Podsumowanie sezonu 2012

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

rider

Re: Podsumowanie sezonu 2012

Post autor: rider » czwartek, 18 października 2012, 21:00

słuchalem dzis co nie co komisji.
rzecznik Cegła dał mistrzowski popis retoryki, sadze że umiejetnosci sprzedawania sie i wyrazistego wyrazania swoich pogladow moglby uczyc sie od niego niejeden ratuszak i radny. w takiej branzy jak marketing pewnosc siebie i przebojowosc powinny byc domena sprawnego menedzera.
imprez generalnie bylo duzo wiecej niz w poprzednich latach. filmik przyzwoity, obciachu nie ma. w porownaniu do tego, co bylo - skok cywilizacyjny.
jedyne, czego mi brakuje, to jakiejs imprezy kulturalnej, spotkan ze znanymi pisarzami, aktorami. festiwal ogni byl zostawil, ale fajerwerki powinny byc tylko skromnym dodatkiem do czegos, czego nie maja inne miasta. z uwagami radnych co do sezonu sie zgadzam.
warhead, temat rzeka...grabarz przegial z cenami biletow, ale trzeba go pochwalic za niezlomnosc i walke o to, by ta impreza odbywala sie dalej. tez mam wrazenie, ze wypowiedzi krytytczne niektorych radnych a propos festiwalu to zemsta za aktywnosc Grabarza na forum.
bardzo nie podobalo mi sie, jak ktorys z radnych (nie poznalem po glosie) zasugerowal, ze forumowicze są "kupowani".
uwazam, ze grabarz nie ma co sie spinac, a radni powinni docenic potencjal, nie wykorzystany jeszcze w warheadzie.

JKUstka

Post autor: JKUstka » czwartek, 18 października 2012, 21:02

Edward,
Twoja analiza sezonu 2012 ( czytaj Grabarza) nie wygląda na objektywną.
To jawi się jak próba odwetu.
Opierasz się na szacunkach a nie liczbach bezwzględnych.
Edward pisze:Szacunkowa ilość widzów wahała się od 150 do 200 osób
Wg mojej oceny uczestników szacunkowo było znacznie więcej i co z tego wynika?

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » czwartek, 18 października 2012, 21:36

Edward pisze:Celestyn: oczywiście, nikt nie wątpi, że bilans festiwalu wyszedł na zero, a może nawet był deficyt ...
Jeśli ogłosimy, że do każdego widza na imprezie dopłacimy z kasy miasta taką kwotę, to ilu zgłosi się ochotników do organizowania imprez w Ustce? Sądzę, że zgłoszenia będą z całej Europy, a może i innych kontynentów.
Być może, nie polemizuję, podkreśliłem inny aspekt sprawy.
Edward pisze:Co do diet to dziwne, ale pretensje są tylko do mnie, gdy dotyczy to wszystkich radnych.
Nie można jednej "nieprawidłowości" tłumaczyć tym, że występuje ona również gdzie indziej, nawet jeśli nagminnie. Myślę, że krytyka za pobieranie nawet części diet podczas nieobecności i braku udziału w pracach rady powinna spaść na każdego radnego bez wyjątku jeśli sobie na to pozwala bo to zwyczajnie nieuczciwe.
Edward pisze:Natomiast mogę powiedzieć, że dla swojej satysfakcji zaczynam współpracę ze szkołami. Jedną pogadankę już miałem, druga zamówiona i inne też będą. Oczywiście włączając się w wychowanie morskie młodzieży i nie biorąc za to pieniędzy robię to tylko dlatego, aby siebie promować; przynajmniej niektórzy tak oceniają każde moje działanie.
Edward Zając
Moim zdaniem takie pogadanki o morzu m.in. właśnie z Twoim udziałem powinny się odbywać regularnie i od dawna. Widzę w tym element, który pozwoli wychować następnych ustczan w jakimkolwiek przywiązaniu do morza i tematyki z nim związanej, czego brakuje choćby obecnym decydentom miasta i wielu mieszkańcom.
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Artur Mazur

Post autor: Artur Mazur » czwartek, 18 października 2012, 21:38

Zarzuty Grabarza do Edwarda , że bierze forsę za to , że nie brał udziału w sesjach i komisjach są trochę śmieszne :evil:

Grabarz nie chodzi, nie słucha co tam się dzieje.
Ale widocznie Artur uważa , że należy płacić radnym "przesypiającym" sesje i komisje ,
nie zabierającym głosu w żadnej sprawie, albo raz na kwartał :mrgreen:
Jakby ich nie było , nikt by nie zauważył.

