Nowe pomysły na promocje Ustki

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
Ban.an

Re: Nowe pomysły na promocje Ustki

Post autor: Ban.an » niedziela, 28 października 2012, 10:12

Ty po prostu scharakteryzowałeś internet - kubeł na informacyjne śmieci. Nawet na forum jest od groma nie interesujących śmieci.
Teraz się zmienia sposób zdobywania i przyswajania informacji. Informacja jest krótka i treściwa, łatwo ja zweryfikować. Poza tym, jeśli ktoś nie jest zainteresowany tematem, to dla niego informacje spoza jego zainteresowań będą śmieciami - ale to jest internet. Do tego trzeba umieć podejść. Na rozwoju w społecznościówkach trzeba zbudować cały marketing, a nie tylko założyć fanpejdża i wrzucać jaki to weekend jest dobry, a poniedziałek zły. Ten marketing trzeba porządnie przemyśleć, rzucać skrawkami informacji, które wywołają głód informacji, stworzyć hype. Ale to jest wyższy poziom niż firma od logo. I przede wszystkim, trzeba mieć czym się chwalić.
Nowoczesny marketing uwzględnia właśnie portale społecznościowe. Ja bym to nazwał pocztą pantoflową, takie puszczanie plotek o towarze, tylko w stylu elektronicznym. To, o czym często tu mówimy, znajomi polecą znajomym. Tylko, że tu ma to o wiele większy zasięg.
Tu jest do poczytania na ten temat:
http://blog.sysomos.com/2011/05/02/how- ... ial-media/
A tu kolejny artykuł:
http://vortex.feinheit.ch/2011/10/18/pa ... ial-media/
" (...) możliwość, by miastem rządzili wybierani szacowni członkowie społeczności, którzy obiecają, że nie będą się wywyższać ani przy każdej okazji zdradzać publicznego zaufania, natychmiast stała się tematem żartów w całym mieście"
T.Pratchett

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » niedziela, 28 października 2012, 10:17

Ban.an pisze:Ty po prostu scharakteryzowałeś internet - kubeł na informacyjne śmieci. Nawet na forum jest od groma nie interesujących śmieci.
Teraz się zmienia sposób zdobywania i przyswajania informacji. Informacja jest krótka i treściwa, łatwo ja zweryfikować. Poza tym, jeśli ktoś nie jest zainteresowany tematem, to dla niego informacje spoza jego zainteresowań będą śmieciami - ale to jest internet. Do tego trzeba umieć podejść. Na rozwoju w społecznościówkach trzeba zbudować cały marketing, a nie tylko założyć fanpejdża i wrzucać jaki to weekend jest dobry, a poniedziałek zły. Ten marketing trzeba porządnie przemyśleć, rzucać skrawkami informacji, które wywołają głód informacji, stworzyć hype.Ale to jest wyższy poziom niż firma od logo. I przede wszystkim, trzeba mieć czym się chwalić.
Nowoczesny marketing uwzględnia właśnie portale społecznościowe. Ja bym to nazwał pocztą pantoflową, takie puszczanie plotek o towarze, tylko w stylu elektronicznym. To, o czym często tu mówimy, znajomi polecą znajomym. Tylko, że tu ma to o wiele większy zasięg.
Tu jest do poczytania na ten temat:
http://blog.sysomos.com/2011/05/02/how- ... ial-media/
A tu kolejny artykuł:
http://vortex.feinheit.ch/2011/10/18/pa ... ial-media/

O to chodzi.
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
Ban.an

Post autor: Ban.an » niedziela, 28 października 2012, 12:08

Przy okazji, profil Basen Narodowy w Warszawie powstały we wtorek, w dniu zalania Stadionu, w ciągu 2-3 godzin miał 20 tysięcy fanów. Obrazek wrzucony na portal, widziałem na drugi dzień w tvn i na kilku innych portalach.
" (...) możliwość, by miastem rządzili wybierani szacowni członkowie społeczności, którzy obiecają, że nie będą się wywyższać ani przy każdej okazji zdradzać publicznego zaufania, natychmiast stała się tematem żartów w całym mieście"
T.Pratchett

Awatar użytkownika
Platichthys_flesus

Post autor: Platichthys_flesus » niedziela, 28 października 2012, 12:08

celestyn pisze: A poważniej, wydaje mi się, że ogromna większość stałych takich codziennych bywalców "fejsa" to ludzie bardzo młodzi i młodzi na dorobku, o statusie materialnym nie dającym Ustce widoków na potencjalne zyski z turystyki. Chyba że za ileś lat kiedy przeważająca rzesza fejsowiczów dorośnie, ale nie ma gwarancji, że wtedy będą pamiętać takie rzeczy jak profil jednego z miast na portalu.
tak się składa, ze mam dostęp do statystyk i w przypadku Ustki wśród tzw. fanów przeważa przedział wiekowy 24-35.

