsca parkingowe. Chodzi mi głownie o osiedle przy ul. Dąbrowszczaków, wewnątrz osiedla już powstało wiele prywatnych miejsc, które mieszkańcy z tego co wiem to sami je zrobili. I czy istnieje możliwość utworzenia dodatkowych miejsc, na istniejących miejscach przy ulicy Jagielońskiej, tam są miejsca równoległe do jezdni i moim zdaniem są źle wykorzystywane bo ludzie stają jak chcą. Tworząc tam miejsca skośne zmieściło by się tam o wiele więcej aut. Miejsca te były by oczywiście kosztem tego wąskiego paska zieleni pomiędzy chodnikiem a drogą i te miejsca mogły by zarezerwowane. Dodatkowo spółdzielnia planuje wymianę chodników pod blokami więc te płyty można by przeznaczyć pod budowę nowych miejsc parkingowych.

Sądzę, że mieszkańcom ten pomysł może się spodobać.
Jak myślicie czy takie coś mogłoby mieć rację bytu?
I kto jest organem decydującym miasto czy spółdzielnia?

Pozdrawiam
mikig.

Awatar użytkownika
maj

Re: Miejsca parkingowe

Post autor: maj » poniedziałek, 23 maja 2011, 11:02

Witaj NOWY FORUMOWICZU :wink:

Pytanie generalnie zadałeś właściwe, ale chyba Miasto nie ma wiele do gadania w kwestii dróg wewnątrzosiedlowych.

Jakbyś jednak chciał zapoznać się z zagadnieniem miejsc parkingowych w Ustce na przestrzeni ostatnich lat, to polecam Twojej lekturze wątki, które znajdziesz w naszej forumowej wyszukiwarce po wpisaniu frazy "miejsca parkingowe" lub podobnej

Maj - moderator
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

Awatar użytkownika
maruda

Post autor: maruda » poniedziałek, 23 maja 2011, 12:35

Trzeba by ustalić pod czyim władaniem jest ta ulica. Czy miasta, czy też może powiatu.
mikig pisze:czy istnieje możliwość utworzenia dodatkowych miejsc, na istniejących miejscach przy ulicy Jagielońskiej, tam są miejsca równoległe do jezdni i moim zdaniem są źle wykorzystywane bo ludzie stają jak chcą.
I t jest klucz problemu.
mikig pisze: Tworząc tam miejsca skośne zmieściło by się tam o wiele więcej aut.
Teoretycznie. Bo wystarczy że jeden stanie jak baran na polu, i już ilość ta się redukuje
mikig pisze: Miejsca te były by oczywiście kosztem tego wąskiego paska zieleni pomiędzy chodnikiem a drogą i te miejsca mogły by zarezerwowane.
Wątpię by ktoś tak dobrowolnie oddał w rezerwację tyle miejsc parkingowych, zresztą, z obecnymi miejscami tez mozna by przeciez taki myk wykonać.
mikig pisze: Dodatkowo spółdzielnia planuje wymianę chodników pod blokami więc te płyty można by przeznaczyć pod budowę nowych miejsc parkingowych.
A ja bym wpierw zadał pytanie, czy SM jest w ogóle zainteresowana i czy ma zabezpieczone środki na taką rozbudowę.
Tereny przy dąbrowszczaków już zostały (w ramach działek zapewne, choc czy na pewno?) zagospodarowane przez powstałe jakiś czas temu wspólnoty. A samochodów przybywa, ale już miejsc nie.
mikig pisze: Sądzę, że mieszkańcom ten pomysł może się spodobać.
Jak myślicie czy takie coś mogłoby mieć rację bytu?
I kto jest organem decydującym miasto czy spółdzielnia?

Pozdrawiam
mikig.
Pewnie tym mieszkającym przy Dąbrowszczaków/ Jagielońskiej i okolicznych uliczkach prostopadłych by się spodobał.
Ale decydował będzie właściciel drogi.
Zastrzegam sobie wszelkie prawa do wszelkich tresci przeze mnie publikowanych na wylacznosc.

Awatar użytkownika
Charles Garnier

Post autor: Charles Garnier » poniedziałek, 23 maja 2011, 23:53

Ulica Dąbrowszczaków jest drogą miejską - należy sprawy kierować do Urzędu Miasta i burmistrza doktora inżyniera zresztą :D

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » czwartek, 26 maja 2011, 20:42

Faktycznie, czasy kiedy ul. Dąbrowszczaków była drogą wewnątrz osiedlową (chyba nawet tylko nieformalnie w głowach części mieszkańców) to już dawno przeszłość. Co do miejsc parkingowych przy ul. Jagiellońskiej to pamiętam, że za burmistrza J. Graczyka były plany przebudowy tej ulicy na całej jej długości i w ramach tego projektu parkingi miały zostać utworzone kosztem zwężenia chodnika po stronie bloków parkingi z parkowaniem skośnym albo może nawet prostopadłym. Co się z tymi planami stało i w jakiej fazie projekt stanął to nie wiem.
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » czwartek, 26 maja 2011, 21:21

Proste pytanie, co lepsze zasrany pseudotrawnik czy miejsca parkingowe? zieleniny z 70ych lat nie brakuje nie pamietam zeby te trawniki rekultywowano, za rynkiem w 93 roku. Tam tez w polowie widze parking.

Pozdro maj ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
maruda

Post autor: maruda » piątek, 27 maja 2011, 14:08

Pytanie proste ale czy odpowiedź również>?
Prościej zebrać G po psie z trawnika czy z betonu?

