Ustka ma logo, słoń ma trąbę, a clown ma czerwony nos

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
RYMARZ

Ustka ma logo, słoń ma trąbę, a clown ma czerwony nos

Post autor: RYMARZ » piątek, 25 lutego 2011, 22:34

Ustka ma logo.
http://www.ustka.pl/new/index.php?fm=re ... ul&id=1051" onclick="window.open(this.href);return false;
Alleluja!
Ale czy ma twarz?
Czy jest w niej cokolwiek, co znasz?
Czy enigmatyczna forma nie jest próbą ucieczki od "Pustki"?
A może jest jej alegorią?

Prace nad strategią i wyborem znaku trwały dwa lata.

Interpretacja cytatu należy do czytelnika :D

P.S.
Moja Ustka ma herb. Mojej Ustce niepotrzebne jest logo. Moja Ustka jest miastem, w którym mieszkają ludzie z krwi i kości - potomkowie rybaków i przesiedleńców zza Buga. Moja Ustka jest gościnna dla gości. Moja Ustka ma twarz.

Awatar użytkownika
celestyn

Re: Ustka ma logo, słoń ma trąbę, a clown ma czerwony nos

Post autor: celestyn » piątek, 25 lutego 2011, 23:04

RYMARZ pisze: Moja Ustka ma twarz.
Nie, teraz decyzją radnych ma "wybitną" sraczkę w kształcie koła :mrgreen:
Cóż już słynny Sienkiewicz ustami swego literackiego bohatera krzyczał "kupą mości panowie kuuupąąą!!!"
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

pawka

Post autor: pawka » piątek, 25 lutego 2011, 23:22

wlasnie tez tak od kilku dni sie zastanawiam,mamy logo ale czy jest ono czyms lepszym jak twarz ktora do tej pory wszyscy(zainteresowani,wlaczajac turystow)dobrze znamy od lat...nie bardzo rozumiem jaki ma cel tworzenie takich paszkwili...czy nam(Ustce) czegos dzieki temu tworowi przybedzie(potencjal,turysci=kasa)...bardzo chcialbym aby nasze(jesli to nie bedzie naduzycie) obawy okazaly sie po latach bezpodstawne,a nawet niemadre.Pozdrawiam autora watku
zycie to nie jest bajka tylko jeba...ka

Awatar użytkownika
iXik

Post autor: iXik » sobota, 26 lutego 2011, 01:24

jak już jesteśmy przy kupie, to trzeba przyznać, że nie jeden z wyobraźnią zajdzie dalej i to kółko jako pewien kształtny otwór sobie wyobrazi :wink: :idea:
?Nie ma granic tego, co można osiągnąć, jeśli się nie dba komu zostanie przypisana zasługa?
Ronald Reagan

Obrazek nie piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » sobota, 26 lutego 2011, 06:06

wlasnie tez tak od kilku dni sie zastanawiam,mamy logo
Parafrazując film ,,Nie lubie poniedziałku" tylko Nam sie ostała ,,treblinka ćwierćcalowa".....która wygrała konkurs na nowoczesną rzezbe przypadkiem.

Pozdro
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Piotr A.

Post autor: Piotr A. » sobota, 26 lutego 2011, 06:27

Widze, wszyscy ''zachwyceni'' nowym dzielem. A moze mi ktos wytlumaczyc, tak po ludzku, co ono ma wspolnego z Ustka? Mi sie kojarzy chyba z paczkiem, ale moze dlatego, ze tlusty czwartek sie zbliza...

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » sobota, 26 lutego 2011, 07:19

Piotr A. pisze:Widze, wszyscy ''zachwyceni'' nowym dzielem. A moze mi ktos wytlumaczyc, tak po ludzku, co ono ma wspolnego z Ustka? (...)
No jak to co wspólnego? To, że ratusz zapłacił za ten szajs pieniążkami nas usteckich podatników.
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

rzfireck

Post autor: rzfireck » sobota, 26 lutego 2011, 07:25

Zasadniczym celem Ustki powinno być dążenie do przyznania statutu błękitnej flagi - czystość, bezpieczeństwo na plażach i nie tylko. Chyba tyle w temacie.
Jak to jest, że o przyszłości wykształciuchów decydują nie wykształciuchy? Takie rzeczy tylko w Polsce!

Awatar użytkownika
inkwizytor

Post autor: inkwizytor » sobota, 26 lutego 2011, 07:55

Wiecie co robi to "naciapane kółeczko? Ono odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa To jest "forma" na skalę naszych możliwości. Wy wiecie co my robimy tym "kółeczkiem"? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie - mówimy - to jest nasze, przez nas wykonane, i to nie jest nasze ostatnie słowo! I nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest "gniot społeczny", w oparciu o sześć instytucji, który sobie zgnije, do jesieni na świeżym powietrzu. I co się wtedy zrobi?
- Protokół zniszczenia.
- Zapamiętajcie: Prawdziwe pieniądze zarabia się na drogich, słomianych inwestycjach.
Obrazek

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » sobota, 26 lutego 2011, 08:14

Wiecie co robi to "naciapane kółeczko? Ono odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa To jest "forma" na skalę naszych możliwości. Wy wiecie co my robimy tym "kółeczkiem"? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie - mówimy - to jest nasze, przez nas wykonane, i to nie jest nasze ostatnie słowo!
Nikt lepiej by nie skomentował Naszego dzieła niz mistrz Bareja.

