Strona 1 z 15

PARKINGI 2011 !!!

: poniedziałek, 14 lutego 2011, 11:21
autor: Mirek
W czwartek 17.02.2011 o godz. 9 odbędzie się posiedzenie komisji budżetowo-gospodarczej Rady. W porządku obrad komisji
tematy wynikające z rocznego planu pracy na m-c luty oraz kilka projektów uchwał Burmistrza, m.in.
- o wystąpieniu Gminy Miasto Ustka ze spółki Aukcja Rybna Ustka.
- w sprawie wyrażenia zgody na włączenie miejskich działek przy ul.Darłowskiej do SSSE. około 23 ha
- w sprawie ustalenia stref płatnego parkowania na drogach publicznych na obszarze Gminy Miasto Ustka.
strefa A - ul.Mar.Polskiej (od Kosynierów do CPN)
strefa B - ul.Zaruskiego oraz Beniowskiego (od Chopina do Mickiewicza)
strefa C - ul.Żeromskiego (od Chopina do Limanowskiego)
strefa D - ul.Leśna (od Mickiewicza do Chopina) oraz ul.Mickiewicza (od Kopernika do Leśnej)

Zapraszam na obrady komisji. Przew.K.Błądkowski
Jak to prosto zrobić.......
A dlaczego tylko pare ulic?

Całe miasto prosze jako strefa płatego parkowania!!!

:evil: :twisted: :evil: :twisted:


Pozdro

Re: PARKINGI 2011 !!!

: poniedziałek, 14 lutego 2011, 11:50
autor: iXik
ayfkm? :shock:

Re: PARKINGI 2011 !!!

: poniedziałek, 14 lutego 2011, 11:55
autor: Mirek
ayfkm? :shock:
Tak.

Gdzie parkingi za kinem,koło Biedronki?
Pisane o tym setki razy.
Zawsze sie robi po najlżejszej linii oporu.

Zeby tak żaden turysta nie przyjechała do Ustki w ramach protestu przeciwko płatnym parkingom w Ustce!!!!

Pozdro

Re: PARKINGI 2011 !!!

: poniedziałek, 14 lutego 2011, 12:54
autor: Zimny
kiedyś byłem na kabarecie T.Drozdy na terenie OSIR-u... a że był to późny wieczór na koniec dodał, że już musi kończyć bo podobno po 22-ej już nie można latem w Ustce głośniej mówić... potem jeszcze trochę ironizował, że najlepiej turystów skasować za pobyt i nich już sobie jadą bo tylko kłopot z nimi :wink:
Strefy parkowania z brakiem alternatywnych parkingów tylko dołożą cegiełkę :|

Re: PARKINGI 2011 !!!

: poniedziałek, 14 lutego 2011, 13:17
autor: maruda
Mirek pisze: Gdzie parkingi za kinem,koło Biedronki?
Pisane o tym setki razy.
Zawsze sie robi po najlżejszej linii oporu.
Pozdro
Parkingi tam, wymagały by inwestycji. A tak, kosztem wkur(W)zenia mieszkańców (bo już teraz w sezonie parkować nie ma gdzie, a jak dojdzie strefa to już w ogóle będzie wesoło), podłata się budżet jakiejś firemki (może tej samej co "obsługuje" "parkingi" przy plaży zachodniej?), psie pieniądze zgarniając do kasy miejskiej...
Genialne.
To miasto przestaje zupełnie zapewniać cokolwiek stałym mieszkańcom, a przyjezdnym?

Re: PARKINGI 2011 !!!

: poniedziałek, 14 lutego 2011, 19:45
autor: Topilzin
Wszystko zależy od tego jak się to zrobi.Mądrze będzie ok a kretyn spartoli.Jeśli ktoś chce w lato parkować na Chopina to proszę bardzo ale będzie słono.

Re: PARKINGI 2011 !!!

