Sztuczna rafa

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
Smerf Maruda

Re: Sztuczna rafa

Post autor: Smerf Maruda » środa, 2 listopada 2016, 20:10

Odwiedzając groby bliskich, pamiętajcie by postawić światełko na samotnej, opuszczonej mogile...

Obrazek

Obrazek
Zapraszam do polubienia moich stron . . . . . . - www.ziemia-ustecka.pl

www.facebook.com/artur.mazur.14
www.facebook.com/Stara.Ustka
www.facebook.com/ziemia.ustecka

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » wtorek, 20 lutego 2018, 09:25

maj pisze:
niedziela, 4 października 2015, 22:02
Błagam. Powiedzcie mi, że się mylę.
Dzisiaj zaobserwowałem, że koparka zdejmowała i ładowała na ciężarówki nadwyżkę progu podwodnego, tak, żeby rafy nie było widać z brzegu. Co oznaczałoby, że prace przy progu dobiegają końca... Na wysokości mniej więcej wieży za Dajaną!!!!
Nie dziwiłbym się temu zabiegowi, gdyby nie fakt, że do molo pozostało jakieś 500 m niezabezpieczonej niczym plaży. I teraz moje wątpliwości:
1. Dlaczego tak gęsto paluje się strefę za progami, skoro wskutek "pracy" progu falowanie w tym rejonie zostanie prawie wyciszone?
2. Dlaczego nie rozpoczęto palowania 500-metrowego odcinka głównej plaży, która przy sztormach i wiatrach wprost z północy (a te zdarzają się względnie często) nadal będzie niszczona?
3. Dlaczego progi nie zostały pociągnięte prawie do molo?

Zakończenie prac w obecnym miejscu zadaje kłam teorii o ochronie plaży wschodniej... A co najmniej nadal zapewnia utrzymanie źródła zarobkowania dla firm zajmujących się refluacją. Czyli 160 baniek zabezpieczyło niekoniecznie plaże Ustki, ale kilka firm współpracujących z Urzędem Morskim w Słupsku.
Niestety - wędrówki plażą wschodnią w ostatnich tygodniach potwierdziły moje "proroctwa" sprzed dwóch lat. Ładnie nam się wykłada plaża na skraju rafy przy Dajanie, ładnie nam znika plaża pomiędzy wschodnim molo a skrajem rafy, kolejne pale zdecydowały się na pobyt na suchej plaży (może by je posmarować taką jedną - reklamowaną w TV - pastą na ruszające się zęby? :roll: )
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » niedziela, 4 marca 2018, 18:53

Poczekajmy na kolejne dzierżawy pod lokale na plaży. :) Jak mnie pamięć nie myli wykonawca zapewniał że pale jak i rafa bedzie szybko naprawiona kiedy tylko warunki pogodowe pozwolą... wyglada na to że od czasu penetracji przez nurków nie było pogody :|
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

ODPOWIEDZ