Archaiczne usteckie prawo - a Europa XXI w.

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Archaiczne usteckie prawo - a Europa XXI w.

Post autor: elveez » środa, 25 kwietnia 2012, 09:53

Ciekawe czy ktos pamieta skad i kiedy wzial sie zakaz jazdy na rowerze po promenadzie. Jak nikt nie napisze to ja przypomne.

Wczoraj bylo 21 stopni na promenadzie pojawily sie setki spacerowiczow i dziesiatki rowerzystow, ktos odnotowal jakies wypadki ?

chcemy zniesienia zakazu jazdy rowerem po promenadzie !
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
vinylos
Kontakt:

Re: Archaiczne usteckie prawo - a Europa XXI w.

Post autor: vinylos » środa, 25 kwietnia 2012, 11:44

również się pod tym podpisuję!! :wink:
<a href="http://www.w3schools.com">Visit W3Schools</a>

Awatar użytkownika
Wajper

Post autor: Wajper » środa, 25 kwietnia 2012, 12:20

A ja się nie zgadzam. Mieć oczy z tyłu głowy na przechadzce? Mieć jeszcze bardziej poobijane piszczele przez smarków rozbijających się rowerami, gdy rodzice poją piwskiem spożyte rybki w pobliskich knajpach?

Nie. Zrobić porządne ścieżki rowerowe dla fanów pedałów (sam nim jestem), z dala od zakichanych tłumów, samochodów, w czystym, ładnym otoczeniu. Mało tu w okolicy przepięknych krajobrazów? Po co sankcjonować wpieprzanie się jednośladów w i tak zatłoczoną Promenadę? W sezonie rower na Promce służy jedynie generacji klątw, a średnia prędkość poruszania się sprawiłaby, że ślimak by się dowartościował.

http://dolnyslask.naszemiasto.pl/artyku ... ,id,t.html" onclick="window.open(this.href);return false;

https://pl.wikipedia.org/w/index.php?ti ... 0216191136" onclick="window.open(this.href);return false;
"Muzyka to przyjemność, jakiej dusza ludzka doświadcza przez liczenie, nie zdając sobie sprawy, że ma do czynienia z liczeniem."
Gottfried Wilhelm Leibniz

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » środa, 25 kwietnia 2012, 13:10

Nie zakumales Wajper. Ja chce jezdzic w miejscu, ktore pochlania wiekszosc podatkow i oplaty uzdrowiskowej takze z mojej kieszeni. Nagle wyskakuje straznik i na pustej promenadzie mowi mi ze stwarzam zagrozenie. Kaze mi prowadzic rower. Ludzie to jest PRL zakaz dla zakazu.

W 1993 roku jakis idiota jadac szybko gorna promenada postanowil wyskoczyc ze schodow. Na najnizszym schodku siedzial maly chlopiec, ktorego nie zoabaczyl ow krecipedal. Jak go zobaczyl, to tylna opona zladowala na jego glowie, dotkliwie go raniac. Po tym incydencie owczesny Burmistrz wprowadzil zakaz jazdy rowerem.

Minelo z grubsza 20 lat. Ludzie nadal jezdza. Przepis jest ewidentnie martwy, nieliczni widzac znaki prowadza rower co jest bardziej skomplikowane od powolnej jazdy na nim. Prawo jest dosc czytelne, mozna jechac z zachowaniem ostroznosci- jesli nie prawo przewiduje mandat. Da sie tez wytyczyc sciezke, co w dobie handlu z namiotow latwe nie jest

Podobne natezenie ruchu jest na Marynarki Polskiej - deptaku i kolo rynku - nie ma tam jednak zakazu jazdy na rowerze. Podobnie na calej zrewitalizowanej starowce, predkosc na chodniku wg prawa to 50 km/h

Oczywiscie nie mowie o gokartach.

Setki razy jechalem promenada kiedy byla full zatloczona i przejechalem bez problemow, nikomu ich tez nie robiac. Ze 3 razy w calym zyciu zdjal mnie straznik miejski, raz Pan Wasilewski.

Poprostu u nas sie nie mysli robiac/planujac kolejne rzeczy. Jest bajzel i mit ze Ustka to miasto dla ludzi aktywnych.
Biorac pod uwage dlugosc promenady to musisz przejsc cale miasto prowadzac rower !!!!
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Adi

Post autor: Adi » środa, 25 kwietnia 2012, 15:23

Skoro jest zakaz to powinny być chyba odpowiednie znaki? Nie kojarzę aby na promenadzie były znaki zakazu jazdy rowerami ...
rozumiemy się? Będziemy się rozumieć, będzie dobrze... nie będziemy się rozumieć... rozumiemy się?

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » środa, 25 kwietnia 2012, 16:00

Sa znaki zakazu wjazdu i zakazu ruchu... Z wyjatkiem. Czasem taki znak ktos odwroci. Ale jasno wynika ze rower tez nie ma prawa wjazdu.
Obrazek

Adi

Post autor: Adi » środa, 25 kwietnia 2012, 16:09

Zakaz ruchu? Zakaz ruchu dotyczy również pieszych :wink:
Oznacza zakaz ruchu na drodze pojazdów, kolumn pieszych oraz jeźdźców i poganiaczy; znak może być ustawiony na jezdni.
rozumiemy się? Będziemy się rozumieć, będzie dobrze... nie będziemy się rozumieć... rozumiemy się?

