Protest przeciwko radarom w porcie Ustka !!!

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Czy jesteś za 40 m betonowymi masztami i radarami w usteckim porcie ?

Tak
4
11%
Nie
27
73%
Jest mi to obojętne.
6
16%

Liczba głosów: 37

Artur Mazur

Re: Protest przeciwko radarom w porcie Ustka !!!

Post autor: Artur Mazur » sobota, 30 marca 2013, 00:25

Włodzimierz Siudek pisze:"
I o Smerfie. Nie pierwszy i nie ostatni raz wkłada w moje usta nieprawdziwe rzeczy. No to co ja mogę zrobić?
Oficjalne nagrania mogę upublicznić,
Radny Siudek na ostatniej sesji przeszkadzał mi w jej nagrywaniu - Zgodnie ze statutem? przebywa pan strefie zakazanej dla mediów i fotoreporterów, tam jest pańskie miejsce ? pokazał na widownie

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » sobota, 30 marca 2013, 11:02

par.20 Statutu Miasta Ustka"...Publicznosć, prasa, radio i telewizja oraz inne media maja prawo przebywac w trakcie obrad w miejscu do tego przeznaczonym". Bardzo grzecznie i z całym szacunkiem wskazałem miejsce publicznosci tj. P. A. Mazurowi (vel. Smerfowi), gdzie powinien przebywać podczas sesji, by nie utrudniać pracy radnym. :)

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » sobota, 30 marca 2013, 11:25

Dziwne że tylko radnemu W.S przeszkadzało i to on robi za woźnego. :wink:
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Artur Mazur

Post autor: Artur Mazur » sobota, 30 marca 2013, 15:24

Topilzin pisze:Dziwne że tylko radnemu W.S przeszkadzało i to on robi za woźnego. :wink:
Dobre Topilzn :mrgreen:
Radny Siudek, nasza maskotka i siołmen wśród radnych i forumowiczów próbował przeforsować wpis w statucie uniemożliwiający,
całkowicie poruszanie się dziennikarzy na sali obrad,(najlepiej zamknięcia ich w stalowej klatce?)
niestety tak , jednoznaczne wpisy zostały odrzucone przez prawników ,
został tylko taki bubel , straszak, wpisowy bez żadnego znaczenia i mocy prawnej.

Będę dalej obserwował zachowanie naszej maskotki Ratuszowej
i pisał o jej dalszych głupotkach :) ( no chyba, że wcześniej jego Ego go rozsadzi )

Tor pierwszy , Siudek Polska ?
Dobrze zrozumiałem , czy się przesłyszałem ?

ryszardd43

Post autor: ryszardd43 » poniedziałek, 1 kwietnia 2013, 18:21

Mam tylko jedno pytanie: Dlaczego spotkanie w tak ważnej dla mieszkańców sprawie odbyło sie prawie w całkowitej skrytości?
Dlaczego Urząd Miasta nie rozpropagował tego ważnego tematu?
Myślę że wszyscy chętni wyrażenia poglądu, na temat tak chorego pomysłu, nie zmieścili by się na tym spotkaniu.
Jest tyle miejsca pomiędzy Czołpinem a Rowami czy w okolicach Wicka gdzie te radary nie będą nikomu przeszkadzały.
To jakiś chory urzędnik wymyślił postawić je w miasteczku. Jestem szczerze przekonany że takie maszty to koniec
Ustki jako kurortu wypoczynkowego. Pies z kulawą nogą tu nie zajrzy.

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Post autor: GRABARZ » poniedziałek, 1 kwietnia 2013, 18:25

ryszardd43 pisze:Mam tylko jedno pytanie: Dlaczego spotkanie w tak ważnej dla mieszkańców sprawie odbyło sie prawie w całkowitej skrytości?
Dlaczego Urząd Miasta nie rozpropagował tego ważnego tematu?
Myślę że wszyscy chętni wyrażenia poglądu, na temat tak chorego pomysłu, nie zmieścili by się na tym spotkaniu.
Jest tyle miejsca pomiędzy Czołpinem a Rowami czy w okolicach Wicka gdzie te radary nie będą nikomu przeszkadzały.
To jakiś chory urzędnik wymyślił postawić je w miasteczku. Jestem szczerze przekonany że takie maszty to koniec
Ustki jako kurortu wypoczynkowego. Pies z kulawą nogą tu nie zajrzy.
Obawiam się, że mieszkańcy będą musieli podjąć bardziej radykalne działania. Może warto zastanowić się nad protestem przed samą siedzibą UM w Gdyni. 5 pełnych autokarów z mieszkańcami by zwrociło uwagę mediów. Milczenie jest zgodą.
Nie trzeba się nikogo bać. A jeśli ktoś się kogoś boi, to dlatego, że udzielił temu komuś jakiejś władzy nad sobą. (H.Hesse)

