PARKINGI 2011 !!!

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
iXik

Re: PARKINGI 2011 !!!

Post autor: iXik » poniedziałek, 28 lutego 2011, 15:16

napisałem takiego maila, może zostanie potraktowany jako żart, może nie, mam nadzieję, że nie.
Biuro Obsługi Strefy
Płatnego Parkowania
http://www.sppgdynia.pl/
Gdynia, ul. Białostocka 3
czynne od 9:00 do 18:00
od poniedziałku do piątku

Do wiadomości
UM Ustka,
ZGK Sp. z o.o.,
Rada Miasta Ustka
http://www.ustka.pl/

witam

jestem mieszkańcem ustki i piszę w nieco nietypowej sprawie. otóż w
ustce planowana jest strefa płatnego parkowania wzdłuż promenady i
najbliżej położonych morza uliczek. w tej chwili na etapie uchwalania,
jednak zaraz potem wejdzie w fazę realizacji. strefa obejmie głównie
najbardziej zrewitalizowaną część miasta gdzie wystrój uliczek najlepiej
zobrazuje link do tego zdjęcia:
http://commons.wikimedia.org/wiki/File: ... 289%29.JPG
dla tego też uprzedzając fakty jako mieszkańcy zaangażowani w życie
miasta poszukujemy rozwiązań parkomatów na miarę charakteru miejsca lub
co najmniej nie wybijających się swoją elektroniczną nowoczesnością.
przykładem jaki nam się spodobał są parkometry w gdyni z linku poniżej:
http://commons.wikimedia.org/wiki/File: ... _-_006.JPG
są dość czarne i nie będą kontrastować z pozostałymi detalami uliczek.
niestety muszą tam znaleźć miejsce ze względu na ogromny ruch uliczny w
sezonie i wymuszenie rotacji jest konieczne.

z waszej strony chcielibyśmy uzyskać pomoc merytoryczną i skorzystać z
waszego doświadczenia w doborze parkomatów. uprzejmie prosiłbym o
udzielenie informacji na temat modelu przytoczonego powyżej.
najchętniej, jego możliwości zakup, jego producenta i ewentualnie
kosztów. ze wstępnych oględzin wnioskuję, że prezentuje on zamontowaną
baterię słoneczną oraz wbudowaną możliwość wykupienia biletu poprzez
SMS. jest to model dość dobrze komponujący się w ustce dzięki kolorom
obudowy. jeśli jednak są możliwe zastosowania obudowy w charakterze
znacznie bardziej retro, na pewno też bylibyśmy zainteresowani.

życzyłbym sobie aby ustka nawiązała dobre partnerstwo z bardziej
doświadczonym zarządcom strefy, gdyż na dzień dzisiejszy w bezpośrednim
zasięgu jesteśmy skazani, na korzystanie z doświadczeń słupska, którego
strefa jest w znacznie słabszej kondycji. jest to moja prywatna
inicjatywa, jednak z racji tego, że jako zwykły mieszkaniec nie mam
większego wpływu na organizację pracy wydziałów naszego magistratu, ani
spółek miejskich mu podległych, zmuszony jestem przekazać ten e mail
również im 'do wiadomości' aby z odpowiedniego już stanowiska
kontynuować, dalsze rozmowy. prawdopodobnie już bez mego udziału, ale
cieszę się, że podjąłem próbę zainicjowania tak ważnej, przede wszystkim
dla ustki, współpracy.

kłaniam się nisko
<iXik>

?Nie ma granic tego, co można osiągnąć, jeśli się nie dba komu zostanie przypisana zasługa?
Ronald Reagan

Obrazek nie piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » poniedziałek, 28 lutego 2011, 15:24

Zdanie zaczynamy wielka litera, no i wypadaloby sie podpisac.
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Adi

Post autor: Adi » poniedziałek, 28 lutego 2011, 15:33

może Ixik cierpi na dysmaturę, więc jest usprawiedliwiony :wink:
rozumiemy się? Będziemy się rozumieć, będzie dobrze... nie będziemy się rozumieć... rozumiemy się?

