Protest przeciwko radarom w porcie Ustka !!!

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Czy jesteś za 40 m betonowymi masztami i radarami w usteckim porcie ?

Tak
4
11%
Nie
27
73%
Jest mi to obojętne.
6
16%

Liczba głosów: 37

Artur Mazur

Re: Protest przeciwko radarom w porcie Ustka !!!

Post autor: Artur Mazur » wtorek, 26 marca 2013, 13:25

Surowcowy film :wink:

Artur Mazur

Post autor: Artur Mazur » wtorek, 26 marca 2013, 13:30

Władze Ustki nie chcą radarów morskich na terenie miasta. Specjaliści od bezpieczeństwa morskiego jednak nie pozostawiają złudzeń. Urządzenia w kurorcie staną, bo są niezbędne.
Chodzi o dwa radary, które będą częścią Krajowego Systemu Bezpieczeństwa. Jedno z urządzeń ma mieć 45, drugie 30 metrów wysokości.
Mieszkańcy i władze Ustki nie chcą do tego dopuścić, ale Jan Młotkowski z Urzędu Morskiego w Gdyni mówi jasno. Oba maszty staną po zachodniej stronie portu.
Zaprojektowaliśmy je tak by wtopiły się w otoczenie, ale nie kryję, że będą widoczne. Nie sądzę by odstraszały turystów, dodaje Młotkowski.
Burmistrz Ustki Jan Olech podkreśla, że nie jest przeciwko radarom, a jedynie przeciwko wyjątkowo jego zdaniem niefortunnej lokalizacji.
Kilometr dalej i nie widzimy problemu, dodaje.
Jednak testy wykazały, że zmiana lokalizacji nie wchodzi w grę, bo radary nie miałyby możliwości monitorowania polskiej strefy ekonomicznej Bałtyku.
Debata w urzędzie miejskim w Ustce mieszkańców nie przekonała. Oba radary mają stanąć do października tego roku.
http://www.radiogdansk.pl/index.php/wia ... iskaj.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » wtorek, 26 marca 2013, 16:48

Włodzimierz Siudek pisze: Moim zadaniem było przypomnienie o znaczeniu naszego portu na mapie wybrzeża i dla Ustki.
Port w Ustce w tej chwili na mapie wybrzeża nie ma prawie żadnego znaczenia. Prawie nie ma w nim przemysłu stoczniowego - zostały mizerne resztki postoczniowe. Nie ma w nim funkcji przeładunkowej i flota handlowa nie zawija, nie ma w nim ruchu pasażerskiego do innych portów, są tylko przejażdżki dla turystów nie wykraczające poza portową redę. Nie ma znaczenia żeglarskiego nie posiadając mariny. Funkcja rybacka umiera - coraz mniej jednostek rybackich często stojących w porcie ze względu na okresy ochronne i ograniczone limity połowowe. Nawet przetwórstwo rybne w usteckim porcie nie przetrwało na jakąś znaczącą skalę. Tak więc znaczenia portu, o którym pisze radny Siudek właściwie brak.
Włodzimierz Siudek pisze:Nadal uważam, że na 40 dniowym sezonie turystycznym nie damy rady utrzymać miasta i należy zwiększyć role portu.
Tu się zgadzam, ale nie zwiększymy roli portu przez pozwolenie na postawienie radarów przez Urząd Morski. Tym bardziej nie uzyskamy żadnych dochodów dla miasta i mieszkańców z planowanych przez UM radarów. Te radary nie tylko nie są żadnym zyskiem dla ustczan ale wprost godzą w interes mieszkańców.
Włodzimierz Siudek pisze:Musze tez z ogromna satysfakcją przyznać, że uczymy sie pięknie debatować, a ta wczorajsza debata była przykładem kultury samorządowej.
A ja muszę bez najmniejszej satysfakcji stwierdzić, że rady Siudek swoją postawą po raz kolejny udowodnił, że występuje w interesie każdego kto się nawinie tylko nie w interesie miasta i mieszkańców. Zaiste bardzo pokrętnymi drogami błądzi pojmowanie rzeczy przez radnego. Przy takiej postawie radnego trudno w najmniejszym nawet stopniu przypuszczać, że radny otrzyma od wyborców mandat na kolejną kadencję. A może radny też to rozumie i swoją wczorajszą postawą chciał sobie załatwić posadę stróża przy planowanych radarach? :) Problem w tym, że nawet jeśli Urząd Morski będzie się upierał przy budowie swoich kosztownych zabawek za unijne pieniądze, to może się przejechać i pośliznąć na determinacji przeciwnych tej inwestycji w planowanym miejscu mieszkańców.
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » wtorek, 26 marca 2013, 18:28

