Protest przeciwko radarom w porcie Ustka !!!

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Czy jesteś za 40 m betonowymi masztami i radarami w usteckim porcie ?

Tak
4
11%
Nie
27
73%
Jest mi to obojętne.
6
16%

Liczba głosów: 37

Awatar użytkownika
Topilzin

Re: Protest przeciwko radarom w porcie Ustka !!!

Post autor: Topilzin » sobota, 2 maja 2015, 10:09

1 filmik.Zeby poważnie rozmawiać o tym radarze to trzeba zasięgnąć opini UM i tych pływających np.rybaków.Temat zastępczy i napewno nie na dziś.
2.Filmik to hucpa.Z tego co zrozumiałem to ten starszy gościu obraża mieszkańców (forum) ,dzieli ich na dobrych i złych (słusznych i niesłusznych) a do tego próbuje straszyć "organami".Zamiast wyjaśnić zaistniałe "nieprawidłowości" bagatelizuje je.Wszystko ładnie i grzecznie powiedziane ale to taki retoryczny zabieg i dziś standard w polityce, dlatego mnie nie dziwi.Grzeczność i ogłada nie zmienia treści przesłania.Jest ono jakie jest (brzydkie).Mógłby natomiast inny radny rozebrać jego zdania na pojedyńcze słowa i zapytać co on ma na myśli.Wtedy zaczęłyby się już schody.Jako że nikt tego nie zrobił czynię to ja powyżej.Społecznie i jak zwykle nieodpłatnie.
Warto natomiast zapamiętać te słowa i usta do następnych wyborów.Dla mnie osobiście kompletna porażka i dyskwalifikacja jako radny.
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » niedziela, 3 maja 2015, 11:55

Topilzin pisze:starszy gościu obraża mieszkańców (forum) ,dzieli ich na dobrych i złych (słusznych i niesłusznych) a do tego próbuje straszyć "organami".
jest to odpowiedź na sposób pzedstawiania spraw przez niektórych internautów. Generalnie odniósł się do swej osobistej sprawy z GP24, gdy w sposób mało grzeczny został pomówiony przez chyba innego radnego w maju 2013r.
Topilzin pisze:Warto natomiast zapamiętać te słowa i usta do następnych wyborów.Dla mnie osobiście kompletna porażka i dyskwalifikacja jako radny.
Ja nie przesądzałbym, jak zwykle bywa nikt nie będzie o tym pamietał za trzy i pol roku.:)

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » niedziela, 3 maja 2015, 12:38

Włodzimierz Siudek pisze: Ja nie przesądzałbym, jak zwykle bywa nikt nie będzie o tym pamietał za trzy i pol roku.:)
Ludzie coraz częściej pamiętają, poza tym są tacy, którzy przypominają. Jedni w swoim wyborczym interesie inni czysto altruistycznie w interesie społecznym. Bez względu na pobudki na brak pamięci nawet za 3,5 roku bym specjalnie nie stawiał. Już w ostatnich wyborach samorządowych przynajmniej kilku, a może raczej przynajmniej kilkunastu osobom ta pamięć odbiła się na wynikach.
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » niedziela, 3 maja 2015, 13:08

Ja nie przesądzałbym, jak zwykle bywa nikt nie będzie o tym pamietał za trzy i pol roku.:)
Trzeba smerfusiowi dać goryla bo to chodząca naszpikowana elektroniką pamięć. :lol: :shock:

EKS-radny dokładnie wylicza czas jak widać. :lol: Pewnie codziennie odcina miarkę jak rezerwista. :wink:
Mały typ ode mnie.Lepiej nie liczyć czasu jaki pozostał bo się wtedy cholernie wydłuża. :lol: :lol: :lol:
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » niedziela, 3 maja 2015, 14:29

Topilzin pisze:
Trzeba smerfusiowi dać goryla bo to chodząca naszpikowana elektroniką pamięć. :lol: :shock:

EKS-radny dokładnie wylicza czas jak widać. :lol: Pewnie codziennie odcina miarkę jak rezerwista. :wink:
Lepiej nie liczyć czasu jaki pozostał bo się wtedy cholernie wydłuża. :lol: :lol: :lol:
nie mam z tym problemu, lecz to jest zly sen kilku osob, a odnioslem sie jedynie do sytucji radnego. Zreszta, to zjawisko nie nowe, ze politykom skandale nie zawsze przeszkadzaja.
:wink:

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » niedziela, 3 maja 2015, 17:46

Skandale nie szkodzą ludziom/politykom z formatem.
Ciapciaków natomiast wysyłają z powrotem do ciapciakowa. :lol:

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » środa, 6 maja 2015, 06:26

http://www.ustka.pl/pl/news/content/770" onclick="window.open(this.href);return false;
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » środa, 6 maja 2015, 06:56

Właścicielem radaru będzie Urząd Morski w Słupsku – to ten urząd będzie zobowiązany do wykonywania pomiarów.
Wszystko w temacie.To chyba jaja są. :mrgreen:

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » środa, 6 maja 2015, 16:31

Topilzin pisze:
Właścicielem radaru będzie Urząd Morski w Słupsku – to ten urząd będzie zobowiązany do wykonywania pomiarów.
Wszystko w temacie.To chyba jaja są. :mrgreen:
Zapowiadał to już Młotkowski podczas ostatnich tak zwanych "konsultacji", na których niczego nie konsultowano. Przekazanie administracyjne radaru z Gdyni do Słupska, to taka sprytna ucieczka do przodu. Podejrzewam, że nie będzie z kim dalej o tym radarze rozmawiać. Już widzę co się będzie działo. Jeśli Urząd Miasta w sprawie radaru zwróci się do Urzędu Morskiego w Gdyni to pewnie otrzyma odpowiedź, żeby kontaktować się z Urzędem Morskim w Słupsku jako zarządzającym. Jeśli natomiast nasz ratusz zwróci się w sprawie radaru do Urzędu Morskiego w Słupsku, to jak znam życie otrzyma odpowiedź, że Słupsk tego radaru nie stawiał, nie realizował inwestycji, tylko przekazano mu gotowy radar, którym administruje, i żeby kontaktować się z nadzorcą inwestycji Urzędem Morskim w Gdyni. Obym się mylił.

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » środa, 6 maja 2015, 16:36

Pomiary ro mogą robić poszkodowani czyli mieszkańcy a nie UM jako sprawca przestępstwa. :mrgreen:

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » środa, 6 maja 2015, 16:53

Jeszcze co do samego protokołu ze spotkania. Dochodzę, do przekonania, że nie tylko Jacek C. jest mistrzem cenzury i "wygładzania" tekstów. W zamieszczonym "protokole" jest dużo przemilczeń, pominięć, tak niezbyt wygodnych pytań jak i zwyczajnie głupich i ośmieszających Urząd Morski wypowiedzi przybyłych urzędników. Nie wiem czy Smerf przygotował i udostępnił relację wideo ze spotkania. Jeśli tak, to łatwo porównać oryginalny przebieg ze spreparowanym protokołem i dojdzie się do przekonania, że jednak spotkanie wyglądało "nieco" inaczej.

Awatar użytkownika
Smerf Maruda

Post autor: Smerf Maruda » czwartek, 7 maja 2015, 09:39

celestyn pisze:Jeszcze co do samego protokołu ze spotkania. Dochodzę, do przekonania, że nie tylko Jacek C. jest mistrzem cenzury i "wygładzania" tekstów. W zamieszczonym "protokole" jest dużo przemilczeń, pominięć, tak niezbyt wygodnych pytań jak i zwyczajnie głupich i ośmieszających Urząd Morski wypowiedzi przybyłych urzędników. Nie wiem czy Smerf przygotował i udostępnił relację wideo ze spotkania. Jeśli tak, to łatwo porównać oryginalny przebieg ze spreparowanym protokołem i dojdzie się do przekonania, że jednak spotkanie wyglądało "nieco" inaczej.
No dobra ,dzisiaj zrobię, ale w małej rozdzielczość , aby się szybciej załadowało.

