Parki i Rowerki 2012

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
Bakłarzan

Parki i Rowerki 2012

Post autor: Bakłarzan » niedziela, 24 czerwca 2012, 17:59

Jak co roku zaczyna się sezon i pojawia się znowu problem ROWERKI
Park przy ul.Chopina znowu jest oblegany przez rowerki :!:
Przy zjeździe dla rowerów obok lodziarni wisi wyraźny " ZAKAZ WJAZDU POJAZDAMI TRZY I CZTEROKOŁOWYMI "
Dlaczego miasto Ustka jak i Policja,Straż miejska nie wiesza zakazów dalej :!: stoją tam tylko gołe słupy do tego wszystkie wjazdy są pootwierane (słupki betonowe są podostawiane) :?:
Policja jak i Straż miejska powinna się tym szybko zając i stawiać wysokie mandaty :!:

Obrazek
By iwan622 at 2012-06-24
Obrazek
By iwan622 at 2012-06-24
https://pl.fotolia.com/id/81447590

Awatar użytkownika
Bakłarzan

Re: Parki i Rowerki 2012

Post autor: Bakłarzan » sobota, 30 czerwca 2012, 18:19

widzę ze straż miejska ani policja porządku z tym nie robi :!:
lepiej siedzieć na dupie i nic nie robić :!:
ZAKAZ WJAZDU JEST WYRAŹNY rowerków coraz to więcej i oczywiście zero zainteresowania
Rodzice siedzą i patrzą jak pociechy śmigają po butach przechodniów oraz trawnikach :!:

Awatar użytkownika
Charles Garnier

Post autor: Charles Garnier » sobota, 30 czerwca 2012, 18:39

W zeszłym roku Kura zatrudnił ochroniarzy-emerytów z Jantara. Ci to dopiero... siorbają herbatkę z termosu, w cieniu w samochodzie. :lol:
Pieniądze wydane na darmo, a można by za nie zrobić ścieżki rowerowe w innym miejscu.

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » piątek, 13 lipca 2012, 17:57

No comment
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
midnitebiker

Post autor: midnitebiker » piątek, 13 lipca 2012, 18:37

W Jarosławcu w tym sezonie poradzono sobie z nimi w bardzo prosty sposób - gęsto występujące znaki B-11 i odpowiednie służby, które egzekwują łamanie zakazu wjazdu.

Właściwie nie ma sensu ciągnąć tematu, bo nikomu z decydentów nie zależy ani na ograniczeniach, ani na pozyskiwaniu środków do budżetu, czyli ściąganiu mamony z jeżdżących na zakazie.

Ja tam nie zapomnę o podziękowaniu przy okazji kolejnych wyborów samorządowych...
Każdy się boi pedałów i tego, że sam może zostać pedałem. Na dłuższą metę jest to męczące
? może wszyscy powinniśmy zostać pedałami i odetchnąć?

Ch. Bukowski

Artur Mazur

Post autor: Artur Mazur » niedziela, 15 lipca 2012, 03:03

Bakłarzan pisze:Jak co roku zaczyna się sezon i pojawia się znowu problem ROWERKI
Park przy ul.Chopina znowu jest oblegany przez rowerki :!:
Nie ma problemu rowerków na Chopina,
jest tylko problem z marudami, którym przeszkadza Ustka retro-aktywna.

Klientem docelowym dla Ustki są rodziny z dziećmi, coś te dzieciaki muszą robić po południu lub w niepogodę,

Trawa i parki dla ludzi , a nie tylko emerytów lub zwapniałych Bakłarznów
(pij mniej mleka , więcej chmielu) :lol:
Można najwyżej położyć plastikowe siatki na trawę.
Zabrania się zabraniać !!!

Obrazek

barmanik

Post autor: barmanik » czwartek, 19 lipca 2012, 17:49

No jasne, ze nie ma problemu...poza tym kto zabroni bogatemu. Mowa o naprawie przez właścicieli wypożyczalni parku po zakończeniu sezonu...
"Chcemy waszego dobra" powiedział premier. Zaniepokojeni Polacy zaczęli ukrywać swoje dobra w bezpiecznych miejscach!