"Burmistrz Ustki Jan Olech podkreśla, że nie jest przeciwko radarom, a jedynie przeciwko wyjątkowo jego zdaniem niefortunnej lokalizacji.
Kilometr dalej...."

Dziwne, ale mam z burmistrzem takie samo zdanie....więc o co chodzi? Ja też nie jestem przeciwko, tak wypowiadam się od pewnego czasu. Cieszę się, że z burmistrzem zgadzamy się. Wczoraj dookresliłem, że lokalizacja większego radaru powinna być na zachód od portu.
Topilzin, celestyn
Kołobrzeg 170.000ton, Darłowo - 190.000ton, Ustka - 8.600t - to tylko przykład znaczenia naszego portu w tej chwili. Ale to nie oznacza, że tak będzie zawsze. Możliwości przeładunkowe naszego portu szacowane sa na 50.000 do 100.000t, dlaczego z tego nie skorzystać. Podobnie z ruchem pasażerskim, turystycznym i sportowym.
Z kolei od kilku lat notujemy spadkowa tendencję odwiedzających nas turystów, a z tym łączących się zmniejszających dochodów miasta, więc warto dziś, w atmosferze życzliwości rozmawiać o innych obszarach aktywności miasta, z których czerpać będziemy dochody.
Kolejny raz, od wielu lat zapewniam, że reelekcja nie jest celem, celem jest efektywne wykorzystanie krótkiego czasu, danego przez wyborców, by ich reprezentować.
I o Smerfie. Nie pierwszy i nie ostatni raz wkłada w moje usta nieprawdziwe rzeczy. No to co ja mogę zrobić?

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » wtorek, 26 marca 2013, 18:49

Topilzin, celestyn
Kołobrzeg 170.000ton, Darłowo - 190.000ton, Ustk a - 8.600t - to tylko przykład znaczenia naszego portu w tej chwili. Ale to nie oznacza, że tak będzie zawsze. Możliwości przeładunkowe naszego portu szacowane sa na 50.000 do 100.000t, dlaczego z tego nie skorzystać. Podobnie z ruchem pasażerskim, turystycznym i sportowym.
Zawsze byłem za tym aby port w Ustce zachował swoją funkcję tak jak przemysł ma rację bytu.Moim zdaniem jedno i drugie nie koliduje z uzdrowiskiem.
Tak było od zawsze w dziejach miasta.Nie widzę natomiast zupełnie związku z powstaniem nowych radarów. Jeden duży nie ma z miastem nic wspólnego a małe na port już są.Ten zamiar blokuje rozwój uzdrowiska jako właśnie jednego z filarów usteckiej gospodarki.Jak można tego nie widzieć.
UM jest tym partyjnym reliktem rodem z poprzedniej epoki , który nie pozwala żyć z morza.Ma łapę dosłownie na wszystkim i nie śni im się nawet cokolwiek oddać.Mało tego , chcą wznieść sobie następny "kościół" radarowy .Chcą się okopać na pozycjach nie do zdobycia.
Mam nadzieję że wczorajsza debata to początek końca tej ferajny.To że oleją mieszkańców i burmistrza to pewne jak w banku.Założymy się?
Konsultacje jak wczorajsza robi się bo jakaś ustawa wymaga i tylko dlatego.Nie mają one żadnej mocy wiążącej.Gadał chłop do obrazu. :mrgreen:
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
v

Post autor: v » wtorek, 26 marca 2013, 21:52

dodałbym tylko, ze jeśli chodzi o funkcję rybacką to jest ona oczywiście dominująca dla portu Usteckiego, a sama flota jedną z największych na wybrzeżu. To nie 20 kutrów - tyle to może stoi w samym węglowym, ale około 80 jednostek rybackich. Więcej niż we Władysławowie - choć tonażowo wypadamy akurat gorzej. I to jest nadal największy zakład pracy w Ustce, generujący jedne z najwyższych przychodów.

