Protest przeciwko radarom w porcie Ustka !!!

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Czy jesteś za 40 m betonowymi masztami i radarami w usteckim porcie ?

Tak
4
11%
Nie
27
73%
Jest mi to obojętne.
6
16%

Liczba głosów: 37

Awatar użytkownika
maj

Re: Protest przeciwko radarom w porcie Ustka !!!

Post autor: maj » środa, 1 maja 2013, 22:30

Gwoździami do trumny są dla Ustki mieszkańcy, którzy w stopniu niemal zerowym interesują się poczynaniami swoich "wybrańców". Brak kontroli władz przez wyborców jest jak bezstresowe wychowanie dzieci...
Dobre 30 lat w tym miejscu stał radar WOP. Jakoś protestów nikt nie zgłaszał. Turyści przyjeżdżali... Zniknął - nie było szału radości - nie przybyło nagle turystów w mieście. Kilka lat wstecz "ktoś" wpadł na pomysł reaktywacji stacji radarowej... cisza... ani jednego głosu przeciw... Teraz Stacja jest prawie na ukończeniu i...
Dekada, albo i dwie miną nim Ustka pójdzie na zachód. Nie czarujmy wszystkich, że wskutek reaktywacji stacji radarowej turyści zaczną omijać Ustkę, krowy przestana mleko dawać, a woda w studniach stanie się niezdatna do picia.
Ustka ma zwyczajnego pecha... do władz i... do mieszkańców... i niestety... zgodzę się z Topilzinem... nawet, jak radary postawią jednak 100 km od Ustki, to wieko trumny i tak się zatrzaśnie...

Jedynym "pocieszeniem" może być fakt, że bierność obywatelska jest domeną sporej części polskiego społeczeństwa. Nie jesteśmy w tym temacie wyjątkowi...
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » czwartek, 2 maja 2013, 05:14

Dobre 30 lat w tym miejscu stał radar WOP. Jakoś protestów nikt nie zgłaszał.
Dobre 20 pare lat temu była komuna.
Protesty to mogłeś sobie skladać na ołtarzu w Częstochowie....
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Adi

Post autor: Adi » czwartek, 2 maja 2013, 11:19

elveez pisze:Radary w Jastarni i Helu są, ale nie koniecznie w portach Adi, a typowy polak a'la, "czy jest tv w pokoju" ma znikome pojęcie o krajobrazie...i wpływie radarów. 420 zapytań o pokoje w tym roku i ani jednego pytania o radar, za to pytania o korek na Darłowskiej, i "szlak przemytnika" na zachodnia plaze lasami magierowa...

Kupy, śmieci, żule, brak nawierzchni...

No więc to o czy m piszesz pokazałem na zdjęciach, poza tym nie spotkałem nikogo, kto kwestionowałby odsunięcie tych radarów od centrum miasta i portu.

Ustka w tempie atrakcyjności dla turystów rozwija się w żółwim tempie, inni idą galopem do przodu. Z każdą nową miejscowością, którą odwiedzam, coraz wyraźniej dostrzegam, jakim stajemy się zaściankiem. Wczoraj w Szymbarku było więcej turystów niż w całej Ustce. Coraz więcej atrakcji, do tego kompletna, miła dla oka w stylu regionalnycm, zabudowa gastronomiczna, turystyczna, socjalna, nowy hotel, parkingi, przewodniki i reklamy co w najbliższej okolicy trzeba jeszcze zobaczyć, z czego oczywiście skorzystaliśmy i zostawiliśmy kasę również w innych pobliskich miejscach. Wszystko dopracowane i efekt jest. Gdzie u nas przy bunkrach, miasto myśli o jakiejkolwiek zabudowie, parkingach z kostki granitowej, a to wszystko tam już jest. Szymbark ma już nawet własny browar regionalny, 6 gatunków kaszubskich piw w stylowych buteleczkach, oczywiście wszystkie przyjechały z nami do domu na spróbowanie. Podobnie w innych miastach: Łebie (marina, dwie obwodnice, sea park, park dinozaurów itd, na Półwyspie Helskim (ściezki rowerowe wzdłuż całego półwyspu, infrastruktura dla żeglarzy, fokarium itp itd.) czy w Kołobrzegu (potężne inwestycje w infrastrukturę i bazę wypoczynkową).
Do tego bezcenna rozmowa innych turystów, którzy przy owym piwku, wspominali kto ile w naszych okolicach zarobił mandatów z fotoradarów w drodze nad Bałtyk.
Oczywiście więc macie rację, radary nie są jakoś szczególnie odpychające dla turystów. ale to inni wiedzą jak o nich skutecznie konkurować.
rozumiemy się? Będziemy się rozumieć, będzie dobrze... nie będziemy się rozumieć... rozumiemy się?

