Wyciąć drzewa, trawę i postawić hotel na Placu Wolności?

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Re: Wyciąć drzewa, trawę i postawić hotel na Placu Wolności?

Post autor: GRABARZ » czwartek, 7 czerwca 2012, 23:26

Czuję, że będzie gorąco.
Nie trzeba się nikogo bać. A jeśli ktoś się kogoś boi, to dlatego, że udzielił temu komuś jakiejś władzy nad sobą. (H.Hesse)

Artur Mazur

Post autor: Artur Mazur » piątek, 8 czerwca 2012, 00:08

Szkoda, ze nie byłem na tej komisji , byłby już poglądowy materiał na YouTube

hanse

Post autor: hanse » wtorek, 12 czerwca 2012, 09:39

tylko parking wielopoziomowy może byc w tym miejscu!

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Post autor: GRABARZ » wtorek, 12 czerwca 2012, 12:47

hanse pisze:tylko parking wielopoziomowy może byc w tym miejscu!
Z tym, że będzie to parking podziemny.
Nie trzeba się nikogo bać. A jeśli ktoś się kogoś boi, to dlatego, że udzielił temu komuś jakiejś władzy nad sobą. (H.Hesse)

Artur Mazur

Post autor: Artur Mazur » środa, 13 czerwca 2012, 10:07

Pierwszy raz widzę tak dobrze rozreklamowaną "imprezę",
wszędzie pełno plakatów i to po 3-4 na słupie , szok :shock:
Ktoś się czegoś bardzo boi :roll:

Burmistrz Miasta Ustka zaprasza wszystkich zainteresowanych na publiczną prezentację koncepcji zagospodarowania rejonu Placu Wolności ? Spotkanie odbędzie się 13 czerwca (środa) o godz. 17 w sali narad usteckiego ratusza

Artur Mazur

Post autor: Artur Mazur » środa, 13 czerwca 2012, 12:17

Nich ktoś nagra i wrzuci,
tak jak przewidywałem,
Smerf dzwonił, że go nie będzie.

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » środa, 13 czerwca 2012, 19:52

Było spokojnie, Ustka się wypięła na możliwość dyskusji o tym miejścu do 18 przyszło może z 35 osob

Później relacja jak filmy się wgrają. Było 5 opcji kazda kolejna dodawała 20% betonu na 4 ha( opcja 1 na zdjeciu) Zgodnie mieszkańcy postawili na rekreacje, spokój w tym miejscu z zachowaniem charakteru dzielnicy nietknietej przez Ratusz od 80 lat. Reszta w filmikach. Skrytykowano rewitalizację i działania zarobkowe na gruntach i urbanistyce serwowanej przez ratusz. Adi nie miał litości pytając o Wczasową. Czemu tam hoteli się nie buduje. Jak przyszedł Smerf to ja musiałem iść także chyba relacją się podzielimy.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Koncepcja nr 5 przewiduje zabetonowanie 90% terenu.

Pytał Grabarz. Odpowiadał vice-burmistrz. Odpowiedz ta co zawsze, miasto musi zarabiac...musi szukac zrodel dochodow. To może Kościelniaka legalnie opodatkujcie?? :)) Słowem wstepu dodal ze nie wie czy ktos procz niego przyzna sie do tego pomyslu.

Mlody radny z Zulaw pewnie sesje mial ;)

Odpowiedz mieszkanca na propozycje zabudowy parku za rynkiem az w 90 %
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » czwartek, 14 czerwca 2012, 09:03

Adam Gadowski dobrze powiedział,ze jedyny dobrze zrewitalizowany obiekt to ratusz.Wszystkie inne(moze z wyjatkiem latarni i spichlerza) to tania podróbka pruskiego muru.
Nie mozna pozwolic na zabudowanie betonem zieleni!!!
Stop urzędniczej indolencji!
Czy urzędnik jest pomocny mieszkańcom wprowadzając płatne parkingi dla NAS?