rzfireck

Post autor: rzfireck » poniedziałek, 1 kwietnia 2013, 20:44

Włodzimierz Siudek pisze:"
Z kolei od kilku lat notujemy spadkowa tendencję odwiedzających nas turystów, a z tym łączących się zmniejszających dochodów miasta...
Z czystej ciekawości zapytam, jakie działania zostały podjęte, aby powstrzymać tendencję negatywną? Turystyka jest jak jajko, trzeba ją pieścić, huhać, polerować czy też pilnować. Bez troski o turystów nie będzie wpływów dla miasta :wink:
Jak to jest, że o przyszłości wykształciuchów decydują nie wykształciuchy? Takie rzeczy tylko w Polsce!

Artur Mazur

Post autor: Artur Mazur » wtorek, 2 kwietnia 2013, 00:16

Poczytajcie, jakie nędzne argument mają zwolennicy tych 40 m paskud,
na forum GP24

http://forum.gp24.pl/mieszkasz-w-ustce- ... ge__st__20" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Wajper

Post autor: Wajper » wtorek, 2 kwietnia 2013, 23:29

Monty Python... :roll: Ludzie smażący sobie co dzień mózgi telefonami komórkowymi obawiają się radarów... I stają w obronie wizerunku linii brzegowej, by zdjęcia ładnie wychodziły... Może po prostu nie chwytać ich w kadr? :roll:
Ustczanie obawiają się szkodliwości, bo radary kojarzą się ze źródłem najgorszych chorób.
Tak, krowy dają kwaśne mleko, dziewice mają globusy, a logika przyjmuje wartość trójstanową, co przeszkadza dzieciom w odrabianiu zadań domowych z matmy (dwa rozwiązania nie mogą wg sylabusa być poprawne, a po pstawieniu radarów tak będzie wychodzić w każdym równaniu).
? Stacja radarowa będzie wyraźnie zakłócała harmonię krajobrazu, przestrzeni publicznej, która dla nas mieszkańców ma priorytetowe znaczenie ? czytamy w piśmie
Że jak? :shock: Kto z Was, tak z ręką na sercu, w ogóle d o s t r z e g a kształt i stan przestrzeni publicznej, w tym wygląd linii brzegowej? Dla kogo jest to ważny element pomyślnej egzystencji? Doh. Nikt jakoś nie zbiera podpisów pod petycją o rozwalenie tej kosmicznej szkarady w porcie...
Zdaniem rady, raport o oddziaływaniu na środowisko jest zachowawczy, niedbały i nie mówi o zagrożeniach dla mieszkańców.
Geee, bo może ich NIE MA? Tylko raport punktujący zagrożenia będzie wiarygodny? Sry, to nie Monty Python, to Folwark Zwierzęcy.
Instalacje mają służyć bezpieczeństwu morskiemu, ratownictwu, nawigacji, komunikacji, ekologii i obserwacji portu.
A tam, p*rzyć bezpieczeństwo morskie, ratownictwo, nawigację i duperele takie tam. Ładne zdjęcia znad morza są znacznie ważniejsze. Wiadomo, że każdy ustczanin tracha je w tempie 500 na tydzień, tapetując sobie mieszkanie zdjęciami usteckiej linii brzegowej i gdy ktoś mu popsuje widoczek metalową ohydą, to życie straci sens.