Humor z facezbuka :
Jerzy Kołakowski Pani Aneto! Zapewniam Panią, że to strachy na Lachy! Nie ma najmniejszych , podkreślam najmniejszych, powodów do obaw przy tej lokalizacji, polaryzacji obszaru oddziaływania .... najwięcej strachu próbują wzniecić pseudoekolodzy i historycy krajobrazu ....

Artur Mazur Tak panie Jerzy, jestem historykiem krajobrazu, nie wiem za bardzo co to znaczy, ale to chyba chodzi o to , że jakby na moim kocu na plaży , ktoś "postawił klocka", to ja bym się histerycznie wkurzył, a pan Kołakowski i Siudek snuli by opowieści , że to wcale tak mocno nie śmierdzi i że ta całkiem ładna kupka, polaryzuje obszary oddziaływania :))

https://www.facebook.com/graczyk.jacek" onclick="window.open(this.href);return false;
Zapraszam do polubienia moich stron . . . . . . - www.ziemia-ustecka.pl

www.facebook.com/artur.mazur.14
www.facebook.com/Stara.Ustka
www.facebook.com/ziemia.ustecka

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » czwartek, 7 maja 2015, 16:11

Smerf Maruda pisze: Humor z facezbuka :
Jerzy Kołakowski Pani Aneto! Zapewniam Panią, że to strachy na Lachy! Nie ma najmniejszych , podkreślam najmniejszych, powodów do obaw przy tej lokalizacji,
Rzeczywiście humorystyczne.
Hmm zapewnienia J. Kołakowskiego ... ciekawe na jakiej podstawie. W sumie każdy może wierzyć w co chce i komu chce, zwłaszcza po którymś piwie, tylko może niekoniecznie w imieniu ogółu mieszkańców.

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » czwartek, 7 maja 2015, 19:03

Mimo różnic w ocenie szkodliwosci stacji radarowej ( uwazam, ze nie stanowi dla nas zadnego zagrozenia) to podzielam poglad, że pomiary powinny zostac przeprowadzone, a miejsca gdzie nalezy postawic przyrzady powinni wskazac mieszkancy. Grzegorz pewnie nie odmowil by zaproszenia do wskazania miejsc? Przyklad czwartego pietra byl dla mnie nawet przykonywujący - tam jest inne natezenie, a inne za przegrodami terenowymi. Poza tym, takie pomiary powinny miec cykliczny charakter a o ich wynikach informowani mieszkancy.

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » czwartek, 7 maja 2015, 20:29

Włodzimierz Siudek pisze:Mimo różnic w ocenie szkodliwosci stacji radarowej ( uwazam, ze nie stanowi dla nas zadnego zagrozenia) to podzielam poglad, że pomiary powinny zostac przeprowadzone, a miejsca gdzie nalezy postawic przyrzady powinni wskazac mieszkancy. Grzegorz pewnie nie odmowil by zaproszenia do wskazania miejsc? Przyklad czwartego pietra byl dla mnie nawet przykonywujący - tam jest inne natezenie, a inne za przegrodami terenowymi. Poza tym, takie pomiary powinny miec cykliczny charakter a o ich wynikach informowani mieszkancy.
Bzdurne było tłumaczenie Młotkowskiego, że oni dbają o zdrowie mieszkańców i że nie ma zagrożenia, bo bezpośrednio pod radarem pracują ludzie. Antena ma przecież charakter kierunkowy, czyli określony kąt poziomy i pionowy promieniowania wiązką elektromagnetyczną. Akurat bezpośrednio pod radarem jest martwa strefa anteny więc operatorzy prawdopodobnie mogą się mniej obawiać niż mieszkańcy. W związku z wielkością kąta pionowego promieniowania wiązka osiąga poziom dwóch metrów nad ziemią, a na takiej wysokości były robione pomiary, dopiero w pewnej odległości od radaru, którą można w przybliżeniu obliczyć. Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę ukształtowanie terenu. Nie wiadomo jakie jest natężenie na wysokości kilkunastu metrów, czyli najwyższych pięter mieszkalnych w Ustce. Może się okazać, że im wyżej tym gorzej. Jeśli się mylę, niech mnie ktoś poprawi. Myślę, że nietrudno by było wskazać odpowiednie punkty pomiaru. Kąta poziomego promieniowania anteny nie biorę pod uwagę, ponieważ radar się obraca i w poziomie może pokryć całe 360 stopni. Wprawdzie Młotkowski twierdził, że zawęzili kąt poziomy promieniowania i radar się wyłącza, ale jakoś nie wierzę im na słowo. Myślę, że pomiary nie powinny odbywać się cyklicznie, bo zawsze istnieje ryzyko, że Urząd Morski dostosuje/zmodyfikuje parametry tylko na czas pomiaru kontrolnego, a potem po cichu je zmieni. Uważam, że w dwóch może trzech newralgicznych punktach miasta powinna być prowadzona kontrola 24h na dobę w postaci stałych urządzeń pomiarowych. Wtedy nie byłoby ryzyka i możliwości cichej manipulacji parametrami radaru, bez wiedzy ratusza i mam nadzieję mieszkańców.