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » czwartek, 2 maja 2013, 11:30

maj pisze:Gwoździami do trumny są dla Ustki mieszkańcy, którzy w stopniu niemal zerowym interesują się poczynaniami swoich "wybrańców". Brak kontroli władz przez wyborców jest jak bezstresowe wychowanie dzieci...
Dobre 30 lat w tym miejscu stał radar WOP. Jakoś protestów nikt nie zgłaszał. Turyści przyjeżdżali... Zniknął - nie było szału radości - nie przybyło nagle turystów w mieście. Kilka lat wstecz "ktoś" wpadł na pomysł reaktywacji stacji radarowej... cisza... ani jednego głosu przeciw... Teraz Stacja jest prawie na ukończeniu i...
Dekada, albo i dwie miną nim Ustka pójdzie na zachód. Nie czarujmy wszystkich, że wskutek reaktywacji stacji radarowej turyści zaczną omijać Ustkę, krowy przestana mleko dawać, a woda w studniach stanie się niezdatna do picia.
Ustka ma zwyczajnego pecha... do władz i... do mieszkańców... i niestety... zgodzę się z Topilzinem... nawet, jak radary postawią jednak 100 km od Ustki, to wieko trumny i tak się zatrzaśnie...

Jedynym "pocieszeniem" może być fakt, że bierność obywatelska jest domeną sporej części polskiego społeczeństwa. Nie jesteśmy w tym temacie wyjątkowi...
Masz dużo racji. Mieszkańcy Ustki, a przynajmniej ich większość, sami są winni poprzez swoją bierność. Najlepszym dowodem jest mierna jakość wybranych przez nich po raz kolejny władz w postaci burmistrza i radnych. Rację jednak ma również Mirek, nie można porównywać sytuacji z radarami WOP-u za komuny, bo w tamtych realiach systemu odgórno-nakazowego nikt z miasta nie miał na to najmniejszego wpływu.
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Adi

Post autor: Adi » czwartek, 2 maja 2013, 11:43

Ale są też mocne argumenty prawne, których należy używać:
1. Urząd Morski sam zaopiniował negatywnie wszystkie próby podwyższenia w planach miejscowych możliwości wysokiej zabudowy w Ustce, zarówno po stronie wschodniej jak i zachodniej, a to uderzy w miasto w postaci rezygnacji inwestorów z budów, niższe niż oczekiwane wpływy z podatlków
dla miasta i spadek wartości nieruchomości sąsiednich.
2. Kodeks cywilny mówi wprost, że właściciele nieruchomości mają powstrzymywać się od działań, które mają niekorzystny wpływ na sąsiedztwo. Urząd lokuje radary tam gdzie im najtaniej i najwygodniej, a koszty przerzuca na miasto i mieszkańców
Np. mieszkańcy Bierkowa nie płacą za śmieci jako rekompensata za to, że zgodzili się na niedalekie wysypisko. Podobnie jest w wielu innych miejscach, gdzie lokuje się inwestycje uciążliwe dla otoczenia. One są efektem różnych kompromisów.
rozumiemy się? Będziemy się rozumieć, będzie dobrze... nie będziemy się rozumieć... rozumiemy się?