: poniedziałek, 14 lutego 2011, 19:57
autor: celestyn
Artykuł na stronie kuriera usteckiego, który mnie trochę rozśmieszył.
http://www.kurierustecki.pl/wydarzenia/ ... hp?id=6421" onclick="window.open(this.href);return false;
Wypowiedź młodego radnego Nycza:
- Uważam, że Marynarki Polskiej umiera poza sezonem i to nie tylko moje zdanie, ale głównie prowadzących tam działalność osób. Właściciele sklepów i punktów gastronomicznych nie ukrywają, że tracą na tym, że nie ma przy ulicy wyznaczonych miejsc parkingowych. Gdyby takie były, więcej osób przyjeżdżałoby coś tam zjeść i zrobić zakupy. Nie mają gdzie zaparkować i odjeżdżają. Problem dotyczy głównie okresu od września do maja. Sezon rządzi się przecież innymi prawami ? tłumaczy radny Rady Miasta Ustka Przemysław Nycz.
- Myślę, że możliwe jest zorganizowanie wzdłuż Marynarki Polskiej na odcinku zmodernizowanym w 2007 roku przynajmniej dwudziestu miejsc parkingowych. Pracujący przy tej ulicy chcą, by możliwe było parkowanie na czas nieograniczony, a nie tylko do trzydziestu minut. Choć na początek i to byłoby dobre ? dodaje Przemysław Nycz.
Jak dla mnie czysta głupota.
Usuwać ławki i niszczyć zamysł rewitalizacyjny tylko po to żeby stworzyć dwadzieścia miejsc parkingowych i zastawić zrewitalizowaną ulicę autami - bzdura.
Dwadzieścia miejsc to wyjdzie średnio chyba nawet nie jedno miejsce parkingowe na punkt handlowy lub usługowy czyli... jedno miejsce parkingowe ma poprawić koniunkturę handlową przykładowego punktu handlowego na Marynarki Polskiej - nie wiem czy śmiać się czy płakać czytając taki absurd. :mrgreen:
Co więcej zgodnie ze słowami radnego Nycza miałyby to być miejsca parkingowe o nieograniczonym czasie parkowania - kolejny nonsens - kto robi zakupy przez dłużej niż pół godziny albo korzysta z punktu małej gastronomii dłużej niż przez godzinę no może półtorej? Efekt byłby, że te same auta zajmowałyby stworzone miejsca parkingowe cały dzień i wrócilibyśmy do punktu wyjścia tzn. nie do końca bo zamiast ładnej ulicy z ławkami mielibyśmy ulicę zastawioną autami.

Jak dla mnie sprawa jest bardzo grubymi nićmi szyta i chodzi zapewne nie o parkingi dla klientów, ale o to by właściciele punktów handlowych i usługowych mogli całymi dniami bezkarnie parkować na Marynarki Polskiej przy swoich "interesach". A najlepszym dowodem tego jest stale zajęty przez te same auta parking obok pewnej znanej piekarni na Marynarki Polskiej. :mrgreen:

Co do umierania Marynarki Polskiej i jej okolic poza sezonem to przyczyną jest przede wszystkim to, że mieszkańców tego rejonu pod pozorem rewitalizacji wyrzucono do innych rejonów Ustki, a nowo budowane lokale wykupują ludzie spoza Ustki jako sezonowe lokum na wypad lub kwaderodawcy. Na jedno wychodzi - centrum starej Ustki zieje pustką.

Re: PARKINGI 2011 !!!

: sobota, 19 lutego 2011, 11:05
autor: autkasz
Witam po dłuższej przerwie
Do wybudzenia z forumowego letargu skłoniła mnie poruszona tutaj informacja, którą znajdujemy również na gp
http://www.strefabiznesu.gp24.pl/artyku ... 51357.html
Więc w imieniu wszystkich byłych, obecnych oraz przyszłych mieszkańców Ustki pragnę pogratulować pomysłodawcom głupoty i podziękować, że na osiedlowych parkingach będzie teraz jeszcze więcej "obcych" samochodów, niż dotychczas (choć nie wiem, czy to jest jeszcze możliwe). Tego aż nie chce się komentować, ale niestety muszę :D
1. Po cholere nam te miasta partnerskie (poza wyjazdami turystyczno-delegacyjnymi), skoro nic się nie uczymy. Weźmy takich Niemców. Skoro już chcecie wymusić rotację samochodów, to czy nie można wprowadzić w "centrum" parkowania za darmo max. na 1,5 h? (mówię przykładowo) A dopiero później ściągać opłaty? A czy miasto dołoży mi do wizyt u fryzjera za które do tej pory płaciłem 10 zł, a w związku z płatnym parkowaniem będę musiał zapłacić kilka złotych więcej? :o No dobra, głupi przykład, zawsze mogę iść na piechotę. Ale w mieście, gdzie nie ma parkingów, wprowadzanie opłat za parkowanie to po prostu żenada i złodziejstwo.

2. P+R, P+R, P+R, P+R, P+R, P+R, P+R, P+R, P+R, P+R, P+R, P+R, P+R, P+R, P+R, P+R, P+R, P+R, P+R, P+R, P+R, P+R, P+R, P+R, P+R, P+R, P+R, P+R, P+R, P+R, P+R, P+R, P+R, P+R, P+R, P+R, P+R, P+R, P+R, P+R, P+R, P+R, P+R, P+R, P+R, P+R, P+R, P+R, P+R, P+R, P+R, P+R, P+R. Czy to naprawdę aż taki problem zrobić kawałek placu pod lasem i puścić tamtędy jakąś ciuchcie czy innego rzęcha, żeby w wakacje bezproblemowo dowiózł ludzi do upragnionego Bałyku?