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Pozdro
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
ewa_winiary

Post autor: ewa_winiary » czwartek, 3 marca 2011, 19:12

Szczerze mówiąc to mi też to logo nie przypadło do gustu. Logo powinno być według mnie takie, aby zwykły szary człowiek wiedział, że dotyczy ono Ustki. Jak dla mnie to oprócz "słońca", które mi się kojarzy nie widzę nic innego. Słońce może być w każdym mieście :D więc to logo może równie dobrze reprezentować Opole, Warszawę, Bydgoszcz. My chcemy loga kojarzone tylko i wyłącznie z naszym miastem!!! I znowu radnym nie udało się. Ile jeszcze razy będziecie taką manianę odwalać ?

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Post autor: GRABARZ » czwartek, 3 marca 2011, 19:45

Każdy widzi w tym wszystko, tylko nie Ustkę - mi się kojarzy z tym...
Obrazek
Nie trzeba się nikogo bać. A jeśli ktoś się kogoś boi, to dlatego, że udzielił temu komuś jakiejś władzy nad sobą. (H.Hesse)

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » czwartek, 3 marca 2011, 20:09

To O-face wpada gosciu do kurortu i robi na ceny i parkingi taka mine ;)

Obrazek
Nawet kolor podobny ;) w rastrze.
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
Wajper

Post autor: Wajper » czwartek, 3 marca 2011, 20:12

Mi się kojarzy z anusem (świeżo po użyciu) widzianym w rzucie prostopadłym. W sumie to jakaś nobilitacja... Bo dotąd Ustka była kojarzona z "zadupiem", obecnie logo implikuje "okołodupie".
"Muzyka to przyjemność, jakiej dusza ludzka doświadcza przez liczenie, nie zdając sobie sprawy, że ma do czynienia z liczeniem."
Gottfried Wilhelm Leibniz

Awatar użytkownika
iXik

Post autor: iXik » czwartek, 3 marca 2011, 21:54

?Nie ma granic tego, co można osiągnąć, jeśli się nie dba komu zostanie przypisana zasługa?
Ronald Reagan

Obrazek nie piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
Wajper

Post autor: Wajper » czwartek, 3 marca 2011, 23:29

"Muzyka to przyjemność, jakiej dusza ludzka doświadcza przez liczenie, nie zdając sobie sprawy, że ma do czynienia z liczeniem."
Gottfried Wilhelm Leibniz

Dana

Post autor: Dana » sobota, 5 marca 2011, 22:29

Plastyczna, miękka i abstrakcyjna forma logo pozwala na wiele możliwości interpretacji i zastosowania znaku w różnych sytuacjach promocyjnych, w ramach pięciu odrębnych submarek: uzdrowisko, kultura, natura, sport, port. Na przykład białe logo będzie mogło być stosowane w promocji sportów wodnych, żółto ? niebieskie w promocji letniego wypoczynku i uzdrowiska, bordowo ? złote w promocji gospodarczej i pozyskiwaniu nowych inwestorów, wielobarwne znaki w żywych kolorach - w promocji imprez. Kolorystyka logo będzie mogła zmieniać się więc w zależności od potrzeb i grupy docelowej. Do każdej z rozwijanych submarek zarezerwowany będzie zestaw kolorów, które będą pojawiać się w znaku. Jest to nowatorskie podejście do identyfikacji wizualnej miasta i zapewni ono Ustce wyróżnienie się...

O jakim wyróżnieniu mówimy! Zrobiono i zaproponowano zwykły kniot.

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Post autor: GRABARZ » sobota, 5 marca 2011, 22:44

Czy był ogłoszony przetarg dla firm/osób zajmujących się pracami nad "logo" i całą szopką z tym związaną?
Kto podjął decyzję o wyborze tej, a nie innej osoby pracującej nad "logo"?
Kto ustalił taką, a nie inną cenę (41000 zł) za ten "świetny produkt"?
Nie trzeba się nikogo bać. A jeśli ktoś się kogoś boi, to dlatego, że udzielił temu komuś jakiejś władzy nad sobą. (H.Hesse)

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » sobota, 5 marca 2011, 23:24

Na wschodzie bez zmian -2003-09-22 :lol: :cry:
http://wiadomosci.gazeta.pl/kraj/1,34309,1685377.html" onclick="window.open(this.href);return false;
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

barmanik

Post autor: barmanik » poniedziałek, 7 marca 2011, 12:00

Kod: Zaznacz cały

Na przykład białe logo będzie mogło być stosowane w promocji sportów wodnych, żółto ? niebieskie w promocji letniego wypoczynku i uzdrowiska, bordowo ? złote w promocji gospodarczej i pozyskiwaniu nowych inwestorów, wielobarwne znaki w żywych kolorach - w promocji imprez.
Dlaczego nie zaprezentowano od razu innych kolorów loga? Może to niezły pomysł aby stosować rożne kolory...pozyjemy zobaczymy, na razie szału nie ma :? ale to i tak lepsze logo niż wcześniej proponowane:

Obrazek
"Chcemy waszego dobra" powiedział premier. Zaniepokojeni Polacy zaczęli ukrywać swoje dobra w bezpiecznych miejscach!

ODPOWIEDZ