Oczywiście, że deprecjacja social mediów to cofnięcie się na początek ubiegłego wieku. To główna platforma wymiany informacji obecnie.
http://www.pustamiska.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Nic trudnego zrobić coś dobrego
Konsument głosuje portfelem

Awatar użytkownika
Ban.an

Post autor: Ban.an » niedziela, 28 października 2012, 12:13

Przy okazji. Na Wolinie odbywa się rokrocznie Festiwal Słowian i Wikingów. W przyszłym roku może się nie odbyć, bo ich władze wpadły na genialny pomysł, składowania na wyspie urobku z pogłębiania rzeki czy coś.
Może ktoś z promocji odezwał by się do organizatorów, czego by potrzebowali, by przenieść imprezę do nas? 1000 samych festiwalowiczów i ponad 3000 gości międzynarodowych piechotą nie chodzi.

http://szczecin.gazeta.pl/szczecin/2029 ... 62550.html
T.Pratchett

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » niedziela, 28 października 2012, 12:39

Ban.an pisze:Ty po prostu scharakteryzowałeś internet - kubeł na informacyjne śmieci.
W pewnym sensie być może, ale zauważ że portale społecznościowe typu Facebook są właśnie idealnym odbiciem internetu czyli takim samym kubłem na śmieci tylko w nieco innej skali i sensie. W ogromnej ilości informacji typu - co aktualnie robię... gdzie przebywam... kot sąsiada miał wczoraj biegunkę... informacje rzeczywiście istotne są jednostkowe.
Platichthys_flesus pisze: tak się składa, ze mam dostęp do statystyk i w przypadku Ustki wśród tzw. fanów przeważa przedział wiekowy 24-35.
Co nie zmienia faktu, że z ponad 9 już w tej chwili milionów użytkowników fejsa mocno ponad 50% stanowią użytkownicy w wieku poniżej 25 lat. To że przy przytłaczającej przewadze liczebności nad starszymi kategoriami wiekowymi nie stanowią oni większości jeśli chodzi o wejścia na profil Ustki świadczy o tym, że po prostu nie są zainteresowani tego typu profilami/informacjami.
Platichthys_flesus pisze:Oczywiście, że deprecjacja social mediów to cofnięcie się na początek ubiegłego wieku. To główna platforma wymiany informacji obecnie.
Oczywiście nie jestem za żadnym wstecznictwem medialnym, zwracam tylko uwagę, że nie należy przeceniać wartości facebooka w kontekście pozyskania klienta/turysty, z którego miasto może żyć. Może za ileś lat tak (to nawet bardzo prawdopodobne), ale póki co na pewno jeszcze nie.
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
Ban.an

Post autor: Ban.an » niedziela, 28 października 2012, 15:27

Celestyn, ale to o czym wymieniłeś, to jest jedna strona całej sprawy. To są właśnie małolaty chwalące się gaciami, by byc fajne. Ale ludzie dojrzalsi inaczej do tego podchodzą. Na 80 osób, z którymi mam kontakt na fejsie, żadna nie nigdy nie napisała, że siedzi na klopie. Wrzucają zdjęcia z miejsc gdzie są, opisują projekty, przy których pracują.
Poza tym, prowadzenie fanpejdża, bo o tym mowa, jest czymś zupełnie innym niż strona osoby prywatnej.
A skąd masz te dane o 50%?
celestyn pisze:To że przy przytłaczającej przewadze liczebności nad starszymi kategoriami wiekowymi nie stanowią oni większości jeśli chodzi o wejścia na profil Ustki świadczy o tym, że po prostu nie są zainteresowani tego typu profilami/informacjami.
Problemem nie jest wiek ludzi wchodzących na fanpejdż Ustki, ale to, że ta strona praktycznie jest martwa, nic się na nim nie dzieje.
Podobnie jest z tym drugim fanpejdżem "Ustka-uzdrowisko w morskim stylu" - tam nie ma absolutnie nic, co by do niego przyciągnęło ludzi. To jest to o czym mówię, taką kampanię trzeba konkretnie przemyśleć i przeprowadzić.
Jedyną w miarę ciekawą jest ta strona ze zdjęciami starej Ustki.
Tu masz artykuł o prowadzeniu fanpejdża firmy:
http://natemat.pl/37083,dzis-zadna-mark ... -xxi-wieku

Poziom odwiedzin strony jest odbiciem poziomu atrakcyjności Ustki i tego, co ona może zaoferować.
T.Pratchett

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » niedziela, 28 października 2012, 20:36