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » czwartek, 7 maja 2015, 20:44

Co te pomiary mają udowodnić?Zakładając że będą robione uczciwie.Polska kraj wierzących. :lol: :lol: :lol: w spiski.Nic , zero.Nikt tego z przyjezdnych nie będzie czytał ani analizował.Zobaczy fotki i wejdzie na fora.Zastanowi się , porówna i podejmie decyzję wyjazdu.
Odpowiedzcie sobie na dwa pytania.Czy ta lokalizacja (są alternatywy) zwiększa atrakcyjność i konkurencyjność plażowej Ustki czy ją drastycznie obniża?
Czy wartość przyległych nieruchomość wzrasta czy maleje?
O ile żuczek biedronkowy może jeszcze przyjechać to już zasobny zachodni turysta napewno nie.
Może to tylko na złość Malkowi i bzykoń się cieszy?Kto wie , kto wie.?

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » czwartek, 7 maja 2015, 20:54

Pisałem o tym Topilzin, że aspekt wizerunkowy i psychologiczny na pewno wśród turystów wystąpi i szkodliwość radaru lub jej brak nie ma tu nic do rzeczy. Dlatego oraz z kilku innych powodów uważam, że trzeba wykorzystać wszystkie dostępne możliwości przeciwko Urzędowi Morskiemu, zmierzające do wymuszenia relokacji tego radarowego badziewia. W końcu Urząd Morski też w celu postawienia tego radaru wbrew woli mieszkańców wykorzystał w nieuczciwy i nieprzyzwoity sposób kruczki prawne, nieścisłości i półprawdy zawarte w dokumentacjach.

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » czwartek, 7 maja 2015, 21:03

celestyn pisze:Pisałem o tym Topilzin, że aspekt wizerunkowy i psychologiczny na pewno wśród turystów wystąpi i szkodliwość radaru lub jej brak nie ma tu nic do rzeczy. Dlatego uważam, że trzeba wykorzystać wszystkie możliwości dostępne możliwości przeciwko Urzędowi Morskiemu, zmierzające do wymuszenia relokacji tego radarowego badziewia.
Dokładnie.
Jeżdżę nieraz na zachodzie po takich małych morskich kurortach jak Ustka i takiego potwora nigdzie nie widziałem.
Za Adolfa tak, ten budował bunkry na plaży we Francji ale nie teraz , gdzie walczy się o każdego letnika.
Pogodą i ciepłym możem nie możemy imponować ale nienaruszoną naturą jak najbardziej.
Tego młotka i jego paczkę to trzebaby było.........za ....j...........ć.
Ciekawe też jest uzasadnienie wójtowej przeciwko radarom w Lędowie. :roll: :mrgreen:

Awatar użytkownika
Smerf Maruda

Post autor: Smerf Maruda » piątek, 8 maja 2015, 19:52

Zapraszam do polubienia moich stron . . . . . . - www.ziemia-ustecka.pl

www.facebook.com/artur.mazur.14
www.facebook.com/Stara.Ustka
www.facebook.com/ziemia.ustecka

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » piątek, 8 maja 2015, 21:45

....młotek zapłacisz gnido za wszystko....
Obrazek

ODPOWIEDZ