Park przy ul.Chopina

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
sativa

zaraz mnie rozjadą!

Post autor: sativa » środa, 22 lipca 2009, 14:26

Wczoraj prawie mnie potrącił "czterokołowiec". Na całe moje szczęście ino prawie. Tak sobie spokojnie spacerowałam z dzieckiem po parku przy ulicy Chopina,aż tu nagle świst...jeden przejechał z lewa! Świst- jest i drugi z prawa. No to ja dziecko na ręce i w nogi. Uciekam przed bandą rozjeżdżonych dzieciakow i nagle widze- jest- OAZA SPOKOJU gdzie nie ma ani jednego człowieka w potworze zwanym czterokołowcem. Myślę sobie: "Cóż to???" Patrze, a to droga dla rowerów. A że ani ja, ani moje dziecię rowerami nie jesteśmy.Postanowiłam wrócić na chodnik przeznaczony dla pieszych. I tylko gdy moja stopa go dotknęła zobaczyłam pędzący na mnie czteroosobowy pojazd, wielkości kiosku ruchu. I mimo iż z zasady po trawnikach nie chadzam,wlazłyśmy z moją córcią na takowy :cry: - myślałam, że nas to uratuje...Niestety tam też były ONE!!!! po kilku dobrych minutach,udało nam się jakoś przedrzeć przez park do ulicy kopernika i wrócić spokojnie do domu.

I teraz pytanko: Czy zna ktoś jakiś sposób na spokojny spacer bez "czterokołowców"??? Czy muszę go odbywać w późnych godzinach nocnych??? Z małym dzieckiem bywa to trudne... :?
panie bananie, czy pan kiedykolwiek mógł???

Awatar użytkownika
zfieszak
Kontakt:

Re: zaraz mnie rozjadą!

Post autor: zfieszak » środa, 22 lipca 2009, 14:53

te rowerki były przyczyną złorzeczeń juz niejednego , w tym i mojej skromnej osoby :twisted: Niestety, poruszajacych sienimi niekiedy nie wzrusza fakt, iż zagrażaja pieszym a niekiedy i samym sobie. Nie powiem, że zrobiło mi sieprzyjemnie gdy zamiast czekać na straż miejską czy jakikolwiek organ porzadkowy, pewna niewiasta na którą takowy pojazd najechał na dolnej promenadzie ,wzięła srawy w swoje ręce :twisted: Jej krzyk niósł się hen, hen daleko;)
"You forgot Poland!"

Awatar użytkownika
Platichthys_flesus

Post autor: Platichthys_flesus » środa, 22 lipca 2009, 14:59

dla pieszych i dla pojazdów i dla siebie. Wjezdza taki twor na ulice, moze nie przestrzegac zasad ruchu, ja nie wiem... samochodem strach przejechac, a na waskiej drodze mozna wlec sie za takim 10 na godzine. To zostanie kiedys unormowane jakimis przepisami?
http://www.pustamiska.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Nic trudnego zrobić coś dobrego
Konsument głosuje portfelem

Awatar użytkownika
ewa_winiary

Post autor: ewa_winiary » środa, 22 lipca 2009, 15:13

Widzę, że nie jesteś jedyną osobą, która ma pretensje do tego rodzaju rozrywki. Ja szczerze mówiąc, nie chodzę w stronę promenady w sezonie, bo wiem, że wózkiem będzie problem się przecisnąć. Z tym, że rozumiem Twoje zirytowanie, ponieważ nie ma w Ustce parków, gdzie możnabyłoby się schronić w upalnie dni pod drzewami. A jak są, to albo oblegane przez miejscowych żuli, albo właśnie te "czterokołowce". Sama jestem matką i wiem jak trudno jest się przeciskać wszędzie wózkiem. Dużo ludzi ma też pretensje, że te "czterokołowce" jeżdżą ulicami stwarzając zagrożenie. Nie mają one oświetlenia ani kierunkowskazów. Są niebezpieczne, ponieważ kierowaca auta nie jest wstanie domyśleć się,gdzie zaraz skręci taki delikwent(albo delikwentka). Chyba musi stać się jakaś tragedia, to dopiero zrobią coś z tym. Uważam, że to jest niebezpieczne tak jeździć, gdzie popadnie. No ale to nie ja decyduję tu bo nie jestem "ratuszakiem" :wink:
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » środa, 22 lipca 2009, 15:44

