Cyganie - żebracy w Ustce

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
ewcioszek181
Kontakt:

Cyganie - żebracy w Ustce

Post autor: ewcioszek181 » niedziela, 24 czerwca 2012, 17:46

Jak co roku, gdy nadchodzi sezon pojawiają się cyganie. Nie mam nic do nich, ale to, że jakiś facet (może ojciec) gra na skrzypcach lub robi sztuczki a dziecko gada: " proszę Pani, proszę Pana" po prostu mi się nie podoba.
Czy wiecie, że wykorzystywanie małych dzieci obojętnie jakiej rasy do żebrania jest nielegalne w naszymi kraju:?:
Czy nie uważacie, że ktoś powinien się tym zająć:?: Policja, Straż miejska może pomoc społeczna:?:
Jak na razie widziałam jak policja i straż miejska przejeżdża obok tego obojętnie.

Awatar użytkownika
Bakłarzan

Re: Cyganie - żebracy w Ustce

Post autor: Bakłarzan » sobota, 30 czerwca 2012, 18:25

hehe cyganów coraz więcej
M.Polskiej
promenada obok latarni
promenada obok Muszli koncertowej
promenada obok Dajany
parodia parodia wszystko to a dzieci ;/
Policja oraz Straż miejska powinna zainterweniować :!:
jak już pisałem w innym temacie siedzą i pierdzą w stołek :!:
https://pl.fotolia.com/id/81447590

Pykens

Post autor: Pykens » niedziela, 1 lipca 2012, 00:37

Bakłarzan pisze:jak już pisałem w innym temacie siedzą i pierdzą w stołek :!:
Eeee nie siedzą, otworzysz piwo na promenadzie zaraz sie zjawią....

Awatar użytkownika
Wajper

Post autor: Wajper » niedziela, 1 lipca 2012, 00:47

Rasizm. :evil:

Panowie, mi znacznie bardziej przeszkadza ustczanin, witający mnie słowami "E, kierownik, chono, jest taka sprawa, te k*wy z MOPSu mi nie załatwiły jeszcze kasy, a trza by tu coś...", niż Cygan, który w zamian za parę zeta powróży, albo zagra coś na harmoszce.
"Muzyka to przyjemność, jakiej dusza ludzka doświadcza przez liczenie, nie zdając sobie sprawy, że ma do czynienia z liczeniem."
Gottfried Wilhelm Leibniz

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » niedziela, 1 lipca 2012, 01:58

Problem w tym ze dzieci wygladaja jak tresowane graja ta sama melodie z tym samym bledem. Serce sciska na taki widok. :cry:
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
Jka

Post autor: Jka » niedziela, 1 lipca 2012, 07:07

Witam
elveez pisze:. Serce sciska na taki widok. :cry:
A ściska.
Ale jak znajdziesz chwile czasu.
Proszę przejdź się do Biblioteki Miejskiej i zobacz sobie wystawione tam fotografie (chyba jeszcze są)

"Oblicza Afryki - wystawa fotografii, autentycznych eksponatów, książek "

Chyba że byłeś.

Można tam zobaczyć coś co też da nam sporo do myślenia.
Polecam
http://biblioteka.ustka.pl/component/co ... ieciafryki" onclick="window.open(this.href);return false;

I nie jest to reklama bo nie pracuje w tej instytucji, ale takie jakby nawiązanie do tego o czym tutaj Koledzy piszecie -- czyli biedy.

Wiem ktoś zaraz napisze - toż to tak daleko, nas nie dotyczy itd. jednak zawsze coś w nas zostanie.

Pozdrawiam.
Jka
Ludzie dzielą się na tych co żyją co umarli i tych co pływali po morzach i oceanach.
http://forum-bron.pl

rzfireck

Post autor: rzfireck » niedziela, 1 lipca 2012, 11:46

Zorganizowane grupy objazdowe po całej Europie.
Po prostu nie dawać kasy i tyle.
Jak to jest, że o przyszłości wykształciuchów decydują nie wykształciuchy? Takie rzeczy tylko w Polsce!

