Piekarnia Pułaskiego 13 i wielki problem

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
Bakłarzan

Piekarnia Pułaskiego 13 i wielki problem

Post autor: Bakłarzan » piątek, 8 lipca 2011, 10:24

Witam wszystkich ponownie przy tym temacie piekarnia przy ul. Pułaskiego 13 cały czas kopci tym razem starym chlebem i plastikami - czuć to z daleka :!: nie wiem kto ostatnio zrobił na nich nagonkę ale na pewno to w niczym nie pomogło jest coraz gorzej sadza osadza się na wszystkim nie można wywiesić ubrań ani nic wystawić na dworze bo zaraz wszystko jest czarne wczoraj przyjechali wczasowicze i dziś rano są samochody obsypane czarna sadza :!:
a oto dowód:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Mam zamiar wnieść skargę lub złożyć pismo z prośbą o zamkniecie tej piekarni bo jak pisałem od wielu lat są z nią tylko kłopoty a co najgorsze wszystko czarne od sadzy :!: tylko pytanie do kogo to zgłosić ??
https://pl.fotolia.com/id/81447590

Awatar użytkownika
maruda

Re: Piekarnia Pułaskiego 13 i wielki problem

Post autor: maruda » piątek, 8 lipca 2011, 11:05

Ale to juz było. Były kontrole, oczywiście nic nie wykazały. Były chyba nawet składane informacje w SM, oczywiście nagranie video dowodem nie jest. Ale szczegółów nie pamiętam
Zastrzegam sobie wszelkie prawa do wszelkich tresci przeze mnie publikowanych na wylacznosc.
Tępię przejawy absurdu, GRATIS!!

chlopak_z_ustki

Post autor: chlopak_z_ustki » piątek, 8 lipca 2011, 11:25

To prawda, temat był już poruszany i nic nie wynikło. Z komina czasem wali czarny dym jakby papieża wybierano ;) widziałem nieraz. Weź może uderz do gp24, zawsze jak prasa narobi szumu to coś sie zaczyna poruszać. Bo tak to pewnie znowu kontrola wpadnie i nic nie wykaze.

Awatar użytkownika
maruda

Post autor: maruda » piątek, 8 lipca 2011, 11:27

chlopak_z_ustki pisze:To prawda, temat był już poruszany i nic nie wynikło. Z komina czasem wali czarny dym jakby papieża wybierano ;) widziałem nieraz. Weź może uderz do gp24, zawsze jak prasa narobi szumu to coś sie zaczyna poruszać. Bo tak to pewnie znowu kontrola wpadnie i nic nie wykaze.
Kontrola nie wpadnie tylko się odpowiednio wcześniej zaanonsuje :mrgreen: . Zresztą, co po kontroli jeśli to nie jest systematycznie w określonych czasem powtarzane zdarzenie? przyjedzie i i tak nic nie stwierdzi.
Zastrzegam sobie wszelkie prawa do wszelkich tresci przeze mnie publikowanych na wylacznosc.
Tępię przejawy absurdu, GRATIS!!

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » piątek, 8 lipca 2011, 12:39

Pamietam ,że chyba film był nawet z tej piekarni jak kopci- na naszym forum.

http://www.ustka.pl/forum2/viewtopic.ph ... %9Bniewski" onclick="window.open(this.href);return false;
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
Bakłarzan

Post autor: Bakłarzan » piątek, 8 lipca 2011, 13:17

Napisalem juz pismo do sanepidu jak i do starostwa oczywiscie z dodatkowa prosba przeprowadzenia wywiadu z sasiadami moze teraz cos ruszy ! Teraz zaczynam pisac do gp24

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » piątek, 8 lipca 2011, 13:46

Ta sadze zostaw do analizy, bo Ci znow wcisna ze niczym nie pala. Zbierz sasiadow napiszcie pisemko, podpiszcie. 16 lat mieszkalem kolo piekarni, jedyne co sie z niej wydobywalo to zapach swiezego chleba.
Można zgłosić ten fakt, do Inspekcji Budowlanej celem zbadania, czy instalacja działa zgodnie z wszelkimi wymogami dla takowych instalacji?
Można zasięgnąć języka w Inspektoracie Ochrony Środowiska i w gminie.
Jest też droga sądowa z Art. 144 Kc a także o nadmierna immisję.
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
dumb
Kontakt:

Post autor: dumb » piątek, 8 lipca 2011, 15:27

Z tymi sąsiadami to niezły pomysł, się podpiszę, też mam dość tego smrodu, filmiki sam robiłem...
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Bakłarzan