Komendant SM na którejś z ostatnich przedwakacyjnych sesji RM zapewniał o rzetelnym egzekwowaniu przepisów Ruchu Drogowego wobec "kierowców" czterokołowców... Ja rozumiem, że SM nie może stać w parku non stop, ale chyba czasem tamtędy przechodzi/przejeżdża i "czasem" ktoś jeździ nie do końca po ścieżce rowerowej... Chciałbym zadać pytanie:
Ile mandatów i/lub pouczeń funkcjonariusze SM wykonali wobec wspomnianych użytkowników rowerów 4-kołowych w np. miesiącu lipcu '2009?

Pomysłów na zabezpieczenie pieszych troszkę było (przypomnę: http://www.ustka.pl/forum/viewtopic.php?p=46708#p46708" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.ustka.pl/forum/viewtopic.php ... B3w#p55772" onclick="window.open(this.href);return false;
o! tu zakurzony post: http://www.ustka.pl/forum/viewtopic.php ... rty#p12204" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.ustka.pl/forum/viewtopic.php ... B3w#p56903" onclick="window.open(this.href);return false;

inne znajdę może później - te były najłatwiejsze do wyszukania :wink: )... ale zdaje się musi zdarzyć się jakiś porządny wypadek, żeby w końcu KTOSIE się zmobilizowały...

Jedynie trawa zabezpieczona łańcuchami może odetchnąć... do czasu aż łańcuch nie zostanie zerwany... bo na naprawy nie za bardzo można liczyć...
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » piątek, 24 lipca 2009, 08:18

Chyba Komendant SM po kryjomu czyta Forum :wink: , bo wczoraj widziałem jak osobiście kierował ruchem czterokołowców na Chopina i upominał te jadące pod prąd wskazując im przeznaczoną ścieżkę rowerową.

... Żeby nie było zbyt różowo, to nadmienię tylko, że do parku już żaden Strażnik się nie pofatygował a tam rodeo po trawnikach pełną gębą i to pod okiem rodziców dumnych, że ich pociechy dają radę ten 100-kilowy wózek ruszyć z miejsca. Matka, której zwróciłem uwagę, że jej latorośl niszczy trawnik popatrzyła na mnie jak na kosmitę... może faktycznie nim jestem....

Czy jesteśmy tak bogatym miastem, że stać nas na coroczną renowację terenów zielonych?

No i wspomniany wcześniej zerwany od kilku tygodni łańcuch i powstała w wyniku jego uszkodzenia ścieżka. Mi nasuwa się pytanie.... Czy parku nikt nie sprząta, że zerwany łańcuch umyka uwadze służb komunalnych, które powinny zgłaszać takie usterki ( a przynajmniej tak mi się zdaje)?
Załączniki
DSC00015.JPG
DSC00015.JPG (28.75 KiB) Przejrzano 3251 razy
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

Awatar użytkownika
Smerf Maruda

Post autor: Smerf Maruda » piątek, 24 lipca 2009, 14:21

Maj - masz blisko weź młotek , kawałek druta i napraw. :|
Nie można tylko marudzić , tylko trzeba wziąć sprawy w swoje ręce.
Przy okazji także ten zerwany na wiosnę naprzeciwko ubikacji (niepodziemnej) .
Sam bym naprawił , ale nie mam młotka na wyposażeniu plecaka. :wink:
Zapraszam do polubienia moich stron . . . . . . - www.ziemia-ustecka.pl

www.facebook.com/artur.mazur.14
www.facebook.com/Stara.Ustka
www.facebook.com/ziemia.ustecka

Awatar użytkownika
maruda

Post autor: maruda » piątek, 24 lipca 2009, 17:27

Smerf Maruda pisze:Maj - masz blisko weź młotek , kawałek druta i napraw. :|
Nie można tylko marudzić , tylko trzeba wziąć sprawy w swoje ręce.
Przy okazji także ten zerwany na wiosnę naprzeciwko ubikacji (niepodziemnej) .
Sam bym naprawił , ale nie mam młotka na wyposażeniu plecaka. :wink:
Nie szukaj wymówek tylko wyposaż plecak w młotek i drut i napraw :mrgreen:
Zastrzegam sobie wszelkie prawa do wszelkich tresci przeze mnie publikowanych na wylacznosc.
Tępię przejawy absurdu, GRATIS!!

