Nowe pomysły na promocje Ustki

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
iXik

Re: Nowe pomysły na promocje Ustki

Post autor: iXik » sobota, 10 września 2011, 22:00

Obrazek
to po co w ogóle wątek zakładać, po co forum tworzyć, na co nam w sumie ten samorząd, na co promocja miasta, po co jakakolwiek władza...
?Nie ma granic tego, co można osiągnąć, jeśli się nie dba komu zostanie przypisana zasługa?
Ronald Reagan

Obrazek nie piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Post autor: GRABARZ » sobota, 10 września 2011, 23:00

iXik pisze:...to po co w ogóle wątek zakładać, po co forum tworzyć, na co nam w sumie ten samorząd, na co promocja miasta, po co jakakolwiek władza...
Nie trzeba się nikogo bać. A jeśli ktoś się kogoś boi, to dlatego, że udzielił temu komuś jakiejś władzy nad sobą. (H.Hesse)

Awatar użytkownika
Mirek

Pomysł na promocje Ustki?

Post autor: Mirek » niedziela, 30 października 2011, 09:34

Konkurs Grajka Ulicznego gitar klasycznych

Scena na Chopina (cicho w miare) osłoniete od wiatru.
Czy szanty dalej?
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
Wajper

Re: Pomysł na promocje Ustki?

Post autor: Wajper » poniedziałek, 31 października 2011, 08:50

Doskonały pomysł!
"Muzyka to przyjemność, jakiej dusza ludzka doświadcza przez liczenie, nie zdając sobie sprawy, że ma do czynienia z liczeniem."
Gottfried Wilhelm Leibniz

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » piątek, 4 listopada 2011, 17:08

W Kołobrzegu wpadli na świetny pomysł zrobią skansen morski na bazie Muzeum Oręża Polskiego z okrętami wyciągniętymi na brzeg.
http://szczecin.gazeta.pl/szczecin/1,34 ... adzie.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Ustka dokuczliwie cierpi na brak stałych atrakcji, można by było zrobić podobny skansen dotyczący rybołówstwa. Pisałem już spory czas temu o utworzeniu w Ustce muzeum rybołówstwa morskiego w założonym przez siebie wątku http://www.ustka.pl/forum2/viewtopic.ph ... twa#p54019" onclick="window.open(this.href);return false;. Odzewu ratuszaków żadnego nie było bo po co coś ciekawego dla turystów zrobić, kiedy można nic nie robić i tylko wyrzucać pieniądze na kolejne wyjazdy promocyjne, strategie oparte na durnym logo itp. itd., marnować kasę na rzeczy, które istnieją albo dobrze wyglądają tylko na urzędniczym papierze. Że się zapytam przy okazji co z czerwoną szopą? Bo jakoś umknął mi ten temat.
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
v

Post autor: v » piątek, 4 listopada 2011, 21:40

Marzy mi się od dłuższego czasu, cudowne rozmnożenie eksponatów sprzed latarni morskiej. Sam armator zatopionej Janiny podsuwał podobny pomył, nie wyszło.
Można by wziąć nawet coś szwedzkiego czy duńkiego, bo i to pływa po porcie, choć po wielu modernizacjach.
Ale nie wiem czy coś upatrzonego uda się wziąć po kosztach, raczej nie.

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » sobota, 5 listopada 2011, 19:58

v pisze:Marzy mi się od dłuższego czasu, cudowne rozmnożenie eksponatów sprzed latarni morskiej. Sam armator zatopionej Janiny podsuwał podobny pomył, nie wyszło.
Można by wziąć nawet coś szwedzkiego czy duńkiego, bo i to pływa po porcie, choć po wielu modernizacjach.
Ale nie wiem czy coś upatrzonego uda się wziąć po kosztach, raczej nie.
No co tu kryć, w Ustce potrzebne są atrakcje związane z morzem. Przydałoby się porządne muzeum rybackie z elementami muzeum morskiego. Z pewnością Centralne Muzeum Morskie ma w swoich magazynach wiele eksponatów, dla których brak powierzchni wystawienniczych. Wystarczyłoby udostępnić miejsce i się dogadać. Niestety jak to już wielokrotnie pisałem Ustka za sprawą władz wciąż jest miastem już nawet nie odwróconym do morza plecami ale wypiętym do niego tyłkiem. Ratuszaki wymyślają albo płacą za dziwne strategie retro-aktywne a nie dostrzegają lub zwyczajnie ignorują fakt, że miastu brak morskiego klimatu. Prosty przykład, można było zrobić tradycyjną fontannę nawiązującą do jakiegokolwiek elementu morskiego, syrenki, żaglowca, neptuna, łodzi rybackiej, żagla, ryby czegokolwiek innego tego typu. A co mamy? Przekombinowane tandetne sikawki, za które niepotrzebnie dano kupę kasy.
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Adi

Post autor: Adi » sobota, 5 listopada 2011, 20:37

Mod, Taki wątek już jest...

A mi się marzy parowiec. Taki sprzed 100 lat :wink:
rozumiemy się? Będziemy się rozumieć, będzie dobrze... nie będziemy się rozumieć... rozumiemy się?

