Podsumowanie sezonu 2012

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Podsumowanie sezonu 2012

Post autor: GRABARZ » środa, 3 października 2012, 18:09

Od burmistrza udało mi się uzyskać informację, że podsumowanie sezonu 2012 odbędzie się w dniu 22 października (poniedziałek) o godzinie 17:00 w budynku ratusza.
Nie trzeba się nikogo bać. A jeśli ktoś się kogoś boi, to dlatego, że udzielił temu komuś jakiejś władzy nad sobą. (H.Hesse)

Awatar użytkownika
DKS
Moderator forum
Kontakt:

Re: Podsumowanie sezonu 2012

Post autor: DKS » środa, 3 października 2012, 18:25

Potwierdzam. Lada dzień pojawi się informacja na stronie i na plakatach. Zapraszam.

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » wtorek, 16 października 2012, 17:05

http://www.kurierslupski.pl/wydarzenia/ ... p?id=12536" onclick="window.open(this.href);return false;
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Post autor: GRABARZ » wtorek, 16 października 2012, 20:32

To spotkanie z mieszkańcami będzie szczególnie ciekawe.
Nie trzeba się nikogo bać. A jeśli ktoś się kogoś boi, to dlatego, że udzielił temu komuś jakiejś władzy nad sobą. (H.Hesse)

Awatar użytkownika
Platichthys_flesus

Post autor: Platichthys_flesus » środa, 17 października 2012, 11:00

a informacji na stronie jeszcze nie ma...
http://www.pustamiska.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Nic trudnego zrobić coś dobrego
Konsument głosuje portfelem

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » środa, 17 października 2012, 11:11

Akurat wrócę ;] Cud.
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Post autor: GRABARZ » środa, 17 października 2012, 13:05

Jedna z usteckich atrakcji sezonu letniego 2012 - występ na promenadzie w godzinach, gdy jeszcze spacerowali turyści z dziećmi.

http://www.youtube.com/watch?v=MlN_OBCCHEg" onclick="window.open(this.href);return false;

Ten jeden "występ" przebił nasz cały Warhead i wszystkie mandaty karne, które wystawiła policja naszym gościom za spożywanie.

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Post autor: GRABARZ » środa, 17 października 2012, 22:22

GRABARZ pisze:Jedna z usteckich atrakcji sezonu letniego 2012 - występ na promenadzie w godzinach, gdy jeszcze spacerowali turyści z dziećmi.

http://www.youtube.com/watch?v=MlN_OBCCHEg" onclick="window.open(this.href);return false;

Ten jeden "występ" przebił nasz cały Warhead i wszystkie mandaty karne, które wystawiła policja naszym gościom za spożywanie.
Oczywiście - mówię tu o przebicie jeśli idzie o ekscesy. Względy estetyczne i artystyczne jednak pozostały po naszej stronie. :D

Poniżej - Zsuzsa Radnóti] (wokalistka węgierskiego zespołu The Hellfreaks, który zagrał u nas na feście).
Obrazek
Obrazek
Obrazek

http://www.facebook.com/shakeysue" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » czwartek, 18 października 2012, 01:26

:mrgreen: :mrgreen: mialem przyjemnosc zrobic kilka fot ;]
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Artur Mazur

Post autor: Artur Mazur » czwartek, 18 października 2012, 10:12

Radny Siudek porównał Festiwal Sztucznych Ogni i koncert Dżemu
z Warhead. Podkreślił że na tym ostatnim było najwięcej interwencji karnych policji ok. 8,
a na poprzednich tylko 2.
Zasugerował aby wziąć to pod uwagę przy planowaniu następnego sezonu letniego.

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » czwartek, 18 października 2012, 11:21

Zasugerował aby wziąć to pod uwagę przy planowaniu następnego sezonu letniego.
Proponuje Kółko Różańcowe,szanty wiecznie żywe.
:idea:
Będzie spokój.
Zamiast Ivan Show -rzut beretem moherowym z mola na plaże.
Atrakcyjne nagrody.
Włos Tadeusza.
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Artur Mazur

Post autor: Artur Mazur » czwartek, 18 października 2012, 11:46

Czy dobrze zrozumiałem radnego Zająca , że miasto ... "sponsoruje" ...
wypowiedzi użytkowników na forum ??? :shock:

kiko

Post autor: kiko » czwartek, 18 października 2012, 12:29

Platichthys_flesus pisze:a informacji na stronie jeszcze nie ma...

info na stronie wisi już z tydzień...

