Propagandowe odjazdy rzecznika

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
Topilzin

Propagandowe odjazdy rzecznika

Post autor: Topilzin » sobota, 21 kwietnia 2012, 23:22

Na głównej stronie ustka.pl widzę jak były trep udziela lekcji patriotyzmu.
Smieszno i straszno.
Mój pęcherz oceniam na 3 -4 litry i teraz opróżniam go do zera.
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

pawka

Re: Propagandowe odjazdy rzecznika

Post autor: pawka » sobota, 21 kwietnia 2012, 23:45

ja tam nie wiem czego on uczy,wiem czego powinnismy sie my wszyscy uczyc od bogatszych zachodnich panstw Europy.Skonczmy z dlugimi weekendami upamietniajacymi cokolwiek i gdziekolwiek tylko i wylacznie z przyzwyczajenia,jest kryzys,jest ciezko ale w doopie to mamy bo przeciez dluuuugi weekend sie nalezy i koniec...Pytam wiec gdzie jest nasza odpowiedzialnosc za nasz kraj,ojczyzne ktory T O N I E.organizowanie na kazdym kroku dni pamieci ,itp. nie sprzyja naszemu rozwojowi,zdaje sobie sprawe,ze czesto upamietnienia sa z historycznego punktu widzenia wazne ale do cholery historie zostawmy historykom a my B U D U J M Y nasz kraj.zastanawiam sie czasem ze kasa na durne obchody czegos co bylo kupe lat temu sie znajduje ale na utrzymanie szkoly wielozawodowej juz kaski brak.Uwazam ze pieniadze WSPOLNE wydawane sa zbyt latwo w naszym miescie w dodatku bezowocnie.
zycie to nie jest bajka tylko jeba...ka

Awatar użytkownika
DKS
Moderator forum
Kontakt:

Post autor: DKS » niedziela, 22 kwietnia 2012, 10:03

Topek

Jeśli nie znasz czyjejś przeszłości i życiorysu i nie wiesz, kto jakim był człowiekiem w tamtych czasach, to bardzo Cię proszę, powstrzymaj się z komentarzami, którę mogą zrobić przykrość ich adresatowi

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » niedziela, 22 kwietnia 2012, 10:29

Być może pan Olech mimo swojej przeszłości wojskowej jest porządnym człowiekiem .Zdarzały się wyjątki.Choć ja akurat nie znam ale muszą być bo nie byłoby reguły. :shock: Nie moja wina że kogoś zmuszono być burmistrzem i kazano "łamiącym się głosem" przemawiać.
Tylko mam przed oczyma 80-81 rok jakby to było wczoraj.Te spędy propagandowe co tydzień na placach w jednostkach. Wiem co te same osoby wyczyniały w wojsku.Jakie informacje rozpowszechniały o Solidarności , Katyniu i powstaniu warszawskim.Jak gnębiono żołnierzy , ktorzy nie bali się mówić.Trzeba zaznaczyć że to właśnie w 80 roku zaczęła w ludziach kiełkować odwaga cywilna i rozwiązały się języki.Poborowi przestali się nagle bać.
Teraz po prostu bumerang wraca i nie można mieć do mnie za to pretensji.Ktoś to musi przypomnieć nie obrażając osobiście tego czy owego.Taki poczciwy rzecznik z racji wieku może nie wiedzieć co wypisuje.Mnie od razu uderzyła tania propaganda jak otwarłem ustka.pl.
To jak zapach z dzieciństwa.Gdy się nagle pojawi od razu jak żywe obrazy i zdarzenia przed oczami.

Niech przemawiają jak już tak często trzeba osoby w stosunku do których nie ma absolutnie żadnych wątpliwości.
Stary wojskowy czy były milicjant odpada w przedbiegach.

Jeśli osobiście uraziłem pana Olecha to przepraszam .Nie miałem tego zamiaru.Jako osoba publiczna obrywa ryczałtem za formację w której służył i tyle.
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » niedziela, 22 kwietnia 2012, 11:57

rzecznik pisze:Topek

Jeśli nie znasz czyjejś przeszłości i życiorysu i nie wiesz, kto jakim był człowiekiem w tamtych czasach, to bardzo Cię proszę, powstrzymaj się z komentarzami, którę mogą zrobić przykrość ich adresatowi
Masz rację rzeczniku. Nie ulega jednak wątpliwości, że starszym oficerem na szczeblu dowódczym za komuny, mógł zostać jedynie pewny ideowo człowiek, który w przekonaniu partyjnego aparatu władzy był gwarantem bezpieczeństwa ówczesnego systemu i "był z nami a nie przeciw nam".
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » czwartek, 31 maja 2012, 22:02

