Park przy ul.Chopina

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
maj

Re: Park przy ul.Chopina

Post autor: maj » piątek, 22 lipca 2011, 23:31

Ten jeden miesiąc mogę się przemęczyć w Ustce bez tych kilkuset metrów ślepej ścieżki donikąd. Niestety żadne zapory fizyczne nie są w stanie powstrzymać bezmyślności ludzkiej. To trzeba ochronę wystawić.

Żona mi opowiadała, jak mamusia pod znakiem jak u elveeza mówiła do synka, który chciał wjechać do parku między donicami... -"Spróbuj z tej strony, może się przeciśniesz..."

Rozumiem, że razem z akcją "Normalny Park" ruszyła akcja "Bezpieczne miasto bez niebezpiecznych pojazdów" :wink:

Tak na marginesie... konkurs:
1. Ile lat forumowicze potrzebowali, żeby przekonać Ratusz do wprowadzenia restrykcyjnych metod wychowawczych w samym tylko parku?

Nagroda za odpowiedź ... Przejazd 4-ro kołowcem przez park w asyście ochroniarza :lol:
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

Awatar użytkownika
dumb
Kontakt:

Post autor: dumb » sobota, 23 lipca 2011, 01:20

ja, ja, 2 lata?
ObrazekObrazek

barmanik

Post autor: barmanik » sobota, 23 lipca 2011, 07:38

Eeee....więcej niż 2 lata!
Wczoraj widziałem 2 rodzinki w sumie na 3 gokartach...jeździli po parkingu na Wczasowej. Po 21. już było, szarówa na dworze, parking Korabia nieoświetlony, gokart oczywiście też...jakby ktoś chciał wyjechać i wyjeżdżał tyłem to marne szanse na zobaczenie ich w lusterku!
Identyfikatorów na wjazd też nie posiadali...
"Chcemy waszego dobra" powiedział premier. Zaniepokojeni Polacy zaczęli ukrywać swoje dobra w bezpiecznych miejscach!

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » sobota, 23 lipca 2011, 09:24

de facto zrezygnowano ze ścieżki rowerowej dla 2kołowców
Ciekawe czy po sezonie bedzie mozna smigac rowerkiem jak kiedyś.........

Pozdro
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » sobota, 23 lipca 2011, 09:49

Zolta tasma sugeruje ze tak ( zolty - zmiana tymczasowa) Nie zlikwdowano za to znaku sciezka rowerowa na slupie 3 m przed slupem z mojej foty, i nie zlikwidowano tez 1 oznaczenia poziomego. To wprowadza mocno w blad.
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
maruda

Post autor: maruda » sobota, 23 lipca 2011, 10:19

Ja widziałem takich orłów przed 22, będąc na spacerku z piesem, na Jagielońskiej. A ciemno już było niemal zupełnie. Skierowali się na "żuławy". Czyżby całodobowa wypożyczalnia?
Zastrzegam sobie wszelkie prawa do wszelkich tresci przeze mnie publikowanych na wylacznosc.
Tępię przejawy absurdu, GRATIS!!

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » sobota, 23 lipca 2011, 12:04

Logicznym jest, że zamknięcie parku wymusza na WŁAŚCICIELACH WYPOŻYCZALNI dostosowanie tych pojazdów (które w myśl litery prawa są rowerami) do poruszania się po drogach. Czyli MUSZĄ wyposażyć pojazdy w działające - świecące - światła przednie białe i tylne czerwone umieszczone na odpowiedniej wysokości od poziomu jezdni.

Ale zaraz podniesie się oczywiście lament, jakie to Miasto jest BE i bezduszne, bo narażą klientów wypożyczalni na ryzyko wypadku.
To nie miasto jest BE tylko właściciele tych wypożyczalni, bo wypożyczają sprzęt NIEBEZPIECZNY DLA UŻYTKOWNIKÓW :!: :evil:
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

Adi

Post autor: Adi » sobota, 23 lipca 2011, 15:29

Założeniem było, że mamy chronić park przed czterokołowcami. W moim pojęciu chodziło o drzewa i trawniki. Natomiast w tej chwili to już ochrona chodników i betonowych ścieżek rowerowych przed czterokołowcami i rowerami. 8) :wink:
rozumiemy się? Będziemy się rozumieć, będzie dobrze... nie będziemy się rozumieć... rozumiemy się?

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » sobota, 23 lipca 2011, 17:28

Zjawisko nie jest do zaakceptowania - nasz park jest niszczony, a nie ma odpowiedzialności konkretnej osoby za dewastcję mienia publicznego. Kolejne rozwiązanie może trochę ochroni park, ale ilość zabezpieczeń i ochrona staja się kosztowniejsze niż nasadzenie trawy i kwiatow. Niemniej jednak - niszczacych mienie publiczne indywidualnie wyrózniałbym mandatami i pracą przy rekonstrukcji parku. Takie letnie obozy pracy. W Rosji jest to b. aktualne narzędzie resocjalizacyjne. Aha, internauci mają dużą rolę w wykryciu zjawiska, ale gdyby nie postawa burmistrza, jego troska o to co wspólne, byłoby to wołanie na pustyni. :wink:

Awatar użytkownika
maruda

Post autor: maruda » niedziela, 24 lipca 2011, 11:55

Skoro odpowiednie służby do tej pory nie reagowały, to może zlikwidować owe służby?
Bo jak do tej pory, poza "internautami" nikt problemu nie widział. Nie widział w zeszłym roku, dwa lata temu, pięć lat temu też nie, a w tym nagle, po długim i głośnym utyskiwaniu coś zaświtało.