Artur Mazur

Post autor: Artur Mazur » czwartek, 19 lipca 2012, 18:10

barmanik pisze:No jasne, ze nie ma problemu...poza tym kto zabroni bogatemu. Mowa o naprawie przez właścicieli wypożyczalni parku po zakończeniu sezonu...
W tym roku przyjechało mało turystów.
Jeszcze tych chcesz wygonić z Ustki :evil:

barmanik

Post autor: barmanik » czwartek, 19 lipca 2012, 20:28

Nie, zaproszę ich do siebie na obiad... :wink:
A kto mówi o wyganianiu? Jak sie potrafią kulturalnie zachować nikt ich nie wygania!
"Chcemy waszego dobra" powiedział premier. Zaniepokojeni Polacy zaczęli ukrywać swoje dobra w bezpiecznych miejscach!

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » piątek, 20 lipca 2012, 13:57

Chyba jedyną sensowną możliwością ochrony trawników parku przed 3/4-kołowcami są ochronne panele trawnikowe w kształcie plastrów miodu. Ale to po pierwsze rozwiązanie bardzo drogie w skali powierzchni całego parku, po drugie pewnie przynajmniej część tych paneli zostałaby rozkradziona, a po trzecie park wyglądałby nienaturalnie a tym samym idiotycznie. W tym względzie Artur nie masz racji, oczywiście o turystów należy dbać i to bardzo jeśli chce się na turystyce opierać źródło utrzymania. Nie oznacza to jednak, że należy turystom pozwolić na wszystko i co roku wkładać w naprawę zniszczeń w parku więcej pieniędzy od zysku. Zwłaszcza, że pieniądze zarabiają prywatne osoby, a za naprawę zniszczeń w parku płaci miasto. Nie rozumiem kolejnej niekonsekwencji ratuszaków. Jeśli zamknęli park dla ruchu rowerowego, to powinni to konsekwentnie egzekwować, kontrolując ruch w parku i sypiąc kary dla niszczących zieleń. Druga możliwość to powiązanie zniszczeń dokonywanych przez 3/4-kołowce z wypożyczalniami tych rowerów i narzucenie konieczności wyrównania strat. Tylko ile lat z rzędu można rewitalizować zieleń parku żeby ona przetrwała? Trzecia ewentualność to brak zgody na tego typu działalność jak wypożyczalnie rowerów, w tym rejonie. Ostatnio kilkukrotnie widziałem 3/4-kołowce bez skrępowania jadące ul. Chopina pod prąd ignorując zasady ruchu jakby to nie była droga publiczna. Innym razem widziałem kiedy dorosła para w najlepsze jeździła po trawie, z entuzjazmem przyklaskując dwójce dzieci w kolejnych 3 kołowcach w najlepsze próbujących po deszczyku buksować kołami na mokrej trawce. Wielu ludziom na wakacjach naprawdę wyłącza się rozsądek i jakiekolwiek myślenie, dlatego nie może być wolnej amerykanki z rowerami w parku.
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
Ban.an

Post autor: Ban.an » piątek, 20 lipca 2012, 15:50

Ale to nie miejscowi rozjeżdżają ten park turystom, tylko turyści turystom.
" (...) możliwość, by miastem rządzili wybierani szacowni członkowie społeczności, którzy obiecają, że nie będą się wywyższać ani przy każdej okazji zdradzać publicznego zaufania, natychmiast stała się tematem żartów w całym mieście"
T.Pratchett

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » piątek, 20 lipca 2012, 16:53

Ban.an pisze:Ale to nie miejscowi rozjeżdżają ten park turystom, tylko turyści turystom.
Dlatego właśnie trzeba powstrzymać turystów dla dobra kolejnych turystów, by park mógł cieszyć zielenią również tych następnych, no i oczywiście mieszkańców.