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » poniedziałek, 28 lutego 2011, 17:12

ja już znam odpowiedź :cry:

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » poniedziałek, 28 lutego 2011, 21:29

Panie Siudek nie trudno sie domyslic, inaczej tez wyglada podpis w/w forumowicza, a sygnatura "Mieszkaniec Ustki"
Z reszta, co do spolek..to mamy tu temat. :wink: Prezes ZGK np lubi zarty, co widac bylo po tej zimie ;)
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » poniedziałek, 28 lutego 2011, 22:28

Prezes ZGK np lubi zarty, co widac bylo po tej zimie
A prezes LOT-U to nie lubi?

Pozdro
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
masasza

Post autor: masasza » wtorek, 1 marca 2011, 08:56

@maruda

Są uchwały które musza byc publikowane w Dzienniku Urzedowym Województwa, ta zalicza się do takich uchwał. Zreguły jest kolejka na publikacje i może to trwac do 3 miesiecy. Moze pojawic sie po miesiącu ale może byc opóblikowane po 3. Po publikacji jest okres 2 tygodni zanim uchwał wejdzie w życie. tak więc istnieje ryzyko że na ten sezon uchwała może nie obowiazywać.

@ixik

Z informacji jakie dostaliśmy na sesji koszt jednego parkometru wydzierżawienia to 680 zł na miesiąc(nie wiem czy brutto czy netto)
Mają byc zasilane energią słoneczna i ma byc możliwość wnoszenia opłaty sms.
Obrazek

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » wtorek, 1 marca 2011, 09:52

Rozumiem, że w ślad za wprowadzeniem strefy płatnego parkowania pójdzie utworzenie na innych ulicach i osiedlach mieszkaniowych stref parkowania wyłącznie dla mieszkańców i rygorystyczne codzienne kontrole tych stref przez straż miejską? Inaczej mieszkańcy mogą zapomnieć o możliwości zaparkowania w sezonie samochodu po pracy.
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » wtorek, 1 marca 2011, 09:56

Strefa Płatnego Parkowania jest opóźniona co najmniej o okres, jaki minął od "uruchomienia" rewitalizacji, więc rok w tę czy w inną stronę nikomu specjalnie różnicy nie robi. :twisted:

Mimo wszystko BRAWA za skorzystanie z m. in. naszego forumowego pomysłu, który rok dwa, i ileś wstecz, przez Radnych i Ratuszaków :wink: był uważany za niedorzeczny.

Ciekawe jak sobie Miasto poradzi z egzekwowaniem obowiązku uiszczania opłaty parkingowej, skoro wieki całe nie byli w stanie wyegzekwować zakazu parkowania. Powstanie Biuro Strefy Płatnego Parkowania, czy właściciel parkometrów bierze na siebie egzekucję należności za nieopłacenie miejsca :?:
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » wtorek, 1 marca 2011, 10:00

celestyn pisze:Rozumiem, że w ślad za wprowadzeniem strefy płatnego parkowania pójdzie utworzenie na innych ulicach i osiedlach mieszkaniowych stref parkowania wyłącznie dla mieszkańców i rygorystyczne codzienne kontrole tych stref przez straż miejską? Inaczej mieszkańcy mogą zapomnieć o możliwości zaparkowania w sezonie samochodu po pracy.
Wydaje mi się, że nie SM jest stroną w sporze o miejsca na osiedlach, a właściciel terenu, czyli spółdzielnia/wspólnota... Poza tym w tym przypadku winni są sami mieszkańcy, którzy wynajmują lokale. Dzięki ich "przedsiębiorczości" Ty nie masz gdzie zaparkować.
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

