PARKINGI 2011 !!!

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Re: PARKINGI 2011 !!!

Post autor: elveez » środa, 22 czerwca 2011, 07:56

Z artykuly posrednio wynika ze ruch kolowy na starowce zostanie po wsze czasy. Kiedy inne kurorty beda sie promowac brakiem spalin ( jakies 2-3 lata) My nadal bedziemy wdychali olej do frytek z 18 letnich dizli. Wynika tez ze straz miejska nie zamierza karac za parkowanie "po slupsku" 15 minutowy postoj pod poczta zamienil sie w parking staly, dla kogos z poczty i okolic.

Mirek kiedy ta pikieta ?
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » środa, 22 czerwca 2011, 17:24

Mirek pisze: http://www.strefabiznesu.gp24.pl/artyku ... 61238.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Zacytuję nieskromnie sam siebie sprzed ponad 3 miesięcy
celestyn pisze:Rozumiem, że w ślad za wprowadzeniem strefy płatnego parkowania pójdzie utworzenie na innych ulicach i osiedlach mieszkaniowych stref parkowania wyłącznie dla mieszkańców i rygorystyczne codzienne kontrole tych stref przez straż miejską? Inaczej mieszkańcy mogą zapomnieć o możliwości zaparkowania w sezonie samochodu po pracy.
No i jaki efekt?
fragment z artykułu
Wystarczyło kilka dni działania płatnych miejsc postojowych, a ustczanie już mają ich dosyć.

- Przyjezdni kierowcy omijają płatne parkingi i szukają wolnych miejsc gdzie się tylko da w innych miejscach w mieście - skarży się Dominiki Kotowski, mieszkaniec centrum Ustki. - Wystarczy zobaczyć, co dzieje się w okolicach kościoła Najświętszego Zbawiciela. Cały plac był zastawiony. Ani przejechać, ani przejść nie można było. Jak mamy docierać do swoich domów?
Apel do ratuszaków - MYŚLENIE NIE BOLI!!!
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

chlopak_z_ustki

Post autor: chlopak_z_ustki » środa, 22 czerwca 2011, 17:55

Nie wiem jak na innych osiedlach, ale z tego co wiem to parkingi koło okrąglaka i tamtych bloków dostepne beda tylko dla mieszkancow, dostajesz taki identyfikator i nikt spoza mieszkancow nie moze parkowac... wiec turysta raczej nie zaparkuje(oczywiscie w teorii) Obecnie np. przy ulicy Banacha/Słupskiej nie jest łatwo znalezc wolne miejsce. Jak jeszcze na innych osiedlach wprowadzi sie takie parkingi tylko dla mieszkancow, to ciekawe gdzie biedni turysci beda parkowac...

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » środa, 22 czerwca 2011, 17:59

chlopak_z_ustki pisze:Nie wiem jak na innych osiedlach, ale z tego co wiem to parkingi koło okrąglaka i tamtych bloków dostepne beda tylko dla mieszkancow, dostajesz taki identyfikator i nikt spoza mieszkancow nie moze parkowac... wiec turysta raczej nie zaparkuje(oczywiscie w teorii) Obecnie np. przy ulicy Banacha/Słupskiej nie jest łatwo znalezc wolne miejsce. Jak jeszcze na innych osiedlach wprowadzi sie takie parkingi tylko dla mieszkancow, to ciekawe gdzie biedni turysci beda parkowac...
W niektórych miejscach SM Korab wprowadziła te karty - identyfikatory już dawno i nic to nie daje bo nikt nie kontroluje parkujących aut a więc nikt nic sobie z braku karty nie robi i obcy parkują jak chcą.

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » piątek, 24 czerwca 2011, 07:53

Obrazek

WOW !! Upal komus dal rowno.
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

zzion

Post autor: zzion » piątek, 24 czerwca 2011, 08:11

Rozumiem w godzinach pracy Urzędu że może być zakaz :? , ale od godz. 15:30 do 07:00 mogliby odpuścić sobie. Ehhh. Czasami naprawdę nie ma gdzie zostawić auta. Pozdrawiam serdecznie.

Awatar użytkownika
maruda

Post autor: maruda » piątek, 24 czerwca 2011, 10:31

A ja kwa go mać nie rozumiem. Ewidentnie widać po powyższym, że urząd jest dla biurw i ratuszaków, a nie dla nas, mieszkańców.
A to delikatnie mówiąc zakrawa na kpinę :twisted:
Zastrzegam sobie wszelkie prawa do wszelkich tresci przeze mnie publikowanych na wylacznosc.
Tępię przejawy absurdu, GRATIS!!