Według mojego znajomego Smerfa ,
Ilość radnych potrzebnych dla miasta Ustce to max 7 sztuk

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » czwartek, 18 października 2012, 22:12

Artur Mazur pisze:(...) że należy płacić radnym "przesypiającym" sesje i komisje ,
nie zabierającym głosu w żadnej sprawie, albo raz na kwartał :mrgreen:
Jakby ich nie było , nikt by nie zauważył.

To inna para kaloszy i też niestety prawda, że sama obecność radnych na sesjach nie gwarantuje ani jakości ani skuteczności ich pracy. Widać to po kolejnych radach od kilku już kadencji, po obecnej również nad wyraz mocno. Dlatego tak wielu mieszkańców uważa tę radę za tak słabą lecz nie na się co dziwić patrząc na jej skład personalny.
Ostatnio zmieniony czwartek, 18 października 2012, 22:16 przez celestyn, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » czwartek, 18 października 2012, 22:14

Z tą promocją ustecka to jest tak jak w tym kawale o biznesie żydowskim:

Jak idzie w biznesie Żydzie?
Dobrze -odpowiada
A tak w dwóch słowach?
Nie dobrze.......

Ps.Byłem na któryms z koncertów organizowanych przez Grabarza -sam ide w latach strone 60 tki- i bardzo było fajnie- świeżość imprezy,spontaniczność ,fajny klimat,inność to jest dla mnie plus.
Samo zderzenie osobowości Edwarda i Grabarza juz mnie łechce..... :idea: :D

@Adam Wroński
Radny Siudek to dobry radny tylko czasami sam wierzy w to co mówi i to go napędza...dziwna persona.

Co do spotkań ze dobrymi pisarzami-jestem Za.
Cos na wzór polskiego przystanku Woodstock.
Niestety ja ide w kierunku sci-fi i to polskiego.......

@Smerf
Nie masz filmu z relacji Naczelnika Promocji?
Musze go skarcic za coś bo filmik promocyjny jak dla mnie jest ok.....
Cos ze ceną za filmik jakbym coś zle odczytał....pare groszy więcej....
Ale OGNIE SZTUCZNE we mgle....uf juz mi lepiej.:)

@ Edward
NIe ma co spierać sie z Grabarzem.To jakbyś chciał połączyć ogień z wodą.
Inność.
Tak ma być.Mamy sie różić pięknie.
Żeglarz i muzyk.
Ładnie. :)
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Post autor: GRABARZ » czwartek, 18 października 2012, 22:56

Obrazek
Obrazek
Edward pisze: - przestępstwa 2012 -8, w tym: 1-narkotyki, 5 - kradzieże mienia, 2- uszkodzenia ciała
- przestępstwa 2010 -3, w tym: 2 kradzieże mienia, 1 nietrzeźwy kierowca

Edward Zając
Na poniższej stronie jasno mamy napisane, że te 2 uszkodzenia ciała przytoczone przez Edwarda nie mają związku z uczestnikami koncertu, ale o tym Edward dziwnym trafem już zapomniał wspomnieć. Kradzieże też się nie zgadzają z tym co usiłuje zasugerować forumowiczom RADNY. Mało tego - zwróćcie uwagę, że w roku 2010, gdy było czterokrotnie więcej uczestników nałożono tylko 1 (jeden) mandat karny - w tym roku, gdy uczestników było około 200 nałożono ich 60. To znaczy, że co 3 osoba została ukarana mandatem. Nieprawdą jest też przytoczony fakt że to uczestnikom naszego koncertu udzielano pomocy na morzu. Ludzie, którzy nam zabezpieczali imprezę od strony medycznej mieli przez cały czas skaner rozmów ustawiony na policję i dokładnie wiedzą jak wyglądała ta akcja.Wyobrażacie sobie co by to było, gdyby ten skradziony tydzień później radiowóz został właśnie skradziony podczas trwania naszej imprezy.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Nie trzeba się nikogo bać. A jeśli ktoś się kogoś boi, to dlatego, że udzielił temu komuś jakiejś władzy nad sobą. (H.Hesse)