Edward

Post autor: Edward » niedziela, 6 listopada 2011, 09:42

Ileż to przez ostatnie lata było pomysłów na morską promocję Ustki...? Z 10 lat temu był pomysł na sprowadzenie wycofanego ze służby kutra rakietowego "USTKA". Skończyło się na projekcie. Rozmawiałem z facetem, który przedstawił pomysł zakupu i przyholowania jednego z wycofanych sowieckich atomowych okrętów podwodnych, oczywiście bez siłowni i rakiet. Podobno gdzieś to zrealizowano i obiekt przyciąga tłumy turystów. W poprzedniej kadencji Marek Biernacki przedstawił propozycję, podobno uzgodnioną z Marszałkiem, aby powstała w Ustce morska filia Muzeum Pomorza Środkowego. Trzeba było mu tylko przekazać dom kpt. Hase (przed remontem) oraz Czerwoną Szopę. Marszałek miał pokryć wszystkie koszty, łącznie z dostarczeniem eksponatów i utrzymaniem muzeum. Nie pamiętam dokładnie, ale chyba nawet nie poddano tej propozycji pod głosowanie ...
Edward Zając

JKUstka

Post autor: JKUstka » niedziela, 6 listopada 2011, 10:40

Cały czas dominuje w naszej mentalności biadolenie i polowanie na czarownice.
Pomarudzic nic nie kosztuje a jakie własne mądrości można pokazać.
A jake mieć wspaniałe samopoczucie po moralizatorskich naukach.
Adi krytykuje ale i pokazuje merytoryczne rozwiązania i zagrożenia.
Może lepiej brać nauki u madrych ludzi.

Awatar użytkownika
Wajper

Post autor: Wajper » niedziela, 6 listopada 2011, 11:20

Edward pisze:Ileż to przez ostatnie lata było pomysłów na morską promocję Ustki...? Z 10 lat temu był pomysł na sprowadzenie wycofanego ze służby kutra rakietowego "USTKA". Skończyło się na projekcie. Rozmawiałem z facetem, który przedstawił pomysł zakupu i przyholowania jednego z wycofanych sowieckich atomowych okrętów podwodnych, oczywiście bez siłowni i rakiet. Podobno gdzieś to zrealizowano i obiekt przyciąga tłumy turystów. W poprzedniej kadencji Marek Biernacki przedstawił propozycję, podobno uzgodnioną z Marszałkiem, aby powstała w Ustce morska filia Muzeum Pomorza Środkowego. Trzeba było mu tylko przekazać dom kpt. Hase (przed remontem) oraz Czerwoną Szopę. Marszałek miał pokryć wszystkie koszty, łącznie z dostarczeniem eksponatów i utrzymaniem muzeum. Nie pamiętam dokładnie, ale chyba nawet nie poddano tej propozycji pod głosowanie ...
Edward Zając
Jest szansa nauczyć się na błędach. Co właściwie poszło nie tak we wspomnianych inicjatywach, o co się rozbiły negocjacje, panie Edwardzie?
"Muzyka to przyjemność, jakiej dusza ludzka doświadcza przez liczenie, nie zdając sobie sprawy, że ma do czynienia z liczeniem."
Gottfried Wilhelm Leibniz

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » wtorek, 15 listopada 2011, 07:49

W Kołobrzegu Radni maja zamiar podjac uchwale oddajaca czesc plaz w rece prywatne - prywatne plaze stana sie sektorami gdzie wypoczywaja mieszkajacy w danym pasmie hotelowym rownoleglym do plazy. Wstepu nikt na ten odcinek nie bedzie juz mial. Mieszkancy rozumieja kierunek zmian i nie protestuja.
Urzednicy widza w tym szanse na sciagniecie majetniejszych ludzi ktorzy lubia polezec w spokoju. Wzorem krajow tropikalnych ma to zwiekszyc popyt na ekskluzywny wypoczynek.

A u nas ? Klotnia by byla co?
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » wtorek, 15 listopada 2011, 08:18

Ja pamietam bilety na plaże -chyba po 2zł ulgowy po 1 zł na tamte pieniądze.
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
Charles Garnier

Post autor: Charles Garnier » wtorek, 15 listopada 2011, 13:51

Oczywiście, że byłaby kłotnia! Przypomniała mi się sprawa sprzedaży państwowego obiektu - pałacu w Wytownie. Niby był bogaty, a nie dał rady i na dodatek uciekł. Hotelarze też mogą nie podołać, np. splajtować. Morze dojdzie do klifu i heyah. A urząd morski będzie się tłumaczył, że nic nie może, bo to prywatne etc.

Zreszta nie wiem co urząd miasta ma do gadania. To jest teren urzędu morskiego. Nie może być tak, że część plaży mogłaby być prywatna. Nie w Polsce, na szczęście, jeszcze :!:

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » wtorek, 15 listopada 2011, 16:39

Zreszta nie wiem co urząd miasta ma do gadania. To jest teren urzędu morskiego. Nie może być tak, że część plaży mogłaby być prywatna. Nie w Polsce, na szczęście, jeszcze
Mnie dziwi że do urzędu morskiego należą jakiekolwiek tereny.Ewenement jakiś na skalę światową.Relikt.
Pywatne plaże nie w Polsce.Beznadziejny pomysł.To nie Kuba.Za krótkie i ubogie wybrzeże.Kiedyś wojsko sobie grodziło co kilka kilometrów.Teraz prywatny. :mrgreen:
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » wtorek, 15 listopada 2011, 18:27

Mowa byla o sezonie, refulacja nie koniecznie tylko po stronie tylko UM.
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » niedziela, 27 listopada 2011, 16:39

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » wtorek, 17 stycznia 2012, 13:23

Po Usteckym niejaki raper Grucha nagral klip w Ustce

Obrazek

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » wtorek, 17 stycznia 2012, 16:29

Tancerz niezły.Kocie ruchy.
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

chlopak_z_ustki

Post autor: chlopak_z_ustki » wtorek, 17 stycznia 2012, 18:55

elveez pisze:Po Usteckym niejaki raper Grucha nagral klip w Ustce

Ło matko, to do antypromocji chyba :)

ODPOWIEDZ