Wyciąć drzewa, trawę i postawić hotel na Placu Wolności?

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
Topilzin

Re: Wyciąć drzewa, trawę i postawić hotel na Placu Wolności?

Post autor: Topilzin » poniedziałek, 28 maja 2012, 22:53

A pomysł naszych radnych to chyba spóżnione prima aprylis.
Po zdemolowaniu ulic Sprzymierzeńców ,Słowiańskiej przyszła kolej na Zeromskiego i właśnie Plac Wolności a to nie jest prima aprilis.
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

gaja

Post autor: gaja » poniedziałek, 28 maja 2012, 23:19

jeśli tak,to muszę się wstrzymać z oddaniem taczki na złom.

Artur Mazur

Post autor: Artur Mazur » wtorek, 29 maja 2012, 07:27

A tuz obok mamy taki duży plac, co przynosi corocznie ponad 6 mln kosztów, strat z budżetu Ustki.

Meneli tam nie ma , ale dziwadeł i nieudaczników nie brakuje, nawet strefy parkowania nie chcą tam zrobić,
zaorać i przerobić byłą szkołę na hotel.

Awatar użytkownika
Wajper

Post autor: Wajper » wtorek, 29 maja 2012, 08:50

Fakt. Człowiek aż boi się tamtędy chodzić. Budynek jest wszelako spoko. Może faktycznie przerobić go na coś znacznie Ustce bardziej przydatnego i pożytecznego, np. psychiatryk albo dom starców? Niektórzy nawet nie musieliby się przeprowadzać, lol.
"Muzyka to przyjemność, jakiej dusza ludzka doświadcza przez liczenie, nie zdając sobie sprawy, że ma do czynienia z liczeniem."
Gottfried Wilhelm Leibniz

Adi

Post autor: Adi » wtorek, 29 maja 2012, 13:41

Wy tak sobie nie żartujcie, wiceburmistrz na komisji powiedział wprost, że powodem ruszenia Placu Wolności jest brak kasy. Kredyty pobrane, podatki wyżyłowane, nieruchomości pod inwestycje wyprzedane, dlatego teraz kombinuje się ze sprzedażą spółek komunalnych czy miejskich parków. Nieoficjalnie rozważana jest też sprzedaż promenady po zakończeniu dzierżawy za kilka lat. Ale o tym cichosza bo to nieoficjalnie....

Także nie wykluczałbym, że ratusz trzeba będzie zamienić na coś skromniejszego. W tej kadencji to może jeszcze nie, ale w przyszłej to już prawdopodobne. :wink:
rozumiemy się? Będziemy się rozumieć, będzie dobrze... nie będziemy się rozumieć... rozumiemy się?

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » wtorek, 29 maja 2012, 14:22

Czytam wypowiedzi krytyczne i zastanawiam sie....
Ile kosztuje utrzymanie roczne takiego parku ?

- Po trawnikach nie wolno chodzić. (wyjatkiem jest wydeptana ścieżka z "budynku PIS" w strone rynku)
- Wolno za to wyprowadzic psa, który zostawi placek po wzorowo zebranej kupie. O bezpańskich juz nawet nie wspominam.
- Ławki czesto zajęte przez element, koło którego rozciąga sie paleta zapachów zwana potocznie fetorem.
- Ilość ludzi wypoczywających jest niewspółmiernie mała do powierzchni jaka park zajmuje.

Taki teren praktycznie leży odłogiem, a można by wykonać przefasonowanie, jakąś część faktycznie dać pod inwestycje. ( 1/4 może 1/3) Resztę zaplanować w sposób rozsadny, ujmując place zabaw. mini boisko na trawniku - to wszystko powinno znajdować się bliżej fontanny.

Swego czasu ukazała się koncepcja rozwoju Ustki stworzona przez absolwentke wydz. architektury (pewności nie mam.) była to jak Pamiętam córka p.Bugajewskiej. Koncepcja słusznie zakładała rozstanie sie z PRLowskim image tego miejsca. Za 3 może 5 dekad dalej ustczanie widzą suche klepisko gdzie często można wyprowadzić bezkarnie psa, jak obecenie pod USC Ratusza ? i ten obleśny rynek ? Teren trzeba będzie w końcu przekształcić w coś nowego z podtrzymaniem obecnych funkcji. Musi się to odbyć sprawnie bez zakusów na jednorazową gotówkę, bez głupawych sporów w Radzie. To są dobre 3-4 ha, na których można zbudować coś interesującego nie ingerując zbytnio w wypoczynek ustczan.
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » wtorek, 29 maja 2012, 20:22

Ja to jeszcze pamiętam korty tenisowe.Nawet Fibak wspominał,że na nich uczył się grac.