Dziwne.

ps. To nie są w myśl rozumienia prawa żadne rowery.
Zastrzegam sobie wszelkie prawa do wszelkich tresci przeze mnie publikowanych na wylacznosc.

Adi

Post autor: Adi » niedziela, 24 lipca 2011, 13:37

Włodzimierz Siudek pisze:Zjawisko nie jest do zaakceptowania - nasz park jest niszczony, a nie ma odpowiedzialności konkretnej osoby za dewastcję mienia publicznego. Kolejne rozwiązanie może trochę ochroni park, ale ilość zabezpieczeń i ochrona staja się kosztowniejsze niż nasadzenie trawy i kwiatow. Niemniej jednak - niszczacych mienie publiczne indywidualnie wyrózniałbym mandatami i pracą przy rekonstrukcji parku. Takie letnie obozy pracy. W Rosji jest to b. aktualne narzędzie resocjalizacyjne. Aha, internauci mają dużą rolę w wykryciu zjawiska, ale gdyby nie postawa burmistrza, jego troska o to co wspólne, byłoby to wołanie na pustyni. :wink:
gokarty to problem zastępczy. Te trawniki trzeba po prostu raz do roku naprawić, jest to koszt jaki trzeba ponieść będąc miastem turystycznym, tak samo jak trzeba wyzbierać śmieci z plaży. Nie widziałem, żeby gokartowcy łamali gałęzie, wycinali drzewa itp, zdzierali korę z drzew.
Nie wygracie z nimi, policzcie ile kasy już poszło na betonowe donice, łańcuchy, teraz na 4 dni będą wynajęci ochroniarze... Efekt mizerny

Zrobiono ścieżkę rowerową za mnóstwo kasy a teraz ją zamknięto. Totalny absurd. To może rozebrać te ścieżki, skoro nie można ich używać?

Ja z dziećmi chodzę jesienią po trawie w parku przy Chopina i zbieramy kasztany. Myślę, że kwestię deptania trawników przez Adiego z rodziną też powinniście postawić na sesji, stworzyć uchwałę, postawić ogrodzenie, tablice informacyjne, wyznaczyć dyżur strażnika miejskiego. itp. Tylko czy to się miastu opłaci? Chyba nie...

Gokartowców latem jest mnóstwo i stosując zasadę demokracji, że większość ma rację to te ścieżki powinny być wyłącznie dla nich.

Tak samo z uzdrowiskiem. Ludzie już dawno powiedzieli NIE uzdrowisku bo totalnie olewają odprowadzanie opłaty uzdrowiskowej. Czyli nie widzą korzyści z tego tytułu, bo rzeczywiście dla większości ich nie ma. Dlatego dziwię się, że wbrew woli większości mieszkańców, dalej utrzymujecie status uzdrowiska obwarowany idiotycznymi przepisami.
rozumiemy się? Będziemy się rozumieć, będzie dobrze... nie będziemy się rozumieć... rozumiemy się?

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » niedziela, 24 lipca 2011, 18:01

Nie zgadzam się z Adi. My chcemy by to co w Parku nie służyło kilku czterokołowcom, ale tym co oczekują, że w parku będa odpowiednie warunki do wypoczynku i przebywania. A tych jest więcej. Park służy wypoczynkowi, a nie rajdom. Natomiast zgadzam się, że jest to osiągane środkami nieadekwatnie wysokimi. Niestety sam nie mam pomysłu jak można to zrobić w "korzystniejszej cenie".

Adi

Post autor: Adi » niedziela, 24 lipca 2011, 18:28

może przeznaczyć w sezonie dla gokartów ulicę Chopina, Zaruskiego itp. Albo podnieść krawężniki ścieżek. Zresztą jak radny wysłuchał Pani architekt, opracowującej studium planistyczne miasta, parków i terenów zielonych jak na uzdrowisko mamy dramatycznie mało. Więcej parków a ilość czterokołowców na hektar spadnie :wink:

Awatar użytkownika
falcorman
Kontakt:

Post autor: falcorman » niedziela, 24 lipca 2011, 19:10

kolejna likwidacja ścieżek rowerowych to chyba nieporozumienie. Proszę o przywrócenie również tej na promenadzie. A dla gokartów to faktycznie, powbijać jakieś wyzsze krawezniki lub ogrodzić łańcuchami
BE THE CHANGE YOU WANT TO SEE IN THE WORLD !
Obrazek Nie zawsze piszę poprawnie po polsku.
To co się skończyło, nigdy się nie zaczęło a to co się zacznie - nigdy się nie skończy.