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » czwartek, 2 maja 2013, 17:10

Adi pisze:One są efektem różnych kompromisów.
Burmistrz próbuje z sytuacji trudnej nie tylko wyjść z twarzą, ale zyskać wyborczo. Nie zmieniły się zasady pracy stacji, ani jej zagrozenia, a może ich brak od wydanej przez burmistrza decyzji zezwalającej na budowe radarów. Burmistrz zafundował sobie darmowa kampanię wyborczą, nie bez szans na powodzenie. Szkoda jedynie miasta. Przytoczone wcześniej argumenty wskazują, że jeśli będzie jak "Bóg Kubie, to Kuba Bogu" - to urząd morski długo będzie nam pamiętał to wydarzenie, a na pewno nie omieszka przypomnieć podczas rozpraw administracyjnych. Moim zdaniem, dla naszej wspólnoty byłoby lepiej, by zamiast wszczynac awanturę, zyskać na pertraktacjach - coś za coś. A tak, burmistrz będzie rządził kolejną kadencję, ruch turystyczny będzie malał, port nie będzie się tak rozwijał jak mógłby - wtedy aktualne bedzie pytanie - kto zgasi swiatło?

Jako jedna z niewielu osób wskazywałem na koniecznośc współpracy z tym zakresie, wykazywałem błędy - jednak zamiast dyskusji była próba spacyfikowania radnego, tu na forum też. Po sezonie już przypomnę, że nie ma radarów, a turystów jakby coraz mniej. :)

rzfireck

Post autor: rzfireck » czwartek, 2 maja 2013, 17:45

Włodzimierz Siudek pisze: ... A tak...ruch turystyczny będzie malał,...- wtedy aktualne bedzie pytanie - kto zgasi swiatło?

Po sezonie już przypomnę, że nie ma radarów, a turystów jakby coraz mniej. :)
Pozwolę sobie zadać po raz kolejny pytanie, otóż jakie działania są wdrażane bądź planowane w celu zniwelowania tendencji negatywnej, spadkowej tj. pobudzenia konkurencyjności turystycznej Ustki względem innych kurortów nadmorskich? Czy działania mają mieć charakter krótko, średnio czy też długookresowy? Z turystyką w Ustce powiązane jest m.in. rybołóstwo, gastronomia, hotelarstwo i szereg innych usług... Zadane przeze mnie pytania nie są chyba trudne?
Jak to jest, że o przyszłości wykształciuchów decydują nie wykształciuchy? Takie rzeczy tylko w Polsce!

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » czwartek, 2 maja 2013, 18:06

Nie wiem co radny W.S chciał pertraktować? Z kim i jako kto?Singlowo?Przecież takim to cwaniaki z Gdyni majtki ściągają przez głowę.O ile wiem to w przedbiegach chciał ustecką skórę oddać za darmo.Twierdzi że ta instalacja rozwija port.O tempora, o mores.Gdzie i w jaki cudowny sposób.No i te tony wazeliny.
Burmistrz z mieszkańcami to już inny kaliber.
Jeżeli ta lokalizacja radarów taka cenna to proszę bardzo.Wyremontować za to III molo aby było bezpieczne i coś tam można zbudować.
Przez radar atrakcyjność terenu spada a przez nowe molo wzrasta.Bilans zero.
Urząd Morski to nie ciotka z Krakowa i nie może się obrażać.Radziłbym wrócić na ziemię.Czas sekretarzy i dobrych wujków już się skończył.
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Grzegorz