Na koniec: a ohydna Syrenka nie przeszkadza, nie?
"Muzyka to przyjemność, jakiej dusza ludzka doświadcza przez liczenie, nie zdając sobie sprawy, że ma do czynienia z liczeniem."
Gottfried Wilhelm Leibniz

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » środa, 3 kwietnia 2013, 10:08

Wajper - jestem zaszokowany Twoją wypowiedzią, moim zdaniem, trafną w sprawie radarów. Choć nie szukam sprzymierzeńców, a sprawie wyjątkowo trudno przedrzeć się z racjonalnym spojrzeniem, Twoje zdanie b. mojemu podobne. Swoja drogą też uważam, że twarz syrenki do pięknych nie należy. :)

Adi

Post autor: Adi » środa, 3 kwietnia 2013, 11:15

Inna sprawa, że burmistrz musi sensownie uzasadnić decyzję odmowną, zwłaszcza, że wcześniej opiniował coś w tym temacie pozytywnie. Argument, że kury i mewy przestaną się nieść jest raczej słaby. Tu muszą być mocne argumenty prawne. Całe szczęście, że jest chociaż dwóch, którzy mają odmienne zdanie na temat radarów, bo bałem się... przecież jednomyślność partyjną to już przerabialiśmy. Z mizernym skutkiem. Ja jestem przeciw takim radarom w tej lokalizacji, a dlaczego jestem przeciw, to wyraziłem na rozprawie publicznej. I nie będę opluwał ani r. Siudka ani Wajpera, za to, że mają inny pogląd.

Inna sprawa, że rozpętanie wojny z Urzędem Morskim będzie zapewne miało ofiary po obu stronach. Jak znam urzędników, jeżeli radary zostaną zablokowane, zaraz dziwnym trafem zabraknie pieniędzy na coroczną refulację plaży, albo na renowację portu. No ale takie są konsekwencje życia w dzikim kraju. Jaśnie Panujący Jan Pierwszy Niezastąpiony, ma ciężki orzech do zgryzienia 8)
rozumiemy się? Będziemy się rozumieć, będzie dobrze... nie będziemy się rozumieć... rozumiemy się?

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » środa, 3 kwietnia 2013, 14:28

Polski turysta wybierając się z jakiegoś dziwnego powodu nad zimny Bałtyk , spojrzy na fotki uzdrowisk .Z plaż bez i z radarem wybierze bankowo tą drugą. :wink: Choćby na złość rodzicom. :lol:
Nie wiem jak z komórkami (sekcja zwłok wykaże kiedyś) ale jak widać to promieniowanie elektrycznej gitary też nie całkiem zdrowe choć o niebo słabsze niż radaru. :mrgreen:
Taki Duńczyk może nie przeczytać uspokajających postów radnego W.S i do tego jak wszyscy "ignoranci" z zachodu , pomyśli że to radar konstrukcji jeszcze sowieckiej . :roll:
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
Wajper

Post autor: Wajper » środa, 3 kwietnia 2013, 17:08

Włodzimierz Siudek pisze:Wajper - jestem zaszokowany Twoją wypowiedzią, moim zdaniem, trafną w sprawie radarów. Choć nie szukam sprzymierzeńców, a sprawie wyjątkowo trudno przedrzeć się z racjonalnym spojrzeniem, Twoje zdanie b. mojemu podobne. Swoja drogą też uważam, że twarz syrenki do pięknych nie należy. :)
Twarz Syrenki nie ma tu nic do rzeczy, brzydka jest brzydotą wewnętrzną; ten cokół na przykład i tabliczki same w sobie brzydkie nie są, paskudne jest to, co oznaczają i z czym się wiążą.
Pan był jednym z tych ludzi, którzy truchłu dorabiali przepiękny makijaż, mający pokryć zgniliznę - błagam, daruje pan żartobliwych uwag o "urodzie" tego pomnika. Są granice przyzoitości, nawet pan powinien je znać.

Gdyby miał pan inne zdanie nt. radarów, moja wypowiedź byłaby z pewnością "bardzo chybiona" i "oderwana od realiów". Mimo to cieszę się, że jednak tym razem w tej jednej kwestii myśli pan zdroworozsądkowo i bez uprzedzeń i populizmu. Coś nowego i mam nadzieję na stałe goszczącego w pańskich wypowiedziach.
"Muzyka to przyjemność, jakiej dusza ludzka doświadcza przez liczenie, nie zdając sobie sprawy, że ma do czynienia z liczeniem."

Grzegorz

Post autor: Grzegorz » środa, 3 kwietnia 2013, 17:10

Te radary kojarzą mi się z antenami satelitarnymi, wszędzie ich pełno ale estetyki zero (na jednym bloku potrafi ich być ponad 50)
Pozwalamy na to, to co tam, dwa duże nie zrobią różnicy.

