ratuszowe babole

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Edward

Re: ratuszowe babole

Post autor: Edward » poniedziałek, 27 lutego 2012, 18:04

Topilzin: mamy najlepszego burmistrza, mamy najlepszego radnego; potwierdza to wynik wyborów. Mamy to, czego chce większość mieszkańców - przynajmniej tych chodzących na wybory. I tylko kilku internautom to się nie podoba ... No, może i kilku radnym ...
Edward Zając

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » poniedziałek, 27 lutego 2012, 18:26

Wynik wyborów drogi Edwardzie potwierdza li tylko że wybrano , których wybrano .Tych a nie innych i nic poza tym.O jakości to nic nie mówi bo niby jak?"Najlepsi" to już sam sobie dośpiewałeś.W jakiej dziedzinie i jaką miarą?

O Ha Le a........
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Adi

Post autor: Adi » poniedziałek, 14 maja 2012, 11:47

Ze strony miasta:
Ustka promuje inwestycje

W dniach 9-10 maja przedstawiciele Urzędu Miasta Ustka uczestniczyli w Targach Partnerstwa Publiczno-Prywatnego i Inwestycji w Płocku. Pierwszy raz Miasto promowało swoje tereny inwestycyjne na tego typu targach branżowych. Na stoisku Ustki można było otrzymać materiały informacyjne o mieście, specjalnie przygotowany przewodnik gospodarczy oraz gadżety i upominki.
z Głosu Pomorza:
Ustecki ratusz nie uzbroi terenów po zachodniej stronie miasta pod inwestycje.Władze Ustki wycofały się z uzbrojenia terenów w zachodniej części miasta pod inwestycje. W praktyce w Ustce zabudowania dotarły do granic miasta. - W centrum są jeszcze pojedyncze działki, ale większych, wolnych terenów inwestycyjnych już nie ma - dodaje naczelnik Kurowski.
Ktoś wie po co konkretnie urzędnicy pojechali na wycieczkę do Płocka?
rozumiemy się? Będziemy się rozumieć, będzie dobrze... nie będziemy się rozumieć... rozumiemy się?

Awatar użytkownika
Ban.an

Post autor: Ban.an » poniedziałek, 14 maja 2012, 19:12

Adi pisze:po co konkretnie urzędnicy pojechali na wycieczkę do Płocka?
Pozwiedzać 8)
" (...) możliwość, by miastem rządzili wybierani szacowni członkowie społeczności, którzy obiecają, że nie będą się wywyższać ani przy każdej okazji zdradzać publicznego zaufania, natychmiast stała się tematem żartów w całym mieście"
T.Pratchett

Adi

Post autor: Adi » czwartek, 17 stycznia 2013, 09:19

Właśnie mija miesiąc jak nie mam decyzji urzędu w prostej sprawie. Podobno nie ma radcy prawnego, żeby zaopiniował temat. Czy nie można zatrudnić prawnika albo dwóch na etat i załatwiać tematy od ręki ?

Chyba wybiorę się z szampanem do burmistrza Olecha, razem uczcimy miesięcznicę :lol:
rozumiemy się? Będziemy się rozumieć, będzie dobrze... nie będziemy się rozumieć... rozumiemy się?

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » czwartek, 2 kwietnia 2015, 14:00

Uprzejmie informuję, że w dniu 31 marca br. podjąłem decyzję o wypowiedzeniu umowy o pracę Panu Markowi Kurowskiemu, zatrudnionemu na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony na stanowisku Naczelnika Wydziału Inwestycji, Infrastruktury Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Ustka. Powodem tej decyzji jest utrata zaufania do Pana Kurowskiego jako pracownika, wynikająca z braku należytej staranności w zakresie sprawowania kontroli i nadzoru w stosunku do podległych pracowników Wydziału.

Wiele razy pisałem to nieodpowiedni człowiek na nieodpowiednim stanowisku...

Czyżby chodziło o port i żurawika ??
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » czwartek, 2 kwietnia 2015, 16:16

Dla porządku link do źródła http://www.ustka.pl/pl/news/content/667" onclick="window.open(this.href);return false;
i inny fragment
Jednocześnie informuję, że w dniu 2 kwietnia 2015 roku Pani Elżbieta Mierzejewska, pracownik Wydziału Inwestycji, Infrastruktury Komunalnej i Ochrony Środowiska, której Pan Kurowski powierzył obowiązek uzyskania pozwolenia na budowę "Centrum Żeglarstwa", została ukarana karą nagany z wpisem do akt.

Do czasu wyboru nowego Naczelnika (który zostanie wyłoniony w drodze konkursu), Wydziałem kierować będzie mój zastępca Pan Grzegorz Mickiewicz.
Widać okres ochronny minął i powoli zaczyna się rozliczanie z efektów pracy. Bez żadnej złośliwości zastanawiam się kto następny? Bo, że miasta nie stać na takie działanie urzędników ratuszowych jak przez ostatnie osiem lat to akurat jest pewne.
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » czwartek, 2 kwietnia 2015, 16:21