Awatar użytkownika
Platichthys_flesus

Post autor: Platichthys_flesus » czwartek, 18 października 2012, 17:10

biję się w pierś, bardzo możliwe, że nie zauważyłam, bo szukałam w aktualnościach
http://www.pustamiska.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Nic trudnego zrobić coś dobrego
Konsument głosuje portfelem

Adam Wroński

Post autor: Adam Wroński » czwartek, 18 października 2012, 19:01

Re: WARHEAD FESTIVAL Vol. IV - 27 i 28 lipca 2012
przez Włodzimierz Siudek ? niedziela, 29 lipca 2012, 19:42
Panu Arturowi i organizatorom chciałbym podziękowac za zaproszenie i pogratulować zorganizowania festiwalu. Pomimo kilku przeciwności udało się przeprowadzic imprezę o unikalnym charakterze, z zespołami z najwyższej półki. Jestem pełen uznania dla organizatorów. Na imprezie czulem sie bezpiecznie, mogłem biesiadować, swobodnie poruszac sie po terenie, nabyć pamiątki zespołów, oraz najważniejsze - posłuchać dobrej muzyki. Szczególnie urzekł mnie Silvershine. Zapoznałem sie z propozycją Larw Polarnych i kilku innych zespołów. Z zaskoczeniem spotkałem wielu znajomych - wcale nieorganizatorów. Na przyszłość życzę, by idea festiwalu i jego zawartości rozwijała się o nowe pomysły, pamiętając o jego szczególnym i unikatowym charakterze.
Włodzimierz Siudek

przez Artur Mazur ? czwartek, 18 października 2012, 10:12
Radny Siudek porównał Festiwal Sztucznych Ogni i koncert Dżemu
z Warhead. Podkreślił że na tym ostatnim było najwięcej interwencji karnych policji ok. 8,
a na poprzednich tylko 2. Zasugerował aby wziąć to pod uwagę przy planowaniu następnego sezonu letniego.

... Dziwna i bardzo zastanawiająca zmiana w nastawieniu Pana radnego do Festiwalu Warhead. Może na Festiwalu Sztucznych Ogni i koncercie Dżemu było tak "wspaniale", że nie było o czym pisać ? Czyżby Grabarz po raz kolejny za dużo pytał i krytykował? Czyżby miniony sezon był aż tak bardzo "bezbarwny" i nudny, że na jego podsumowaniu nie ma o czym dyskutować ? Wydaje mi się, że pan Włodzimierz ma rację ! Nie należy organizować w sezonie imprez !!! Będzie spokojnie i bezpiecznie (jak po sezonie). No i .... nie będziemy musieli oglądać w internecie bezwstydnych tańców gołej maszkary na naszej promenadzie ( czyżby solistka jakiegoś zespołu młodzieżowego, który zawitał do naszego miasta by zakłócić nasze spokojne i sielskie życie ? ). Ciekawi mnie... Czy w tym przypadku była jakaś "interwencja karna" i co na to nasze policyjne statystyki ?
Z poważaniem. Adam Wroński