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Post autor: GRABARZ » czwartek, 18 października 2012, 23:19

GRABARZ pisze:Obrazek
Obrazek
Edward pisze: - przestępstwa 2012 -8, w tym: 1-narkotyki, 5 - kradzieże mienia, 2- uszkodzenia ciała
- przestępstwa 2010 -3, w tym: 2 kradzieże mienia, 1 nietrzeźwy kierowca

Edward Zając
Na poniższej stronie jasno mamy napisane, że te 2 uszkodzenia ciała przytoczone przez Edwarda nie mają związku z uczestnikami koncertu, ale o tym Edward dziwnym trafem już zapomniał wspomnieć. Kradzieże też się nie zgadzają z tym co usiłuje zasugerować forumowiczom RADNY. Mało tego - zwróćcie uwagę, że w roku 2010, gdy było czterokrotnie więcej uczestników nałożono tylko 1 (jeden) mandat karny - w tym roku, gdy uczestników było około 200 nałożono ich 60. To znaczy, że co 3 osoba została ukarana mandatem. Nieprawdą jest też przytoczony fakt że to uczestnikom naszego koncertu udzielano pomocy na morzu. Ludzie, którzy nam zabezpieczali imprezę od strony medycznej mieli przez cały czas skaner rozmów ustawiony na policję i dokładnie wiedzą jak wyglądała ta akcja.Wyobrażacie sobie co by to było, gdyby ten skradziony tydzień później radiowóz został właśnie skradziony podczas trwania naszej imprezy.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Nie trzeba się nikogo bać. A jeśli ktoś się kogoś boi, to dlatego, że udzielił temu komuś jakiejś władzy nad sobą. (H.Hesse)

Edward

Post autor: Edward » czwartek, 18 października 2012, 23:28

Celestyn: nie jest moją winą, że dotychczas w Ustce miałem tylko raz odczyt na tematy żeglarsko - morskie. Nigdy nie odmawiam, nie biorę zapłaty, niekiedy proszę o transport, gdy mam zabrać trochę rekwizytów. Z tego rejsu też przygotowuję prezentację i będę miał jakieś wystąpienia. Zdaje się że w usteckich szkołach jest teraz ku temu lepszy klimat. Prawdopodobnie dostanę też zaproszenia z innych miejscowości.
Co do imprezy p. Grabarczyka - zawsze podkreśałem, że należy wspierać wszystkich pasjonatów, bo tylko oni jeszcze potrafią coś zrobić w naszym mieście. Problem w tym, że i ci pasjonaci walczą ze sobą. Problem Artura wynika być może z tego, że chciałby wszystkich przekonać do swojego rodzaju muzyki. Robi to w ten sposób, że osoby neutralne spycha na pozycje swoich przeciwników. Ja mówię wprost, że mnie jego muza nie interesuje - ale nie przypominam sobie, abym wypowiedział się przeciw festiwalowi. Natomiast informacje o tegorocznym festiwalu były dla mnie szokujące. I to nawet nie policyjne statystyki, na które z pewnością miało wpływ duże nasycenie okolic służbami porządkowymi. Szokiem była kwota dopłaty do każdego biletu. Dobiło mnie czyjeś stwierdzenie, że poprzednio było lepiej, może nawet 2, 3 razy więcej widzów. Spodziewałem się wielokrotnie większej liczby.
Nie podchodzę emocjonalnie, staram się wszystko rozważać. Zaczynają się przepychanki związane z przyszłorocznym budżetem. Promocja chce więcej pieniędzy, i p. Cegła faktycznie pokazał, że nie tylko potrafi coś zrobić, ale i umie to sprzedać. Festiwal p. Grabarza finansowany był z budżetu promocji i to Jacek będzie musiał znaleźć jakąś nową formułę na jego istnienie. W sprawozdaniu WP z sezonu właśnie ta impreza była najsłabszym punktem. Myślę, że będzie to tematem rozmów między organizatorami festiwalu a Wydziałem Promocji. Po prostu, jak sądzę, jego naczelnik nie może ryzykować następnej takiej wpadki.
JKUstka: pojęciem szacunkowych danych posługiwał się również p. Cegła. Przy wszystkich imprezach szacunkowe dane przekazują służby porządkowe - a one skłonne są raczej do zawyżania liczby osób. Ktoś podał mi też liczbę sprzedanych biletów i mieściła się ona w widełkach, które podałem.
Naprawdę, nie musisz mnie zawsze kontrować - sprawdź i dopiero pisz.
Pozdrawiam
Edward Zając