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » środa, 25 kwietnia 2012, 17:38

Kolumna jest okreslona terminem "tyle na tyle" prowadzacy kolumne jest jak kierowca - zero alko i full respekt przepisow. To juz inna jednak sprawa. Gdzie Cie straz nie capnie znak widac przewaznie daleka z 30-50 m..zawsze pokazuja i pouczaja. A np nikt nic nie ma do machania plonacymi kulkami, chyba nikt nie dostal jeszcze taka kulka na promce. ;)

Zakaz powinien byc zniesiony bo byl wprowadzony dawno i po konkretnym zdarzeniu. Nalezy znow dac szanse - ale nalezy i zapanowac nad promenada a nie dopelniac ja jeszcze ludzmi i namiotami.
Obrazek

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » środa, 25 kwietnia 2012, 21:32

Rozumiem Twoje rozgoryczenie Elveez ale Wajper ma sporo racji. Nie wyobrażam sobie rowerowej wolnej amerykanki na promenadzie w lato między tłumami spacerowiczów. Jakimś rozwiązaniem być może by było wyznaczenie ścieżki rowerowej wzdłuż promenady, ale to mało realne zwłaszcza w sezonie przy tłumach na promce. Innym chyba bardziej realnym rozwiązaniem byłoby czasowe obowiązywanie zakazu tylko w sezonie.
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » środa, 25 kwietnia 2012, 21:59

Innym chyba bardziej realnym rozwiązaniem byłoby czasowe obowiązywanie zakazu tylko w sezonie.
Na to jednak głąby nie wpadną.Pisałem o tym nieraz.Grochem w ścianę.
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
Ban.an

Post autor: Ban.an » środa, 25 kwietnia 2012, 22:16

elveez pisze: A np nikt nic nie ma do machania plonacymi kulkami, .
Wypluj te słowa, bo nasi kochani radni zrobią to co w Krakowie 8)
" (...) możliwość, by miastem rządzili wybierani szacowni członkowie społeczności, którzy obiecają, że nie będą się wywyższać ani przy każdej okazji zdradzać publicznego zaufania, natychmiast stała się tematem żartów w całym mieście"
T.Pratchett

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » środa, 25 kwietnia 2012, 22:55

Ban.an pisze: Wypluj te słowa, bo nasi kochani radni zrobią to co w Krakowie 8)
A może my zrobimy to co w Bytowie?
http://www.gp24.pl/apps/pbcs.dll/articl ... /120429884" onclick="window.open(this.href);return false;
Już dawno powinniśmy.
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » czwartek, 26 kwietnia 2012, 06:18

Tez pisałem o tym aby zniesiono zakaz poruszania sie rowerem poza sezonem.
Proste.

Notorycznie łamię prawo-jezdze po promce rowerem -po sezonie.

Na dolnej promenadzie była kiedys scieżka rowerowa i mozna było jeżdzic.Mozna postawic znak na takiej scieżce rowerowej ,że pieszy
ma zawsze pierwszeństwo na niej!!!
Ze 3 razy w calym zyciu zdjal mnie straznik miejski, raz Pan Wasilewski.
Przez mikrofon do mnie nawijał ,że nie można.Przytakiwałem głową......i dalej pojechałem rowerem.
Nie lubie głupiego prawa.
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » wtorek, 8 maja 2012, 21:16

4 razy machnałem dzis promenadą. Efekt? naliczyłem ok. 30 osób na rowerach. W szoku byłem widząc rodzinę, która przyjechała ze Słupska i czyta książki na ławce.
Obrazek

Awatar użytkownika
Ban.an

Post autor: Ban.an » wtorek, 8 maja 2012, 21:42

Książki jak książki, ja czekam na stoliki w lasku za Dajaną, by planszówki ze znajomymi rozłożyć 8)
" (...) możliwość, by miastem rządzili wybierani szacowni członkowie społeczności, którzy obiecają, że nie będą się wywyższać ani przy każdej okazji zdradzać publicznego zaufania, natychmiast stała się tematem żartów w całym mieście"
T.Pratchett

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » czwartek, 2 sierpnia 2012, 21:15

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Moze mi ktos wyjasnic dlaczego multicar nie stwaza zagrozenia ? - JADAC Z NIEPRZEPISOWO WLOŻONYM KOSZEM !!!
- a rower jadacy 5-10 km/h jest zagrozeniem, ktore eliminuje (heheheh) grozba mandatu ?
Obrazek

Awatar użytkownika
Charles Garnier

Post autor: Charles Garnier » czwartek, 2 sierpnia 2012, 23:40

Przypomnę, że jeden z Forumowiczów nakręcił filmik z przejazdu Traktem Sol., Limanowskiego, Dolną Promenadą i Mar. Pol.
Ślepi ludzie nie widzą, że chodzą po ścieżce dla rowerzystów, przecie słońce im mózg wypala. Co robić Panie Premierze? :?: :lol: 8)

Bulwarem do latarni mogę podjechać, ale dalej przeciskać się przez stonkę, jechać w żółwim tempie :?:

W Koszalinie ścieżki są z materiału, jak nasza bieżnia w Osirze (koło rzeczki). Czerwone, czytelne, eleganckie, solidne...

A u nas? Przy chodniku, albo wcale. Bo pieniądzy nigdy nie ma, ale na premie, dodatki i delegacje zawsze się znajdą. A jakże :!:

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » piątek, 3 sierpnia 2012, 06:56

A u nas? Przy chodniku, albo wcale. Bo pieniądzy nigdy nie ma, ale na premie, dodatki i delegacje zawsze się znajdą. A jakże :!:
Co proponujesz?

Referendum w sprawie odwolania burmistrza?
Radnych?
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » piątek, 3 sierpnia 2012, 07:08

W Polsce piniedzy na urzednika nie wolno wydac na nic innego :mrgreen:
Obrazek

ODPOWIEDZ