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » piątek, 24 czerwca 2011, 18:21

Pisałem kiedyś o wyznaczenie paru miejsc dla interesantów ratusza-
lepiej postawic znak z którego NIC NIE WYNIKA dla interesantów.

Interesant ma w srodku czarnej dziury gdzie ratuszaki postawią auta!!!

Chce miec miejsce dla siebie i nie zastawione przez pracowników RATUSZA!

Czy napisałem zrozumiale?

Pozdro
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » piątek, 24 czerwca 2011, 21:43

Mirek pisze:Pisałem kiedyś o wyznaczenie paru miejsc dla interesantów ratusza-
lepiej postawic znak z którego NIC NIE WYNIKA dla interesantów.

Interesant ma w srodku czarnej dziury gdzie ratuszaki postawią auta!!!

Chce miec miejsce dla siebie i nie zastawione przez pracowników RATUSZA!

Czy napisałem zrozumiale?

Pozdro
Mirek zrozumiale nie znaczy przekonująco :) Widziałeś kiedyś żeby ratuszacy kiedykolwiek reagowali pozytywnie na nawet najbardziej światłe uwagi z tego forum kiedy kłóciło się to z ich pokręconym sposobem myślenia lub osobistym interesem? Na podstawie uwag na forum to mogą co najwyżej kosz na śmieci z miejsca na miejsce przesunąć i to nie zawsze :mrgreen:

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » piątek, 24 czerwca 2011, 21:46

Nie mowie juz ze 30 minut to kop w zada dla interesantow, a jak ktos zaczyna sie budowac i ma tyle do zalegalizowania ?
Obrazek

hanse

Post autor: hanse » niedziela, 26 czerwca 2011, 12:54

wystarczy dodać tabliczkę,że zakaz obowiązuje od godz. 7 do 15. W przeciwnym razie daje sie pole do popisu straży miejskiej - którzy dowolnie moga interpretowac ten znak. Ale moze o to chodziło. Jak za mało pieniędzy - to ich reka zaboli od wypisywanie mandatów. Podobno jest tu na forum kilku radnych to niech sie wykazą i zainterwniuja i zapytaja dlaczego miasto w sezonie samo z siebie pozbywa sie ok 50 miejsc parkingowych wykorzystywanych głównie przez mieszkańców bo ich miejsca zajęli wczasowicze - a mieszkańcy musza normalnie funkcjonowac i korzystac z samochodów by dojechac do pracy. Ale kogos porabało w tym ratuszu by taki znak wymyslić!

znak w takim wydaniu jak na zdjęciu obowiązuje przez 24h niezaleznie czy urząd pracuje czy nie. Za co tym urzędnikom płacą bo nie wiem - podobno myślenie nie boli - ale tak to bywa jak sie przymuje do pracy wg klucza....

barmanik

Post autor: barmanik » poniedziałek, 27 czerwca 2011, 13:18

A według mnie to bardzo dobry pomysł! Mam na myśli czas załatwienia spraw w ratuszu :D
Zakładając czas na dojście/wyjście z parkingu zostaje jakieś 24min na sprawę! Super!
"Chcemy waszego dobra" powiedział premier. Zaniepokojeni Polacy zaczęli ukrywać swoje dobra w bezpiecznych miejscach!

Awatar użytkownika
iXik

Post autor: iXik » poniedziałek, 8 sierpnia 2011, 12:40

ja się tylko zapytam czy wspominaliście już o ulicy rybackiej?

bo ostatnio zauważyłem jak pod koniec tej długiej jednokierunkowej już pod samym kioskiem koło bied(r)y, kilka aut zamiast równolegle stało ukośnie mając prawe przednie koło za krawężnikiem. dziś to teoretycznie wbrew przepisom, ale gdyby ulicę rybacką poszerzył o zaledwie pół metra (w praktyce) lub 1,5 metra (wg wymagań technicznych) w stronę smródki (a jest miejsce, bo między ulicą a rowem rosną krzaczory ogromne) to na całej długości ulicy można wymalować zamiast równoległego parkowania właśnie ukośne.
co wg moich obliczeń zwiększyłoby pojemność parkingu wzdłuż całej ulicy o 71,42% czyli o ponad dwie trzecie samochodów więcej. w tak strategicznym miejscu to dużo. nie powinno się jednak robić z tego dużego projektu z piękną nazwą i szukać dofinansowań bo zamiast prowizorycznego zwiększenia pojemności okazałoby się że tu drzewko tam latarnia tu przejście i na ulicy o niewielkim osiedlowym ruchu parkingów ubędzie jak na wczasowej...
?Nie ma granic tego, co można osiągnąć, jeśli się nie dba komu zostanie przypisana zasługa?
Ronald Reagan

Obrazek nie piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » poniedziałek, 8 sierpnia 2011, 17:21

iXik były na tym forum pomysły żeby te krzaki na Rybackiej wyciąć albo przystrzyc albo nawet przykryć albo jak kto woli zabudować smródkę płytami na odcinku od Zielonej do pl. Dąbrowskiego i w ten sposób stworzyć parking.