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Post autor: GRABARZ » czwartek, 18 października 2012, 23:30

Poniższe pismo informuje nas, że Straż Miejska przeprowadziła w 2010 roku 5 interwencji w trakcie trwania "Warhead", a w roku 2012 -4. Tyle tylko, że jeden ze Strażników poinformował mnie, że te interwencje absolutnie nie mają nic wspólnego z Festiwalem. Po prostu - odbyły się podczas jego trwania, ale mogły się odbyć na osiedlu Dąbrowszczaków lub na ulicy Przemysłowej. Pani sekretarz Podruczna występując do komendanta z prośbą o przedstawienie tej statystyki wychodzi poza swoje kompetencje.

Obrazek

Ale skoro już tak jest, to chcemy wiedzieć ile interwencji było podczas wszystkich imprez w mieście?
Pan Naczelnik Jacek Cegła przyznał dzisiaj publicznie, że na występie Maleńczuka było około 5000 ludzi.
W tym momencie nasuwa się pytanie - ilu było zatrudnionych ochroniarzy i ilu było zaangażowanych policjantów w ochronę tej imprezy? Liczymy na panią - pani sekretarz, że się tego dowiemy.

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Post autor: GRABARZ » czwartek, 18 października 2012, 23:44

Edward pisze:Celestyn: nie jest moją winą, że dotychczas w Ustce miałem tylko raz odczyt na tematy żeglarsko - morskie. Nigdy nie odmawiam, nie biorę zapłaty, niekiedy proszę o transport, gdy mam zabrać trochę rekwizytów. Z tego rejsu też przygotowuję prezentację i będę miał jakieś wystąpienia. Zdaje się że w usteckich szkołach jest teraz ku temu lepszy klimat. Prawdopodobnie dostanę też zaproszenia z innych miejscowości.
Co do imprezy p. Grabarczyka - zawsze podkreśałem, że należy wspierać wszystkich pasjonatów, bo tylko oni jeszcze potrafią coś zrobić w naszym mieście. Problem w tym, że i ci pasjonaci walczą ze sobą. Problem Artura wynika być może z tego, że chciałby wszystkich przekonać do swojego rodzaju muzyki. Robi to w ten sposób, że osoby neutralne spycha na pozycje swoich przeciwników. Ja mówię wprost, że mnie jego muza nie interesuje - ale nie przypominam sobie, abym wypowiedział się przeciw festiwalowi. Natomiast informacje o tegorocznym festiwalu były dla mnie szokujące. I to nawet nie policyjne statystyki, na które z pewnością miało wpływ duże nasycenie okolic służbami porządkowymi. Szokiem była kwota dopłaty do każdego biletu. Dobiło mnie czyjeś stwierdzenie, że poprzednio było lepiej, może nawet 2, 3 razy więcej widzów. Spodziewałem się wielokrotnie większej liczby.
Nie podchodzę emocjonalnie, staram się wszystko rozważać. Zaczynają się przepychanki związane z przyszłorocznym budżetem. Promocja chce więcej pieniędzy, i p. Cegła faktycznie pokazał, że nie tylko potrafi coś zrobić, ale i umie to sprzedać. Festiwal p. Grabarza finansowany był z budżetu promocji i to Jacek będzie musiał znaleźć jakąś nową formułę na jego istnienie. W sprawozdaniu WP z sezonu właśnie ta impreza była najsłabszym punktem. Myślę, że będzie to tematem rozmów między organizatorami festiwalu a Wydziałem Promocji. Po prostu, jak sądzę, jego naczelnik nie może ryzykować następnej takiej wpadki.
JKUstka: pojęciem szacunkowych danych posługiwał się również p. Cegła. Przy wszystkich imprezach szacunkowe dane przekazują służby porządkowe - a one skłonne są raczej do zawyżania liczby osób. Ktoś podał mi też liczbę sprzedanych biletów i mieściła się ona w widełkach, które podałem.
Pozdrawiam
Edward Zając
Edwardzie - chciałbym Ci przypomnieć, że to nie jest moja impreza, a Stowarzyszenia "Qrzayka", czyli impreza organizowana przez grupę osób, mieszkańców Ustki. Chcę Ci też przypomnieć, że termin imprezy był przekładany trzykrotnie(!!!) nie z naszej winy! Ostateczny termin został ustalony dopiero w maju na 2 miesiące przed festiwalem. Jacek Cegła jest w posiadaniu e-maila osoby, która planowała sobie przylot do Polski z USA, aby odwiedzić rodzinę właśnie w tym czasie, kiedy będzie się odbywała organizowany przez nas fest. Ja sam mam kilka e-maili od "wkurzonych" osób, które zaplanowały sobie urlop, samolot, wakacje właśnie na pierwszy termin, później na drugi... przy trzecim zrezygnowały i nazwały całą sprawę niepoważną. Ja o terminie przyszłorocznej imprezy rozmawiam z Jackiem już od sierpnia i niczego konkretnego nie mogę się dowiedzieć- może na spotkaniu w poniedziałek się dowiemy.
Pozdrawiam
Artur Grabarczyk

