Strona 1 z 23

Remont usteckiego portu

: wtorek, 15 lutego 2011, 09:33
autor: Bakłarzan
W dzisiejszym glosie wyczytalem ze niedlugo rozpocznie sie remont portu od strony kapitanatu az do terenow stoczni czy jest moze jakis plan wizualizacja ? Ciekawi mnie jak bedzie to wygladac

Re: Remont usteckiego portu

: wtorek, 15 lutego 2011, 10:53
autor: Mirek
Dostali 15 mln zł -wymienią czesc nabrzeża od kapitanatu do konca traktu przy stoczni.
Zerwą nawierzchnie i połozą nową-wywalą opony i zamontuja profesjonalne odbojnice.
Jak znam życie roboty rozpoczna sie w maju i potrwaja do wrzesnia.....


Pozdro

Re: Remont usteckiego portu

: wtorek, 15 lutego 2011, 13:19
autor: chlopak_z_ustki
http://www.strefabiznesu.gp24.pl/artyku ... 51029.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Re: Remont usteckiego portu

: wtorek, 15 lutego 2011, 22:09
autor: celestyn
Mnie ciekawi czy linia nabrzeża pozostanie jednolita jeśli chodzi o wysokość, czy też będą jakieś elementy w rodzaju obniżonych platform jak to ma miejsce np. w Gdyni albo Gdańsku.

Re: Remont usteckiego portu

: czwartek, 10 marca 2011, 11:29
autor: elveez
W odpowiedzi burmistrz poinformował, że są inwestorzy, którzy na własny koszt chcą zamontować gazowe oświetlenie w owym bulwarze.
Zyja jeszcze ci inwestorzy ?
Czy koncepcja gaz-lajtu jeszcze jest brana pod uwage ? czy podobnie jak z Ustka LED pomysl umarl w butach ?
Gawłowicz Wielka modernizacja portu, (słynne lampy gazowe i piękny deptak) WYNIK: Zmiana władzy = zmiana dyrektora = zmiana koncepcji = zero realizacji ...

Re: Remont usteckiego portu

: niedziela, 29 maja 2011, 11:53
autor: elveez
Obrazek

Obrazek

Pisalem w styczniu o "barce" zle przycumowanej, nawalala chyba z 2 tygodnie. Dudnilo jak w stoczni wlatach 70ych.

Re: Remont usteckiego portu

: wtorek, 19 lipca 2011, 15:21
autor: maj
http://www.gp24.pl/apps/pbcs.dll/articl ... /409623131" onclick="window.open(this.href);return false;

No dobra. Chomczyński swój bar wyburzył. Od wiosny tego roku miał ruszyć remont wschodniego nabrzeża... z przerwą wakacyjną.... I... :?: :?: :?: :?: :?: :?:

Kolejna obietnica Urzędu Morskiego poszła do kosza :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:

Może ktoś kompetentny z Ratusza postara się poinformować nas - mieszkańców (oczywiście po zapytaniu Urzędu Morskiego w Słupsku :wink: ) dlaczego Darłowo dostaje gruuuubą kasę na umocnienie brzegu natomiast w Ustce - poza standardową refluacją - nie dzieje się NIC :?


Pytam ze zwykłej ciekawości... mojego syna, który podczas rozbiórki lodziarni pytał co tu będzie się działo, a teraz pyta dlaczego nic się nie dzieje... I chyba - nim dorośnie - nic nowego go w porcie nie zaskoczy :roll:

Re: Remont usteckiego portu

: poniedziałek, 25 lipca 2011, 08:56
autor: maj
http://www.ustka.pl/forum2/viewtopic.php?p=89915#p89915" onclick="window.open(this.href);return false;

No cóż. Tak przypadkiem trafiłem na odpowiedź... Widać Ratusz dostał Z.K.S.Z.F. :wink:

Re: Remont usteckiego portu

: piątek, 29 lipca 2011, 06:11
autor: maj
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/ ... ony_o.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Ustka straciła 26-milionową dotację na budowę nowego basenu portowego. Urzędnicy złożyli niezbędny komplet dokumentów o tydzień za późno. Magistrat zapewnia jednak, że pieniądze nie przepadły i są do odzyskania w przyszłym roku. [...]
Po prostu GRATULACJE :evil:

Re: Remont usteckiego portu

: piątek, 29 lipca 2011, 07:57
autor: elveez
Władze Ustki planowały budowę nowego basenu portowego, który miałby służyć między innymi jachtom. Obiekt miał powstać po zachodniej stronie portu. Odpowiednie dokumenty miały trafić do Ministerstwa Infrastruktury oraz Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Maciej Karaś, pełnomocnik burmistrza do spraw komunalizacji portu podkreśla, że wszystko było gotowe. Okazało się jednak, że niezbędna jest dodatkowa opinia środowiskowa i stąd spóźnienie. Ponadto czekaliśmy dwa i pół miesiąca na zoopiniowanie decyzji środowiskowej - podkreśla Karaś.

