Remont usteckiego portu

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
Mirek

Re: Remont usteckiego portu

Post autor: Mirek » czwartek, 21 lutego 2013, 06:25

nie wypada by w porcie nie było gdy ludzie prywatnie sobie takie rzeczy robią:
Ja myślałem ,że ta Róża Wiatrów JEST przed kapitanatem......

Ale jestem naiwniak. :idea: :evil:
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
Ban.an

Post autor: Ban.an » czwartek, 21 lutego 2013, 10:03

Jeśli się nie mylę, to róża wiatrów jest na wysokości latarni.
" (...) możliwość, by miastem rządzili wybierani szacowni członkowie społeczności, którzy obiecają, że nie będą się wywyższać ani przy każdej okazji zdradzać publicznego zaufania, natychmiast stała się tematem żartów w całym mieście"
T.Pratchett

Awatar użytkownika
iXik

Post autor: iXik » czwartek, 21 lutego 2013, 13:04

tak
dla przykładu
?Nie ma granic tego, co można osiągnąć, jeśli się nie dba komu zostanie przypisana zasługa?
Ronald Reagan

Obrazek nie piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » poniedziałek, 25 marca 2013, 14:07

No i mamy kolejna lipę, wczoraj podczas spaceru byłem świadkiem sytuacji w której szyprowi zgłaszano iż nowe indykatory końca nabrzeża przecinają cumy (lina ok 30-40 mm) są na blisko palika cumowniczego ( powinny mieć półokrągłe zakończenia)
_DSC8912.JPG
_DSC8918.JPG
_DSC8920.JPG
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Artur Mazur

Post autor: Artur Mazur » poniedziałek, 25 marca 2013, 14:14

Trochę przesadzili z tymi zabezpieczeniami, jak ktoś chce wjechać do kanału to i tak wjedzie.

Artur Mazur

Post autor: Artur Mazur » środa, 27 marca 2013, 22:56

Nowo wyremontowane nabrzeże w zeszłym roku już się sypie , zapewne wskutek szkodliwego promieniowania radarowego ;)

Obrazek

Obrazek
http://forum.gp24.pl/radary-w-ustce-mog ... ge__st__40" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » piątek, 29 marca 2013, 12:44

To chyba otwory penetracyjne dla morskiej wody.Będzie hamowało falowanie. :lol: Może mokry beton (nowość).Na to przyjdzie gładź. :wink:
Oj będą spadały głowy , będą. :mrgreen:
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » piątek, 29 marca 2013, 13:01

Oj będą spadały głowy , będą. :mrgreen:
Gdzie w Urzędzie Morskim?

Obrazek
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » piątek, 29 marca 2013, 13:01

O ile udało mi się zauważyć, to w tej części nabrzeża nie burzono go i nie stawiano konstrukcji od nowa, jak to miało miejsce na wysokości kapitanatu. W/w. ubytki to stare nabrzeże z nowymi odbojnicami. Ale fakt niezaprzeczalny jest taki, że "ktoś" na etapie przygotowania prac powinien ująć w planie inwestycji konserwację nabrzeża w miejscach gdzie nie była prowadzona pełna rekonstrukcja.
No, chyba, że "ktoś" takie działania jednak zlecił, a wykonawcy te działania pominęli... no to wtedy głowami partaczy powinni wybrukować port :twisted:
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » piątek, 29 marca 2013, 13:05

Gdzie w Urzędzie Morskim?
Miałem na myśli głowy forumowiczów co porobili fotki. :evil: :lol: 8)
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Słodka

Post autor: Słodka » piątek, 29 marca 2013, 14:22

Te dwa odcinki robiły dwie różne firmy i obie robiły to pierwszy raz(uczyły się).
Moze trzeba było sprawdzić kompetencje przed przetargiem......co ja wogóle pisze :(
Gdy mędrzec pokazuje na niebo,głupiec patrzy na palec"

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » piątek, 29 marca 2013, 14:30

Jest Karaś ..i cała reszta dostojników ale oni zajmują się pozwoleniami i nadzorem wodowania kajaków. :lol: 8) :lol:

Wstyd jak obce jachty przybiją.