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Post autor: GRABARZ » piątek, 19 października 2012, 00:31

Artur Mazur pisze:...
w tym roku było podobnie , także Grabarz sam udupił tą imprezę,
chytry dwa razy traci.
Tak - jestem tak chytry na kasę, że kiedy Joanna Barnowska zaproponowała mi pieniądze za występ na bunkrach odmówiłem ich przyjęcia twierdząc, że powinniśmy sobie pomagać.

Stary - Ty czasami wyrządzasz ludziom "niedźwiedzią przysługę". Dzięki twoim publikacjom właściciele bunkrów już stracili jednego człowieka, który mógłby z powodzeniem u nich występować. Teraz chyba stracą drugiego.

Ps - publikowanie zdjęcia złotego pierścienia z Kołobrzegu wygranego przez ustczanina obok faszystowskich symboli uważam za totalne chamstwo.

Unikam ludzi, którzy nie mają przyjaciół - obawiam się, że jesteś jedną z takich osób.

Artur Mazur

Post autor: Artur Mazur » piątek, 19 października 2012, 08:52

GRABARZ pisze:
Artur Mazur pisze:...
w tym roku było podobnie , także Grabarz sam udupił tą imprezę,
chytry dwa razy traci.
Tak - jestem tak chytry na kasę, że kiedy Joanna Barnowska zaproponowała mi pieniądze za występ na bunkrach odmówiłem ich przyjęcia twierdząc, że powinniśmy sobie pomagać.

Stary - Ty czasami wyrządzasz ludziom "niedźwiedzią przysługę". Dzięki twoim publikacjom właściciele bunkrów już stracili jednego człowieka, który mógłby z powodzeniem u nich występować. Teraz chyba stracą drugiego.

Ps - publikowanie zdjęcia złotego pierścienia z Kołobrzegu wygranego przez ustczanina obok faszystowskich symboli uważam za totalne chamstwo.

Unikam ludzi, którzy nie mają przyjaciół - obawiam się, że jesteś jedną z takich osób.
To nie były moje zdjęcia , tylko Elveza,
nie wiem czemu rozpowszechniasz takie bzdury, płacą Ci za to ?

PS: W sierpniu miał się odbyć koncert znanego zespołu "Disco Polo" i też się nie odbył ,
organizatorzy oczywiście nie byli chytrzy,
tylko ci wredni ludzie ludzie mówili , że gdyby bilety były tańsze o 10 zł to poszliby z rodzinami !!!