Zastępca Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Gdańsku Joanna Jarosik poinformowała Radio Gdańsk, że wniosek został rozpatrzony w najszybszym możliwym terminie. Był niekompletny i dwa razy uzupełniany. W opinii wicedyrektor Jarosik nie ma mowy o niepotrzebnej zwłoce. Maciej Karaś podkreśla, że jego zdaniem pieniądze na budowę nowego basenu portowego nie przepadły, bo w przyszłym roku będzie się można o nie starać ponownie.
Premia roczna i tak gwarantowana :)

Re: Remont usteckiego portu

: czwartek, 29 września 2011, 11:05
autor: elveez
Brak nadzoru nad działaniami naczelników usteckiego magistratu oraz brak koordynatora projektu to powody, przez które Ustka straciła możliwość zdobycia 26 milionów złotych na remont portu. Członkowie komisji rewizyjnej Rady Miasta w Ustce zakończyli sprawdzanie działania urzędników magistratu. Ich zadaniem było sprawdzenie, czy urzędnicy nie popełnili błędów przy występowaniu o pieniądze unijne na remont portu i budowę mariny żeglarskiej. Do wzięcia było 26 milionów złotych, jednak okazało się, że usteccy urzędnicy nie zdążyli sporządzić wniosku w wyznaczonych terminach. Ustka pieniędzy nie otrzymała i będzie mogła się starać o nie dopiero w przyszłym roku.
Dotarliśmy do ustaleń komisji rewizyjnej. Rajcy wykazali w nich, że złożony przez usteckich urzędników wniosek obejmował inwestycje na terenie, na którym nie obowiązuje miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego. Według ustaleń radnych, poszczególni urzędnicy do 15 grudnia 2010 roku, czyli do wystąpienia wydziału infrastruktury komunalnej i ochrony środowiska usteckiego ratusza o opinie środowiskową do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Gdańsku, wykonywali swoje obowiązki w miarę poprawnie. Dopiero działania wydziału IKOŚ przy próbie uzyskania niezbędnej opinii środowiskowej radni ocenili jako przewlekłe (trwały dwa i pół miesiąca). To miało być bezpośrednim powodem fiaska przedsięwziecia. Zdaniem komisji, urzędnicy usteccy nie dotrzymali szczególnej staranności przy zdobywaniu opinii. Mimo że Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa już 18 stycznia po raz pierwszy wezwała ustecki magistrat do usunięcia braków we wniosku, to nikt z kierownictwa usteckiego UM nie zareagował na to.
Z ustaleń komisji rewizyjnej wynika, że od października 2010 do marca 2011 na żadnym z posiedzeń kierownictwa magistratu nie omawiano problemów ze składaniem wniosku na pieniądze unijne. "Nikt nie raczył też pofatygować się osobiście do RDOŚ, by podjąć próbę przyspieszenia sprawy. Nie wykorzystano także możliwości interwencji naszych lokalnych samorządowców pełniących funkcje w Zarządzie Województwa czy w Sejmiku? ? napisali usteccy radni w protokole pokontrolnym.
Na podstawie kontrolowanego przypadku usteccy radni uznali, że wydziały Urzędu Miasta nie potrafią pracować równolegle i wzajemnie się uzupełniać. "Podczas kiedy wydział Rozwoju i Integracji Europejskiej przygotowuje założenia inwestycji i wniosek, pozostałe wydziały nie robią nic w tym kierunku"? stwierdzili usteccy radni.
Ustecki UM niewiele jednak robi sobie z ustaleń komisji rewizyjnej. Pracownicy magistratu nie są na ten temat zbyt rozmowni.
? Pozyskiwanie pieniędzy unijnych jest trudną i skomplikowaną sprawą ? twierdzi Jacek Cegła, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Ustce. ? Dlatego też dziękujemy za zaangażowanie komisji rewizyjnej w usprawnienie tego procesu. Co do treści protokołu pokontrolnego powiem, że z częścią ustaleń się zgadzamy, a z częścią nie.
Tyle usteccy urzędnicy. Z jakimi ustaleniami się zgadzają, a z jakimi nie oraz czy któryś z pracowników magistratu poniesie odpowiedzialność służbową ? władze miasta nie chciały nam wczoraj odpowiedzieć.
Ustaleniami protokołu pokontrolnego usteccy radni zajmą się już w piatek najbliższej sesji Rady Miasta w Ustce. d
Rady miasta w d. ? hehehe dobre Oczywiscie nic zlego sie nie stalo :roll: Czyzby Jerzy Malek mial racje ? Wyznaczenie tego Pana na to stanowisko do spraw wymagajacych wiedzy budowlanca/inzyniera to kompletna pomylka. Doswiadczenie jakim sie legitymuje Pan Naczelnik ma sie nijak do pelnionych obowiazkow o czym moze swiadczyc wyglad fontanny czy ulic rewitalizowanych.