Awatar użytkownika
v

Post autor: v » piątek, 24 lipca 2009, 19:57

widzę, że nie długo ruszy akcja niewidzialna ręka to także ty.

czterokolowce to koszmar na drodze, ale czterokolowce i koszmarnie zagospodarowanie budek na wczasowej tuz przy pasie to koszmar do potęgi, zawsze jak tamtedy przejezdzam, to czekam az ktos mi wyskoczy na droge.

ps. Rowy poradziły sobie jakoś z tym problemem, teraz już nei pamiętam, ale skończyło się chyba na wyraźnych zakazach.

Awatar użytkownika
Smerf Maruda

Post autor: Smerf Maruda » piątek, 24 lipca 2009, 20:53

Chyba Ratuszaki ******** to, co piszemy na forum, (czy to legalne :wink: )
Wszystkie łańcuchy są OK. :shock:

Awatar użytkownika
DKS
Moderator forum
Kontakt:

Post autor: DKS » sobota, 25 lipca 2009, 11:55

Strażnicy Miejscy dostrzegają problem czterokołowców. Nie ma dnia, żeby patrol SM nie pojawił sie w okolicach parku Chopina. Niesforni i łamiący przepisy kierowcy są karani mandatami. Maksymalna ich wysokość może wynieść nawet 500 zł.

Pozdrawiam serdecznie

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » sobota, 25 lipca 2009, 13:47

Bardzo dobrze ze sie wzieli za problem. Punkt wypozyczania powinien miec szyld ze nie przestrzeganie przepisow grozi mandatem. Wiem ze starszy gosciu o tym mowi, ale wiekszosc to wzrokowcy, moze dac zdjecie kogos potraconego ? to by bardziej podzialalo. Brawo straznicy !...o ile to prawda.
Zapadla moda na fundusze gwarancyjne pokrywajace koszta zniszczen danej dzialalnosci;]
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
Smerf Maruda

Post autor: Smerf Maruda » sobota, 25 lipca 2009, 16:31

rzecznik pisze:Strażnicy Miejscy dostrzegają problem czterokołowców. Nie ma dnia, żeby patrol SM nie pojawił sie w okolicach parku Chopina. Niesforni i łamiący przepisy kierowcy są karani mandatami. Maksymalna ich wysokość może wynieść nawet 500 zł.

Pozdrawiam serdecznie
Abyśmy tylko nie wyrzucili czterokołowców z Ustki razem z rodzicami,
w przyszłym roku pojadą gdzie indziej.

Przypominam proponowana Marka Ustki - aktywność , a nie tabliczki zabraniające tego i tamtego.

v pisze:
ps. Rowy poradziły sobie jakoś z tym problemem, teraz już nei pamiętam, ale skończyło się chyba na wyraźnych zakazach.
Po Rowach rowerki śmigają bez przeszkód , ale tam są szerokie ulice , a u nas jest w parku ścieżka rowerowa prowadząca donikąd (jest zakaz wjazdu na promenadę)
maj pisze: i to pod okiem rodziców dumnych, że ich pociechy dają radę ten 100-kilowy wózek ruszyć z miejsca. Matka, której zwróciłem uwagę, że jej latorośl niszczy trawnik popatrzyła na mnie jak na kosmitę... może faktycznie nim jestem....

Czy jesteśmy tak bogatym miastem, że stać nas na coroczną renowację terenów zielonych?
Wydatki na tereny zielone będą rosły z roku na rok , doszła ul. Kościelniaka , dojdą i inne miejsca,
obyśmy nie skończyli jak Windawa.

Z postu Edwarda
Jednoczesnie na poczcie kupilem ostatnie 4 widokowki jednego rodzaju, przy bulwarze portowym prowadzacym do przystani promow pasazerskich (ponad 1 km) znalazlem jeden malenki kiosk z pamiatkami i jeden z napojami (soczki, kawa). Wspaniale drogi, olbrzymie parkingi, kilometry szerokich plaz - jednoczesnie cisza, spokoj, pustka - wszystko przygotowane dla turystow, ktorzy moze kiedys odkryja ten raj, bo teraz malo kto tu zaglada

Awatar użytkownika
falcorman
Kontakt:

Post autor: falcorman » sobota, 25 lipca 2009, 18:01

A czy te pojazdy mogą poruszać się po promenadzie ?? Skoro rowery nie, to i pewnie one też. W piątek jak szedłem na promce to było pare. Styrasznie utrudnione przejście po i tak zatłotoczej promenadzie. 8)
BE THE CHANGE YOU WANT TO SEE IN THE WORLD !
Obrazek Nie zawsze piszę poprawnie po polsku.
To co się skończyło, nigdy się nie zaczęło a to co się zacznie - nigdy się nie skończy.