Post autor: Grzegorz » czwartek, 2 maja 2013, 21:14

Topilzin pisze:Nie wiem co radny W.S chciał pertraktować? Z kim i jako kto?Singlowo?Przecież takim to cwaniaki z Gdyni majtki ściągają przez głowę.O ile wiem to w przedbiegach chciał ustecką skórę oddać za darmo.Twierdzi że ta instalacja rozwija port.O tempora, o mores.Gdzie i w jaki cudowny sposób.No i te tony wazeliny.
Burmistrz z mieszkańcami to już inny kaliber.
Jeżeli ta lokalizacja radarów taka cenna to proszę bardzo.Wyremontować za to III molo aby było bezpieczne i coś tam można zbudować.
Przez radar atrakcyjność terenu spada a przez nowe molo wzrasta.Bilans zero.
Urząd Morski to nie ciotka z Krakowa i nie może się obrażać.Radziłbym wrócić na ziemię.Czas sekretarzy i dobrych wujków już się skończył.
Samo sedno, lepiej bym tego nie napisał!

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » czwartek, 2 maja 2013, 21:50

Radny Siudek napisał:
Po sezonie już przypomnę, że nie ma radarów, a turystów jakby coraz mniej.

Ja też chętnie przypomnę. :mrgreen: Znikanie parkingów oraz robienie ich płatnymi w centrum miasta przy sklepach i usługach to tylko wycinek z genialnych posunięć .Miasto zwija się powoli ale skutecznie mniej więcej od tylu lat od ilu radny W.S jest radnym.Może przypadek ... nie wiem. :lol:

Ktoś słusznie zapytał co zrobiono dla poprawy konkurencyjności uzdrowiska Ustka?No właśnie co?Radar?
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » piątek, 3 maja 2013, 10:37

Topilzin pisze: powoli ale skutecznie mniej więcej od tylu lat od ilu radny W.S jest radnym.Może przypadek ... nie wiem.
Radny przyczyną upadku turystyki w Ustce - ciekawa teza:) Czas to zmienić, wybory za rok.
Topilzin pisze:Czas sekretarzy i dobrych wujków już się skończył.
jak wyżej, szkoda, że tylko w tym aspekcie rozpatruje się osobę radnego:)
rzfireck pisze: Pozwolę sobie zadać po raz kolejny pytanie, otóż jakie działania są wdrażane bądź planowane w celu zniwelowania tendencji negatywnej, spadkowej tj. pobudzenia konkurencyjności turystycznej Ustki względem innych kurortów nadmorskich? Czy działania mają mieć charakter krótko, średnio czy też długookresowy? Z turystyką w Ustce powiązane jest m.in. rybołóstwo, gastronomia, hotelarstwo i szereg innych usług... Zadane przeze mnie pytania nie są chyba trudne?
jak mało ktory pewnie wypowiadam się o lipie z LOGO, które zostało zakupione niekompletnie, a później trzeba urządzać krucjatę internautów, że brzydkie. Tu jest analogia z postępowaniem z radarami - awantura, jako sposób na politykę.
Dalej, często mówiłem, że należy korzystać ze strategii rozwoju turystyki, a my doraźnie dzialamy. Mowię o zbyt wysokiej opłacie uzdrwiskowej, braku parkingów, karnecie wakacyjnym i jego wprowadzeniu, mojej dzialalności w LOT, w Euroregionie - najpredzej w końcu maja w Karlskronie będę mówił o turystyce i związanej z tym niezbędnej komunikacji obszarów morza bałtyckiego. Tylko tyle i aż tyle. (PZPR- o przepraszam pzdr)

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » piątek, 3 maja 2013, 13:36

Topilzin pisze: Jeżeli ta lokalizacja radarów taka cenna to proszę bardzo.
i jeszcze jedno, chyba Topilzin słabo zna moje zdanie nt. radarów. Jest takie jak burmistrza, tzn. zgoda, ale nie ta lokalizacja. Moje stanowisko wypływa z tego, że mam obowiązek ustawowy reprezentować mieszkańców. Jednak z zastrzeżeniem, że ani na trochę nie zmieniłem zdania o ich braku szkodliwości i konieczności ich pracy dla bezpieczenstwa w porcie oraz jego rozwoju, jako element jego wyposażenia.:)