3.Władze Ustki chyba za mocno uwierzyli w doskonałość naszego miasta, bo jeśli sądzą, że ktoś wybuli dodatkowe 20/30/40 zł, żeby poleżeć na plaży, to mogą mocno się rozczarować. Ale drobni handlowcy z Rowów, Łeby itp. na pewno im za to podziękują:)

4. Czy będą automaty biletowe? W jaki sposób będą zasilane (energią słoneczną, wiatrową, gazowo-łupkową, siłą ludzką, biegającym chomikiem?)Kto będzie się zajmował kontrolą, czy ktoś kupił bilet czy nie? Kto będzie ponosił koszty ściągania pieniędzy za nieopłacony postój? Czy jeśli nie zapłacę 1,5 zł, a później 50 zł kary to zawita do mnie mr komornik? Czy dostanę dożywotni zakaz parkowania w mieście pod groźbą kary 60 zł? Czy zostanę publicznie napiętnowany?

5. A teraz to co tygryski lubią najbardziej, czyli cytaty ze wspaniałego GP: Marek Kurowski, wiceburmistrz Ustki. - Osoby przyjeżdżające nad morze z sąsiednich miejscowości chcemy przekonać, aby dojeżdżali do nas autobusami albo koleją. - Ja wiem, że dziennikarze (o, w przypadku Głosu to za duże słowo), często przekręcają wypowiedzi swoich rozmówców, aby to brzmiało składnie i ładnie, ale naprawdę żal ściska za gardło, gdy czyta się coś takiego. Jakimi autobusami? Jaką koleją? Śmiać się? Czy płakać? Czteroosobowa rodzina ze Słupska wybuli 15 zł za bilety w jedną stronę, żeby cisnąć się w upale starym ramzesem? Czy zapłaci 20 zł za zaparkowanie klimatyzowanego samochodu 20 m od plaży? (Koszty dojazdu się zwrócą, gdy tata kupi sobie jedno piwko mniej na promenadzie, albo dzieciaki nie zjedzą frytek)

6. Podsumowanie
Pomysł jest głupi, ponieważ wprowadzenie opłat:
- ani nie pozwoli miastu zarobić,
- ani nie wymusi rotacji samochodów w centrum,
- ani nie przekona ludzi do podróżowania autobusowrakami ani koleją (? to ile tych pociągów przyjeżdża do Ustki w wakacje i ile miejscowości położonych w pobliżu Ustki obsługują? ?)

7. Jak to mówił klasyk, piłkarskie mistrzostwa w Afryce były w 2010 r., a w Polsce są w 2012, więc już nie jesteśmy 100 lat za murzynami, ale tylko dwa. Pozdrawiam wszystkich, przepraszam za ewentualne błędy w tekście i życzę cierpliwości.

Re: PARKINGI 2011 !!!

: niedziela, 20 lutego 2011, 01:51
autor: Topilzin
Nie ma czegoś takiego jak parking za darmo.Tak jak nie ma obiadów darmowych.Za parking to i płacisz w Jantarze ale tego nie widzisz.
Nie wiecie jak zrobić? To ja wam zrobię plan za mniejsze pieniądze jak usteckie LOGO.
Wybraliście tęgie głowy na rozwiązywanie problemów? Olecha w sosie rzecznikowym?.Możecie spać spokojnie. :D

Re: PARKINGI 2011 !!!

: wtorek, 22 lutego 2011, 06:36
autor: Mirek
http://ustka.naszemiasto.pl/artykul/787 ... 31fb,1,3,2" onclick="window.open(this.href);return false;

Ps.Wszystkich radnych którzy bedą ZA odpowiedno potraktuje na forum.
Uważam to za głupie posunięcie a wręcz szkodliwe.
Czekam na 24 lutego.

Ps.Smerf skręc mi filmik kto jak głosował.
Serdecznie Cię prosze.

Pozdro

Re: PARKINGI 2011 !!!

: wtorek, 22 lutego 2011, 09:56
autor: Adi
Jak to lekko i łatwo jest łatać niedobory budżetu kosztem ludzi, podwyżkami podatków, kolejnymi uchwałami o płatnych miejscach parkingowych etc. Jakoś strefa płatnego parkowania nie obejmuje parkingu ratuszowego (w przeciwieństwie do Słupska). Przecież parking pod ratuszem idealnie spełnia założenie uchwały o wymuszeniu rotacji samochodów. Dlaczego tam nie wprowadza się strefy? Trzy koperty bezpłatne (burmistrz, wice i przewodniczący rady). Reszta niech płaci stawki takie jak mieszkańcy. Albo zaczniecie najpierw racjonalizować wydatki budżetowe, albo sięgnijcie również do swojej kieszeni.
Jeżeli strefa zostanie wprowadzona, proponuję żeby mieszkańcy w ramach protestu parkowali swoje samochody przez całą dobę na parkingu ratuszowym. Ogrodzony, przy straży miejskiej, miejsca są bezpieczniejsze niż na mieście.