Watki polaczylem
moderator elveez

jutok_ustka

Promocja czy anty promocja?

Post autor: jutok_ustka » wtorek, 14 czerwca 2011, 19:52

Zastanowił mnie ostatni artykuł w Głosie Pomorza, że Ustka wprowadza w sezonie płatne parkingi. To niby tak jak byśmy zbudowali dom, ale nie zabezpieczyli dojazdu do niego. Miasto bez miejsc do zatrzymania się, to miasto nieprzyjazne turystom. Iluż to turystów przyjeżdżając po raz pierwszy do Ustki i nie znajdując miejsca do zatrzymania, pojechało dalej i znaleźli je w innych miejscowościach jak Poddąbie, Rowy czy Jarosławiec. Ustka od lat dobrze rozwija się w dziedzinie budownictwa, rozwoju bazy mieszkaniowej i hotelowej. Ale do prawidłowego funkcjonowania miasta potrzebna jest infrastruktura turystyczna, a przede wszystkim parkingi. Bo trzeba nam wiedzieć, że kilkanaście lat wstecz do Ustki przyjeżdżało 90% turystów koleją, a teraz tyle przyjeżdża samochodami, a 10% koleją czy PKS. I tu w planowaniu funkcjonalności miasta chyba o czymś zapomnieliśmy. By prowadzić mądrą i dalekosiężną politykę w rozwoju Ustki trzeba uwzględnić miejsca chwilowego postoju samochodu. Mnie, jako mieszkańcowi Ustki zachodniej, zdarzyło wielokrotnie w sezonie nie załatwić sprawy po wschodniej stronie, bo nie było możliwości postawienia samochodu. Gdy dołączymy przyjazdy weekendowe mieszkańców Słupska i okolicy jest masakra komunikacyjna. Niektórzy nie wiedzą jakie dramaty się za tym kryją. Ten problem doskonale rozumieją ci, których on dotyczy. Już niektóre Spółdzielnie Mieszkaniowe wprowadziły ostry reżim parkingowy dla gości. Nawet uciekając się do absurdów jak np. SM Łosoś, która traktuje gości jak zło konieczne. Zezwala właścicielowi mieszkania postawić samochód, ale zajmujący to mieszkanie lokator zamiast właściciela już nie może parkować. Ustka pozostała miastem żyjącym tylko z turystyki i musi ten problem jak najszybciej rozwiązać. Wprowadzenie płatnych parkingów niczego nam nie rozwiązuje. Potrzeba nam zwiększenia ilości miejsc postojowych, a to można rozwiązać bez większych nakładów finansowych. Bez szkody dla bezpieczeństwa ruchu i użytkowników chodników, wykorzystując każde możliwe miejsce, można stworzyć wiele miejsc postojowych, a tym samym złagodzić problem. Adaptacja niektórych chodników oraz wykorzystanie wszystkich możliwych miejsc do parkowania nie wymaga dużych nakładów. Wystarczy zrozumieć problem i chcieć go rozwiązać. Czy lepiej stworzyć otwarte, przyjazne kierowcom miasto, czy zarobić do budżetu 30.000 zł rocznie z wszystkich parkingów. Systematycznie spadająca ilość przyjeżdżających do nas gości, łapanki na rogatkach, niespotykana dotąd ilość domów w Ustce wystawiona do sprzedaży, świadczy o tym, że czas zacząć rozsądnie promować nasze miasto. Promocja, czy anty promocja.

Awatar użytkownika
maruda

Post autor: maruda » czwartek, 16 czerwca 2011, 12:36

jutok_ustka
Możesz wymienić miasto, które ma dobrze rozwiniętą sieć parkingową, najlepiej darmową? Miejscowość lub obszar turystyczny?

Może być w Polsce, może być poza polską. Najlepiej z przykładami, ile parkingów, na ile miejsc.

Ja Ci podpowiem, nie wymienisz żadnego :P
Parkingi mają hotele, ośrodki wypoczynkowe/ wczasowe, centra rekreacji. W samych miastach, parkingów przynależnych do miasta, bezpłatnych, odpowiednio pojemnych by cała rzesza turystów się pomieściła, po prostu nie ma. Są strefy parkowania płatnego.
No chyba że się mylę, to proszę o przykłady.

W takim Poddąbiu, Rowach czy Jarosławcu, ruch kołowy kończy się na wjechaniu na posesję/ parking ośrodka w dniu przyjazdu i opuszczeniu go w dniu wyjazdu lub wycieczki. Ale NIKT nie jeździ sobie po tych miejscowościach po zakupy, na plaże czy po prostu "bo tak". I do tego właśnie powinno się dążyć. Tam się chodzi, a tylko w ustce jest jakaś dziwna moda że wszędzie trzeba jechać.

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » niedziela, 19 czerwca 2011, 20:51

P6190007.JPG
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
Korybut

Post autor: Korybut » niedziela, 19 czerwca 2011, 23:52

Czy ulica Kościelna też była uwzględniona w projekcie płatnych parkingów? Trochę mnie zaskoczyła informacja o płatnych miejscach przy kościele. O ile mi wiadomo same parkingi znajdują się już na terenie parafii więc jakim prawem miasto zarabia na nie swoim placu?

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » środa, 22 czerwca 2011, 05:20

http://www.strefabiznesu.gp24.pl/artyku ... 61238.html" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