W Ustce brakuje stanowczego głosu, dużo tu mieszka militarystów, czystość i estetykę terenu niestety mają w d.upie.

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » środa, 3 kwietnia 2013, 18:28

Wajper pisze:Monty Python... :roll: Ludzie smażący sobie co dzień mózgi telefonami komórkowymi obawiają się radarów...
Też masz prawo decydować co przypala twoją mózgownicę bo to twoja mózgownica, a nie żeby ktoś ci to urzędowo narzucał wg. własnego widzimisię.
Wajper pisze:I stają w obronie wizerunku linii brzegowej, by zdjęcia ładnie wychodziły... Może po prostu nie chwytać ich w kadr? :roll:
Przyszyj sobie fallusa na czole i zrób sobie twarzowy portret nie chwytając go w kadr fotograficzny. :mrgreen:
Wajper pisze:Tak, krowy dają kwaśne mleko, dziewice mają globusy, a logika przyjmuje wartość trójstanową, co przeszkadza dzieciom w odrabianiu zadań domowych z matmy (dwa rozwiązania nie mogą wg sylabusa być poprawne, a po pstawieniu radarów tak będzie wychodzić w każdym równaniu).
A to już twoje dopowiedzenie tyleż barwne co niedorzeczne.
Wajper pisze:Kto z Was, tak z ręką na sercu, w ogóle d o s t r z e g a kształt i stan przestrzeni publicznej, w tym wygląd linii brzegowej?
Np. ja i bardzo wielu moich znajomych. Być może w pełni to zrozumieć mogą tylko ci, którzy są rodowitymi ustczanami i są związani emocjonalnie z tym miastem od najwcześniejszych swoich lat.
Zdaniem rady, raport o oddziaływaniu na środowisko jest zachowawczy, niedbały i nie mówi o zagrożeniach dla mieszkańców.
Wajper pisze: Geee, bo może ich NIE MA? Tylko raport punktujący zagrożenia będzie wiarygodny?
A może nie gdybaj tylko się dowiedz, zapoznaj?
Wajper pisze: A tam, p*rzyć bezpieczeństwo morskie, ratownictwo, nawigację i duperele takie tam.
Nikt nie podważa wagi bezpieczeństwa morskiego. Podważana jest wyłącznie bzdurna lokalizacja radarów.
Zapoznaj się dokładniej Wajper z tematem. Bo o ile twoje barwne i zaprawione ironią komentarze dość często są celne i zazwyczaj nieźle się je czyta, to tym razem tak bardzo się nie popisałeś, że nawet radny WS pomyślał, iż ma rację w tej sprawie. Jest jednak lekka różnica między intelektem a wygadaniem, wolę jak pokazujesz to pierwsze. :)
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Piotr A.

Post autor: Piotr A. » środa, 3 kwietnia 2013, 19:07

Czyli jedyny argument na ''nie'' to brzydki wyglad?

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » środa, 3 kwietnia 2013, 19:47

Piotr A. pisze:Czyli jedyny argument na ''nie'' to brzydki wyglad?
Oczywiście, że nie jedyny. Wystarczy choćby dokładnie prześledzić ten wątek, czego sądząc po wypowiedziach niektórzy nie uczynili.
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
Wajper

Post autor: Wajper » środa, 3 kwietnia 2013, 21:58

celestyn pisze: Też masz prawo decydować co przypala twoją mózgownicę bo to twoja mózgownica, a nie żeby ktoś ci to urzędowo narzucał wg. własnego widzimisię.
Urzędowo to mi się tyle narzuca, że kwestia radarów w Ustce jest przezabawną, malutką anegdotką, ot, trywialnym przerywnikiem.

Naprawdę uważasz się za osobę wolną? Suwerenną? Niezależną od widzimisię "urzędów"? Uważasz, że masz na cokolwiek wpływ? Że masz prawo decydowania?