Awatar użytkownika
Ban.an

Post autor: Ban.an » wtorek, 1 marca 2011, 10:11

maj pisze:Dzięki ich "przedsiębiorczości" Ty nie masz gdzie zaparkować.
Nie do końca. Problem jak zwykle jest bardziej złożony. To, że powstała strefa na terenach zrewitalizowanych, to dobrze. Ale za tym powinna iść budowa parkingów w innych miejscach albo parkingów wielopoziomowych - by tych miejsc do parkowania było dużo.
A to, że ludzie parkują, gdzie popadnie, to nie ma się czemu dziwić, skoro jest brak miejsc.
Mam nadzieję, że pieniążki z tej opłaty pójdą na wybudowanie takiego wielopoziomowca.
" (...) możliwość, by miastem rządzili wybierani szacowni członkowie społeczności, którzy obiecają, że nie będą się wywyższać ani przy każdej okazji zdradzać publicznego zaufania, natychmiast stała się tematem żartów w całym mieście"
T.Pratchett

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » wtorek, 1 marca 2011, 10:12

Dzięki ich "przedsiębiorczości" Ty nie masz gdzie zaparkować.
Bzdura jakich mało.

Policz mieszkania pod blokiem i policz liczbe miejsc parkingowych przy bloku.

Nie wpomne ze w rodzine sa czasem po kilka aut.

NIe chce sie denerwowac bo moge ,,wypalic" jak inny forumowicz.

Łatwo sie sprzedaje tereny ale bardzo trudno (wręcz niemozliwe) utworzenie nowych parkingów.
Dobrze ze ,,cud" sprawił i jest pare parkingów koło koscioła.
Kogo zasługa?
Proboszcza.

Pozdro

Ps.Dalej proponuje zablokowac parking publiczny pod ratuszem.
Parkowanie zaczniemy w nocy......
albo parkingów wielopoziomowych
Zapomnij za drogie.
że pieniążki z tej opłaty pójdą na wybudowanie takiego wielopoziomowca.
1 kwietnia za miesiąc.
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
maruda

Post autor: maruda » wtorek, 1 marca 2011, 10:27

Mirek pisze:
Dzięki ich "przedsiębiorczości" Ty nie masz gdzie zaparkować.
Bzdura jakich mało.

Policz mieszkania pod blokiem i policz liczbe miejsc parkingowych przy bloku.
[
To teraz popatrz jaki jest problem w sezonie a jaki poza sezonem, dalej uważasz że to bzdura?
Mirek pisze: Nie wpomne ze w rodzine sa czasem po kilka aut.
+ tych kilka aut którym wynajęto mieszkania i mamy problem?, którego wcześniej nie było?
Mirek pisze: NIe chce sie denerwowac bo moge ,,wypalic" jak inny forumowicz.
Też bym wolał nie używać słów dosadnych.
Mirek pisze: Łatwo sie sprzedaje tereny ale bardzo trudno (wręcz niemozliwe) utworzenie nowych parkingów.
Dobrze ze ,,cud" sprawił i jest pare parkingów koło koscioła.
Kogo zasługa?
Proboszcza.
Parę, w niedziele nawet po sezonie niedostępnych, w dni robocze zajętych przez okolicznych handlarzy.
Mirek pisze: Ps.Dalej proponuje zablokowac parking publiczny pod ratuszem.
Parkowanie zaczniemy w nocy......
Jestem za, ale mam ciupkę za daleko by tam z rana po auto lecieć, poza tym pracuje od ~8 poza Ustką, więc i tak moje auto tam na nic. Ale niepracujący spoko, może coś ruszy ratuszaków jak nie będą mieli gdzie zaparkować.
Ostatnio skręciłem dym mały pod starostwem, bo się jakiś urzędas sadził...mina i zdziwienie bezcenne.
Mirek pisze:
albo parkingów wielopoziomowych
Zapomnij za drogie.
że pieniążki z tej opłaty pójdą na wybudowanie takiego wielopoziomowca.
1 kwietnia za miesiąc.
Ano. Już zresztą wskazano gdzie można zrobic parkingi,a le widać jak w tym dowcipie o pobożnym Żydzie.
Zastrzegam sobie wszelkie prawa do wszelkich tresci przeze mnie publikowanych na wylacznosc.
Tępię przejawy absurdu, GRATIS!!

