Skandaliczne wypowiedzi radnych na sesji

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Re: Skandaliczne wypowiedzi radnych na sesji

Post autor: GRABARZ » sobota, 12 maja 2012, 23:28

"Warhead 2012 - jestem za!"

Obrazek

Podglad zablokowany do czasu ustalenia czy nie doszlo do naruszenia regulaminu forum.
moderator elveez
Nie trzeba się nikogo bać. A jeśli ktoś się kogoś boi, to dlatego, że udzielił temu komuś jakiejś władzy nad sobą. (H.Hesse)

Awatar użytkownika
Ban.an

Post autor: Ban.an » niedziela, 13 maja 2012, 11:55

Mam pytanie do orgów, czy festiwal się odbędzie? Bo z tego, co mówicie, po tych wypowiedziach, wynika, że nie. A jeśli jednak się odbędzie, to zamiast gadania tutaj na forum, róbcie go i olejcie wszystko inne. Skupcie się na organizacji, a nie ględzeniu. Bo więcej tu ględzenia niż roboty.

Mała rada:
Rób swoje i nie oglądaj się na innych!
" (...) możliwość, by miastem rządzili wybierani szacowni członkowie społeczności, którzy obiecają, że nie będą się wywyższać ani przy każdej okazji zdradzać publicznego zaufania, natychmiast stała się tematem żartów w całym mieście"
T.Pratchett

Awatar użytkownika
Wajper

Post autor: Wajper » niedziela, 13 maja 2012, 12:25

Dokładnie. Karawana niech idzie dalej, a na jazgot dookoła jest skuteczna metoda: zatyczki do uszu.

Hmm, refleksja.
Zazwyczaj rzucenie pieskom kilku pętek kiełbasy wystarczy do zaskarbienia przyjaźni. Może to o to tutaj chodzi? Bo ewidentnie nie wiadomo, o co im chodzi, a jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o... Mam rację?
"Muzyka to przyjemność, jakiej dusza ludzka doświadcza przez liczenie, nie zdając sobie sprawy, że ma do czynienia z liczeniem."
Gottfried Wilhelm Leibniz

Awatar użytkownika
Wajper

Post autor: Wajper » niedziela, 13 maja 2012, 13:26

Przepraszam za posta pod postem, ale chciałbym jeszcze coś dodać.

Dodam swój głos: na Warhead czuję się absolutnie bezpiecznie, tam się NIC nie dzieje. Ktoś popije i rozrabia? Litości, na każdym polskim weselu jest więcej alkoholu i niesmacznych scen. Wiem, bo grałem na prawie 200 - takiego chamstwa po alkoholu nie widziałem na żadnej imprezie rockowej, jak w wykonaniu "szanowanych obywateli" w garniakach za 10 tysi, zarzyganych od góry do dołu, molestujących seksualnie naszą wokalistkę i wyskakujących z łapami, bo "nie umiemy zagrać chryzantem złocistych".

FSO - takiego bydła i chamstwa nie spotkasz w Ustce, jak podczas tej imprezy. Kłótnie, przepychanki, rękoczyny (widziałem jak mężczyzna tłukł kobietę w tłumie - nigdy, nawet w najgorszych, kryminogennych dzielnicach Legnicy i Wrocławia nie zetknąłem się z tym). Czemu tej imprezy nie zamknąć o 22:00? Jest znacznie bardziej hałaśliwa i o wiele mniej bezpieczna.

Inna sprawa: mój kolega wylądował w szpitalu, tylko dlatego, że trzem dżentelmenom nie spodobała się jego twarz. Nie jest to przypadek odosobniony: na ulicach Ustki NIE JEST bezpiecznie. Gdzie jest Policja, gdy po Ustce rozbijają się "hoodies"? Gdy dzieciaki z braku lepszego zajęcia kradną, by zdobyć kasę na wszechobecne w Ustce narkotyki, co stanowi osobny temat, o którym nikt głośno nie mówi??? Gdzie są, gdy pijani kierowcy rozwalają samochody na co drugim skrzyżowaniu?

Podsumowując, bo można by długo - może pan Komendant przestałby walczyć z obywatelami, którzy chcą konstruktywnie coś w tym mieście zrobić, ale skupił wysiłki swej formacji na walce z przestępcami? Bardzo chciałbym nadal szanować policjantów, w świetle postawy prezentowanej przy okazji Warhead mam z tym coraz większe trudności. Przypomina mi się stary dowcip o milicjancie, który z dumą opowiada o tym, jak to tak mocno pierdyknął reakcjonistę, że aż temu ostatniemu kredki z tornistra się wysypały... Dowalając organizatorom Warhead robicie DOKŁADNIE COŚ TAKIEGO.
"Muzyka to przyjemność, jakiej dusza ludzka doświadcza przez liczenie, nie zdając sobie sprawy, że ma do czynienia z liczeniem."