NIE MASZ. Akceptujesz wszystko, co Ci się urzędowo narzuca (z grubsza ujmując Urząd kształtuje Twoje życie od urodzenia po grób), a nie pasują Ci te antenki w okolicy plaży? Monty Python, jak już mówiłem.
celestyn pisze:
Wajper pisze:I stają w obronie wizerunku linii brzegowej, by zdjęcia ładnie wychodziły... Może po prostu nie chwytać ich w kadr? :roll:
Przyszyj sobie fallusa na czole i zrób sobie twarzowy portret nie chwytając go w kadr fotograficzny. :mrgreen:
Nie wiedziałem, że te radary będą miały 2 km długości i 150 m wysokości, przepraszam. No fakt, teraz rozumiem, czemu żadne zdjęcie się nie uda bez uchwycenia radarów.
celestyn pisze:
Wajper pisze:Tak, krowy dają kwaśne mleko, dziewice mają globusy, a logika przyjmuje wartość trójstanową, co przeszkadza dzieciom w odrabianiu zadań domowych z matmy (dwa rozwiązania nie mogą wg sylabusa być poprawne, a po pstawieniu radarów tak będzie wychodzić w każdym równaniu).
A to już twoje dopowiedzenie tyleż barwne co niedorzeczne.
Tak jest, miało takie być. Podobnie jak są argumenty przeciwników radarów.
celestyn pisze:
Wajper pisze:Kto z Was, tak z ręką na sercu, w ogóle d o s t r z e g a kształt i stan przestrzeni publicznej, w tym wygląd linii brzegowej?
Np. ja i bardzo wielu moich znajomych. Być może w pełni to zrozumieć mogą tylko ci, którzy są rodowitymi ustczanami i są związani emocjonalnie z tym miastem od najwcześniejszych swoich lat.
Być może to mentalne obciążenie, a nie sentymentalny przywilej, nie pomyślałeś o tym?
celestyn pisze: Nikt nie podważa wagi bezpieczeństwa morskiego. Podważana jest wyłącznie bzdurna lokalizacja radarów.
Zapoznaj się dokładniej Wajper z tematem. Bo o ile twoje barwne i zaprawione ironią komentarze dość często są celne i zazwyczaj nieźle się je czyta, to tym razem tak bardzo się nie popisałeś, że nawet radny WS pomyślał, iż ma rację w tej sprawie. Jest jednak lekka różnica między intelektem a wygadaniem, wolę jak pokazujesz to pierwsze. :)
O nie, tak łatwo się nie wykręcisz i nie zbijesz z tropu. Nikt nie podważa wagi bezpieczeństwa morskiego? De facto CZYNI TO, gdy z racji sentymentalno-estetycznych BLOKUJE BUDOWĘ SŁUŻĄCYCH BEZPIECZEŃSTWU radarów. Logika, sylogizmy, te sprawy. "Nie chcemy tej szkarady wcinającej się w widoczek" = "Nie chcemy poprawy stanu bezpieczeństwa na Bałtyku", jedno wynika z drugiego.

Więc mamy to, co mnie zadziwia najbardziej - być może te radary mogłyby uratować komuś kiedyś życie, ale ni ch*, bo ustczanie chcą mieć ładną, niezeszpeconą metalowymi potworkami okolicę.
Wiesz, naprawdę kojarzy mi się to ze sprawą Syrenki, tyle jest to Aknerys. "Chcemy pomnicek i piepsyć etykę" vs. "Nie chcemy pomnicka, piepsyć etykę".

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » środa, 3 kwietnia 2013, 22:17

Wypociny kretyna.Ktoś to musi powiedzieć.Padło na mnie. :?

Artur Mazur

Post autor: Artur Mazur » czwartek, 4 kwietnia 2013, 00:45

Adi pisze: Inna sprawa, że rozpętanie wojny z Urzędem Morskim będzie zapewne miało ofiary po obu stronach. Jak znam urzędników, jeżeli radary zostaną zablokowane, zaraz dziwnym trafem zabraknie pieniędzy na coroczną refulację plaży, albo na renowację portu. No ale takie są konsekwencje życia w dzikim kraju. Jaśnie Panujący Jan Pierwszy Niezastąpiony, ma ciężki orzech do zgryzienia 8)
Przetarg na budowę rafy w Ustce już w toku od lutego, przedłuża się bo jest o co się bić , miano zacząć 1 lipca tego roku,
możliwe odwołania , dobrze , że ustczanie nie wiedzą że najpóźniej w2014 r
na wschodnią plażę wjadą spychacze , maszyny itp;i będzie to wielki plac budowy.
.
PODANY TERMIN ZAKOŃCZENIA 30/04/2015R. JEST TERMINEM OSTATECZNYM.
Jak to wpłynie na wyniki wyborów?

ODPOWIEDZ