przejmie informuję, że w dniu 31 marca br. podjąłem decyzję o wypowiedzeniu umowy o pracę Panu Markowi Kurowskiemu, zatrudnionemu na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony na stanowisku Naczelnika Wydziału Inwestycji, Infrastruktury Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Ustka. Powodem tej decyzji jest utrata zaufania do Pana Kurowskiego jako pracownika, wynikająca z braku należytej staranności w zakresie sprawowania kontroli i nadzoru w stosunku do podległych pracowników Wydziału.
W dniu 9 grudnia 2014 roku zostałem oficjalnie zaprzysiężony na stanowisko Burmistrza Miasta Ustka. Krótko po tym, z mojej inicjatywy, odbył się cykl spotkań z Naczelnikami wszystkich Wydziałów, na których rozmawialiśmy m.in. o problemach, z którymi borykają się poszczególne komórki organizacyjne Urzędu Miasta. Jeżeli chodzi o sprawy inwestycyjne, od Pana Kurowskiego otrzymałem informacje o kilkumiesięcznych opóźnieniach w przekazaniu placów budowy na budowę basenu rybackiego oraz remontu ulicy Westerplatte. Opóźnienia te miały miejsce za kadencji poprzedniego Burmistrza Miasta Ustka, dlatego też przekazałem Panu Kurowskiemu, że przyjmuję jego wyjaśnienia i nie będę wyciągał konsekwencji za błędy, do których doszło za czasu rządów moich poprzedników. Jednocześnie wydałem polecenie służbowe, by na bieżąco informować mnie o wszelkich opóźnieniach i problemach związanych z realizacją miejskich inwestycji. W ślad za tym, od Pana Kurowskiego dowiedziałem się, że plac budowy pod inwestycję pn. "Remont i rozbudowa zabytkowego żurawia portowego w Ustce i jego adaptacja na Centrum Żeglarstwa" został przekazany wykonawcy w dniu 27 stycznia 2015 roku. Mimo że termin jest późny, przyjąłem te wyjaśnienia do wiadomości, mając zapewnienie, że nie ma zagrożenia związanego z rozliczeniem tej inwestycji, współfinansowanej ze środków unijnych. Niestety, w dniu 23 marca 2015 roku dowiedziałem się, że mimo podpisanej umowy z wykonawcą inwestycji i wprowadzeniem tego wykonawcy na teren budowy, Urząd Miasta nie posiada pozwolenia na budowę "Centrum Żeglarstwa". To spowodowało, że straciłem zaufanie do Pana Kurowskiego i nie wyobrażam sobie z nim dalszej współpracy.
Trzeba nadmienić, że do zakresu i obowiązków każdego Naczelnika należy sprawowanie właściwej kontroli wewnętrznej w stosunku do podległych pracowników, w szczególności w zakresie terminowego i zgodnego z prawem załatwiania spraw. Pan Marek Kurowski powinien sprawować faktyczną i rzeczywistą kontrolę nad realizacją powyższego zadania, bardzo ważnego dla interesu naszej wspólnoty.
Z pełną stanowczością pragnę podkreślić, że na moją decyzję miały wpływ tylko i wyłącznie przesłanki merytoryczne, związane z naruszeniem obowiązków pracowniczych przez Pana Kurowskiego.
Jednocześnie informuję, że w dniu 2 kwietnia 2015 roku Pani Elżbieta Mierzejewska, pracownik Wydziału Inwestycji, Infrastruktury Komunalnej i Ochrony Środowiska, której Pan Kurowski powierzył obowiązek uzyskania pozwolenia na budowę "Centrum Żeglarstwa", została ukarana karą nagany z wpisem do akt.
Do czasu wyboru nowego Naczelnika (który zostanie wyłoniony w drodze konkursu), Wydziałem kierować będzie mój zastępca Pan Grzegorz Mickiewicz.
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » czwartek, 2 kwietnia 2015, 21:09

Hmmm. Ta decyzja była więcej niż oczywista... Bardziej interesują mnie jednak kolejne...
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » piątek, 8 maja 2015, 12:17

Jak mnie matematyka nie zawiodła... to wczoraj ostatnie raz w ratuszu pojawił się naczelnik Kurowski...
ss.JPG
ss.JPG (17.72 KiB) Przejrzano 1526 razy
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » wtorek, 1 września 2015, 12:21

http://bip.powiat.slupsk.pl/dokumenty/4253" onclick="window.open(this.href);return false;
a to niespodzianka :)
Obrazek

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » wtorek, 1 września 2015, 14:42

elveez pisze:http://bip.powiat.slupsk.pl/dokumenty/4253
a to niespodzianka :)
Klika się trzyma i ma się dobrze. Nie dadzą sobie wzajemnie zginąć. Będą się wyciągać za uszy na kolejne stołki, bez względu na kompetencje i osiągnięcia zawodowe, a raczej ich brak. Krótko mówiąc zawody kierownik / dyrektor / naczelnik itp. są zarezerwowane dla "swoich". Nawet jeśli na każdym kolejnym stanowisku dają dowody rażącego nieudacznictwa.

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » wtorek, 1 września 2015, 17:59

Klika się trzyma i ma się dobrze.
Szok :shock: :shock: :shock:
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » wtorek, 1 września 2015, 19:12

Moze zna sie na konsumpcji .
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » środa, 2 września 2015, 10:44

Wspinając się po ścieżkach POLITYCZNEJ "kariery" człowiek traci poczucie własnej wartości i honor. Na szczycie drabiny jest spory tłok i nie wiadomo kto mógłby spaść i kogo pociągnąłby za sobą w dół, więc każdy trzyma każdego.
Jedyna metoda to podcięcie tej drabiny od dołu. Ale do tego ludziom - po 30-tu latach wolnej demokracji - nadal brak wyobraźni i zimnej (wypranej z medialnego bełkotu) oceny rzeczywistości.
Obrazek
https://pracazbiorowa.files.wordpress.c ... =500&h=336" onclick="window.open(this.href);return false;
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » czwartek, 3 września 2015, 16:34

Potwierdzenie informacji na gp24
http://www.gp24.pl/apps/pbcs.dll/articl ... /150909930" onclick="window.open(this.href);return false;
Polecam lekturę komentarzy. Wyjątkowo, wręcz zadziwiająco zgodne jak na forum internetowe.

ODPOWIEDZ