Awatar użytkownika
vinylos
Kontakt:

Post autor: vinylos » niedziela, 1 lipca 2012, 11:54

rzfireck pisze:Zorganizowane grupy objazdowe po całej Europie.
Po prostu nie dawać kasy i tyle.
dokładnie... mają na podróż mają na życie ;)
<a href="http://www.w3schools.com">Visit W3Schools</a>

Awatar użytkownika
ewcioszek181
Kontakt:

Post autor: ewcioszek181 » niedziela, 1 lipca 2012, 15:19

Wajper pisze:Rasizm. :evil:

Panowie, mi znacznie bardziej przeszkadza ustczanin, witający mnie słowami "E, kierownik, chono, jest taka sprawa, te k*wy z MOPSu mi nie załatwiły jeszcze kasy, a trza by tu coś...", niż Cygan, który w zamian za parę zeta powróży, albo zagra coś na harmoszce.
A właśnie że tu nie chodzi o rasizm tylko o wykorzystywanie dzieci i jak ktoś inny powyżej napisał tresowanie ich.
Wszyscy się nabierają na to że dzieci zagrają może powróżą ale jakby tak dorosły cygan żebrał to nikt by kasy nie wrzucił i za serce by nie ściskało
Wykorzystywanie dzieci do celów pieniężnych od lat jest nielegalne i w Polsce i na całym świecie nie może w Chinach jeszcze tego nie zabronili.

Awatar użytkownika
Korybut

Post autor: Korybut » niedziela, 1 lipca 2012, 17:38

Dzisiaj na promenadzie (koło dajany) jakiś na oko.. 8-10 latek grał na akordeonie a parędziesiąt metrów wcześniej młoda cyganka. .. Tym powinny zająć się od razu jakieś służby.

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » niedziela, 1 lipca 2012, 18:21

Korybut pisze:Dzisiaj na promenadzie (koło dajany) jakiś na oko.. 8-10 latek grał na akordeonie a parędziesiąt metrów wcześniej młoda cyganka. .. Tym powinny zająć się od razu jakieś służby.
Niewiarygodny skandal. :lol: 8)
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

barmanik

Post autor: barmanik » poniedziałek, 2 lipca 2012, 08:09

Widziałem kiedyś jak działają takie grupy...siedzi dzieciak z akordeonem albo facet z niby pokręconymi nogami a jak wieczorkiem podjeżdża van to wskakują do środka niczym olimpijczycy!
"Chcemy waszego dobra" powiedział premier. Zaniepokojeni Polacy zaczęli ukrywać swoje dobra w bezpiecznych miejscach!

Awatar użytkownika
ewcioszek181
Kontakt:

Post autor: ewcioszek181 » poniedziałek, 2 lipca 2012, 21:29

barmanik pisze:Widziałem kiedyś jak działają takie grupy...siedzi dzieciak z akordeonem albo facet z niby pokręconymi nogami a jak wieczorkiem podjeżdża van to wskakują do środka niczym olimpijczycy!
Zgadzam się z Tobą i właśnie o to mi chodzi że oni tak naprawdę nie żebrają dla siebie
A spróbujcie zamiast kasy na żarcie, kupić im bułkę zobaczycie jaka będzie reakcja nie raz się spotkałam z pretensjami ze wola kasę od jedzenia wiec coś tu jest nie halo oni wcale nie głodują. Głodny człowiek by wziął nawet suchy chleb aby tylko coś mógł zjeść

Trochę poszperałam i znalazłam na to paragraf
Głęboki niepokój Rzecznika Praw Dziecka budzi zjawisko wykorzystywania dzieci do żebrania na ulicach polskich miast. Wyczerpuje ono znamiona "najgorszej formy pracy dzieci" określonej w art. 3 pkt a i d Konwencji MOP Nr 182. Nie jest tajemnicą, że w Polsce działają zorganizowane grupy osób dorosłych, dla których żebractwo z wykorzystaniem dziecka stało się podstawowym sposobem zarobkowania. Niejednokrotnie dzieci zmuszane są do symulowania niepełnosprawności fizycznej lub umysłowej. Oczekuje się od nich takich zachowań jak natarczywość, a nawet agresja w celu uzyskania datku. Aby ograniczyć żebractwo wśród dzieci, konieczne jest podjęcie zdecydowanych działań interwencyjnych w każdym ujawnionym przypadku oraz egzekwowanie przepisu zawartego w art. 104 Ustawy z dnia 20 maja 1971 roku - kodeks wykroczeń (Dz. U. Nr 12, poz. 114), który stanowi, iż osoba skłaniająca do żebrania małoletniego lub osobę bezradną albo pozostającą w stosunku zależności od niego lub oddaną pod jego opiekę, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny. Zapobieganiu takiemu procederowi powinna również służyć praktyka natychmiastowego informowania właściwych służb opiekuńczych i socjalnych, a także zintegrowane działania straży miejskiej, policji, pomocy społecznej, polegające na wyjaśnianiu przyczyn żebractwa oraz oferowaniu w uzasadnionych przypadkach pomocy socjalnej i innej o charakterze specjalistycznym. Tego rodzaju działania stanowiłyby realizację zobowiązania wynikającego z art. 7 ust. 1 i 2 Konwencji MOP Nr 182, dotyczącego pomocy dzieciom i rodzinom dotkniętym problemem, ich rehabilitacji, kształcenia oraz społecznej reintegracji.
PROSZĘ POLICJE ORAZ STRAŻ MIEJSKĄ O USUNIĘCIE TYCH DZIECI Z ULIC