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Post autor: GRABARZ » piątek, 19 października 2012, 09:22

Artur Mazur pisze: To nie były moje zdjęcia , tylko Elveza,
nie wiem czemu rozpowszechniasz takie bzdury, płacą Ci za to ?
Jeśli tak to Cię przepraszam.
Artur Mazur pisze:PS: W sierpniu miał się odbyć koncert znanego zespołu "Disco Polo" i też się nie odbył ,
organizatorzy oczywiście nie byli chytrzy,
tylko ci wredni ludzie ludzie mówili , że gdyby bilety były tańsze o 10 zł to poszliby z rodzinami !!!
Ci sami ludzie byli organizatorami koncertu zespołu "Dżem". Strasznie wtopili na jego organizacji i obawiali się powtórki z rozrywki.

Inna sprawa to fakt, że policji podczas występu "Dżemu" praktycznie nie było widać - u nas stał radiowóz i to na wprost wejścia, a w bezpośrednim sąsiedztwie jeszcze kilka innych. Mało tego - policjanci usiłowali namówić pijanego właściciela pojazdu do odpalenia silnika i ruszenia swoim pojazdem z miejsca. Krzysztof R. (właściciel pojazdu) ustczanin obecnie mieszkający w Gdyni zorientował się "co się święci" i poprosił o przestawienie pojazdu jedną z osób z obsługi medycznej. Ze statystyki zapewne moglibyśmy się wtedy dowiedzieć, że uczestnicy koncertu jeżdżą po po pijaku.

Ps - jest chyba coś takiego jak paragraf za podżeganie do popełnienia przestępstwa.

JKUstka

Post autor: JKUstka » piątek, 19 października 2012, 10:37

GRABARZ pisze:JKUstka: pojęciem szacunkowych danych posługiwał się również p. Cegła. Przy wszystkich imprezach szacunkowe dane przekazują służby porządkowe - a one skłonne są raczej do zawyżania liczby osób. Ktoś podał mi też liczbę sprzedanych biletów i mieściła się ona w widełkach, które podałem.
Antynomia rozumu! Piszesz o faktach przytaczasz szacunki. Tylko tyle.
Zresztą nie o to chodzi. Jak pisze Mirek dwa światy.
Nie rozpoczynaj źle przygotowanej wojny z Grabarzem, bo tak to się niestety jawi.
Edward do każdego wątku wtłaczasz siebie. Popracuj parę lat z nad edukacja morską dzieci i młodzieży a wtedy pogadamy.
Jeden odczyt dobry prognostyk na przyszłość, życzę powodzenia w realizacji dalszych spotkań.
Jestes rozpoznawalny.
Za tym myślę, że pójdą organizacja szkolenia dzieci i młodzieży.
Przygotowanie sprzętu i zaplecza dla potrzeb szkolenia dzieci i młodzieży !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nie podpinanie się dinozaurów pod najmłoszych w cel przejęcia środków.
Kierunek działania: organizacja regat dzieci i młodzieży kojarzących się z Ustką na terenie całego Kraj i Europy.
Możliwości mamy, czy je wykorzystamy?

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Post autor: GRABARZ » piątek, 19 października 2012, 20:43

JKUstka pisze:
GRABARZ pisze:JKUstka: pojęciem szacunkowych danych posługiwał się również p. Cegła. Przy wszystkich imprezach szacunkowe dane przekazują służby porządkowe - a one skłonne są raczej do zawyżania liczby osób. Ktoś podał mi też liczbę sprzedanych biletów i mieściła się ona w widełkach, które podałem.
Antynomia rozumu! ...
Przepraszam, ale przytoczony cytat nie należy do mnie.

