OPŁATA UZDROWISKOWA 2013-SKANDAL!!!

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

liberator

OPŁATA UZDROWISKOWA 2013-SKANDAL!!!

Post autor: liberator » wtorek, 30 października 2012, 19:01

Czy ktoś wie w jakiej wysokości będzie opłata uzdrowiskowa(tzw.klimatyczne) w 2013 r.
Ja wiem 2,80 zł od osoby,a w dodatku dzieci nie będa miały zniżki,czyli zapłaca też 2,80 zł !!!
TO JEST SKANDAL!!! W tym momencie PUstka będzie miała jedno z najwyższych opłat.
Jak tak dalej pójdzie to do tej naszej PUSTKI nikt nie przyjedzie.
Tych naszych radnych to bym o kant dupy rozbił :twisted: :twisted: :twisted:
Darmozjady :evil: :evil:
Jeżeli ten WIELKI BŁĄD nie zostanie naprawiony to ogłaszam wielką akcję nie pobierania opłaty klimatycznej .
Zobaczymy co te darmozjady wtedy zrobią :x

Awatar użytkownika
Mirek

Re: OPŁATA UZDROWISKOWA 2013-SKANDAL!!!

Post autor: Mirek » wtorek, 30 października 2012, 19:35

Jeżeli ten WIELKI BŁĄD nie zostanie naprawiony to ogłaszam wielką akcję nie pobierania opłaty klimatycznej .
Ja jestem za zniesieniem tej opłaty.
Robi więcej szkody niz korzyści.
Urzędnik nigdy tak nie pomyśli.Jemu na myśl przyjdzie strzyżenie owieczek.

Ps.Poczytać jakie możliwości urzędnicy!
tu:
http://www.ustka.pl/forum2/viewtopic.php?f=9&t=6676" onclick="window.open(this.href);return false;
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
Bakłarzan

Post autor: Bakłarzan » wtorek, 30 października 2012, 20:13

heh nikt nie zapłaci i tak ;p a te śmieszne kontrole mogą sobie nawiedzać i tak właściciela obiektu nie zastana bo sam bedzie udawać turystę 8)
https://pl.fotolia.com/id/81447590

liberator

Post autor: liberator » wtorek, 30 października 2012, 20:36

Bakłarzan pisze:heh nikt nie zapłaci i tak ;p a te śmieszne kontrole mogą sobie nawiedzać i tak właściciela obiektu nie zastana bo sam bedzie udawać turystę 8)
Troszeczkę w innym świecie żyjesz :wink:

Awatar użytkownika
Bakłarzan

Post autor: Bakłarzan » wtorek, 30 października 2012, 20:47

liberator pisze:
Bakłarzan pisze:heh nikt nie zapłaci i tak ;p a te śmieszne kontrole mogą sobie nawiedzać i tak właściciela obiektu nie zastana bo sam bedzie udawać turystę 8)
heh wiele osób tak robi i dzięki temu nie płaci wiec raczej ty żyjesz w innym świecie :mrgreen:

liberator

Post autor: liberator » wtorek, 30 października 2012, 21:13

Bakłarzan pisze:
liberator pisze:
heh wiele osób tak robi i dzięki temu nie płaci wiec raczej ty żyjesz w innym świecie :mrgreen:
Tak,tak wielu właścicieli udaję turystów :lol: :lol: :lol:
P.S.
Pewnie szybko za biurkiem zakładają kąpielówki ,przychodzi niby taka kontrola ,wchodzi do biura a tam....turysta:P :P :P

Awatar użytkownika
Bakłarzan

Post autor: Bakłarzan » wtorek, 30 października 2012, 21:15

a jak ktoś nie ma biura ;) przepraszam mówimy o prywatnych kwaterach

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » wtorek, 30 października 2012, 21:55

Baklarzan opusc kraine pana kleksa..u mnie na ulicy byla kontrola wjechali jak CBA nawet bys baka nie puscil. Poprzedzone zdjeciami dzien przed i informacjami od rzyczliwych ...
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

liberator

Post autor: liberator » wtorek, 30 października 2012, 22:27

elveez pisze:Baklarzan opusc kraine pana kleksa..u mnie na ulicy byla kontrola wjechali jak CBA nawet bys baka nie puscil. Poprzedzone zdjeciami dzien przed i informacjami od rzyczliwych ...
ŻYCZLIWYCH :!: :!: :!: :wink:

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » wtorek, 30 października 2012, 22:38

no ba ;) przepraszam ;} dzieki za poprawke
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
Bakłarzan

Post autor: Bakłarzan » środa, 31 października 2012, 06:09

hehe u mnie jakaś baba w okularach chodzi po osiedlu i jak nikogo nie ma idzie dalej