Dorzucając kamyczek odnośnie radarów; lokalizacja absurdalna a sama dyskusja o szkodliwości lub nie, zbędna, bo jednak Ustki nie stać nawet na atrapę wieży radarowej w centrum.

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » wtorek, 26 marca 2013, 22:00

Włodzimierz Siudek pisze:"Burmistrz Ustki Jan Olech podkreśla, że nie jest przeciwko radarom, a jedynie przeciwko wyjątkowo jego zdaniem niefortunnej lokalizacji.
Kilometr dalej...."
Dziwne, ale mam z burmistrzem takie samo zdanie....więc o co chodzi?
Pytanie na ratuszowym spotkaniu z przedstawicielami Urzędu Morskiego było jednoznaczne - czy jesteśmy za budową radarów w tej konkretnej lokalizacji planowanej przez Urząd Morski (nie dotyczyło budowy radarów w ogóle). Jeśli radny Siudek wbrew interesowi miasta nie zagłosował przeciw bo miał problemy ze zrozumieniem tak prostego i jednoznacznego pytania to dyskwalifikuje go to do pełnienia jakiejkolwiek funkcji wymagającej wysiłku umysłowego. Jeśli radny zrozumiał pytanie a mimo to nie zagłosował przeciw z jakiegokolwiek powodu to dyskwalifikuje go to jako pełniącego jakąkolwiek funkcję na rzecz miasta i mieszkańców.
Topilzin pisze:Zawsze byłem za tym aby port w Ustce zachował swoją funkcję
Myślę, że każdy ustczanin o zdrowych zmysłach chce by port zachował swoją funkcję, a raczej powrócił do dawnych funkcji bo zachowywać nie ma specjalnie czego. Każdy mieszkaniec, który ma IQ powyżej poziomu średnio rozwiniętej małpy chce by port był czymś więcej niż nabrzeżami do spaceru o ruchu portowy mniejszym niż niejedna nadjeziorna przystań.
Topilzin pisze:Nie widzę natomiast zupełnie związku z powstaniem nowych radarów. Jeden duży nie ma z miastem nic wspólnego a małe na port już są.
No właśnie. Stawianie mieszkańcom pod nosem "urzędowo - morskich zabawek" w postaci radarów nie ma z tym nic wspólnego z rozwojem portu i w żaden sposób do tego rozwoju portu nie prowadzi. A dla miasta i mieszkańców budowa w tej konkretnej lokalizacji jest nad wyraz szkodliwa.
Topilzin pisze:UM jest tym partyjnym reliktem rodem z poprzedniej epoki , który nie pozwala żyć z morza.Ma łapę dosłownie na wszystkim i nie śni im się nawet cokolwiek oddać.Mało tego , chcą wznieść sobie następny "kościół" radarowy . Chcą się okopać na pozycjach nie do zdobycia.
Dokładnie. Zwyczajnie Urząd Morski chce zawłaszczyć jak najwięcej terenów, obiektów i pól nadzoru nad gospodarką morską by uzasadnić swoje istnienie w archaicznej formie będącej reliktem PRL-u. A przy okazji Urząd Morski chce najwyraźniej pokazać, że jest ważny i nie będzie się liczył z jakimiś tam szaraczkami. To też potwierdza reliktowy, archaiczny sposób myślenia.
Topilzin pisze:Mam nadzieję że wczorajsza debata to początek końca tej ferajny.To że oleją mieszkańców i burmistrza to pewne jak w banku.Założymy się?
Konsultacje jak wczorajsza robi się bo jakaś ustawa wymaga i tylko dlatego.Nie mają one żadnej mocy wiążącej.Gadał chłop do obrazu. :mrgreen:
Też jestem pewien, że nas spróbują olać. Również chciałbym żeby to był początek końca tej instytucji w bieżącej formie ale coś nie wydaje mi się żeby to było takie łatwe.

