Parki i Rowerki 2012

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
celestyn

Re: Parki i Rowerki 2012

Post autor: celestyn » piątek, 17 sierpnia 2012, 21:54

Przejechałem się dzisiaj wieczorkiem rowerem po mieście (jak najbardziej przepisowo). Praktycznie cała ul. Chopina zamieniona jest w tor dla 3 i 4-kołowych gokartów. Zarówno dorośli, jak i dzieciaki właściwie bez opieki, jeżdżą sobie w tą i z powrotem, z prądem i pod prąd, całkowicie ignorując znaki drogowe. Postałem chwilę przy wypożyczalni gokartów na terenie dawnego ogródka jordanowskiego. Wypożyczający przywoływali dzieciaki do zdania rowerów, każąc im jechać pod prąd! O dziwo policjantom z kręcącego się akurat po okolicy radiowozu najwyraźniej powyższa sytuacja nie przeszkadza - zero (słownie ZERO!) reakcji. Oczywiście Chopina z ruchu wyłączona w żaden sposób nie jest, jak znam życie wypadek to tylko kwestia czasu, a potem pewnie wszyscy odpowiedzialni będą szukać winnych i nikogo nie znajdą.
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Artur Mazur

Post autor: Artur Mazur » sobota, 18 sierpnia 2012, 11:30

Jak Ci to przeszkadza, to nie jeździj tą drogą w lato.

PS: Kolejna Maruda na forum :evil:

Awatar użytkownika
Platichthys_flesus

Post autor: Platichthys_flesus » sobota, 18 sierpnia 2012, 12:11

to ja dołączę się do grona marud.
ul. Chopina nie jest wyłączona z ruchu. Mój brat mawia, a ja tą zasadę stosuję: każdego kierowcę traktuj jak potencjalnego zabójcę. I to wbić do głowy powinni sobie miłośnicy tzw rowerków, bo przy zderzeniu z samochodem są bez szans.
Gdzie głowy mają ci, którzy pozwalają, by po drogach publicznych poruszały się pojazdy nie wiem na jakich zasadach do ruchu dopuszczone, kierowane przez osoby, które zasad ruchu drogowego często nie znają? Pojazdy są nieoświetlone, nie mają sygnału hamowania, i ich obecność na drogach publicznych to jawne bezprawie, a przede wszystkim niebezpieczeństwo dla nimi kierujących.
http://www.pustamiska.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Nic trudnego zrobić coś dobrego
Konsument głosuje portfelem

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » sobota, 18 sierpnia 2012, 12:47

Artur Mazur pisze:Jak Ci to przeszkadza, to nie jeździj tą drogą w lato.

PS: Kolejna Maruda na forum :evil:
Smerf tak bronisz te gokarty jakbyś miał profity z ich wypożyczania. Nie mam nic przeciw nim bo to fajna sprawa sobie czymś takim pojeździć, jednak pod warunkiem, że w odpowiedni sposób czyli bezpiecznie. Ty najwyraźniej nie rozumiesz, to czy te gokarty jeżdżą zgodnie z przepisami czy nie osobiście mi za przeproszeniem dynda i powiewa, bo jeśli w końcu dojdzie do wypadku (a kiedyś w końcu musi) to nie z mojej głupoty, nie ja na tym ucierpię i nie ja za to odpowiem. Strasznie się dziwię tylko i ratuszowi i Policji i Straży Miejskiej, że bezczynnie i lekkomyślnie tolerują sytuację zmierzającą wprost do zagrożenia czyjegoś zdrowia lub życia. Osobny temat stanowi niszczenie parku przez gokarty, bo kosztów naprawy szkód nie ponoszą ci, którzy zarabiają na wypożyczaniu, tylko miasto czyli my wszyscy.