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » niedziela, 13 maja 2012, 16:40

jak to tak mocno pierdyknął reakcjonistę, że aż temu ostatniemu kredki z tornistra się wysypały... Dowalając organizatorom Warhead robicie DOKŁADNIE COŚ TAKIEGO.
Pewnie to ten sam co chciał kupić globus Polski w sklepie...
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Post autor: GRABARZ » poniedziałek, 14 maja 2012, 00:06

Na kampusie Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie odbędzie się taka oto impreza z takimi zespołami:
Obrazek
Gdyby to się miało odbyć w Ustce, to zapewne do zabezpieczenia tej imprezy ściągnięto by czołgi. :D
Nie trzeba się nikogo bać. A jeśli ktoś się kogoś boi, to dlatego, że udzielił temu komuś jakiejś władzy nad sobą. (H.Hesse)

Awatar użytkownika
Ban.an

Post autor: Ban.an » poniedziałek, 14 maja 2012, 09:58

Patrząc na to, kto występuje, to muszą mieć porządnych sponsorów, bo z dotacji od UM Wawy też by nie ściągnęli na raz Slayera, Nightwisha, Limp Bizkit, Huntera, In Flames, Armii. Musieli sie zdrowo nabiegać za sponsorami.
" (...) możliwość, by miastem rządzili wybierani szacowni członkowie społeczności, którzy obiecają, że nie będą się wywyższać ani przy każdej okazji zdradzać publicznego zaufania, natychmiast stała się tematem żartów w całym mieście"
T.Pratchett

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Post autor: GRABARZ » poniedziałek, 14 maja 2012, 10:51

Ban.an pisze:Patrząc na to, kto występuje, to muszą mieć porządnych sponsorów, bo z dotacji od UM Wawy też by nie ściągnęli na raz Slayera, Nightwisha, Limp Bizkit, Huntera, In Flames, Armii. Musieli sie zdrowo nabiegać za sponsorami.
Masz rację Banan, my też biegaliśmy i stać nas tylko na to co będzie, bo gdybyś nie zauważył - Ustka ma 14 tyś mieszkańców, natomiast Warszawa 2 miliony, a o możliwościach pozyskania potencjalnych sponsorów nie wspomnę. Proponuję Ci, abyś pobiegał tutaj za kimś kto Ci przysponsoruje dobre ognisko (wódka, piwo, kiełbasa, kije do kiełbasy, drwa i dowóz drwa na ognisko)... Daj znak jak Ci poszło.

Awatar użytkownika
Ban.an

Post autor: Ban.an » poniedziałek, 14 maja 2012, 11:27

A co ma liczba mieszkańców miasta, do zasobności sponsora? Bo nie kumam tej logiki. Co ma liczba mieszkańców miasta do zasobności browarów, operatorów telefonii komórkowej? Czy to zawsze miasto ma sponsorować imprezę? Takie coś już widzieliśmy. Ale taki festiwal, jaki organizujesz, to nie ognisko. Chcesz aby to była wielka, mega impreza - super - to nie szukaj sponsorów na takim zadupiu jak Ustka. Bo jak tutaj sytuacja wygląda, każdy widzi.
Często podajesz przykład festiwalu raeggae w Ostródzie. Ja podam przykład Castle Party w Bolkowie. Czy sądzisz, że takie małe miasto sponsoruje w całości największą tego typu imprezę w Europie Śr-Wsch. ? Ja w to wątpię. Miasto co najwyżej użycza terenu.
A ognisko jak będę miał robić, to robię ze znajomymi. A jak chcę większe, to olewam Ustkę i szukam sponsorów gdzie indziej. Bo wiem, że tutaj nic nie wskóram, więc nawet nie próbuję. W Austrii jest organizowana duża impreza kuglarska, wszystko to wolontariat. Miasto nic nie dorzuca. Ludzie szukają sponsorów po całym kraju.
T.Pratchett

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Post autor: GRABARZ » poniedziałek, 14 maja 2012, 11:55