Obrazek
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » wtorek, 29 maja 2012, 20:32

Kort tez by sie pomiescil. Z siatka z nierdzewki...
Jeszcze jedna ważna sprawa to rondo dla pieszych po pomniku bohaterów, powinno zostać zlikwidowane, bo obecnie zule wali tam szczoszka. Zamiast tego można postawić tam kilka miejskich zestawów do szachów, o których pisał Ban.an. Nie w parku za Dajaną bo tam komary wpierdzielą...
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » wtorek, 29 maja 2012, 20:47

No właśnie.Przywrócić korty.Na środku placu drewniany pawilon z kawą , lodami , nawet piwko czy winko.
Idealne miejsce spotkań dla małych i dużych.
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » środa, 30 maja 2012, 06:11

A ja lubie duzo betonu.

Betonować.betnowac,betonowac ŚRODEK MIASTA!!!

NIe zapomniec także o ratuszu.
Zabetonować na amen...
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
Wajper

Post autor: Wajper » środa, 30 maja 2012, 10:04

Wy tak sobie nie żartujcie, wiceburmistrz na komisji powiedział wprost, że powodem ruszenia Placu Wolności jest brak kasy. Kredyty pobrane, podatki wyżyłowane, nieruchomości pod inwestycje wyprzedane, dlatego teraz kombinuje się ze sprzedażą spółek komunalnych czy miejskich parków. Nieoficjalnie rozważana jest też sprzedaż promenady po zakończeniu dzierżawy za kilka lat. Ale o tym cichosza bo to nieoficjalnie....
Jasne. Za nieudolność władz mają płacić przyszłe pokolenia. BRAWO, panie wiceburmistrzu. Tak, wyprzedać wszystko, by pokryć waszą nieumiejętność gospodarowania funduszami i niekompetencję. Może zacznijcie od własnych nerek lub mózgów, co?

Ludzie kochani, weźcie wybierzcie do Ratusza wreszcie specjalistów od zarządzania, a nie znajomych znajomych. Bo lipa coraz większa w tym mieście. Kadencja się zakończy, pójdą wreszcie w cholerę, a my ze skutkami ich decyzji będziemy się borykać przez całe następne lata.
"Muzyka to przyjemność, jakiej dusza ludzka doświadcza przez liczenie, nie zdając sobie sprawy, że ma do czynienia z liczeniem."
Gottfried Wilhelm Leibniz

Adi

Post autor: Adi » środa, 30 maja 2012, 10:22

Wajper ale to nie władza jest winna temu, że ją wybrano. Dopóki ludzie masowo nie zaczną wykazywać postaw obywatelskich, aktywnie uczestniczyć w życiu publicznym, wspierać i głosować na rozsądnych kandydatów i patrzeć władzy na ręce, nic się nie zmieni. We Francji na wybory poszło ok. 80 % i odtrąbiono to jako porażkę, niską frekwencję spowodowaną zniechęceniem ludzi do władzy. W Szwajcarii przeprowadza się przynajmniej kilka referendów w ciągu roku, dotyczących różnych spraw i ludzie chodzą i głosują. W Szwecji minister musiała ustąpić bo zadzwoniła ze służbowej komórki do syna. W Niemczech zmuszono do rezygnacji prezydenta, bo znajomy przedsiębiorca udzielił jego żonie kredytu.

Kazimierz Górski kiedyś powiedział "tak się gra, jak przeciwnik pozwala". Więc nasza władza pogrywa jak chce.

To że zapłacą przyszłe pokolenia? Oczywiście że tak, już zaczynają płacić: brakiem miejsc w przedszkolach, wyższym wiekiem emerytalnym, itp, itd.

Wielu głośno pyszczy na forach, najczęściej anonimowo. Na podsumowaniu poprzedniego sezonu powiedziałem publicznie burmistrzowi, że polityka blokowania inwestorów jest zła, że promocja w dużej części to zasługa pasjonatów i hobbystów a nie przemyślanych działań urzędu. Tak samo miałem spotkanie z doradcą do spraw portu, gdzie powiedziałem co myślę o jego kompetencjach i efektach jego pracy. Jeden z forumowiczów był świadkiem ostrej dyskusji.