Awatar użytkownika
Platichthys_flesus

Post autor: Platichthys_flesus » środa, 31 października 2012, 09:15

proponuje podnieśc opłatę do 50 zł i robić najazdy jak CBA

paranoja... Ta opłata to za odnowioną Żeromskiego? A gdzie są ci piewcy uzdrowiska, gdy w całej Ustce śmierdzi palonymi szmatami, tak, że nie można oddychać? O spalinach nie wspomnę. Ale turyści po powrocie do domu znajomym wspomną chętnie.
http://www.pustamiska.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Nic trudnego zrobić coś dobrego
Konsument głosuje portfelem

liberator

Post autor: liberator » środa, 31 października 2012, 13:33

A jak tam rzecznik :?: Może wypowie sie na ten temat :idea: Czy go strach obleciał :oops:

Awatar użytkownika
Charles Garnier

Post autor: Charles Garnier » środa, 31 października 2012, 15:30

Prawda jest taka, że zamiat większych dochodów z tej opłaty będzie znaczący spadek.

Grzegorz

Post autor: Grzegorz » środa, 31 października 2012, 18:11

Uważam, że 2,80 to mało, szybko wyliczając na kartce A-4 (mnożąc i dodając), 3,50 byłoby lepszą opłatą za klimatyczne.
Co ty na to Liberator?

liberator

Post autor: liberator » czwartek, 1 listopada 2012, 09:48

Grzegorz pisze:Uważam, że 2,80 to mało, szybko wyliczając na kartce A-4 (mnożąc i dodając), 3,50 byłoby lepszą opłatą za klimatyczne.
Co ty na to Liberator?
Jestem za a nawet przeciw :!:

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » czwartek, 1 listopada 2012, 12:16

Po prostu cwaniaki z ratusza wiedzą, że mali kwaterodawcy jak się migali tak będą się migać od uiszczania opłaty, ale duże podmioty jak sanatoria i ośrodki wczasowe zapłacą bo i tak co chwila mają jakąś kontrolę na karku.
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » czwartek, 1 listopada 2012, 16:15

Wskaz mi prosze jaki wielki osrodek mial kontrole ? Kontrole wystepuja na Magierowie ( domki, domki, domki) z wylaczeniem Koscielniaka - Dziwne...
:mrgreen:
Obrazek

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » czwartek, 1 listopada 2012, 21:05

elveez pisze:Wskaz mi prosze jaki wielki osrodek mial kontrole ? Kontrole wystepuja na Magierowie ( domki, domki, domki) z wylaczeniem Koscielniaka - Dziwne...
:mrgreen:
Zapominasz, że każdy większy ośrodek prowadzi na bieżąco księgi meldunkowe/pobytowe i na podstawie wpisów w powyższych w każdej chwili można bez problemu sprawdzić należną opłatę klimatyczną.
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » poniedziałek, 5 listopada 2012, 09:39

Opłata klimatyczna w Ustce jest jak abonament RTV. Wszyscy wiedzą, że trzeba płacić, ale brak skutecznych mechanizmów egzekwowania daje przyzwolenie do nadużyć.
Jak już gdzieś na tym Forum pisałem, w Zakopanem sprawę załatwiono w ten sposób, że legalni kwaterodawcy na budynkach mają umieszczone numery identyfikacyjne. Odprowadzają oni opłaty klimatyczne, prowadzą księgi meldunkowe. Ja będąc tam kilkakrotnie zauważyłem, że Straż Miejska co najmniej raz w tygodniu "pielgrzymuje" po mieście celem kontroli u kwaterodawców i sprawdza oferty w oknach, zwłaszcza tam, gdzie nie ma numeru rejestracyjnego na budynku. No i powszechny dosyć zwyczaj, podczas poszukiwania ofert noclegowych w górach - w niemal każdym ogłoszeniu jest informacja o pobieranej opłacie klimatycznej. U nas ogłoszenie z taką informacją to rzadkość granicząca z nieistnieniem...
Prawda jest taka, że kwaterodawcy w ... czterech literach mają dobro Ustki, jako miejscowości wypoczynkowej i póki ktoś do nich przyjeżdża jest wszystko cacy. Nie trzeba płacić podatków, opłat - wszystko na szaro. Skoro kwaterodawca uważa, że za zarobkowanie w Ustce nie należy się miastu żaden profit - no bo przecież kwatera jest jego własnością (chociaż i to niekoniecznie, bo może być własnością Miasta zarządzaną przez TBS) - no to niech przeniesie tą kwaterę do np. Bydlina. Kwatera zawsze będzie kwaterą, tylko jakoś lokatorów ubędzie...
Kiedy wreszcie Władza zdecyduje się na jakiś poważny krok w kierunku - albo całkowitego zniesienia tej opłaty, albo jej skutecznego egzekwowania? Bo jakby nie patrzeć wszyscy ci uczciwie płacący to w tej chwili zwykli frajerzy, którzy dają się doić, podczas kiedy pozostali doją Miasto...
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

ODPOWIEDZ