Artur Mazur

Post autor: Artur Mazur » piątek, 29 marca 2013, 17:25

maj pisze:O ile udało mi się zauważyć, to w tej części nabrzeża nie burzono go i nie stawiano konstrukcji od nowa, jak to miało miejsce na wysokości kapitanatu. W/w. ubytki to stare nabrzeże z nowymi odbojnicami. Ale fakt niezaprzeczalny jest taki, że "ktoś" na etapie przygotowania prac powinien ująć w planie inwestycji konserwację nabrzeża w miejscach gdzie nie była prowadzona pełna rekonstrukcja.
No, chyba, że "ktoś" takie działania jednak zlecił, a wykonawcy te działania pominęli... no to wtedy głowami partaczy powinni wybrukować port :twisted:
Maj jesteś lobbystą, czy tylko ślepcem :shock:
To jest nowe nabrzeże budowane ,
przy wysokim poziomie wody w ścieku zwanym rzeką Słupia
i nieuszczelnionej konstrukcji ( w specyfikacji przetargu była o tym mowa).
Topilzin pisze:
Miałem na myśli głowy forumowiczów co porobili fotki. :evil: :lol: 8)
Jakby co , to wstawisz się za mną zwolenniku PO
i cebulę, chleb będziesz mi przywoził do Wronek?

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » piątek, 29 marca 2013, 17:37

Jakby co , to wstawisz się za mną zwolenniku PO
i cebulę, chleb będziesz mi przywoził do Wronek?
Do Wronek może i tak ale nie do Tworek. :wink:

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » sobota, 30 marca 2013, 07:28

Uwielbiam kulturę dyskusji Smerfa.
Od razu człowiekowi odechciewa się pisania.
Pogratulować Ratuszowi takiego pijarowca :twisted:
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » poniedziałek, 15 kwietnia 2013, 18:49

Dziwne, cementu miejscami tyle że u dentysty wiecej widziałem. Na niektórych odcinkach wyłożonych brukiem wystarczy położyć stopę i poruszać lekko przód tył kostka sama się podważa(zasypka się obsypuje pod kostkę i kostki się wypiętrzają) Nadzór śpi ?
Załączniki
Capture.JPG
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » poniedziałek, 15 kwietnia 2013, 20:16

Czyli mamy niestety powtórkę z rewitalizacji ulic itp. Niestety norma w naszym mieście. :evil: Tak to jest kiedy głównym a często jedynym kryterium przetargowym jest najniższa cena bez większego wnikania w jakość. A jeszcze często wykonawca musi odpalić te 10% komu trzeba. Efekt - materiały najniższej jakości, byle jakie wykonawstwo, albo jak za komuny - piach zamiast betonu a cement do żyda.
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » wtorek, 16 kwietnia 2013, 08:19

Że pozwolę sobie klasykiem pojechać: "Kostka musi się sama ułożyć"

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » wtorek, 16 kwietnia 2013, 13:50

maj pisze:Że pozwolę sobie klasykiem pojechać: "Kostka musi się sama ułożyć"
No można to ująć w ten sposób ;) ale takie zjawisko ma miejsce przy prawidłowej proporcji cement- piasek. Celowo dałem zdjęcie z bliska, ta zasypka tworzy 3 mm skorupkę z wierzchu (odmarzła?), palec nie powinien jej uszkodzić a wchodzi jak w masło. Do tego jej kolor nie różni sie wiele od piasku którym na koniec zasypano całość podczas spoinowania. Taka zasypka może (powinna) kilkarazy wiązać ( właściwości cementu) i tak się przeważnie dzieje że po którejś suszy wiąże już finalnie likwidująć całkowicie luzy i luki. Tu sie tak nie dzieje pownieważ ten "pył" cały czas szuka najniższego miejsca ( tak sie dzieje kiedy cement jest zbrylony bo kryształy już związały lub całość odmarzła)
Obrazek

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » czwartek, 9 maja 2013, 12:00

Jeszcze sezonu nie ma ...
Załączniki
DSC00840.JPG
DSC00839.JPG
Obrazek

ODPOWIEDZ