Przyjdź jeden z drugim na spotkanie do ratusza i wyraźcie swoje opinie.
rozumiemy się? Będziemy się rozumieć, będzie dobrze... nie będziemy się rozumieć... rozumiemy się?

Artur Mazur

Post autor: Artur Mazur » niedziela, 3 czerwca 2012, 11:48

Dobre miejsce po targowisku na skatepark
(lub Biedronkę :twisted: )
Zdjęcie z GP:
Obrazek

PS A może jednak lepiej nie , własnie doczytałem się na forum GP24 , że odpowiedzialną osobą za spartolenie słupskiego był niejaki wiceprezydent Kwiatkowski, miał być za to ukarany przez Kobyłkę.
http://forum.gp24.pl/skatepark-w-slupsk ... ol-t75068/" onclick="window.open(this.href);return false;

"Wciąż też nie jest znany termin otwarcia skate-parku, który przypomnijmy, miał działać już ponad rok temu. Resortowym prezydentem, któremu się dostanie jest Ryszard Kwiatkowski. "

http://www.gp24.pl/apps/pbcs.dll/articl ... K/77910066" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » niedziela, 3 czerwca 2012, 14:22

Przyjdź jeden z drugim na spotkanie do ratusza i wyraźcie swoje opinie.
I to ma być ten złoty środek na zmiany?Pewnie nie zaszkodzi , natomiast
takie coś to spływa po nich jak woda po kaczce.Tu nawet przemoc fizyczna nic nie zmieni.

Trzeba już szukać chętnego , kompetentnego i uczciwego kandydata na burmistrza.
Może nawet lub napewno spoza Ustki.Powoli budować dla niego poparcie.Zrobić dobrą prasę.
To samo z chętnymi do rady.

Ta cała paczka co teraz (od wielu lat)pierdzi w stołki jest w większości do wymiany.
Z gówna bata nie ukręcisz.

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » niedziela, 3 czerwca 2012, 14:23

Widac róznice?

Ps.
Trzeba już szukać chętnego , kompetentnego i uczciwego kandydata na burmistrza.
Ja zgłaszam swoja kandydature.Mówie uczciwie:
Biore w łape oficjalnie i pod stołem,każdemu wszystko obiecam,bede miły za 9 000zł dla kazdego.Kto mnie przyłapie na narzekaniu oddam mu swoja wypłate,bede sie uśmiechał do kazdego mieszkańca,wszystko miejeskie sprzedam za niska cenę dla mieszkańców(nawet na raty).
Z radnymi ide na każdy układ.Zrobie co chcą.
Uczciwie?
Obrazek

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » niedziela, 3 czerwca 2012, 14:45

Biore w łape oficjalnie i pod stołem,każdemu wszystko obiecam,bede miły za 9 000zł dla kazdego.Kto mnie przyłapie na narzekaniu oddam mu swoja wypłate,bede sie uśmiechał do kazdego mieszkańca,wszystko miejeskie sprzedam za niska cenę dla mieszkańców(nawet na raty).
Uczciwie?
No ale o takiego kandydata właśnie nie chodzi.
Na dodatek musi być młodszy bez obciążeń i "należnych" nagród rocznicowych.

To nie pierwszy raz że jakieś miasteczko czy całe państwo pada ze względu na indolencję , przerost administracji i jej kosztów własnych.

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » niedziela, 3 czerwca 2012, 16:01

Mirek pisze:(...)
Uczciwie?
Mirek zapomniałeś o rozdawaniu cukierków :mrgreen:
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Grzegorz

Post autor: Grzegorz » niedziela, 3 czerwca 2012, 17:48

Mirek pisze:
Uczciwie?
To dobre!
Mirek dopisz jeszcze, że ładnie tańczysz i masz mój głos! :wink:

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » niedziela, 3 czerwca 2012, 18:19

Mirek dopisz jeszcze, że ładnie tańczysz i masz mój głos!
Ładnie to tylko disco ale 30 lat temu....:)

Artur Mazur

Post autor: Artur Mazur » czwartek, 7 czerwca 2012, 22:11

Obrazek

ODPOWIEDZ