Edward

Post autor: Edward » czwartek, 18 października 2012, 19:26

Mirek: nie było mnie przez całe lato, więc o tym co się działo mogę wnioskować na podstawie sprawozdań Wydziału Promocji oraz służb porządkowych. Otóż w sprawozdaniu naczelnika WP jest podane, że do organizacji imprezy p. Grabarczyka miasto dołożyło 25 600 zł. Szacunkowa ilość widzów wahała się od 150 do 200 osób. Prosty rachunek wskazuje, że miasto (mieszkańcy Ustki) dopłacili do każego widza na tym festiwalu od 128 do 170 zł. Pomijam koszt dodatkowych służb mundurowych, finansowanych przez miasto.
W czasie festiwalu (w nawiasie rok 2010):
- interwencji 86 (27)
- mandaty karne 60 (1)
- wnioski o ukaranie 7 (4)
- izba wytrzeźwień 4 (1)
- przestępstwa 2012 -8, w tym: 1-narkotyki, 5 - kradzieże mienia, 2- uszkodzenia ciała
- przestępstwa 2010 -3, w tym: 2 kradzieże mienia, 1 nietrzeźwy kierowca
To wszystko dane oficjalne, przedstawione w dokumentach dostarczonych radnym.
Tak więc p.Mirku, faktycznie wolałym jakiś zjazd "mocherów" - bez dopłat, bez interwencji policji, z normalnymi noclegami na usteckich kwaterach i obiadami w usteckiej gastronomii. Problem tylko w tym, jak ich ściągnąć ...
Smerf - tak się składa, że p. Grabarczyk (może nie tylko on) atakuje na Forum wyłącznie radnych, którzy startowali z komitetu wyborczego opozycyjnego do obecnie urzędującego burmistrza. Nie znajdziesz ani jednego wpisu krytycznego, dotyczącego radnych z grupy p. Olecha. Tak było przed wyborami 2010 roku, tak jest i teraz. Oczywiście, p. Grabarczyk ma prawo do własnej oceny każdego radnego. Ma prawo uznać, że jedna grupa radnych jest wspaniała, że ja jestem najgorszym radnym w Polsce. Ja jednak też mam prawo do własnej oceny tej sytuacji. Mogę się tylko dziwić, że p. Grabarczyk miał czelność zwracać mi uwagę, że za nieobecność zabrano mi tylko pół diety, gdy jest to suma dopłaty do 3 jego widzów. Ile takich "diet" otrzymał jako dopłatę do imprezy, na którą były przecież sprzedawane bilety? To może lepiej dofinansować kilka tysięcy biletów do kina, którego właściciel poniósł duże koszty na jego modernizację? Tam nie trzeba wysyłać policji dla pilnowania porządku, no i mielibyśmy przez cały sezon dodatkową atrakcję na kiepską pogodę. Proszę bardzo, reklamujemy - W KAŻDY DESZCZOWY DZIEŃ BILET NA FILM 3D ZA 5 ZŁ - RESZTĘ DOPŁACA MIASTO! Starczy na cały sezon. Sądzę, że nikt ze znających mnie nie będzie podejrzewał, że mam jakieś bliskie kontakty z właścicielem kina. Po prostu nie sądzę, aby ten pomysł był gorszy niż dofinansowanie innej, biletowanej imprezy; z pewnością miałby więcej zwolenników.
Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że wystawiłem się na frontalny atak p. Grabarczyka i jego zwolenników. Przedstawiam jednak FAKTY! Wnioski niech każdy sam wyciągnie. Wiem, jeśli komuś fakty nie pasują, to tym gorzej dla faktów.
Pozdrawiam
Edward Zając

Artur Mazur

Post autor: Artur Mazur » czwartek, 18 października 2012, 19:52

Edward pisze:Mirek: nie było mnie przez całe lato, więc o tym co się działo mogę wnioskować na podstawie sprawozdań Wydziału Promocji oraz służb porządkowych. Otóż w sprawozdaniu naczelnika WP jest podane, że do organizacji imprezy p. Grabarczyka miasto dołożyło 25 600 zł. Szacunkowa ilość widzów wahała się od 150 do 200 osób. Prosty rachunek wskazuje, że miasto (mieszkańcy Ustki) dopłacili do każego widza na tym festiwalu od 128 do 170 zł. Pomijam koszt dodatkowych służb mundurowych, finansowanych przez miasto.
W czasie festiwalu (w nawiasie rok 2010):
- interwencji 86 (27)
- mandaty karne 60 (1)
- wnioski o ukaranie 7 (4)
- izba wytrzeźwień 4 (1)
- przestępstwa 2012 -8, w tym: 1-narkotyki, 5 - kradzieże mienia, 2- uszkodzenia ciała
- przestępstwa 2010 -3, w tym: 2 kradzieże mienia, 1 nietrzeźwy kierowca