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » wtorek, 1 marca 2011, 11:23

a le widać jak w tym dowcipie o pobożnym Żydzie.
Słyszałem taki dowcip abstrakcyjny a moze ktos zakuma......

Wiadomo, ze Zydzi ze wzgledów religijnych i higienicznych obcinają napletki u chłopców w wieku młodzieńczym.

Pewnien żydowski krawiec wpadł na pomysł uszycia torby z tych napletków.
Dał go w prezencje koledze.A on na to:
-co taka mała ta torba?
A potrzyj to zobaczysz.........

:)

Ale z parkingami tak nie bedzie....

Pozdro

Awatar użytkownika
maruda

Post autor: maruda » wtorek, 1 marca 2011, 11:43

Nie, to nie ten. Zapodam więc

"przyjechała telewizja do bardzo religijnego żyda. Mieli kręcić reportaż, bo ów żyd od 40 lat codziennie modlił się pod ściana płaczu. No i spotkali go, chcą pogadać a żyd się modli, modli się w domu (okno ma na ścianę płaczu skierowanie), modli się już parę godzin. W końcu przerywa modlitwę, ubiera się io wychodzi. Telewizja za nim, próbując pytania zadawać, ale żyd nic, ani słowem.
Pod ścianą płaczu znowu kilka godzin, zero odpowiedzi.
Już mają wracać do siebie, ale nagle żyd pyta w czym pomóc.
No to reporterzy jada z pytaniami, i pada pierwsze
O co się modlisz, pytają
O pokój, ob równość, o miłość, o zdrowie. OD 40 lat codziennie, większość dnia spędzając na modłach, najpierw w domu, potem już pod samą ścianą
I co, przynosi to coś, odczuwasz jakoś wpływ tych modlitw?
A jużci, odpowiada, jak bym QRk@ do ściany przemawiał"

I tak jest w przypadku parkingów w Ustce, jak by się do ściany mówiło.
Zastrzegam sobie wszelkie prawa do wszelkich tresci przeze mnie publikowanych na wylacznosc.

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » wtorek, 1 marca 2011, 12:53

A jużci, odpowiada, jak bym QRk@ do ściany przemawiał"
Fakt.
:twisted:

Pozdro

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » wtorek, 1 marca 2011, 15:34

maj pisze:
celestyn pisze:Rozumiem, że w ślad za wprowadzeniem strefy płatnego parkowania pójdzie utworzenie na innych ulicach i osiedlach mieszkaniowych stref parkowania wyłącznie dla mieszkańców i rygorystyczne codzienne kontrole tych stref przez straż miejską? Inaczej mieszkańcy mogą zapomnieć o możliwości zaparkowania w sezonie samochodu po pracy.
Wydaje mi się, że nie SM jest stroną w sporze o miejsca na osiedlach, a właściciel terenu, czyli spółdzielnia/wspólnota... Poza tym w tym przypadku winni są sami mieszkańcy, którzy wynajmują lokale. Dzięki ich "przedsiębiorczości" Ty nie masz gdzie zaparkować.
Chwila chwila, a mieszkańcy wspólnot i spółdzielni to nie płacą jak wszyscy podatków, z których utrzymywana jest m.in. straż miejska? Odpowiedź jest jedna - płacą jak wszyscy więc mają prawo oczekiwać działań Straży Miejskiej na swoją rzecz jak wszyscy. Zwłaszcza, że SM może aktualnie kontrolować na wszystkich drogach. Zresztą miałem na myśli nie tylko parkingi osiedlowe i wspólnotowe ale ogólnie miejsca parkingowe wykorzystywane na co dzień przez mieszkańców.
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

