Pojazd Straży Miejskiej

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
WielkiBrat
Posty: 134
Rejestracja: piątek, 23 września 2005, 09:02
Lokalizacja: Mars

Pojazd Straży Miejskiej

Post autor: WielkiBrat » piątek, 27 maja 2011, 08:41

Czy któremuś z Forumowiczów przychodzi do głowy jakiś racjonalny powód dla którego SM nie włącza świateł w swoim "radiowozie"?
Właściwie to mają włączone coś takiego dziwnego z przodu, ale na pewno nie są to światła pojazdu, a z tego co się orientuję to każdy poruszający się pojazd musi mieć takowe włączone.
Inną kwestią jest poruszanie się kierowcy i pasażerów wspomnianego samochodu bez zapiętych pasów.
Kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem

Awatar użytkownika
elveez
Posty: 12199
Rejestracja: poniedziałek, 30 czerwca 2003, 15:01
Lokalizacja: Magierowo / Trocinowo
Kontakt:

Re: Pojazd Straży Miejskiej

Post autor: elveez » piątek, 27 maja 2011, 08:59

Auto na swiatlach spala przecietnie w miescie o litr wiecej, moze bida im zajrzala w progi ? A moze ktos jest zapominalski.
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
DKS
Moderator forum
Posty: 3504
Rejestracja: wtorek, 14 września 2004, 10:14
Lokalizacja: Ustka
Kontakt:

Re: Pojazd Straży Miejskiej

Post autor: DKS » piątek, 27 maja 2011, 11:30

Szanowny Wielki Bracie,

Uprzejmie informuję, że pojazd Straży Miejskiej wyposażony jest w atestowane światła do jazdy dziennej.

Dla przypomnienia, ewentualnie do wiadomości tych, którzy z przepisami są na bakier, przytoczę zapis art. 51 Prawa o ruchu drogowym:

Art. 51. 1. Kierujący pojazdem jest obowiązany używać świateł mijania podczas jazdy w warunkach normalnej przejrzystości powietrza.

2. W czasie od świtu do zmierzchu w warunkach normalnej przejrzystości powietrza, zamiast świateł mijania, kierujący pojazdem może używać świateł do jazdy dziennej.

Pozdrawiam serdecznie :)

Awatar użytkownika
elveez
Posty: 12199
Rejestracja: poniedziałek, 30 czerwca 2003, 15:01
Lokalizacja: Magierowo / Trocinowo
Kontakt:

Re: Pojazd Straży Miejskiej

Post autor: elveez » piątek, 27 maja 2011, 11:34

a Rzecznik prawko posiada ? ;)
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
DKS
Moderator forum
Posty: 3504
Rejestracja: wtorek, 14 września 2004, 10:14
Lokalizacja: Ustka
Kontakt:

Re: Pojazd Straży Miejskiej

Post autor: DKS » piątek, 27 maja 2011, 11:39

Stale i niezmiennie. Od 15 lat :)

Awatar użytkownika
maruda
Posty: 1394
Rejestracja: niedziela, 25 czerwca 2006, 09:58
Lokalizacja: Ustka

Re: Pojazd Straży Miejskiej

Post autor: maruda » piątek, 27 maja 2011, 12:38

elveez pisze:Auto na swiatlach spala przecietnie w miescie o litr wiecej,
Nie wiem skąd wziąłeś tak rewelacyjne wiadomości.
Drugi litr pewnie idzie przed dmuchawę (wentylator), a i co najmniej litr zjadają wycieraczki.
Kierunkowskazy więc pewnie z pół litra jak nic w mieście podnoszą spalanie.

@Rzecznik. światła może i homologowane,Ale kwitów inwalidzkich na jazdę bez pasów pewnie nie mają?
Zastrzegam sobie wszelkie prawa do wszelkich tresci przeze mnie publikowanych na wylacznosc.
Tępię przejawy absurdu, GRATIS!!

obcy
Posty: 101
Rejestracja: środa, 21 lutego 2007, 21:20

Re: Pojazd Straży Miejskiej

Post autor: obcy » piątek, 27 maja 2011, 12:42

A POLICJA ma kwity inwalidzkie!!!?