Ban.an pisze:A co ma liczba mieszkańców miasta, do zasobności sponsora? Bo nie kumam tej logiki. Co ma liczba mieszkańców miasta do zasobności browarów, operatorów telefonii komórkowej? Czy to zawsze miasto ma sponsorować imprezę? Takie coś już widzieliśmy. Ale taki festiwal, jaki organizujesz, to nie ognisko. Chcesz aby to była wielka, mega impreza - super - to nie szukaj sponsorów na takim zadupiu jak Ustka. Bo jak tutaj sytuacja wygląda, każdy widzi.
Zgadzam się, tyle tylko, że browary, operatorzy telefonii komórkowej i inne duże korporacje budżet przeznaczony na promocję na rok 2012 zamknęły najpóźniej w listopadzie 2011. My zgodę na organizację imprezy otrzymalismy dopiero w styczniu tego roku.
Ban.an pisze:Często podajesz przykład festiwalu raeggae w Ostródzie. Ja podam przykład Castle Party w Bolkowie. Czy sądzisz, że takie małe miasto sponsoruje w całości największą tego typu imprezę w Europie Śr-Wsch. ? Ja w to wątpię. Miasto co najwyżej użycza terenu.
A ognisko jak będę miał robić, to robię ze znajomymi. A jak chcę większe, to olewam Ustkę i szukam sponsorów gdzie indziej. Bo wiem, że tutaj nic nie wskóram, więc nawet nie próbuję. W Austrii jest organizowana duża impreza kuglarska, wszystko to wolontariat. Miasto nic nie dorzuca. Ludzie szukają sponsorów po całym kraju.
Zadzwoń do Bolkowa i daj znak co Ci powiedzieli w urzędzie, najlepiej zapytaj o początki tej imprezy - tylko uważaj bo możesz się mocno zdziwić. Jeśli chodzi o Ustkę - ja jej nie olewam i próbuję po to, aby później nie pieprzyć głupot, że i tak nic nie wskóram - czas pokaże, czy było warto. Co do imprez kuglarskich - stary, zrób coś w tym kierunku jeśli to Ciebie tak pociąga. Zadzwoń do "Orlenu" - mam nadzieję, że kankę benzyny uda Ci się "wydoić".

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Post autor: GRABARZ » poniedziałek, 14 maja 2012, 12:10

GRABARZ pisze:"Warhead 2012 - jestem za!"

Obrazek

Podglad zablokowany do czasu ustalenia czy nie doszlo do naruszenia regulaminu forum.
moderator elveez
Może nie wklejaj zamieszczonego przeze mnie zdjęcia - wystarczy tylko napisać, że widnieją na nim podpisy ponad 400 mieszkańców, którzy są za organizacją tej imprezy. Będzie trzeba to dostarczymy ich tysiąc bez najmniejszego problemu tym, którzy mają jakieś wątpliwości.

Awatar użytkownika
Ban.an

Post autor: Ban.an » poniedziałek, 14 maja 2012, 12:17

Ale szukając sponsora w Ustce i okolicy skazuje się na porażkę. Pamiętam początki CP - 5 zespołów, góra 500 osób albo i mniej. Nikt nie błagał miasta o dotację, tylko o sponsoring. I nie skomleli, że miasto wspomaga inne imprezy swoim sponsoringiem.
Co do organizacji imprezy, to teraz mam inne problemy, które muszę rozwiązać. Orlen to jedna z wielu firm, do których bym się zgłosił. imprezę można robić nawet w Pcimiu Dolnym i go promować, a sponsorów znaleźć w reszcie kraju.
Czytając Twoje wypowiedzi wnioskuję, że sponsorów szukacie tylko w Ustce i jej okolicy i prosicie miasto by dotowało imprezę. No ja was pozdrawiam, ale widząc co się działo z FSO powinniście wiedzieć czym to się kończy.
A co do Wa-wy, to oni akurat koncertami się najmniej przejmują mając Euro za pasem i inne wydatki.
A co do władz Ustki się zgodzę.
Mała prośba, nie najeżdżaj na FSO, to impreza z innym targetem niż Twoja. A im więcej różnorodności w mieście, tym lepiej. A wam życzę powodzenia i przełożenia tej energii, którą wydajecie na pisanie na forum w działania organizacyjne. Skoro macie zgodę, to po co robicie zbiórkę podpisów? Bo dwóch radnych wyraziło swoje zdanie? A czy za tymi wypowiedziami poszły jakieś konkretne działania prawne mające na celu likwidację Warheadu? Bo takich działań nigdzie nie widać. Ani radni, ani wy nie pokazaliście dowodów, że dzieje się coś takiego. Oni tylko gadają. Róbcie swoje i nie patrzcie na innych.
Powodzenia :)
T.Pratchett

Grzegorz

Post autor: Grzegorz » poniedziałek, 14 maja 2012, 16:48

http://www.tvn24.pl/1,1744087,druk.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Wajper

Post autor: Wajper » wtorek, 15 maja 2012, 21:21

Przekaz tekstów rockowych w zasadzie nigdy nie jest oparty na "agresji i nienawiści". Rockmani mają po prostu paskudny zwyczaj mówienia głośno o tym, co ich bulwersuje w otaczającej rzeczywistości. Ot, mały przykładzik a propos wątku...