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » piątek, 3 maja 2013, 15:08

Nie chce mi się już powoli powtarzać.40 m radar nie ma z Ustką i portem nic wspólnego.Czyli rozmawiamy tylko już o małym 20-to metrowym jako polepszeniu portowej infrastruktury.
Radar taki już jest na kapitanacie i jeśli stary to wymienić na nowy.Może nowy maszt nieco wyższy zrobić.Ile tych portowych radarów z odpowiednio rozmnożonymi sztucznie etatami ma być.?Nie jest znane radnemu przysłowie "gdzie kucharek 6 tam nie ma co jeść".Rozmazane lub pokrywające się kompetencje były już nieraz przyczyną wypadków czy katastrof.
Niech ktoś kompetentny , może być radny Siudek wytłumaczy mi i reszcie jaki jest problem wymienić na kapitanacie stary radar na nowy.
To chyba najtańsze rozwiązanie.40m koszmar poza miastem i po kłopocie.Lokalizacji do wyboru i koloru.Można podwyższyć o 2-5 m czy zwiększyć moc.Wszyscy zadowoleni czyli sytuacja win-win.

Moje stwierdzenie o końcu czasu sekretarzy i dobrych wujków dotyczyło UM a nie radnego Siudka.UM jako urząd nie ma prawa się obrażać.Nie wolno mu być też partyjnym bo ma służyć wszystkim.Jeśli jednak miewa swoje "widzimisię" to najwyższy czas aby go rozwiązać.
Czytając zciemniające posty radnego mam odczucie że jest adwokatem "radarowców" a nie mieszkańców.
Zaznaczam że z wszystkimi i w każdym temacie można się zawsze dogadać ale tylko pod kilkoma warunkami.Ze się nie rżnie głupa ,jarząbka , nie kręci i nie straszy a to ma taraz miejsce.

J Jędrzychowska

Post autor: J Jędrzychowska » sobota, 11 maja 2013, 14:50

Czytając powyższe posty mam również dużo wątpliwości .
Uważam, że działalność magistratu wobec inwestora powinna być spójna i konsekwentna. Burmistrz, moim zdaniem, mógłby wykazać liczne uchybienia prawne (które leżały po obu stronach) i w procedurze prawnej zweryfikować ważność wydanych wcześniej decyzji w przedmiocie budowy stacji radarowej w porcie naszego miasta.
Jest to ważne ponieważ na ich treść powołuje się często zarówno inwestor jak i inne organy państwowe ( np. pismo Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 24 sierpnia 2012 roku GT7ak/1229722/202).
Poniżej przedstawiam moje niektóre spostrzeżenia, które wskazują na uchybienia i niezgodności prawne:

1. W zmianie Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego m Ustka oraz w prognozie oddziaływania na środowisko które zostało przyjęte uchwalą Rady Miasta w dniu 28 grudnia 2012 r inwestycja pn ?budowa stacji radarowej w porcie ? nie została ujęta. W Studium... nie wymieniono tej budowy zarówno na str 121oraz 122 w dziale określającym ?zadania służące realizacji ponadlokalnych celów publicznych?, jak również na str 215 gdzie wskazywano ?obszary na których rozmieszczone będą inwestycje celu publicznego o znaczeniu ponadlokalnym?. Inwestycja ta nie została również wymieniona w Prognozie oddziaływania na środowisko... na str 71 i 73 przy wymienianiu ?obiektów potencjalnie uciążliwych dla środowiska? również przy ?analizie i ocenie przewidywanych, znaczących oddziaływań ustaleń projektu Studium na środowisko?na str 98 . Planowana budowa stacji radarowej która kwalifikuje się do przedsięwzięć mogących zawsze znacznie oddziaływać na środowisko powinna być ujawniona w tak ważnych dla miasta i jego mieszkańców dokumentach. Skoro zatem o jej budowie nikt nie wiedział i nie została ona ujawniona ww dokumentach, istnieje podstawa do stwierdzenia o wygaśnięcia decyzji nr GP.7331/10/2008 z dnia 6 listopada 2008 roku o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego.

2. Decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach na budowę stacji radarowej wydano -na stronie BIP nr IKi OŚ 7624/07-4/2009/2010 w dniu 08 stycznia 2010 roku a - wg pisma Ministra ww - IKiOŚ-7624/8/3/2010 w dniu 13 sierpnia 2010 roku. Decyzja powinna być jedna ? czyli która? Decyzję oparto na Raporcie o oddziaływaniu na środowisko projektowanej stacji radarowej w Ustce opracowanym przez inwestora w marcu 2009 roku. Raport, który został przedstawiony (do publicznego wglądu) zawierał podstawową wadę prawną gdyż nie przedstawiał opisu analizowanych wariantów lokalizacji oraz racjonalnego wariantu alternatywnego. Wręcz przeciwnie już we wstępie Raportu inwestor powołuje się, że ?dla omawianej inwestycji ? Burmistrz Miasta Ustka wydał decyzję ww o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego w dniu 06 listopada 2008 roku?. Oznacza to, że lokalizacja została przesądzona a cale postępowanie staje się fikcją. W ten sposób umożliwiony ustawą z dnia 3 października 2008 r (Dz.U. nr 199 poz 1227) udział społeczeństwa w wydaniu tej decyzji został skutecznie zablokowany. Czy nie jest to rażące naruszenie prawa? Tym bardziej, że od 15 listopada 2008 roku zgodnie z Ustawą wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach... następuje przed uzyskaniem decyzji o ustaleniu lokalizacji celu publicznego i warunkach zabudowy.

3. W porządku obrad każdej sesji znajduje się stały punkt - ?informacje z prac Burmistrza w okresie między sesjami?. Zastanawiam się czy o podjętych działaniach w kierunku wydania ww decyzji, które realizuje się w procedurze publicznej tj z udziałem mieszkańców nie należałoby mówić publicznie właśnie w tym sprawozdaniu? Taki komunikat dla radnych i mieszkańców byłby bardziej nośny niż ogłoszenie na tablicy w Urzędzie czy też komunikat w Gazecie Wyborczej. Na Stronę BIP-u również nie wiele osób zagląda. Jawność i przejrzystość działania magistratu jest podstawą w budowie społeczeństwa obywatelskiego.

Dlatego też jako mieszkanka Ustki zwracam się publicznie do Radnych aby korzystając ze swojego mandatu, w drodze interpelacji zgłosili potrzebę konsekwentnego i spójnego działania magistratu w temacie odmowy budowy stacji radarowej tj rozpoczęcia działań prawnych w kierunku wygaśnięcia czy też uchylenia ww decyzji ( o istnieniu których nawet nie wiedzieli).

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » niedziela, 12 maja 2013, 09:21

Obawiam się, ze forum umarło. Wykorzystane wielokrotnie do bicia piany i do eliminacji politycznej, nie spełnia już kryterium poważnej dyskusji. Radni, poza dwoma wyjątkami już dawno tu nie zaglądają. Kontynuując, warto z tematem zapoznać bezpośrednio radnych poprzez skierowane do nich informacje z powyższą argumentacją. :)

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » niedziela, 12 maja 2013, 10:17

Włodzimierz Siudek pisze:Obawiam się, ze forum umarło. Wykorzystane wielokrotnie do bicia piany i do eliminacji politycznej, nie spełnia już kryterium poważnej dyskusji. Radni, poza dwoma wyjątkami już dawno tu nie zaglądają. Kontynuując, warto z tematem zapoznać bezpośrednio radnych poprzez skierowane do nich informacje z powyższą argumentacją. :)
Forum zamarło bo z kim tu dyskutować i o czym? Ratusz i radni ciągle popełniają z własnej nieprzymuszonej woli te same błędy, albo dokonują tych samych kolesiowych machinacji. Racjonalne argumenty odbijają się od nich jak groch od ściany i przez niektórych określane są biciem piany etc. W wielu miejskich sprawach właściwie wszystko lub prawie wszystko zostało przez forumowiczów napisane, a nawet wielokrotnie powtórzone. No ile można się powtarzać, zwłaszcza wiedząc, że i tak nikt z decydentów nie wyciągnie z tego wniosków bo zazwyczaj jest zbyt interesowny i "uwikłany". To, że radni nie czytają i nie korzystają to ich strata i wynik ich arogancji oraz oderwania od społeczeństwa.
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » niedziela, 12 maja 2013, 11:16