Awatar użytkownika
elveez
Posty: 12199
Rejestracja: poniedziałek, 30 czerwca 2003, 15:01
Lokalizacja: Magierowo / Trocinowo
Kontakt:

Re: Pojazd Straży Miejskiej

Post autor: elveez » piątek, 27 maja 2011, 13:04

Raport ADAC o wzroscie emisji CO2 i micie jazdy na swiatlach vide poprawa bezpieczenstwa przeliczono norme eco i podano wyniki, na podstawie wynikow oszacowano wieksze spalanie, nie wiem jakim autem robiono testy. "zacytowalem". Spalanie minimalne to 0,2 i zalezy od innych czynnikow.
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
WielkiBrat
Posty: 134
Rejestracja: piątek, 23 września 2005, 09:02
Lokalizacja: Mars

Re: Pojazd Straży Miejskiej

Post autor: WielkiBrat » piątek, 27 maja 2011, 13:39

rzecznik pisze: Uprzejmie informuję, że pojazd Straży Miejskiej wyposażony jest w atestowane światła do jazdy dziennej.
Niech sobie będą atestowane. Chwała im za to.
Nie zmienia to faktu, że pojazd był homologowany w nieco innej konfiguracji i po montażu takich "lampek" powinien być temu procesowi poddany ponownie.
ROZPORZĄDZENIE MINISTRA INFRASTRUKTURY z dnia 30 grudnia 2003 r. w sprawie homologacji pojazdów samochodowych i przyczep (Dz. U. z dnia 15 stycznia 2004 r.) mówi wyraźnie jak powinno wyglądać i jakie wymagania ma spełniać oświetlenie pojazdu.
Dodatkowo są one w przypadku pojazdu SM źle podłączone ponieważ Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia, Załącznik nr 6, mówi wyraźnie, że:
"Połączenie elektryczne (świateł dziennych) powinno być takie, aby nie można było ich włączyć, jeśli nie są jednocześnie włączone tylne swiatła pozycyjne. Powinny się automatycznie wyłączać, jeżeli włącza się światło mijania lub drogowe, z wyjątkiem krótkotrwałego włączania światła mijania lub drogowego jako ostrzegawczego sygnału świetlnego."
Niestety Strażnicy poruszają się z wyłączonymi tylnymi lampami, a póki co te są wymagane na terenie RP.

Panie Rzeczniku
Przyjmując Pańską argumentację mogę posiadać w samochodzie antyradar tłumacząc się, że jest atestowany. Nie będzie to wykroczeniem bo nie będzie podłączony do instalacji pojazdu.
Kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamieniem

Awatar użytkownika
maruda
Posty: 1394
Rejestracja: niedziela, 25 czerwca 2006, 09:58
Lokalizacja: Ustka

Re: Pojazd Straży Miejskiej

Post autor: maruda » piątek, 27 maja 2011, 14:00

obcy pisze:A POLICJA ma kwity inwalidzkie!!!?
Chcesz o tym porozmawiać|?

@elveez

Wiesz, raport ADAC, a życie.
Przez wiele lat posiadania i używania samochodu, nie zauważyłem różnicy. BA, posiadacze DRL też nie widzą różnic ;)

@WielkiBrat
ZTCW to
W pojazdach rejestrowanych do 31 grudnia 2009 roku dopuszcza się zainstalowanie świateł do jazdy dziennej w taki sposób, że włącza się również oświetlenie pozycyjne oraz tablicy rejestracyjnej.
Zastrzegam sobie wszelkie prawa do wszelkich tresci przeze mnie publikowanych na wylacznosc.
Tępię przejawy absurdu, GRATIS!!

Awatar użytkownika
falcorman
Posty: 2133
Rejestracja: poniedziałek, 10 lipca 2006, 21:50
Lokalizacja: Ustka
Kontakt:

Re: Pojazd Straży Miejskiej

Post autor: falcorman » piątek, 27 maja 2011, 22:19

Trzeba im mandat wlepić, 8)
BE THE CHANGE YOU WANT TO SEE IN THE WORLD !
Obrazek Nie zawsze piszę poprawnie po polsku.
To co się skończyło, nigdy się nie zaczęło a to co się zacznie - nigdy się nie skończy.

ODPOWIEDZ