Post autor: Bakłarzan » sobota, 9 lipca 2011, 15:24

napisałem pisma do wszystkich podanych tu urzędów ciekawe co z tego wyniknie czas będzie nagrać filmik tylko ze jest problem bo zaczyna kopcić w nocy

Awatar użytkownika
iXik

Post autor: iXik » sobota, 9 lipca 2011, 15:58

to jeszcze lepiej, od drugiej strony podświetlić mocną latarką...
?Nie ma granic tego, co można osiągnąć, jeśli się nie dba komu zostanie przypisana zasługa?
Ronald Reagan

Obrazek nie piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
Bakłarzan

Post autor: Bakłarzan » środa, 13 lipca 2011, 09:16

Wczoraj otrzymałem trzy odpowiedzi
Starostwo:
uprzejmie informuję, że interwencja w przedmiotowej sprawie nie leży w kompetencji Staosty
Słupskiego.
Niniejsza prośba winna być skierowana do Burmistrza Miasta Ustka, bowiem
reakcja w tej sprawie leży w gestii tego właśnie organu.
Z poważaniem
z up. Starosty
Ewa Czyż
Nadzór Budowlany: - nie rozumiem tego co tu napisali (pismo zostało skierowane z prośba przeprowadzenia kontroli)
Główny Urząd Nadzoru Budowlanego uprzejmie informuje, że udziela
odpowiwiedzi na wystapienia (pisma, e-maile), w których podano imię i
nazwisko osoby wystepującej oraz adres do korespondencji (ulica, nr
domu/mieszkania, kod pocztowy, miejscowość) albo wskazano nazwę firmy
wraz z
jej siedzibą i adresem do korespondencji. Ponadto GUNB udziela również
odpowiedzi na wystąpienia opatrzone bezpiecznym podpisem elektronicznym,
weryfikowanym za pomocą ważnego kwalifikowanego certyfikatu.
Natomiast na wystąpienia, które nie posiadają powyższych elementów, z

wyjątkiem wystapień dotyczących uzyskania informacji publicznej, Urząd
nie
udziela odpowiedzi.
Inspekcja Sanitarna:
Obrazek

Czy ma ktoś dobry kontakt z burmistrzem aby poruszyć ta sprawę ? czekam oczywiście na kolejne wiadomości

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » środa, 13 lipca 2011, 12:39

Czy ma ktoś dobry kontakt z burmistrzem aby poruszyć ta sprawę ? czekam oczywiście na kolejne wiadomości
Wynika z tego jasno ze "ktos" musi osobiscie stawic sie w Urzedzie.
Zawiazaliscie jakas wspolnote ? sporzadziliscie liste osob domagajacych sie przyjrzenia sprawie?
Nikt nie potraktuje tego powaznie jesli sami zainteresowani nie przedstawia sprawy.
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Janek

Post autor: Janek » środa, 13 lipca 2011, 12:53

Nie macie takiego Urzedu Ochrony Srodowiska, u nas sa oni do takich rzeczy kompetentni i maja prawo zaklady ktore zanieczyszczaja zamykac.

Np. w zimie jezeli ktos ma piec kaflowy albo kominek to moze tylko 8 razy po 5 godzin w miesiacu palic, oczywiscie dzrzewo musi byc wysuszone i czyste.

Dla przykladu, u nas w Firmie ogrzewanie jest na gas albo rope, 95% leci na gas, w ostatniej zimie musieli przelaczyc na rope i z komina wyszla troche ciemna chmura spalin, po paru minutach dzwonil Urzedu Ochrony Srodowiska i pytali co sie stalo, przez Mail przeslali tez zdjecie komina z ta chmurka.

Pod tym wzgledem Niemcy troche przesadzaje.

Znacie na pewno Firme Henkel, ona jest w srodku miasta, od czasu do czasu maja jakos awarie w Filtrach, jezeli samochody, domy, ulice sa troche przez to brudne to Henkel placi za czyszczenie albo mycie

Adi

Post autor: Adi » środa, 13 lipca 2011, 14:42

Mnogość urzędów, które powinny się zająć sprawą a nic się nie dzieje w celu rozwiązania problemu. To po co do cholery oni tam pracują za nasze pieniądze marnując przy okazji papier. Pamiętam jak pod moim blokiem ktoś strzelał do aut z wiatrówki. Policja i wszyscy święci byli bezradni, no bo nie złapali sprawcy na gorącym uczynku, bo to, bo tamto. Choć było wiadomo, kto to robił. Problem ustał jak gościowi pocięli opony w samochodzie. Zapewne tu będzie podobnie. Jak ktoś się wkurzy i powybija szyby w oknach wtedy problem sie rozwiąże. Bo Urząd Miasta i inne urzędy są niewydolne. To nikomu niepotrzebny balast, który dokłada wciąż nowe opłaty i podatki, a poprawy w rzeczywistych sprawach zgłaszanych przez ludzi jak nie było, tak nie ma.
rozumiemy się? Będziemy się rozumieć, będzie dobrze... nie będziemy się rozumieć... rozumiemy się?