Ban.an pisze: A skąd masz te dane o 50%?
Z każdej dostępnej w internecie statystyki użytkowników Facebooka w Polsce, a są prowadzone regularnie. Jak dodasz wszystkie klasyfikowane grupy wiekowe poniżej 25 lat to w zależności od okresu ich odsetek waha się między 50 a 52 % ogółu użytkowników. Nie można tej grupy brać poważnie pod uwagę jako źródła utrzymania mieszkańców i miasta mającego aspiracje czerpania dochodów z turystyki. A dodaj sobie jeszcze do tego Banan liczbę kont fikcyjnych i wyjdzie na to, że w żaden sposób nie można liczby kliknięć "Lubię to" przekładać na jakiekolwiek prognozy w kontekście planowanych dochodów z branży turystycznej. Podkreślam jednak jeszcze raz, nie chodzi mi o lekceważenie Facebooka tylko o trzeźwe patrzenie na aktualne możliwości promocji miasta przez to medium, bez nadmiernego i nieuzasadnionego przeceniania jego wartości.

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » niedziela, 28 października 2012, 21:07

Ustka powinna zaproponować "location" na sequela filmu Hostel.Pejzaże depresyjne jak na Słowacji , bunkry , dziwne postacie też na miejscu.Np. Szymek lub rzecznik w zakrwawionym fartuchu. :wink:

Radny Siudek jako ślepy-niemowa. :wink: Wszystko jest co potrzeba.Jak myślicie?

Weźmy się za scenariusz to i sponsor się znajdzie.
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » niedziela, 28 października 2012, 21:24

Topilzin pisze:(...) rzecznik w zakrwawionym fartuchu. :wink:
Hehehe, nie pomyliłeś Topilzin słowa rzecznik ze słowem rzeźnik? Niby niewielka różnica a jednak nie to samo :mrgreen:
Topilzin pisze: Radny Siudek jako ślepy-niemowa. :wink: Wszystko jest co potrzeba.Jak myślicie?
Ale to może nie do końca byłaby alegoria :D

Awatar użytkownika
Platichthys_flesus

Post autor: Platichthys_flesus » niedziela, 28 października 2012, 21:52

Topilzin pisze:Ustka powinna zaproponować "location" na sequela filmu Hostel.Pejzaże depresyjne jak na Słowacji , bunkry , dziwne postacie też na miejscu.Np. Szymek lub rzecznik w zakrwawionym fartuchu. :wink:

własnie chciałam sie Banana zapytać, jak widzi długofalową promocję. Widzę, ze jedna koncepcja już jest.
profile miejsc, jakie ja mam wśród ulubionych zazwyczaj pokazują, jak to u nich jest pięknie. Od czasu do czasu jakieś ciekawostki typu lokalna kuchnia.

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » niedziela, 28 października 2012, 22:00

To nie żarty z filmem.Sandomierz ma ojca Mateusza a Ustka plener na coś zupełnie innego.
Mieszanka z Hostel , Tween Peaks , Mgła a może i Local Hero.Ten ostatni mój ulubiony film.

Awatar użytkownika
Platichthys_flesus

Post autor: Platichthys_flesus » niedziela, 28 października 2012, 22:34

apropos facebooka jako medium niższej rangi
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... 085&type=1" onclick="window.open(this.href);return false;
Ten przypadek znajdzie się kiedyś w książce pt. np. "Jak FB zmienił komunikację społeczną". Wystarczy wrzucić na fejsa reklamację i sprawa załatwiona, a przy tym kupa lansu :) Jak kiedyś próbowałem złoży reklamację w banku to przez rok odsyłania po infoliniach nie mogłem się dobić do żadnej kompetentnej osoby. Dopiero skarga do KNF pomogła. Nauka z tego płynie taka, że kiedyś korporacjom było łatwiej zamiatać pod dywan niewygodne sprawy, a teraz wszystko widać jak na dłoni. Ciekawe co zrobi Play (i przy okazji inne firmy) jak się ludziska zwiedzą, że nie warto wydzwaniać na infolinię i wysłuchiwać mało kompetentnych rad (w stylu proszę się udać do salonu 100 km dalej) bo wystarczy zrobić dym na fejsie?
dodam, że nie mam telefonu w Play, Playa nie lajkuje, a informacja dziś trafiła do mnie już z dwóch różnych źródeł. A sprawa świeższa niż bułeczki z renomowanej usteckiej piekarni.