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » środa, 10 sierpnia 2011, 19:48

http://www.gp24.pl/apps/pbcs.dll/articl ... /469332577" onclick="window.open(this.href);return false;
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Re: Pechowe skrzyżowanie

Post autor: elveez » poniedziałek, 22 sierpnia 2011, 11:22

Niestety, widać w mieście jaszcze się taki odważny nie narodził, żeby tak mocne ruchy wykonać.
A szkoda bo juz kilka busow w Ustce wozi ludzi z "konca na koniec"
Obrazek

Awatar użytkownika
maruda

Post autor: maruda » poniedziałek, 22 sierpnia 2011, 23:59

maj pisze:\Reszta miałaby do wyboru bezpłatny parking przed Ustką, skomunikowany z plażą kilkoma (auto)busami za symboliczne dwa zeta, albo komunikację miejską.
Niestety, widać w mieście jaszcze się taki odważny nie narodził, żeby tak mocne ruchy wykonać.
Ja nie wiem za bardzo gdzie ów parking miał by zostać zbudowany. Ktoś pisał o bazie dawnego "rami", ale czyja to własność, skoro od dłuższego czasu wisi ogłoszenie o sprzedaży tejże?
Zastrzegam sobie wszelkie prawa do wszelkich tresci przeze mnie publikowanych na wylacznosc.
Tępię przejawy absurdu, GRATIS!!

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » wtorek, 23 sierpnia 2011, 07:51

Nie chodzi o samą bazę exRami, a teren tego brzozowego samosieja bliżej Ustki... Chociaż... tak na moje oko wejdzie tam góra 500 samochodów... w sezonie może to być nieco za mało... NA logikę wychodzi, że trzeba by na sezon poddzierżawiać łąki za exRami... Ale może być też tak, że właściciele tych terenów wyniuchają biznes i sami utworzą parkingi buforowe na sezon...
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » wtorek, 23 sierpnia 2011, 08:49

Chociaż... tak na moje oko wejdzie tam góra 500 samochodów... w sezonie może to być nieco za mało...
zeby takie parkingi zafunkcjonowały MUSI BYC BEZPŁATNY TRANSPORT z i do miasta Ustki na koszt miasta.

Tak to funkcjonuje na swiecie.

Inne opcje lipa bedzie.

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » wtorek, 23 sierpnia 2011, 09:32

@Mirek
Ponieważ mamy dziki kapitalizm, ja sobie wymyśliłem bezpłatny parking i płatny transport :twisted:

Ale może być też opcja zerowa - czyli Starówka zarabia na utrzymanie parkingów buforowych:
Drogie i konsekwentnie egzekwowane płatne parkowanie w rejonie starego miasta, z zysków którego utrzymywana byłaby bezpłatna strefa buforowa i bezpłatny transport.

Oczywiście Mieszkańcy parkują za free, ale już ich goście po pierwsze dowód na uiszczenie opłaty klimatycznej, po drugie niestety jakaś opłata za zajęcie miejsca parkingowego... może niższa niż w przypadku jednorazowych "parkingowiczów", ale zawsze jakaś... Ciekawym przypadkiem będzie parkowanie na terenach wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych...

Jakby nie kombinował w pierwszej kolejności koszty musi ponieść Miasto (może w ramach P P-P) na:
-stworzenie tychże parkingów
-zakup/dzierżawę parkometrów
-oznakowanie
-zatrudnienie "parkingowych"
-organizację transportu

Pierwszy rok na pewno nie wyszedłby in plus... Ale następne... kto wie...
Sprawa jest duża, ale nie niemożliwa do zrealizowania...
Szkoda, że tego zdecydowania brakowało, jak była kasa... Teraz rzucać się na coś takiego jest baaardzo trudno, bo "kołdra za krótka". Ale cały czas mam nadzieje, że Burmistrz jest zdeterminowany dużo spraw w tej kadencji pozałatwiać, ponieważ niby to jego ostatnia kadencja... No, zobaczymy...
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

ODPOWIEDZ