Re: PARKINGI 2011 !!!

: wtorek, 22 lutego 2011, 09:59
autor: barmanik
Bardzo dobry pomysł! Tylko dlaczego taka mała ta strefa? Proponuję powiększyć o Wczasową, Jana z Kolna, Kopernika, Kościuszki, itd! Wczasowicze rozjadą nasze (i tak latem zatkane) osiedla, trawniki, place zabaw, itp. Interwencji SM się nie doczekasz, bo to turysty nie można denerwować a i strażnicy zajęci będą wyłapywaniem tych bez biletu.
A ja kupię sobie wtedy "miesięczny", będzie dużo wolnego miejsca!

PS. pieniądze z parkometrów pójdą na dziury w drogach czy na dziury w budżecie?

Re: PARKINGI 2011 !!!

: wtorek, 22 lutego 2011, 10:26
autor: iXik
na dziury w parkingach

Re: PARKINGI 2011 !!!

: wtorek, 22 lutego 2011, 10:44
autor: Mirek
proponuję żeby mieszkańcy w ramach protestu parkowali swoje samochody przez całą dobę na parkingu ratuszowym. Ogrodzony, przy straży miejskiej, miejsca są bezpieczniejsze niż na mieście.
Jak przejdzie to głosowanie to pomyślimy o takiej akcji.


Pozdro

Re: PARKINGI 2011 !!!

: niedziela, 27 lutego 2011, 07:42
autor: Mirek
Czy na ostatniej sesji przeszły płatne parkingi?

Pozdro

Re: PARKINGI 2011 !!!

: niedziela, 27 lutego 2011, 08:27
autor: iXik
ta akcja to w trakcie trwania sesji, bo żeby ukarać radnych przecież. ratusz z burmistrzem przecież nie głosują ;]

Re: PARKINGI 2011 !!!

: niedziela, 27 lutego 2011, 18:45
autor: Adi
nie przeszły, wróciły z powrotem do komisji. Przewodniczący Brzóska pytał o strefę pod ratuszem. To nie jest droga publiczna, więc wystarczy rozporządzenie burmistrza. PANIE JANIE, CZEKAMY!!! :mrgreen:

Re: PARKINGI 2011 !!!

: niedziela, 27 lutego 2011, 20:56
autor: errorkowski
Przełożenie strefy płatnego parkowania na marzec to praktycznie odłożenie tego projektu na rok 2012. Procedura uchwalania i terminy publikacji uchwały przeciągną się do lipca i nici ze strefy.

Re: PARKINGI 2011 !!!

: niedziela, 27 lutego 2011, 21:14
autor: iXik
może i dobrze jeszcze rok spokoju i więcej czasu na dopracowanie szczegółów, jakieś buble parkometry zobaczę jak szare skrzynki elektryczne to tam rozróbę zrobię! pilnujcie żeby to co stanie na przecież odnowionej części ustki ma nawiązywać do charakteru miejsca. już teraz pomyślcie nad tym żeby parkometry nie wyglądały tak jak w słupsku tylko ich obudowa była bardziej nawiązująca do innych detali ulicznych, jak latarnie uliczne, słupki wzdłuż chodników, ławki mosiężne itp.
sam trochę poszukam może znajdę jakieś ciekawe przykłady rozwiązań

tu jest taki jeden z gdyni obfotografowany wokół, nawet niezły i z baterią słoneczną, ale nadal nieco przy nowoczesny
http://commons.wikimedia.org/wiki/Categ ... go,_Gdynia

Re: PARKINGI 2011 !!!

: niedziela, 27 lutego 2011, 23:01
autor: maruda
errorkowski pisze:Przełożenie strefy płatnego parkowania na marzec to praktycznie odłożenie tego projektu na rok 2012. Procedura uchwalania i terminy publikacji uchwały przeciągną się do lipca i nici ze strefy.
Czy aby?
Nie ma problemu większego w opublikowaniu uchwały w dzień po uchwaleniu, zgłoszenie do dziennika + 2 tygodnie na uprawomocnienie się>?
Czyli najpóźniej w ciągu miesiąca uchwała wchodzi w życie. Jak znam życie to przetarg byłby organizowany w ciągu tego miesiąca (o ile w ogóle by był organizowany)
Czyli spokojnie od czerwca można by ze strefą zacząć.