Awatar użytkownika
Ban.an

Post autor: Ban.an » poniedziałek, 29 października 2012, 11:16

Platichthys_flesus pisze:
Topilzin pisze:Ustka powinna zaproponować "location" na sequela filmu Hostel.Pejzaże depresyjne jak na Słowacji , bunkry , dziwne postacie też na miejscu.Np. Szymek lub rzecznik w zakrwawionym fartuchu. :wink:

własnie chciałam sie Banana zapytać, jak widzi długofalową promocję. Widzę, ze jedna koncepcja już jest.
profile miejsc, jakie ja mam wśród ulubionych zazwyczaj pokazują, jak to u nich jest pięknie. Od czasu do czasu jakieś ciekawostki typu lokalna kuchnia.
Mi wpadł do głowy pomysł, żeby stworzyć urban legend ( ale błagam, nie tak jak zrobiono z macaniem syrenki ), tylko coś w stylu Ustka Witch Project. Przygotować filmik w stylu "H+" - parę minut zdradzające niewiele fabuły.
Wykorzystać to z syrenką (tą tablicę utopić w kanale), rozpuścić plotę po sieci, że jakiemuś gościowi wyrosło trzecie jądro jak ją po cycku pomacał.
Zrobić coś, co wciągnie ludzi w działanie, niech sami chcą dołączać i udostępniać, a nie wrzucanie informacji tak jak na stronę ustecką - bo fb to w dużej mierze interaktywność. I na tą interaktywność bym postawił.
T.Pratchett

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » poniedziałek, 29 października 2012, 11:38

Ja bym był za serialem ale niedługim.Komponenty są takie.

Historia Ustki IIWW.Wielka ucieczka Niemców.Kriegsmarine.Zakopane skarby.Tajemnicze zjawiska na wydmie (Gustloff i duchy)

Teraźniejszość...Jakieś podejżane szwabiki kręcą się po mieście.Kilka morderstw.Indiana-Barnowski i tajemnicze rzeczy w bunkrach.Ładna laska co się kręci koło niego , wątek miłosny.

Do tego piękne pejzaże ...Ustka w 4 porach roku.

Awatar użytkownika
Ban.an

Post autor: Ban.an » poniedziałek, 29 października 2012, 12:21

http://www.kamienskie.info/?p=18225

Niech się ktoś odezwie do organizatorów i dowie się czego potrzebują. Spróbować ich ściągnąć do nas.
T.Pratchett

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » poniedziałek, 29 października 2012, 13:14

Ban.an pisze:http://www.kamienskie.info/?p=18225

Niech się ktoś odezwie do organizatorów i dowie się czego potrzebują. Spróbować ich ściągnąć do nas.
Ściągnięcie tej imprezy do Ustki to byłoby coś. Zastanawiam się tylko nad umiejscowieniem. Myślę, że organizatorom bliżej by było jednak do przeprowadzenia się do miejsca znanego z dawnych kultów słowiańskich, takiego jak np. Rowokół i okolice.

Awatar użytkownika
Ban.an

Post autor: Ban.an » poniedziałek, 29 października 2012, 15:00

Z tego co słyszałem od ludzi, którzy tam bywali, to planują przenieść wioskę pod Kołobrzeg, a raczej nie kojarzę Kołobrzegu z jakimiś wykopaliskami.
A poza tym Celestyn, Rowokół nie jest tak strasznie daleko.

http://www.jomsborg-vineta.com/kontakt.html

Rzeczniku, do dzieła.
T.Pratchett

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » poniedziałek, 29 października 2012, 16:06

Ban.an pisze:Z tego co słyszałem od ludzi, którzy tam bywali, to planują przenieść wioskę pod Kołobrzeg, a raczej nie kojarzę Kołobrzegu z jakimiś wykopaliskami.
Badania archeologiczne w Kołobrzegu są prowadzone od jakichś 30 lat jak nie lepiej :)

Edward

Post autor: Edward » poniedziałek, 29 października 2012, 20:51

Ciekawy temat o tej Wiosce Wikingów. Niemniej ciekawe komentarze. Chyba wszędzie jest podobnie.
We wrześniu nasze jachty HOLLY i ROMUŚ były w Wolinie, stały naprzeciw wioski, o tej porze już opustoszałej. Nie sądzę, abyśmy mieli najmniejszą szansę na ściągnięcie ich tutaj. Lepiej dbajmy o rozwój Twierdzy Ustka.
Jakieś 10 lat temu powstało w Smołdzinie Stowarzyszenie Rowokół. Planowaliśmy budowę na Rowokole starosłowiańskiej świątyni (gontyny) z całym otoczeniem i scenerią; odtworzenie czegoś, co istniało tam ponad tysiąc lat temu. Później przestałem dojeżdżać tam na zebrania, stowarzyszenie rozsypało się. Na górę procesja wniosła krzyż i to był chyba koniec marzeń o dużej atrakcji turystycznej dla Smołdzina i okolic. A Rowokół to naprawdę wspaniały temat.
Po zeszłorocznym Rejsie Syrenkowym też snuliśmy ciekawe plany rozwoju tej imprezy ...
Edward Zając

ODPOWIEDZ