JKUstka

Post autor: JKUstka » piątek, 19 października 2012, 21:47

@ Grabarz
sorry! cytat cytatu.
Oczywiście jest to cytat z wpisu Edwarda

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » sobota, 20 października 2012, 08:27

Moim zdaniem jest to festiwal o wysokich walorach artystycznych. Poziom muzyki mnie urzekł. Na komisji wyraźnie podkreśliłem, że należy wspierać przedsiębiorców społecznych, przykładem jaki podałem jest stow. Kurzajka. Chodzi o to by społeczność nie miała krępowanych skrzydeł w podejmowaniu inicjatyw. Wyraźnie też wskazałem, że z uwagi na sprawozdanie Policji należy wziąć pod uwagę fakty z tegorocznej edycji - nie da się zaprzeczyć papierowi. Dla postronnego obserwatora radnego Zająca ten dokument pozbawiony emocji - jest źródłem informacji, ale też przerażenia. Również uważam, że pieniądze z budżetu nie powinny iść na imprezę w dotychczasowym trybie. Stowarzyszenie ma teraz całkiem inny instrument finansowania i może w nim uczestniczyć, i na równych zasadach z innymi stowarzyszeniami w ramach konkursu. Mam kilka ciekawych przemyśleń i tymi podzielę się ze stowarzyszeniem myślę, że jeszcze przed końcem roku. Uważam, że festiwal jest unikatowy i warto go wspierać, ale muszą być zachowane proporcje. No i jeszcze uwaga ad hoc - nie ma się co spinać - spokojnie rozważyć głosy krytyczne i pracować nad formułą kolejnej edycji. :)

Ps. Pismo P. sekretarz Podrucznej jest konsekwencją i realizacja wniosku komisji społecznej z kwietnia 2012 roku.To nie jest inicjatywa P. Podrucznej, lecz komisja w trosce o bezpieczenstwo zażądała sprawozdań z imprez tych właśnie przed ich odbyciem. Celem jest oczywiscie ocena bezpieczeństwa i porządku publicznego w trakcie ich trwania. Wniosek został wykonany.

JKUstka

Post autor: JKUstka » sobota, 20 października 2012, 12:56

Włodzimierz Siudek pisze: Dla postronnego obserwatora radnego Zająca ten dokument pozbawiony emocji - jest źródłem informacji, ale też przerażenia
:shock:
Radny Włodzimierz ogarnia stany emocjonalne radnego Edwarda. :?
Dobre.
Niestey radny Zając od dłuższego czasu jest stroną i bardzo mocno trzeba chcieć, aby tego nie zauważyć a zaczyna drogą nitki pojawiać się klębuszek ? :D

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Post autor: GRABARZ » niedziela, 21 października 2012, 21:34

Włodzimierz Siudek pisze:Wyraźnie też wskazałem, że z uwagi na sprawozdanie Policji należy wziąć pod uwagę fakty z tegorocznej edycji - nie da się zaprzeczyć papierowi.
Obrazek

Nie mamy ochoty na walkę (z wyprodukowanymi) "papierami, którym nie da się zaprzeczyć"!

Gdyby policjanci z równą gorliwością wystawiali mandaty podczas FSO to tych wykroczeń byłyby setki, jeśli nie tysiące. Nie róbcie z nas idiotów i ludzi, którzy nie zdają sobie sprawy z tego co się dzieje. Chcecie z nas zrobić ślepców, którzy nie widzą, że podczas FSO spacerują całe hordy turystów z piwem w ręku, które bez skrępowania przechodzą obok niereagujących policjantów. Tak samo jest podczas imprez organizowanych na promenadzie - wszyscy dookoła piją piwo. Nie mam nic przeciwko temu, ale chcemy równego traktowania wszystkich organizatorów imprez w tym mieście - nie jesteśmy jakimiś bandziorami, którzy zapraszają do Ustki innych bandziorów.

Niech Ci którzy są przeciwni organizowanej przez nas imprezie powiedzą to wprost, a nie bawią się w białych rękawiczkach w odrzynanie łba kurze, która może w przyszłości znosić złote jaja! Nie jesteśmy dziećmi, nie mamy ochoty na zabawę w ciuciubabkę i przeciąganie liny.

Do tematu podchodzimy profesjonalnie i chcemy rzeczowej rozmowy!

Są miasta, które przyjmą nas i nasz pomysł z otwartymi ramionami - bez łaski, proszenia się, kajania, walki z papierami i udowadniania bez końca, że warto to robić!

Ps - w tej statystyce jeden mandat jest i mój - za zakłócanie ciszy.

ODPOWIEDZ