Obrazek

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » środa, 16 maja 2012, 20:56

Bez odkrywania Ameryki wystarczy napisać o samych oczywistościach
- oczywistością jest że Warhead jest imprezą dla określonej specyficznej grupy odbiorców, niekoniecznie przypominających melomanów w operze,
- oczywistością jest, że na tą imprezę przyjeżdżają różni ludzie, tacy jak wypowiadający się w postach wyżej - można rzec normalni i poważni, jak i dla odmiany kandydaci do miana pospolitej żulerni, i oczywistością jest, że to normalne bo tak się dzieje na większości imprez skupiających tłum ludzi,
- oczywistością jest, że innych imprez o podobnym znaczeniu nie tylko muzycznym jest w Ustce jak na lekarstwo albo po prostu nie ma,
- oczywistością jest, że wypowiedzi i działania radnych mających na celu utrudnienie organizacji lub całkowite storpedowanie tej imprezy to przejaw prywaty, aspołeczności, głupoty i... każdy może sobie dopowiedzieć bo nie chce mi się dalej wymieniać,
Wnioski?
- oczywistością jest, że festiwal Warhead powinien się odbyć przy maksymalnym wsparciu władz miasta dla organizatorów, zwłaszcza w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa, jak i na każdej innej płaszczyźnie, na której możliwe jest wsparcie ze strony UM i lokalnych instytucji.
Tak wyglądają oczywistości, które można nazwać normalnością, a jak jest w Ustce to każdy widzi.
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Artur Mazur

Post autor: Artur Mazur » środa, 16 maja 2012, 21:40

O te wypowiedzi ci chodziło ?

Adam Wroński

Post autor: Adam Wroński » środa, 16 maja 2012, 22:02

Panie radny Błądkowski ! Niedawno rozmawiałem z Panem o tych sprawach " twarzą w twarz". Wydawało mi się, że rozmawiamy szczerze i że się rozumiemy. Po tym , co usłyszałem przed chwilą wypada mi tylko zaśpiewać Panu fragment refrenu znanej piosenki :
" ... A w sercu pozostaje tęsknota, smutek, żal... "

Awatar użytkownika
Core Nishon

Post autor: Core Nishon » środa, 16 maja 2012, 23:38

"Ursynalia ? Warsaw Student Festival ? coroczny festiwal odbywający się w Warszawie od 1983 r. zawsze na przełomie maja i czerwca. Jest to jeden z największych festiwali studenckich w Europie. Organizatorem całej imprezy są Samorząd Studentów Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego oraz od 2009 roku Fundacja Bonum i Arena Live Production." - źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Ursynalia_ ... t_Festival" onclick="window.open(this.href);return false;
Ciekaw jestem jakie cele wychowawcze i interdyscyplinarne mają Ursynalia? Chyba tylko takie, że odbywa się na terenie SGGW :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Na warszawskiej imprezie organizowanej przez STUDENTÓW - PRZYSZŁOŚĆ TEGO KRAJU, wystąpią tacy heretycy jak:
SLAYER: http://www.youtube.com/watch?v=QgpzLUCY0rU" onclick="window.open(this.href);return false;
LIMP BIZKIT: http://www.youtube.com/watch?v=ZpUYjpKg9KY" onclick="window.open(this.href);return false;
IN FLAMES: http://www.youtube.com/watch?v=DAAXK3Mzm2k" onclick="window.open(this.href);return false;
i wielu innych...
Ponawiam pytanie o walory wychowawcze...

...aha, w tym siedlisku zła wszelkiego wystąpi także zespół HUNTER. O perkusiście tego zespołu była już mowa wcześniej.
Ponadto JELONEK, który podobno latem ma wystąpić na usteckiej promenadzie (oj wydział promocji chyba podpada pod ekskomunikę) oraz LUXTORPEDA, która ostatniego lata dała najlepszy koncert minionego sezonu w Ustce (choć twórczość tego zespołu szufladkowana jest jako tzw. "muzyka Chrześcijańska").
"Nie łatwo być świnią" - prosiak Porky

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » czwartek, 17 maja 2012, 07:55

Slayer ma wychowywać ? Idziesz posłuchać muzy, pokręcić bania, zamoshować, muza to narkotyk przyjmowany uszami ! Na wychowanie był czas za młodu, jak lekcje odrobiono to z koncertu wrócisz trzeźwy z dobrym samopoczuciem. Reszta to papka pleciona żeby sponsorzy dopisali.
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Post autor: GRABARZ » czwartek, 24 maja 2012, 21:56

Szkoda, że nie ma nagrań z komisji kultury - tam z kolei swoją wiedzą na temat Warhead "zabłysnęła" pani sekretarz Podruczna. Ręce opadają. Czy frakcja PO o ponoć liberalnych poglądach zaczyna walkę z młodymi mieszkańcami, którzy jeszcze nie wyjachali z tego miasta?

ODPOWIEDZ