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » wtorek, 3 lipca 2012, 08:54

Poprosze jeszcze o definicje żebractwa. Bo dzieciak gra na instrumencie bez wyciagania reki, kto chce moze polozyc danine do kubka. Podobnie robia grajki i inni artysci na promenadzie. Zbieram na piwo, na bombe do sejmu...itd.
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
Bakłarzan

Post autor: Bakłarzan » wtorek, 3 lipca 2012, 09:51

elveez pisze:Poprosze jeszcze o definicje żebractwa. Bo dzieciak gra na instrumencie bez wyciagania reki, kto chce moze polozyc danine do kubka. Podobnie robia grajki i inni artysci na promenadzie. Zbieram na piwo, na bombe do sejmu...itd.
grajki itp to osoby dorosle
tu masz dzieci w wieku od 12 do 15 lat - na co zbiera :?: nie wiadomo czyli dziecko musi byc wykorzystywane :!:
na M.Polskiej gra stary cygan a dzieciak zbiera kase czy to nie jest zebractwo :?:
cos mi sie wydaje ze ci wszyscy cyganie z M.Polskiej i promki sa razem

Prosze o wypowiedz Strazy Miejskiej :!: zobaczymy co maja do powiedzenia w tej sprawie

jak chcesz sprobuj zabrac dziecko z tego miejsca zobaczysz matke jak na ciebie wyskoczy albo jakiegos niemilego pana :!:
https://pl.fotolia.com/id/81447590

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » wtorek, 3 lipca 2012, 10:27

Co ma piernik do wiatraka ? Maloletni moze pracowac (zarabiac legalnie) jesli jego praca nie koliduje z obowiazkami szkolnymi i nie jest to praca ciezka.
na co zbiera ? nie wiadomo czyli dziecko musi byc wykorzystywane

Gratuluje ciagu przyczynowo skutkowego, jakby dzieci nie mialy potrzeb, czy zachcianek.
jak chcesz sprobuj zabrac dziecko z tego miejsca
Co Ty ? Prikopil ? :roll: Funkcjonariusz moze interweniowac w momencie gdy ma 100u% wiedze na temat wykorzystywania badz dowodow ze dzieje sie krzywda. Tyle z kodeksu postepowania. Myslisz ze ktos bedzie dociekal ? To sprawa przypadku.
Dlatego siedza spokojnie i dopoki nie zmienia miejscowy, beda siedziec bez zaklocen w temacie.

Nie bardzo kminie co ma zrobic funkcjonariusz wyjac pale i pogonic ? Czy spisac ?
żebranie w sposób oszukańczy lub natarczywy.
Natarczywość przejawia się w zaczepianiu i nagabywaniu przechodniów, uniemożliwianiu im przejścia w celu otrzymania datku
Dzieciaki siedza spokojnie i graja, przynajmniej te, które ja widziałem.
Obrazek

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » wtorek, 3 lipca 2012, 19:57

"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
ewcioszek181
Kontakt:

Post autor: ewcioszek181 » piątek, 6 lipca 2012, 09:15

problem pokazany w filmiku dotyka nie tylko Anglii ale większość krajów Unii Europejskiej

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » piątek, 6 lipca 2012, 11:54

Koleszka cynk podrzucil ze owe dzieci zabiera czarne Infinity coupe sport.
Obrazek

Awatar użytkownika
ewcioszek181
Kontakt:

Post autor: ewcioszek181 » niedziela, 8 lipca 2012, 16:35

a nie mówiłam że coś jest z tymi dziećmi nie tak

ODPOWIEDZ