Re: Remont usteckiego portu

: sobota, 1 października 2011, 10:19
autor: Bakłarzan
remont portu ma niby ruszyc dzisiaj hmm ciekawe czy juz sie cos dzieje

Re: Remont usteckiego portu

: sobota, 1 października 2011, 11:54
autor: elveez
Wbicie pierwszej lopaty ( w beton) i raut ;)

Re: Remont usteckiego portu

: wtorek, 4 października 2011, 10:06
autor: Bakłarzan
hmm i dzis pojawil sie nowy artykol w glosie pomorza. Remont portu mial sie rozpoczac 1 pazdziernika a tu z tego co pisza ma sie dopiero rozpoczac :p czy zna ktos dokladna date rozpoczecia ?? Remont ma trwac podobno do 15.10.2012 roku ;)

Re: Remont usteckiego portu

: środa, 5 października 2011, 19:46
autor: elveez
Pieniądze na port: Na tą chwilę rybacy, żeglarze i turyści czekali ponad sto lat! Ustecki port, którego stan techniczny woła o pomstę do nieba, już niebawem odzyska swój blask. Urząd Morski w Słupsku podpisał z wykonawcą umowę na remont nabrzeża
Biorac pod uwage reakcje woda-beton i kompetencje ratusza ( wieze ze Burmistrz w ciemno nie podpisze papierow z komepetencjami dla ekipy remontowej ) to port wytrwa polowe zycia wiaduktu nad torami :) gora z dekade..cos jak stadion 650-o lecia.
Sadze ze ta wypowiedz jest dosc wywazona - w Holandii tamy przeszly wasnii podony remont i uzyto betnow kompozytowych ( UZNANYCH ZA DOSC TRWALE) - pisalem o tym ze 2 lata temu.U nas pewnie typowy beton "underwater" - bez ironii.

Re: Remont usteckiego portu

: poniedziałek, 10 października 2011, 13:56
autor: Bakłarzan
czy ruszyly juz jakies prace remontowe w porcie ??

Re: Remont usteckiego portu

: poniedziałek, 10 października 2011, 14:16
autor: Maz
Nie

Re: Remont usteckiego portu

: wtorek, 11 października 2011, 17:43
autor: Charles Garnier
Czy ktoś mógłby przypomnieć, jakie dokładnie tereny są jeszcze Urzędu Morskiego, a jakie już miasta, czy starostwa?

Re: Remont usteckiego portu

: środa, 12 października 2011, 05:56
autor: errorkowski
Komunalizacja portu na dzień 11.10.2011 obejmuje kilka hektarów w okolicach basenu węglowego i elewatora. reszta terenów po zachodniej stronie to tereny prywatne (łącznie z nabrzeżami). Wschodnią część portu (na czas remontu)
starosta przekazał w zarząd Urzędowi Morskiemu. i całe szczęście. wszystko wskazuje na to, że remont tego nabrzeża dojdzie do skutku. Pozostała część terenów portowych po wschodniej stronie należy do Prezesa.

Re: Remont usteckiego portu

: środa, 12 października 2011, 07:37
autor: Mirek
Czy firma Hydronawal sie juz przeniosła i wystawiła swoje tereny na przetarg?