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » piątek, 20 lipca 2012, 17:27

Ostatnio kilkukrotnie widziałem 3/4-kołowce bez skrępowania jadące ul. Chopina pod prąd ignorując zasady ruchu jakby to nie była droga publiczna.
No wlasnie jak trwala ostatnio obserwacja panow w radiowozie, przez cale chopina zasuwaly rowerki z wypozyczalni..pod ich czujnym okiem.
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
vinylos
Kontakt:

Post autor: vinylos » sobota, 21 lipca 2012, 02:41

Swoją drogą, rowery są wyłączone z ruchu ścieżką ( pierwotnie dla nich przeznaczoną ) bo ?
Może chodzi o to żeby nie przeszkadzać w demolowaniu zieleni ?
Na górze była blokada, 3-4 kołowce by nie wjechały a teraz jej nie ma.. :?: :|

Przyznam się że jeżdżę po tej "zakazanej" ścieżce bez skrupułów bo..mam to w dupie ;) i pod prąd czasem sobie ulicą pojadę na jednym kole oczywiście, jak wakacje to wakacje 8)
<a href="http://www.w3schools.com">Visit W3Schools</a>

Awatar użytkownika
Platichthys_flesus

Post autor: Platichthys_flesus » sobota, 21 lipca 2012, 13:33

vinylos pisze:i pod prąd czasem sobie ulicą pojadę na jednym kole oczywiście, jak wakacje to wakacje 8)
Mi pod prąd zapierniczał na rowerku jakiś gościu prosto na maskę. Więc dodałam gazu - jak wakacje, to wakacje 8)
http://www.pustamiska.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Nic trudnego zrobić coś dobrego
Konsument głosuje portfelem

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » sobota, 21 lipca 2012, 14:49

Platichthys_flesus pisze: Mi pod prąd zapierniczał na rowerku jakiś gościu prosto na maskę. Więc dodałam gazu - jak wakacje, to wakacje 8)
Też miałem taką sytuację tylko... gazu nie dodałem, chyba muszę bardziej wczuć się w te wakacyjne klimaty w ratuszowym i lokalno-policyjnym rozumieniu. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » sobota, 21 lipca 2012, 17:18

Mi pod prąd zapierniczał na rowerku jakiś gościu prosto na maskę. Więc dodałam gazu - jak wakacje, to wakacje 8)
Trzeba było spryskać szybe i właczyc wycieraczkę.... :D
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
vinylos
Kontakt:

Post autor: vinylos » niedziela, 22 lipca 2012, 00:51

celestyn pisze:
Platichthys_flesus pisze: Mi pod prąd zapierniczał na rowerku jakiś gościu prosto na maskę. Więc dodałam gazu - jak wakacje, to wakacje 8)
Też miałem taką sytuację tylko... gazu nie dodałem, chyba muszę bardziej wczuć się w te wakacyjne klimaty w ratuszowym i lokalno-policyjnym rozumieniu. :mrgreen:
Ojj.. to źle, trzeba dodać gazu ;)

A Tobie Fles rowerek czy rower ? bo to zasadnicza różnica :)
<a href="http://www.w3schools.com">Visit W3Schools</a>

Awatar użytkownika
Bakłarzan

Post autor: Bakłarzan » niedziela, 22 lipca 2012, 20:21

Park został całkowicie ZAMKNIĘTY dla rowerków trzy i cztero-kołowych

Artur Mazur

Post autor: Artur Mazur » poniedziałek, 23 lipca 2012, 07:16

Bakłarzan pisze:Park został całkowicie ZAMKNIĘTY dla rowerków trzy i cztero-kołowych
Tak, wygonić tą szarańcze z Ustki, tylko tu śmiecą i niekulturalnie hałasują.

PS: A przy okazji konkurencyjne budki na promenadzie więcej zarobią,
walka o klienta nie zna litości. :twisted:

ODPOWIEDZ