Władze Ustki oficjalnie otrzymały Błękitną Flagę, prestiżowe wyróżnienie, które przyznawane jest najlepszym europejskim kąpieliskom. Z kolei na sesji Rady Miasta samorządowcy jednogłośnie udzielili burmistrzowi absolutorium za wykonanie zeszłorocznego budżetu.
No to kto dostał błękitną flagę? Władze czy kąpielisko?
Jakie też są w tym zasługi władz? Co konkretnie zrobili ? Jakie wysiłki? Może my (ja ) ich za mało doceniamy a oni skromni. Wiem że forumową zjebkę dostali w zeszłym roku za przegapienie terminów. 8) :lol: :mrgreen:

Absolutorium udzielili. :lol:
Ciekawe co pierwszy musiałby wywinąć aby nie udzielili.? :wink:

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » czwartek, 23 maja 2013, 19:46

Czyżby na ustka.pl szalał comical Ali. :lol:
Cytujemy z tego kilkuzdaniowego tekstu:
...Skuteczna promocja ściąga turystów... :lol: to nie wers z koranu ani czerwonej książeczki Mao :lol:
...Są już pierwsze efekty, coraz więcej turystów rezerwuje noclegi w Ustce. .. :lol: :lol: Dziwne , dopiero koniec maja a już taki run?
....Grafikę "Kierunek Ustka" zobaczyło ponad 100 tysięcy osób...o tyle zaskakujące że bez golizny i wulgaryzmów.. :lol:
...Kolejna, świetna wiadomość jest taka, że...dalej już bzdety...

...Nasze działania marketingowe przynoszą efekty...wytłuszczono :roll: :lol: Jak potwierdzają pracownicy informacji turystycznej ....koza ogrodnikiem? :lol: :lol: :lol:

....W ostatnim czasie otrzymaliśmy sporo zapytań od turystów zainteresowanych spędzeniem wakacji w Ustce - informuje Włodzimierz Wolski, dyrektor biura Lokalnej Organizacji Turystycznej "Ustka i ...pewnikiem wzrost o 500% w porównaniu do stycznia br. :lol: :lol: :lol:

No ale te atrakcje to już jajca na całego .Geslerowa była i Gulczas (sam widziałem) a ławeczka Kwiatkowskiej powala każdego.Nawet już leżących :oops:
Chodzą słuchy że widziano jakiegoś ratuszaka , przebranego za łysego mężczyznę w średnim wieku jak wkładał tam kwiaty. :lol:

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » piątek, 24 maja 2013, 08:15

Sorry ale to nie jest informacja na ustecką oficjalną witrynę.Turysta nic się z tego nie dowie.Nawet nie uwierzy że miasto ma takich wspaniałych szpeców od promocji.Bo ich to g.. obchodzi.
Na dodatek ten tekst pokazuje wyraźnie brak prawdziwych sukcesów.Te wasze sprawozdanie z pracy czy aktywności (bo to nic innego poniżej )to opublikujecie po sezonie a nie teraz. :twisted:
Takie informacje to były codziennie w gierkowskich gadzinówkach za komuny.Kto pamięta wybitne pisemko wojskowe o nazwie "Bandera".Było na tak dobrym papierze że nijak nie dało się podetrzeć.

Obrazek

Adi

Post autor: Adi » piątek, 24 maja 2013, 11:02

Szkoda, że nasz dzielny naczelnik - ustnik nie zadbał o właściwą reklamę na Kaszubach, np w Szymbarku, który odwiedza - jak się chwalą - 600 tys. ludzi rocznie. Nie zawalczył też o to, aby podpiąć Ustkę na turystyczne foldery reklamowe dotyczące województwa pomorskiego, które są kolportowane na całych Kaszubach. Mapa z atrakcjami kończy się od zachodu na gminie Smołdzino i skansenie w Klukach. :oops:
Szymbark doczekał się już własnego browaru:
http://polskieminibrowary.pl/2011/06/27 ... ko-koruna/" onclick="window.open(this.href);return false;

U nas wygoniono browarnika pod pretekstem ustawy uzdrowiskowej, zamiast dogadać się, że oficjalnie w papierach będzie to rozlewnia piwa. Ale to akurat nie działka Ustnika :?
rozumiemy się? Będziemy się rozumieć, będzie dobrze... nie będziemy się rozumieć... rozumiemy się?

chlopak_z_ustki

Post autor: chlopak_z_ustki » piątek, 24 maja 2013, 11:15

Adi pisze:Szkoda, że nasz dzielny naczelnik - ustnik nie zadbał o właściwą reklamę na Kaszubach, np w Szymbarku, który odwiedza - jak się chwalą - 600 tys. ludzi rocznie. Nie zawalczył też o to, aby podpiąć Ustkę na turystyczne foldery reklamowe dotyczące województwa pomorskiego, które są kolportowane na całych Kaszubach. Mapa z atrakcjami kończy się od zachodu na gminie Smołdzino i skansenie w Klukach. :oops:
Szymbark doczekał się już własnego browaru:
http://polskieminibrowary.pl/2011/06/27 ... ko-koruna/" onclick="window.open(this.href);return false;