Awatar użytkownika
vinylos
Kontakt:

Post autor: vinylos » niedziela, 19 sierpnia 2012, 11:19

Artur Mazur pisze:Jak Ci to przeszkadza, to nie jeździj tą drogą w lato.
A od kiedy to sposobem na brak problemu jest ich unikanie ? Chce się przejechać akurat tą drogą więc to robi, nikt mu chyba nie zabroni ? 8)
Tak samo jak nikt nie broni tym gówniarzom śmigać po ulicach.
Jak to mawia moja babcia, jak nie urok to sraczka :lol:, park zamknięty dla tych durnych rowerków to teraz ulice są oblegane, i tak źle i tak nie dobrze, plus że na rowerze spokojnie można sobie przejechać parkiem :wink:
a co do wypadku, bądźmy szczerzy, żadnego nie będzie, jeśli ludzie stosują się do przepisów to hamowanie z 20 km/h ( bo tyle chyba tam jest ? ) to pestka a ślepi nie są, jedyne co te rowerki powodują, to potworne wkurzenie i irytację, na klaksonie jechać i po sprawie, często ludzie boją się go używać jakby gryzł :lol:
<a href="http://www.w3schools.com">Visit W3Schools</a>

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » poniedziałek, 19 sierpnia 2013, 11:13

Reklama dzwignią handlu, słupki poodstawiane, hulaj dusza a ochroniarz łazi i łazi...
Załączniki
DSC00236.JPG
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Maz

Post autor: Maz » poniedziałek, 19 sierpnia 2013, 13:50

Tu chodzi o gokarty spalinowe, które znajdują się na osirze.

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » poniedziałek, 19 sierpnia 2013, 14:21

Dzieki za naprostowanie.
Tak czy siak sytuacja opisana ma miejsce. Gokarty smigają pod prąd z górek (Beniowskiego->Mickiewicza) w razie wymuszenia pierszeństwa nie masz nawet jak uciec. Park rozjeżdżony a strażnik pląsa jak by mu lekarz zapisał spacery z jodem.
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
Bakłarzan

Post autor: Bakłarzan » poniedziałek, 26 sierpnia 2013, 14:22

Maz pisze:Tu chodzi o gokarty spalinowe, które znajdują się na osirze.
tu chodzi o rowerami czterokolowe zwane gokartami
niestety elvik to nie wszystko dzieciaki zaczynają szaleć w nowo powstającym parku zdrojowym

Hehe zakazów nie ma to można jeździć- rozjechac wszystko a rodzice cieszą michy jak by nic się nie stało!

co do parku na ul. chopina ochrona może być tylko niech ten.pajac nie gada z.rodziną tylko obserwuje
i szuka rodziców i wlepia mandaty!

po za tym najgorzej jest gdy towarów zabraknie w pobliskich restauracjach :)
pacholki które uniemożliwiają wjazd rowerkow są rozsuniete wtedy zaczyna się nalot szczyli na park !!

według mnie każdy kto wynajmuje tego typu rowerkow powinien mieć w regulaminie wypisane zakaz wjazdu do parku
oraz jazda zgodnie z przepisami ruchu drogowego!
powinien taki regulamin podpisać
regulamin również powinien zawierać numer rowerkow, nazwę wypożyczalni oraz dane wypozyczajacego.
straż miejska powinna wtedy wystawiać mandaty
https://pl.fotolia.com/id/81447590

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » poniedziałek, 26 sierpnia 2013, 22:48

Nic Miasto z tym nie zrobi i nie łudźcie się, że w tym pokoleniu "ktoś" się nad problemem szczerze pochyli i definitywnie go rozwiąże... Nie ta epoka... nie ci ludzie... Szkoda atramentu w klawiaturze.
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » piątek, 30 sierpnia 2013, 16:53

maj pisze:Nic Miasto z tym nie zrobi i nie łudźcie się, że w tym pokoleniu "ktoś" się nad problemem szczerze pochyli i definitywnie go rozwiąże... Nie ta epoka... nie ci ludzie... Szkoda atramentu w klawiaturze.
A może nikt z tym nic nie zrobi, ani miasto ani policja prowadzą wypożyczalnie i na tym biznesie zarabiają "ci równiejsi"?

ODPOWIEDZ