Tauron

Post autor: Tauron » niedziela, 24 lipca 2011, 23:00

nie bardzo rozumiem nad czym płaczecie, skoro ta ścieżka rowerowa i tak kończyła się przy Promenadzie? problem jest więc bardziej złożony niż 150m parkowej ścieżki, po której trzeba było zawrócić i znów przebyć 150m do punktu wyjścia :D
Miasto Ustka jest nieprzyjazne rowerzystom i to jest zadziwiające :shock:

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » poniedziałek, 25 lipca 2011, 09:17

nie bardzo rozumiem nad czym płaczecie, skoro ta ścieżka rowerowa i tak kończyła się przy Promenadzie? problem jest więc bardziej złożony niż 150m parkowej ścieżki, po której trzeba było zawrócić i znów przebyć 150m do punktu wyjścia
Miasto Ustka jest nieprzyjazne rowerzystom i to jest zadziwiające
Nie znam stolpmundera ktory na promce zaczynal prowadzic rower, sam nigdy nie prowadze. Teraz tymbardziej.
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Adi

Post autor: Adi » wtorek, 26 lipca 2011, 16:26

Rozmawiałem właśnie z turystami. Stwierdzili, że największą wadą tego miasta jest burmistrz. Byli świadkami jak do parku podjechały dwa radiowozy policji i straszy miejskiej i zaczęło się wyganianie dzieciaków na ulicę i ich spisywanie. Doszło do scysji i awantur. Wszyscy wiemy, że Ustka nie ma żadnych atrakcji dla młodzieży i dzieci oprócz plaży, ale robienie turystom Białorusi to chyba już przegięcie. Przecież Ci turyści więcej tu nie przyjadą.
Panie burmistrzu, proszę, niech się Pan opamięta, a radni niech się wezmą za rzeczywiste problemy miasta.

Awatar użytkownika
maruda

Post autor: maruda » wtorek, 26 lipca 2011, 18:53

Kogoś popierwiastkowało?
Burmistrz kazał policji robić porządek?
A może to burmistrz winny jest dewastacji?
Jest do jasnej cholery jakies prawo obowiązujące w tym kraju czy nie ma?

To nie są w/g żadnych znanych przepisów pojazdy dopuszczone do ruchu, i jako takie powinny zostać zabronione w użytkowaniu.
A że turyści płaca za własną głupotę to pewnie tez wina burmistrza...

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » środa, 27 lipca 2011, 08:01

Wczoraj sie przygladalem ciekawej sytuacji. Mezczyzna na ul Chopina najal 3 wielbicieli trunkow do zastawienia zjazdu spod laguny 2 betonowymi koszami na smieci. Idac w gore, minalem znak zakazu wjazu na rowerach albo ruchu pojazdow. Tuz za Laguna znajduje sie wypozyczalnia -gokartow(czterokolowcow) Na drodze od Laguny odbywa sie ciagly legalny ruch tych pojazdow mimo zakazow. ~ 8 na 10 wypozyczajacych kierowalo sie na promenade.
Obrazek

Adi

Post autor: Adi » środa, 27 lipca 2011, 09:56

@ maruda
chciałbym wiedzieć co konkretnie kryje się pod słowem dewastacja i jakie są tego tytułu straty.
Z drugiej strony chciałbym wiedzieć jakie środki zostały wydane na ochroniarzy, strażników miejskich, łańcuchy, betonowe donice, zapory itp.
Takie porównanie....
Można zwalczać stonkę napalmem z samolotu ale rozsądniej jest opryskać. :wink:

Ja rozważyłbym podniesienie o 5 cm istniejących obrzeży przy ścieżkach w parku i niech sobie jeżdżą. Myślę, że ilość wjechań na trawę spadnie o 90 % a te 10% trawa bez problemu przetrzyma. Albo co roku przed sezonem trawy z rolki albo w kwietniu zasiewać i tyle. Wg mnie będą to rozwiązania tańsze i mniej nerwowe.
Poza tym, jak zapewne wiesz, są plany odnośnie Wczasowej gdzie przewidziane jest 1,5 kilometra ścieżki rowerowej. I tam będą sobie mogli używać do woli.
Gdyby jeszcze zagospodarować park za dajaną do traktu solidarności, gokartowcy będą mieli tyle miejsca, rozproszą się, że staną się problemem marginalnym. A jak nie ma gdzie jeździć to wszyscy walą w jedno miejsce.
Co do konfliktów pieszych z czterokołowcami czy samochodami. W Rowach ludzie i gokarty chodzą i jeżdżą jak chcą, jadąc samochodem ULICĄ muszę sie dostosować i jadę 5 na godzinę. I nie robię z tego problemu, nie trąbię, nie wygrażam, wszak sezon urlopowy ma swoje prawa.

ODPOWIEDZ