A sio z takimi...
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Adi

Post autor: Adi » czwartek, 14 czerwca 2012, 09:40

elveez pisze:Adi nie miał litości pytając o Wczasową. Czemu tam hoteli się nie buduje.
W pierwszym wejściu proponowałem aby - jeżeli już mamy cokolwiek tam zmieniać - to stworzyć w miejsce istniejącej zabudowy coś w rodzaju starówki, której Ustka nie posiada. Stworzyć przy ulicach zabudowę kamieniczkami w kształcie podkowy wzdłuż częsciowo północnej, ale przede wszystkim wschodniej części Placu (w miejscu zabudowań targowiska) i strony południowej ( w miejscu budynków TBS). W odróżnieniu od klasycznych zabetonowanych starówek zostawić możliwie dużo zieleni w centralnej i zachodniej części Placu. Argumentowałem, że miasto nie ma oferty nieruchomości dla drobniejszych przedsiębiorców. Gdyby podzielić te części Placu na parcele pod dwu - trzypiętrowe kamieniczki z wszelkiego rodzaju usługami na parterach, myślę, że znalazłoby sie wielu chętnych do prowadzenia gastronomii, sklepików, kwiaciarni czy usług. Przypomniałem, że w Ustce miejsce na duże hotele i ośrodki jest przy ulicy Wczasowej.

Jednak mieszkańcy Ustki dali jasny sygnał, że to od dawien dawna teren publiczny i rekreacyjny, jakich w Ustce niewiele. Jedyny wariant jaki tam zaakceptują to stworzenie porządnej infrastruktury rekreacyjnej typu place zabaw dla dzieci czy korty tenisowe.

Co do lokalizacji tam hotelu, zdania były jednoznacznie negatywne. Jedynie Pani sekretarz argumentowała, że pięciogwiazdkowy hotel jest tam jak najbardziej na miejscu, i da dla Ustczan miejsca pracy dla kosmetyczek, fryzjerów, kelnerów itp. bo przy Wczasowej inwestorzy nie kwapią sie z budową. Wtedy odpowiedziałem, że przy Wczasowej nie ma planów zabudowy, bo poprzednie zostały uchylone sądownie jako niezgodne z prawem, więc trudno oczekiwać inwestycji, skoro nawet nie wiadomo co tam można budować!

Myślę, że mój pomysł i tak jest lepszy od pomysłu Pani sekretarz bo w takich kamieniczkach drobni przedsiębiorcy będą mieli możliwość zarobkowania na siebie a nie będą słabo wynagradzanymi pracownikami w jakiejś dużej korporacji hotelowej.

Tak czy siak głos mieszkańców jest najważniejszy i był jednoznaczny więc należy go uszanować i inwestować w tamtejszy park zgodnie z ich oczekiwaniami. Hotelu ani nawet kamienic które sugerowałem, nikt tam nie akceptuje i jak zapowiedział burmistrz w słowie końcowym - nic takiego tam nie powstanie.
rozumiemy się? Będziemy się rozumieć, będzie dobrze... nie będziemy się rozumieć... rozumiemy się?

Awatar użytkownika
Jka

Post autor: Jka » czwartek, 14 czerwca 2012, 10:45

Witam
Adi pisze:
Tak czy siak głos mieszkańców jest najważniejszy i był jednoznaczny więc należy go uszanować i inwestować w tamtejszy park zgodnie z ich oczekiwaniami. Hotelu ani nawet kamienic które sugerowałem, nikt tam nie akceptuje i jak zapowiedział burmistrz w słowie końcowym - nic takiego tam nie powstanie.
I całe szczęście :D

Pozdrawiam.
Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.
http://forum-bron.pl

rzfireck

Post autor: rzfireck » czwartek, 14 czerwca 2012, 11:46

To miejsce absolutnie nie nadaje się pod hotel:

1. w pobliżu znajduje się historyczna zabudowa miasta, cmentarz, a nie wiem czy potencjalni goście chcieliby się budzić w rytm konduktu żałobnego oraz kościół.
2. budowa hotelu związana jest z przebudową skrzyżowań, ponieważ duże sieci hotelowe stawiają na turystykę autokarową w sezonie. Inwestor nie będzie się w takie coś bawił, należy to do zadań miasta.
3. znajdujący się w pobliżu rynek, nie pasowałby swoim charakterem do inwestycji,co wiązałoby się napewno z likwidacją rynku jak i małej, lokalnej przedsiębiorczości.
4. Kogo z tych malutkich będzie stać na wynajem powierzchni pod działalność handlową?

Nie pozostaje nic innego jak porządkowanie kochanych przez wszystkich architektów) planów zagospodarowania przestrzennego. Ale to zadanie na przyszły rok, bo szybciej się niestety nie da...
Jak to jest, że o przyszłości wykształciuchów decydują nie wykształciuchy? Takie rzeczy tylko w Polsce!

Artur Mazur

Post autor: Artur Mazur » sobota, 16 czerwca 2012, 09:02

Awatar użytkownika
Charles Garnier

Post autor: Charles Garnier » sobota, 16 czerwca 2012, 09:18

Czterech urzędników siedziało w sektorze dla publiczności i niby wypowiadali się jako mieszkańcy a nie urzędnicy. Dobrze by było, aby "wiceprezydent na wygnaniu" zrezygnował z tej posady, bo jak widać chce obrzydzić kolejne miasto. Idźcie sobie do Słupska burzuć, Ustkę zostawcie w spokoju :!: Ciekawe jest, czy urzędnicy tak sami z siebie wpadli na tak idiotyczny pomysł, czy w tej sprawie lobbują wielcy usteccy przedsiębiorcy-hotelarze?

Artur Mazur

Post autor: Artur Mazur » sobota, 16 czerwca 2012, 10:30

Wypowiedzi radnych na komisji gospodarczej.

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » niedziela, 17 czerwca 2012, 08:39

Szkoda, że nie mogłem być na tym spotkaniu. Zadałbym Kwiatkowskiemu pytanie - czy jego wizja pozyskiwania dochodów dla miasta polega na tylko na tym by sprzedawać "przestrzeń publiczną" skoro nieruchomości już ratusz posprzedawał. I jak już ratusz sprzeda plac Wolności to co będzie kolejne? - parki? promenada? a może plaża? Przeraża tak krótkowzroczne i doraźne myślenie o dochodach miasta.
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » wtorek, 19 czerwca 2012, 21:08

celestyn pisze:Szkoda, że nie mogłem być na tym spotkaniu. Zadałbym Kwiatkowskiemu pytanie - czy jego wizja pozyskiwania dochodów dla miasta polega na tylko na tym by sprzedawać "przestrzeń publiczną" skoro nieruchomości już ratusz posprzedawał. I jak już ratusz sprzeda plac Wolności to co będzie kolejne? - parki? promenada? a może plaża? Przeraża tak krótkowzroczne i doraźne myślenie o dochodach miasta.

Tu nie ma co z nim rozmawiać.Gościu ewidentnie chce niszczyć miasto.Z jakich pobudek to można się domyślać.Z drzewa się nie zerwał a ktoś go przywlekł.Wiadomo kto. :mrgreen: Pat i Patachon jeden i drugi na "taczki".Całą świtę przy okazji też.W kaftan i za miasto.Smoła i pierze też dobre.Tu i tam można poczytać o jego dokonaniach.To wystarczy.
"sie marnuje".Central Park w NY też się marnuje.Normalnie włosy dęba stają.
Myślę że większość starych ludzi a oni najczęściej korzystają na chwilkę odpoczynku po zakupach czy wizyty na cmentarzu nawet nie mają pojęcia co się kroi.Dzieci też lubią to miejsce jednak są bez głosu.
Ich należałoby zmobilizować i byłaby nadzieja.Należałoby się zastanowić jak to zrobić.Nie obejdzie się bez pieniędzy i organizacji protestu.