Artur Mazur

Post autor: Artur Mazur » wtorek, 26 marca 2013, 23:34

Włodzimierz Siudek pisze:"Burmistrz Ustki Jan Olech podkreśla, że nie jest przeciwko radarom, a jedynie przeciwko wyjątkowo jego zdaniem niefortunnej lokalizacji.
.
I o Smerfie. Nie pierwszy i nie ostatni raz wkłada w moje usta nieprawdziwe rzeczy. No to co ja mogę zrobić?
Zrób bezradny Siudek sprawdzam :twisted:
Podaj mnie do sądu :mrgreen:

PS:Będzie piękne widowisko, tym bardziej ,
że nie jest to pierwsze tego typu i podobne stwierdzenie vel straszenie.
Nie macie pojęcia, co mam zarchiwizowane, poza moim komputerem :mrgreen:

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » środa, 27 marca 2013, 10:53

Bardzo mi przykro, że celestyn czuje się zawiedziony. Może przecież wystartować, wygrać wybory, ma pewnie pomysł na Ustkę ( poza bezproduktywnym pluciem na ekran). Poza tym, to musi być frustrujące, że jego opinia o radnym jest tak odosobniona, widać nie wszyscy ja podzielają :wink: Z uwagi na poziom dyskusji - wyłączam się.

Artur Mazur

Post autor: Artur Mazur » środa, 27 marca 2013, 11:31

Fakt ,
tyle, że z uwagi na Pański poziom,
to powinien pan złożyć mandat radnego.

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » środa, 27 marca 2013, 11:56

Włodzimierz Siudek pisze:Poza tym, to musi być frustrujące, że jego opinia o radnym jest tak odosobniona, widać nie wszyscy ja podzielają
Niestety panie radny, sugestia, że moja negatywna opinia o radnym jest odosobniona nie da efektu z prostego powodu. Opinie podobne do mojej odnośnie działań radnego Siudka są powszechne, mogę nawet stwierdzić, że nie spotkałem się z innymi (tzn. pozytywnymi).

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » środa, 27 marca 2013, 16:36

http://www.marinetraffic.com/ais/de/" onclick="window.open(this.href);return false;

Pozycje + nazwa statków z dokładnością do 1h.Dziwna pustka między Szczecinem a Gdańskiem.
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Piotr A.

Post autor: Piotr A. » środa, 27 marca 2013, 17:25

Topilzin pisze:http://www.marinetraffic.com/ais/de/

Pozycje + nazwa statków z dokładnością do 1h.Dziwna pustka między Szczecinem a Gdańskiem.
Sa za daleko od odbiornika ais, uwierz mi ze ruch tu jakis jest. Nie porownuj tego do rotterdamu, ale kilkanascie statkow dziennie przeplywa przes TSS LAWICA. I nie uwierzysz jakie smieci potrafia wyrzucac...

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » środa, 27 marca 2013, 17:33

........What is AIS?
AIS is initially intended to help ships avoid collisions, as well as assisting port authorities to better control sea traffic. AIS transponders on board vessels include a GPS (Global Positioning System) receiver, which collects position and movement details. It includes also a VHF transmitter, which transmits periodically this information on two VHF channels (frequencies 161.975 MHz and 162.025 MHz ? old VHF channels 87 & 88) and make this data available to the public domain. Other vessels or base stations are able to receive this information, process it using special software and display vessels locations on a chart plotter or on a computer.

What is the range AIS covers?
Normally, vessels with an AIS receiver connected to an external antenna placed on 15 meters above sea level, will receive AIS information within a range of 15-20 nautical miles. Base stations at a higher elevation, may extend the range up to 40-60 nm, even behind remote mountains, depending on elevation, antenna type, obstacles around antenna and weather conditions. The most important factor for better reception is the elevation of the base station antenna. The higher, the better. We have seen vessels 200 nm away, with a small portable antenna placed on an island mountain on 700 meters altitude! Our base stations cover fully a range of 40 miles and periodically receive information from some more distant vessels.