U nas wygoniono browarnika pod pretekstem ustawy uzdrowiskowej, zamiast dogadać się, że oficjalnie w papierach będzie to rozlewnia piwa. Ale to akurat nie działka Ustnika :?
No właśnie, czy Ustka w ogóle ma jakieś profity z bycia uzdrowiskiem? Już niejeden raz okazało się, że ta ustawa blokuje rozwój naszej mieściny. Czy uzdrowisko, czy nie i tak turysta jak ma przyjechać, to przyjedzie.

Adi

Post autor: Adi » piątek, 24 maja 2013, 11:20

Jeszcze ciekawsze rzeczy dzieją się w Darłowie:

http://www.darlowo.pl/pl/drukuj.php?pag ... preza=1013" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.strefaimprez.pl/darlowo/701- ... owa-157909" onclick="window.open(this.href);return false;
17 maja 2013 (piątek)

Miejsce: Darłówko Zachodnie - ul. Kotwiczna 12 (Terminal Sztuki)

Czas: 18:00

- rozpoczęcie obchodów DNI Darłowa

- początek kulturalnego sezonu letniego w Terminalu Sztuki pn. Wpadnij na śledzika - chillout rybny w porcie

- 18:00 - otwarcie wystawy malarstwa marynistycznego Witolda Lubinieckiego
- wspólne świętowanie przy szantach
Twórczość Honorowego Obywatela Miasta Ustka promuje się gdzie??? Oczywiście w Darłowie!!! BRAWO USTKA!

Naszym władzom najwyraźniej był potrzebny jedynie do zrobienia sobie odjazdu propagandowego

http://www.dwumiasto.pl/Galerie-zdjec/W ... elem-Ustki" onclick="window.open(this.href);return false;
rozumiemy się? Będziemy się rozumieć, będzie dobrze... nie będziemy się rozumieć... rozumiemy się?

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » piątek, 24 maja 2013, 13:51

Jakę funkcję ma ten budynek UM przejęty od WOP-u bo o kontrabandzie i szpiegach na usteckiej plaży nie słyszałem. Tych od stonki ziemniaczanej już dawno wyłapano. :lol: :mrgreen:
1.Miejsce eksterytorialne?
2.Kaplica UM
3.Obserwatorium ptaków wędrownych?
4.Wunderwaffe top secret?
5.Puff?
4.Wytrzeźwiałka dla urzędników po pracy?
5.Hotel dla tychże i ich rodzin?
6.Biuro poselskie PO lub PIS?
7.Ambasada Mołdawii?

Rzecznik chwali się 20 m latarnią i wpisał ją na listę "łoł".Może udostępnić częściowo ten budynek też dla zwiedzających jak latarnię.Widok z dachu niegorszy.Może nawet lepsze ŁOŁ.
Dla mnie ta sprawa śmierdzi.Władze mogłyby w ramach ŁOŁ wysłać zapytanie-prośbę do UM.Wieżę Nadleśnictwa chyba można zwiedzać choć jeszcze tam nie byłem ale z chęcią się wybiorę.

Obrazek

chlopak_z_ustki

Post autor: chlopak_z_ustki » piątek, 24 maja 2013, 15:47

Dobrą kwestię poruszyłeś Topilzin. Też od dawna zastanawiam się po cholerę i jakim prawem ten budynek tam stoi? Jaką funkcję spełnia? Już widzę jak szary obywatel dostałby pozwolenie na dzierżawę i wybudowanie w takim miejscu jakiegoś obiektu. :lol: Albo to faktycznie tajne wiezięnie CIA pod płaszczykiem Um. :lol:

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » wtorek, 4 czerwca 2013, 19:13

Kurza twarz.Sezon idzie i ludzie klikaja.Ja też na http://www.ustka.pl" onclick="window.open(this.href);return false; i co widzę.Najważniejsza informacja na środku dla świata to znowu Olech.
Olech to Olech tamto.Absolutorium , jednogłośnie. :lol: :evil: Zeby zmienił płeć czy zrezygnował z emerytury lub pensji i nie brał podwójnie to ok , byłby news na Polskę i nie tylko ale to? zgroza i miałkość.

takie Darłowo np. http://www.darlowo.pl/pl/?page=wiadomosci" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.darlowo.info/" onclick="window.open(this.href);return false;
do tego jeszcze po niemiecku.Krótko i treściwie.Atrakcje , atrakcje a nie Olech przecina wstęgę , Olech spotyka się z ludem ,Olech otwiera , Olech zamyka...............Olech na wielbłądzie. :mrgreen:

To wszystko nieprzypadkowe wicie rozumicie i jeszcze za waszą forse. :lol: :lol: :lol:

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » czwartek, 13 czerwca 2013, 20:03

Co tam dziś na ustka.pl panocku?
Ustka na ustach górali

Tłumy górali oblegały utrzymane w morskim klimacie stoisko Ustki, a za smażonym dorszem ustawiała się kolejka długa jak na Szyndzielnię. Już po raz kolejny promowaliśmy się na Festiwalu Miast Partnerskich, który w miniony weekend odbył się w Bielsku-Białej.
Pracownicy wydziału promocji i komunikacji społecznej usteckiego ratusza, dzielnie wspierani przez przedstawiciela Lokalnej Organizacji Turystycznej ?Ustka i Ziemia Słupska", dwoili się i troili, by przekonać górali do przyjazdu nad morze. Mieszkańców Podbeskidzia częstowaliśmy wspaniałą zupą rybną.
Na ustach górali? :lol: ..............chyba w uszach górali jak już.

dwoili się i troili, by przekonać górali do przyjazdu nad morze. ...............Tańczyli kazaczoka , przyklejali łyżki do czoła. :lol: ............mimo to beznadziejna sprawa.Nikt dobrowolnie nie jedzie do Ustki. :D Mam mały typ dla was. Zamiast samemu chlać ( stąd dwojenie i trojenie) to upija się takiego górala jednego z drugim (wiem że ciężko bo to bogobojny ludek :lol: :lol: :lol: ) i wio.Budzą się już na pełnym morzu.
Sposób 100% skuteczny bo sprawdzony przez wieki w Royal Navy.

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » wtorek, 17 września 2013, 20:47

Obskubali ( zerżnęli) biednych turystów parapodatkiem i ich dzieci na milion zł i jeszcze się cieszą jak widać na fotce.
Po co napadać na bank , kiedy można w ten sposób skubać klienta.

Uśmieszek zbójnika bezcenny.Jeden z jeleni dostanie telewizor.Rumcajs by na to nie wpadł. :wink: :lol:

Turyści nagrodzeni!!!???? Na milion zł nagrodzeni. :lol: Przekręcenie pojęć godne Lenina.Obrzydliwość.
W sumie dobry gość ten boormiszcz bo przecież mógł zabić. :lol:

Obrazek

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » środa, 30 października 2013, 21:49

No tak.Należy pani Danucie życzyć powodzenia.Co niniejszym czynię.Czas pokaże.Może będzie postępować właściwie.

Inni też zajmowali się namiętnie problematyką turystyki , bezrobociem i niepełnosprawnymi.

W tym zestawie tematycznym wychodziło jak zawsze i zgodnie z prawem grawitacji , czyli:
Zatrudniało się niezbytsprawnego , bezrobotnego pociotka na państwowej posadzie w turystyce. :lol: 8) :evil: i sukces.
Inne odwieczne pytanie ...czy koza powinna być ogrodnikiem? :lol: :lol: :lol:

Obrazek

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » środa, 30 października 2013, 23:17

Topilzin pisze:Może będzie postępować właściwie.
Właściwie tzn. jak? Jako kolejna macka albo wtyka LOT-u w ratuszu? No przecież wiadomo z czyjego jest nadania. Nie mam złudzeń i nie oczekuję po niej niczego więcej niż po innych radnych i ratuszakach powiązanych z usteckim "półświatkiem turystycznym" metaforycznie ujmując.
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » czwartek, 31 października 2013, 14:30

.....Może będzie postępować właściwie.....

Trudno dobrać słowo , które ciężko obrócić w przeciwieństwo.Takie czasy nastały.

Sformułujmy te zdanie więc tak: "Może pani Danuta Wróblewska jako radna będzie postępować przyzwoicie."

W każdym razie nadzieja umiera na końcu. :wink:

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » czwartek, 31 października 2013, 17:43

celestyn pisze:
Topilzin pisze:Może będzie postępować właściwie.
Właściwie tzn. jak? Jako kolejna macka albo wtyka LOT-u w ratuszu? No przecież wiadomo z czyjego jest nadania. Nie mam złudzeń i nie oczekuję po niej niczego więcej niż po innych radnych i ratuszakach powiązanych z usteckim "półświatkiem turystycznym" metaforycznie ujmując.
Badania wskazują, że jesteśmy na bardzo odległej pozycji ( za RPA ) w stopniu zaufania społecznego. Dzięki takim postawom i opiniom - a jeszcze radna nie zaczęła pracy społecznej, a już jest podejrzewana o najgorsze.

ODPOWIEDZ