ps.

człowieczek chce wcisnąć że przybędzie turystów bo ci jadą jak wiadomo do betonowego hotelu a nie do atrakcji. :mrgreen:

Atrakcją jest Ustka i resztki jej przedwojennej zabudowy.Unikat w skali kraju.
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
Charles Garnier

Post autor: Charles Garnier » wtorek, 19 czerwca 2012, 21:42

Topilzin pisze:
celestyn pisze:Szkoda, że nie mogłem być na tym spotkaniu. Zadałbym Kwiatkowskiemu pytanie - czy jego wizja pozyskiwania dochodów dla miasta polega na tylko na tym by sprzedawać "przestrzeń publiczną" skoro nieruchomości już ratusz posprzedawał. I jak już ratusz sprzeda plac Wolności to co będzie kolejne? - parki? promenada? a może plaża? Przeraża tak krótkowzroczne i doraźne myślenie o dochodach miasta.

Tu nie ma co z nim rozmawiać.Gościu ewidentnie chce niszczyć miasto.Z jakich pobudek to można się domyślać.Z drzewa się nie zerwał a ktoś go przywlekł.Wiadomo kto. :mrgreen: Pat i Patachon jeden i drugi na "taczki".Całą świtę przy okazji też.W kaftan i za miasto.Smoła i pierze też dobre.Tu i tam można poczytać o jego dokonaniach.To wystarczy.
"sie marnuje".Central Park w NY też się marnuje.Normalnie włosy dęba stają.
Myślę że większość starych ludzi a oni najczęściej korzystają na chwilkę odpoczynku po zakupach czy wizyty na cmentarzu nawet nie mają pojęcia co się kroi.Dzieci też lubią to miejsce jednak są bez głosu.
Ich należałoby zmobilizować i byłaby nadzieja.Należałoby się zastanowić jak to zrobić.Nie obejdzie się bez pieniędzy i organizacji protestu.

ps.

człowieczek chce wcisnąć że przybędzie turystów bo ci jadą jak wiadomo do betonowego hotelu a nie do atrakcji. :mrgreen:

Atrakcją jest Ustka i resztki jej przedwojennej zabudowy.Unikat w skali kraju.
Mądrego warto poczytać.

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Post autor: GRABARZ » wtorek, 19 czerwca 2012, 21:44

Jaja powien mieć przybite do drewnianego pnia obok rynku ten, kto wpadł na pomysł wyburzenia starej korabioskiej wędzarni i postawienia tam tego straszydła w postaci bloku. Jakże to być mogło piękne miejsce na klimatyczne knajpki z piwem i świeżą, wędzoną rybką. Do tego wieczorem przy świecach, czy lampionach mogłaby podgrywać do tańca jakaś kapela z nastrojową muzyczką... temat stracony bezpowrotnie.

Może trzeba by jednak choć ten pniak na Plac Wolności przytargać - ku przestrodze.

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » wtorek, 19 czerwca 2012, 22:00

.....knajpki z piwem i świeżą, wędzoną rybką.
Nie mogla... powiedziano ze dosc duza prawna odleglosc dzieli cmentarz od punktow podawania i wytwarzania gastro. dziwia mnie sklepy kolo gkazowni.pyszna szynka pieczywo...
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Post autor: GRABARZ » wtorek, 19 czerwca 2012, 22:13

elveez pisze:
.....knajpki z piwem i świeżą, wędzoną rybką.
Nie mogla... powiedziano ze dosc duza prawna odleglosc dzieli cmentarz od punktow podawania i wytwarzania gastro. dziwia mnie sklepy kolo gkazowni.pyszna szynka pieczywo...

To znaczy, że umarlaki mogą być niezadowolone z tego, że żywi sobie coś dziabną, zjedzą i potańczą?

ODPOWIEDZ