To wszystko dane oficjalne, przedstawione w dokumentach dostarczonych radnym.
Tak więc p.Mirku, faktycznie wolałym jakiś zjazd "mocherów" - bez dopłat, bez interwencji policji, z normalnymi noclegami na usteckich kwaterach i obiadami w usteckiej gastronomii. Problem tylko w tym, jak ich ściągnąć ...
Smerf - tak się składa, że p. Grabarczyk (może nie tylko on) atakuje na Forum wyłącznie radnych, którzy startowali z komitetu wyborczego opozycyjnego do obecnie urzędującego burmistrza. Nie znajdziesz ani jednego wpisu krytycznego, dotyczącego radnych z grupy p. Olecha. Tak było przed wyborami 2010 roku, tak jest i teraz. Oczywiście, p. Grabarczyk ma prawo do własnej oceny każdego radnego. Ma prawo uznać, że jedna grupa radnych jest wspaniała, że ja jestem najgorszym radnym w Polsce. Ja jednak też mam prawo do własnej oceny tej sytuacji. Mogę się tylko dziwić, że p. Grabarczyk miał czelność zwracać mi uwagę, że za nieobecność zabrano mi tylko pół diety, gdy jest to suma dopłaty do 3 jego widzów. Ile takich "diet" otrzymał jako dopłatę do imprezy, na którą były przecież sprzedawane bilety? To może lepiej dofinansować kilka tysięcy biletów do kina, którego właściciel poniósł duże koszty na jego modernizację? Tam nie trzeba wysyłać policji dla pilnowania porządku, no i mielibyśmy przez cały sezon dodatkową atrakcję na kiepską pogodę. Proszę bardzo, reklamujemy - W KAŻDY DESZCZOWY DZIEŃ BILET NA FILM 3D ZA 5 ZŁ - RESZTĘ DOPŁACA MIASTO! Starczy na cały sezon. Sądzę, że nikt ze znających mnie nie będzie podejrzewał, że mam jakieś bliskie kontakty z właścicielem kina. Po prostu nie sądzę, aby ten pomysł był gorszy niż dofinansowanie innej, biletowanej imprezy; z pewnością miałby więcej zwolenników.
Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że wystawiłem się na frontalny atak p. Grabarczyka i jego zwolenników. Przedstawiam jednak FAKTY! Wnioski niech każdy sam wyciągnie. Wiem, jeśli komuś fakty nie pasują, to tym gorzej dla faktów.
Pozdrawiam
Edward Zając
Straszny chaos w wypowiedzi ,
to że nie lubicie się nawzajem, wiemy
zachowanie i kulturę Grabarza znamy,
ale człowiek, który na łamach swego pisma cytował kiedyś Korwina Mikke ,
teraz takie głupoty, herezje wypowiada , no to sorry Edward

PS: Nie znam się na organizowaniu takich imprez , ale już w tamtym roku mówiłem Grabarzowi, że przesadził z ceną za wstęp,
w tym roku było podobnie , także Grabarz sam udupił tą imprezę,
chytry dwa razy traci.

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » czwartek, 18 października 2012, 20:01

Liczby, które Edward przedstawiłeś są zapewne prawdzie i nie ma podstaw by w nie wątpić. Ja całkowicie z boku widzę tylko jedną nie uwzględnioną przez Ciebie różnicę, która jest moim zdaniem bardzo istotna. Pieniądze z diet (mniejsza o kwotę), które wypomina Grabarz radnemu Edwardowi poszły do prywatnej kieszeni radnego, za czynności które powinien wykonać jako radny a nie wykonał bo go nie było. Pieniądze na festiwal, które wypomina Edward Grabarzowi poszły na organizację imprezy w Ustce, której Grabarz z innymi nie musiał zorganizować a zorganizował. To tak tylko z boku.
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Post autor: GRABARZ » czwartek, 18 października 2012, 20:11

Tak się akurat składa, że już od kilku dni jestem w posiadaniu dokumentu, na którym opiera się Edward.
Wieczorem wkleję skan tego dokumentu, z którego jasno wynika, że Edward nie do końca pisze prawdę.
Artur Mazur pisze: PS: Nie znam się na organizowaniu takich imprez , ale już w tamtym roku mówiłem Grabarzowi, że przesadził z ceną za wstęp,
w tym roku było podobnie , także Grabarz sam udupił tą imprezę,
chytry dwa razy traci.
Fakt - nie znasz się na organizowaniu imprez. Nie wiesz, że zabójstwem dla jekiejkolwiek imprezy jest trzykrotne przesuwanie jej terminu. Nie wiesz też jakie są ceny tego typu imprez w Polsce bo po prostu na takich imprezach nie bywasz.

Edward

Post autor: Edward » czwartek, 18 października 2012, 20:30

Celestyn: oczywiście, nikt nie wątpi, że bilans festiwalu wyszedł na zero, a może nawet był deficyt ...
Jeśli ogłosimy, że do każdego widza na imprezie dopłacimy z kasy miasta taką kwotę, to ilu zgłosi się ochotników do organizowania imprez w Ustce? Sądzę, że zgłoszenia będą z całej Europy, a może i innych kontynentów.
Co do diet to dziwne, ale pretensje są tylko do mnie, gdy dotyczy to wszystkich radnych. Natomiast mogę powiedzieć, że dla swojej satysfakcji zaczynam współpracę ze szkołami. Jedną pogadankę już miałem, druga zamówiona i inne też będą. Oczywiście włączając się w wychowanie morskie młodzieży i nie biorąc za to pieniędzy robię to tylko dlatego, aby siebie promować; przynajmniej niektórzy tak oceniają każde moje działanie.
Edward Zając

ODPOWIEDZ