Radny Siudek i forum to tandem , samograj.Jedno napędza drugie i odwrotnie.Pozostawieni własnemu losowi jak pokazują ostatnie dni , obumierają. :lol:
Od czasu gdy śp. Prostak odszedł do erotycznego hadesu , radny przejął funkcję forumowego ....Robi to nieodpłatnie i za to należy się szacunek. :wink: Mój w każdym razie ma. :lol: Chyba że okaże się że jednak odpłatnie.Wtedy odbiorę tytuł ..... :lol:
Te pasmo współpracy i sukcesu przerwać mogą jedynie kajdanki lub kaftan bezpieczeństwa.Ze względu na niską szkodliwość społeczną pewnie te drugie. :lol:

W ostatnich postach postawione było między innymi pytanie jakim to cudownym sposobem (detale proszę a nie zdechłe kormorany) postawienie radarów w tym miejscu wpłynie na poprawę bezpieczeństwa i rozwój usteckiego portu.Odpowiedzi nie ma kolego Włodzimierzu.Pewnikiem sam jej nie znasz.
Chyba że UM przewiduje w najbliższych latach zapełnienie jachtami i motorówkami polskich wód przybrzeżnych w stopniu jaki znany nam jest z południa Europy. :lol:

Jeszcze drugie małe pytanko.Co znajduje się naprawdę w tym budynku UM na wydmie?Czy uprawnione jest posiadanie takiego dużego objektu przez instytucję opłacaną przez podatnika?

Post zedytowany przez Administratora.

Artur Mazur

Post autor: Artur Mazur » niedziela, 12 maja 2013, 13:25

Topilzin pisze:Radny Siudek i forum to tandem , samograj.Jedno napędza drugie i odwrotnie.Pozostawieni własnemu losowi jak pokazują ostatnie dni , obumierają. :lol:
Od czasu gdy śp. Prostak odszedł do erotycznego hadesu , radny przejął funkcję forumowego ......Robi to nieodpłatnie i za to należy się szacunek. :wink: Mój w każdym razie ma. :lol: Chyba że okaże się że jednak odpłatnie.Wtedy odbiorę tytuł ..... . :lol:
Noś przy sobie włączony dyktafon, wkrótce radny pouczy Cię , ci ci wolno , a co nie,
i będzie groził procesem, kupa śmiechu :mrgreen:

post zmoderowany przez Administratora

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » niedziela, 12 maja 2013, 14:03

Radni, poza dwoma wyjątkami już dawno tu nie zaglądają.

Raczej nie dyskutują na tym forum aby się nie zbłaźnić ale czytają namiętnie z tego co wiem.Jeśli jednak coś wrzucą to bez polemiki.Radny Zając pisuje jednak i nic mu się nie stało ale pewnie to inna kategoria ludzi.Radny Siudek , no cóż !!Plus za odwagę napewno ale wpisy to żenua.Mógłby rozdzielić swoje posty na radnego i Włodzimierza S. bo dobry żart konia wart. :lol: a tak to nieśmiesznie jakoś.

Pytania postawione pozostają jak zwykle bez odpowiedzi.

mksiazkiewicz

Post autor: mksiazkiewicz » poniedziałek, 13 maja 2013, 14:02

Proszę o utrzymanie dyskusji na przyzwoitym poziomie kulturalnym.

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