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » środa, 27 marca 2013, 19:19

http://www.tvp.pl/gdansk/informacja/pan ... 0/10541575" onclick="window.open(this.href);return false;
Dzisiejsza Panorama - od 12:13

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » środa, 27 marca 2013, 20:09

Mnie rozbawiło, że stwierdzono : "radary nie będą się wyróżniały" ;)
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » środa, 27 marca 2013, 20:34

elveez pisze:Mnie rozbawiło, że stwierdzono : "radary nie będą się wyróżniały" ;)
A mnie zniesmaczyło np. stwiedzenie, że radary mają stanąć w miejscu planowanym przez Urząd Morski ze względu na uzbrojenie terenu, które ma obniżyć koszty budowy, co kłamliwie sugeruje, iż inne możliwe lokalizacje takiego uzbrojenia nie posiadają. To tak jak wcześniejsze twierdzenia o braku zabudowy mieszkaniowej w pobliżu planowanego miejsca budowy,albo braku precyzyjnych MPZ-ów itp. Takie budowanie fałszywego wizerunku przy użyciu serii kłamstewek. Wg. mnie to nie przystoi urzędnikom państwowym i dowodzi, że Urząd Morski w tej sprawie nie ma zamiaru grać uczciwie i będzie się chwytać wszelkich sposobów byle tylko postawić na swoim kosztem mieszkańców i wbrew ich woli.

Artur Mazur

Post autor: Artur Mazur » środa, 27 marca 2013, 23:06

Moje filmy ze spotkania.
Skrót

Całość nagranego materiału.

http://www.ustka-kamery.pl/ustka/co-nowego" onclick="window.open(this.href);return false;

Artur Mazur

Post autor: Artur Mazur » środa, 27 marca 2013, 23:27

celestyn pisze:
elveez pisze:Mnie rozbawiło, że stwierdzono : "radary nie będą się wyróżniały" ;)
A mnie zniesmaczyło np. stwiedzenie, że radary mają stanąć w miejscu planowanym przez Urząd Morski ze względu na uzbrojenie terenu, które ma obniżyć koszty budowy, co kłamliwie sugeruje, iż inne możliwe lokalizacje takiego uzbrojenia nie posiadają. To tak jak wcześniejsze twierdzenia o braku zabudowy mieszkaniowej w pobliżu planowanego miejsca budowy,albo braku precyzyjnych MPZ-ów itp. Takie budowanie fałszywego wizerunku przy użyciu serii kłamstewek. Wg. mnie to nie przystoi urzędnikom państwowym i dowodzi, że Urząd Morski w tej sprawie nie ma zamiaru grać uczciwie i będzie się chwytać wszelkich sposobów byle tylko postawić na swoim kosztem mieszkańców i wbrew ich woli.
Odsyłam do ewidencji gruntami Powiatu słupskiego. Działka 237/1 jest gruntem przekazanym Urzędowi Morskiemu po rozebraniu stanowisk artyleryjskich cyklu Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej. Teren ten uzbrojony jest w Energię elektryczną i wodę. Teren leży w skraju pasa technicznego na wysokości około 13m n.p.m. Dojazd do działki to droga utwardzona poprzez 9Baterię Artylerii Stałej w Lędowie. W bezpośrednim sąsiedztwie nie ma zabudowań mieszkalnych poza elementami byłego obiektu militarnego, który jest już udostępniany zwiedzającym przez Stowarzyszenie Miłośników Fortyfikacji. Stacja radarowa nie będzie miała żadnej konkurencji w okolicy gdyż wszystkie stacje radarowe, które znajdowały się w okolicy zostały zdemontowane. Tak niechciany obiekt w Ustce może znaleźć swoje miejsce w Lędowie a i dodatkowo może być jeszcze przydatny. Każdy , kto przyjeżdża do Lędowa na plaże czy w odwiedziny, a nawet na poligon spotkał się z brakiem zasięgu telefonii komórkowej. Wieża 40 metrowa wyposażona w anteny zapewniłaby wreszcie zasięg na całym terenie Lędowa.

http://www.fotoload.pl/index.php?id=8e3 ... 0acc584659" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » czwartek, 28 marca 2013, 21:38

Obrazek

ODPOWIEDZ