chlopak_z_ustki

Post autor: chlopak_z_ustki » wtorek, 1 marca 2011, 16:59

Z parkowaniem w sezonie jest masakra i tu chyba kazdy sie zgadza ;) Ja to widze tak, teraz znajdzie sie na pewno spora grupa turystow ktora nie bedzie chciala placic za parkowanie i beda zapychali parkingi w rejonach gdzie parkowac mozna bedzie za darmo... a na budowe bezplatnych miejsc parkingowych wiadomo ze nie ma narazie poki co liczyc bo nie ma kasy.

Awatar użytkownika
maruda

Post autor: maruda » wtorek, 1 marca 2011, 17:11

celestyn pisze: Chwila chwila, a mieszkańcy wspólnot i spółdzielni to nie płacą jak wszyscy podatków, z których utrzymywana jest m.in. straż miejska? Odpowiedź jest jedna - płacą jak wszyscy
Odpowiedź błędna i kłamliwa. Gdyby wszyscy płacili, to nie było by problemu z kasą, z samej opłaty uzdrowiskowej pewnie można by ten piętrowy parking w centrum wybudować.
celestyn pisze: więc mają prawo oczekiwać działań Straży Miejskiej na swoją rzecz jak wszyscy. Zwłaszcza, że SM może aktualnie kontrolować na wszystkich drogach. Zresztą miałem na myśli nie tylko parkingi osiedlowe i wspólnotowe ale ogólnie miejsca parkingowe wykorzystywane na co dzień przez mieszkańców.
Mają prawo oczekiwać. Tylko że jak już wspomniano, przy wprowadzeniu zakazu parkowania dla obcych, może sie okazać, że działania straży się nie doczekamy. Co zresztą wielokrotnie się w sezonie letnim zdarza.

autkasz

Post autor: autkasz » wtorek, 1 marca 2011, 17:20

Doszliśmy do sytuacji, w której mieszkańcy Ustki będą walczyć o miejsca parkingowe dla przyjezdnych. Bo turysta w porównaniu z mieszkańcem miasta jest kimś nadrzędnym i skoro chce dostać się na plażę, to musi samochodem podjechać aż do piasku. Nie może przespacerować się 15 minut zostawiając samochód np. w okolicy ul. sportowej, czy jakiejkolwiek innej na obrzeżach. A mieszkaniec? Po co mu miejsce parkingowe pod blokiem? Niech się cieszy, że na osiedlowym parkingu żadna rejestracja nie rozpoczyna się od GS, bo przecież turysta to pieniądze.
Jak w całym kraju, tak i u nas idzie się po najmniejszej linii oporu. Czy do Ustki od dziś zjeżdżają ludzie na wakacje? Czy to dopiero pierwszy sezon, w którym zaleją nas super fury warszawiaków i innych cwaniaczków? Parking powinien być już dawno. Ale po co budować parkingi, skoro można walnąć kilka parkometrów i jeszcze na tym zarobić. To tak jakby PKP zamiast dostawić wagon w przypadku zbyt dużej liczby pasażerów podniosłoby ceny biletów, aby chętnych było mniej. Rachunek się zrówna, ale zadowolony nie będzie nikt.
po 1. parking na obrzeżu dla wszystkich
po 2. płatne parkowanie w centrum - oczywiście, że tak - ale tylko dla "obcych" rejestracji z wyłączeniem samochodów z zaopatrzeniem.
PS 1. już widzę zadowolone miny mieszkańców ulic objętych strefą, jak będą musieli wykupywać roczne abonamenty, a i tak nie będą mieli pewności, że zawsze znajdą wolne miejsce pod domem :)))))
PS 2. Ilu strażników więcej trzeba będzie zatrudnić, aby to wszystko ogarnąć?
Bo czasem przegrać znaczy wygrać
Obrazek

ODPOWIEDZ