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » poniedziałek, 27 lipca 2009, 13:07

Oooo. I znalazłem taka fajną ciekawostkę w komentarzach do PoRD
http://eti.agh.edu.pl/brd/strony/rowery.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Kierować rowerem wieloosobowym oraz przewozić na rowerze inną osobę może osoba, która ukończyła 17 lat.
I jeszcze jeden zapis:
Dzieci w wieku do 10 lat mogą kierować rowerem wyłącznie pod opieką osoby dorosłej - nie muszą zatem posiadać żadnych uprawnień.
Dokumentem stwierdzającym uprawnienie do kierowania rowerem przez osobę w wieku od 10 do 18 lat jest karta rowerowa. Może to być także karta motorowerowa lub prawo jazdy dowolnej kategorii.
Nie wymaga się uprawnienia do kierowania rowerem od osoby, która ukończyła 18 lat.
Już widzę jak SM zsadza małolaty z co najmniej 2-osobowych "gokartów" :roll:

Ciekawe czy wypożyczający i SM sprawdza posiadanie stosownych uprawnień przez kierujących "czterokołowcami" 8)

A tu http://mtb.slupsk.prv.pl/" onclick="window.open(this.href);return false; spodobały mi sie przepisy o oznakowaniu rowerów :mrgreen:

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » poniedziałek, 27 lipca 2009, 13:10

I tu widze furtke do rozmowy z wlascicielem biznesu. Bo to chyba sprawdzajacy ma zobaczyc czy legalnie wydaje pojazd.

http://eti.agh.edu.pl/brd/strony/rowery.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Ostatnio po promenadzie zasuwa spalinowy quad (wypozyczalnia) mimo widniejacego znaku jakas amerykanka ?
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

barmanik

Post autor: barmanik » czwartek, 30 lipca 2009, 11:32

elveez pisze:Ostatnio po promenadzie zasuwa spalinowy quad (wypozyczalnia) mimo widniejacego znaku jakas amerykanka ?
Amerykanka z quadami będzie do czasu aż sie komuś coś stanie! O wypadek z autem na drodze czy potrącenie pieszego przez quada nie trudno!
"Chcemy waszego dobra" powiedział premier. Zaniepokojeni Polacy zaczęli ukrywać swoje dobra w bezpiecznych miejscach!

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » czwartek, 30 lipca 2009, 16:54

Obrazek

Wyprzedzanko bylo na pasach :lol:
p.s niedługo Ustka bedzie znow slawna, jedyne miesto w Polsce gdzie po drodze krajowej mozna czterokolowcem jechac i niedostanie sie mandatu :idea:
Obrazek

Awatar użytkownika
falcorman
Kontakt:

Post autor: falcorman » czwartek, 30 lipca 2009, 18:02

Takie jazdy tylko w Ustce - .... nowe hasło reklamowe. Jakże urokliwe i przyciagające 8)
BE THE CHANGE YOU WANT TO SEE IN THE WORLD !
Obrazek Nie zawsze piszę poprawnie po polsku.
To co się skończyło, nigdy się nie zaczęło a to co się zacznie - nigdy się nie skończy.

Awatar użytkownika
maruda

Post autor: maruda » czwartek, 30 lipca 2009, 19:40

falcorman pisze:Takie jazdy tylko w Ustce - .... nowe hasło reklamowe. Jakże urokliwe i przyciagające 8)
A ponoć bezmyślność należy tępić.
No ale cóż, policja ma to w ...nosie, strasz ma to w ....nosie, tylko piesi i kierowcy nie mogą mieć w nosie bo za człowieka będą odpowiadać w razie nieszczęścia.
Ciekawe jak się wtedy będą mundurkowi mądrować.
Zastrzegam sobie wszelkie prawa do wszelkich tresci przeze mnie publikowanych na wylacznosc.
Tępię przejawy absurdu, GRATIS!!

ODPOWIEDZ