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » środa, 13 lipca 2011, 15:02

Hola hola kolego Adi. :mrgreen: Z wpisu baklarzana wynika ze szuka on kontaktu z Burmistrzem, ktory o sprawie widocznie nie wie.

Co do balastu zgoda ;)
Obrazek

Adi

Post autor: Adi » środa, 13 lipca 2011, 15:57

Mirek, przynajmniej dwukrotnie na sesjach mówił o tym problemie radny Nycz, pytając przy okazji, jak to się ma do statusu uzdrowiska.
rozumiemy się? Będziemy się rozumieć, będzie dobrze... nie będziemy się rozumieć... rozumiemy się?

Adi

Post autor: Adi » środa, 13 lipca 2011, 16:19

zamiast Mirek miało być elveez

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » środa, 13 lipca 2011, 17:02

temat już był poruszany na forum i wypowiadalem się. Moim zdaniem, czarny dym z komina nie jest efektem np. spalania śmieci. Może być związany z rozruchem pieca, gdy wobec zbyt małej ilości tlenu ( cugu) następuje niepelne spalanie paliwa. Wtedy dochodzi do większej emisji czystego węgla niespalonego ( sadzy). Gdy piec jest rozgrzany - cug jest duży, jest nadwyżka tlenu i tego problemu nie powinno być. Jeśli jest tak to można wiele zrobic poprzez wlaściwa technikę spalania. Więc może być tak, ze to, co jest na Pułaskiego jest normalne, jest zjawiskiem krótkotrwalym, powiedzmy do 10-20 minut. Jesli jest inaczej przyczyny mogą być inne, łącznie ze spalaniem produktów długopłomieniowych o duzym zapotrzebowaniu na tlen ( plastiki). Wtedy w takim piecu stałopalnym nie jest mozliwe spalenie bez kłopotliwego dla współmieszkańców dymu. Konieczna jest kontrola, ale jeśli jest tak jak opisałem - nic nie wykaże. :)

Ps. Mam świadectwo kwalifikacyjne na urządzenia cieplnoenergetyczne. w tym kotły na paliwa stałe, płynne i gazowe w zakresie eksploatacji, konserwacji, pomiarów, naprawy i montazu,

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » środa, 13 lipca 2011, 21:19

Ja nie mam swiadectwa, ale wiem ze grubosc tych paporchow sugeruje 2 sprawy:

Albo czysczono komin (na rozpalonym piecu) i czesc "nagaru" poprostu rozsiala sie po okolicy, dzieje sie podobnie jak wyczystka nie jest oprozniona wtedy dluzszy czas wywiewa paprochy. Podobne efekty daje cynkowanie komina - przeczyszczanie metoda pylu cynkowgo.

Albo spalono substancje polistyrenowe (styropiany, wypelniacze poliuretanowe itd) Wtedy sadza ma strukture krystaliczna wrecz, podczas zgniatania w palcach jest szorstka.
Sam mam piec wegiel-drewno i zadna z dozwolonych substancji opalowych nie daje takich efektow, nawet podczas rozpalania swieza galeziowka iglasta.
Sadze ze Mirek tez sporo wniesie do tematu.

Pytanie czym wali, jak koles zaczyna kopcic, niektorzy pala plytami pilsniowymi, jak lakierowane to sadza lekka i mocno brudzaca niemal bez szorstkosci.
Obrazek

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » środa, 13 lipca 2011, 22:23

Włodzimierz Siudek pisze: Jesli jest inaczej przyczyny mogą być inne, łącznie ze spalaniem produktów długopłomieniowych o duzym zapotrzebowaniu na tlen ( plastiki). Wtedy w takim piecu stałopalnym nie jest mozliwe spalenie bez kłopotliwego dla współmieszkańców dymu.
elveez pisze:Albo spalono substancje polistyrenowe (styropiany, wypelniacze poliuretanowe itd) Wtedy sadza ma strukture krystaliczna wrecz, podczas zgniatania w palcach jest szorstka.
przecież o tym napisałem :lol:

ODPOWIEDZ