Śnieg

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
Mirek

Śnieg

Post autor: Mirek » sobota, 8 grudnia 2012, 10:33

Zasypało Ustkę?
Mile widziane foty. :mrgreen:
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
Kubian

Re: Śnieg

Post autor: Kubian » sobota, 8 grudnia 2012, 12:22

Zasypało he he, u mnie na osiedlu prawie każde auto się zakopało i bez pomocy nie ruszyło się he he a pług ? hmm wczoraj traktor z pługiem jedynie wykręcał tak po 22... od rana trwa akcja "kierowca odśnieża" he he :) Bardzo ciężko wjechać na osiedle...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Nie bójmy się gonić za marzeniami

Dziewczyna jest jak piękny kwiat kwitnie wiosną wspomagana przez strumień pięknych słów pomagających jeszcze bardziej rozkwitnąć w piękno oczarowujące cały świat ;)

Awatar użytkownika
Charles Garnier

Post autor: Charles Garnier » sobota, 8 grudnia 2012, 12:34

Kto nie odśnieżył ten frajer.

:wink:

Awatar użytkownika
Kubian

Post autor: Kubian » sobota, 8 grudnia 2012, 12:37

Charles Garnier pisze:Kto nie odśnieżył ten frajer.

:wink:

raczej leń... he he

Dziewczyna jest jak piękny kwiat kwitnie wiosną wspomagana przez strumień pięknych słów pomagających jeszcze bardziej rozkwitnąć w piękno oczarowujące cały świat ;)

Awatar użytkownika
Kubian

Post autor: Kubian » sobota, 8 grudnia 2012, 16:15

Czyżby wszyscy odśnieżają i nikt zdjęcia nie chce zrobić przy okazji ? a pługu nie widać...

Awatar użytkownika
Charles Garnier

Post autor: Charles Garnier » sobota, 8 grudnia 2012, 18:07

Renciści z ZGK jak zwykle mają swoją pracę w głębokim poważaniu, a straż burmistrza wypatruje komu zasolić mandat za nieodśnieżony chodnik, więc trzeba tyrać za uzależnionych nierobów.

Awatar użytkownika
AMZAR

Post autor: AMZAR » sobota, 8 grudnia 2012, 18:52

CIEKAWE CO ROBI PAN Jakubowski PREZES SPÓŁDZIELNI "KORAB " - MAM NADZIEJE ZE NIE SIEDZI NA NASZEJ KLASIE ".......drogi , chodniki osiedlowe bedące wlasnośćią naszej spóldzielni nie sa wogóle odsnieżane ! a co tak ciezko zorganizowac troche sprzetu i ludzi do odśniezania ? w koncu placimy za to !!! - HALO, HALO PANIE PREZESIE PUK PUK - PROSZE TAM NIE SPAC W SWOIM GABINECIE I NIE STAWIAC PASJANSÓW .... ( moze sie obudzi ...... :P :P :P

barmanik

Post autor: barmanik » sobota, 8 grudnia 2012, 20:43

A ja natomiast w sprawie osiedlowych parkingów...i tu mam pytanie do właścicieli aut. Czy komuś czapka z głowy spadnie jeżeli wyjdzie i trochę pomacha łopatą wokół swojego auta? Drogi dojazdowe, chodniki to robota spółdzieni ale jakby się kilka osób zebrało i przy sobocie zrobiło porządek na parkingu byłoby chyba wszsytkim łatwiej wjechać/wyjechać. Dzisiaj odkopałem swoje auto i bez problemu wyjechałem (od środy woziłem w bagażniku łopatę). Drugą osobą która dzisiaj użyła łopaty był taki osiedlowy staruszek...reszcie mieszkańców śnieg nie przeszkadza...
"Chcemy waszego dobra" powiedział premier. Zaniepokojeni Polacy zaczęli ukrywać swoje dobra w bezpiecznych miejscach!

Awatar użytkownika
Kubian

Post autor: Kubian » niedziela, 9 grudnia 2012, 09:26

Największa chyba paranoja na przystanku obok szkoły nr 1 odśnieżono zatokę autobusowa ale zapomniano o zaspach i na całej długości jest zaspa po pas tak więc nie da się wysiąść z autobusu by na chodnik wejść, Amzar coś twoja spółdzielnia robi z odśnieżaniem kuzyn mi pisał że u niego twoja spółdzielnia odśnieżyła :)

Awatar użytkownika
Asiula

Post autor: Asiula » niedziela, 9 grudnia 2012, 09:27

Na Facebooku są fajne fotki :lol:

http://www.facebook.com/media/set/?set= ... 035&type=1" onclick="window.open(this.href);return false;
ASIULA

Awatar użytkownika
Asiula

Post autor: Asiula » niedziela, 9 grudnia 2012, 09:53

Najprościej nie mieć samochodu - ja np. zimą praktycznie w ogóle nie korzystam z auta tylko w wyjątkowych sytuacjach, i jak na razie wychodzi mi to na zdrowie, a mieszkam w wielkim mieście :P
ASIULA

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » niedziela, 9 grudnia 2012, 10:06

Zrobiłem w piątek prawie 700km zatrzymując się sporo razy po drodze i spośród wielu miejscowości przez które przejeżdżałem Ustka była najgorzej odśnieżoną miejscowością. A właściwie zupełnie nie odśnieżoną w porównaniu z innymi. Pewnie ZGK znowu podnajęło się po okolicznych wioskach a odśnieżanie miasta leży odłogiem.
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Edward

Post autor: Edward » niedziela, 9 grudnia 2012, 12:22

Może wreszcie niektórzy przestaną jeździć samochodami do sklepu na sąsiednią ulicę? Ustka jest małą miejscowością i aby dojść do celu, zwykle wystarcza kilka do kilkunastu minut.
Edward Zając

barmanik

Post autor: barmanik » niedziela, 9 grudnia 2012, 16:28

Asiula pisze:Najprościej nie mieć samochodu - ja np. zimą praktycznie w ogóle nie korzystam z auta tylko w wyjątkowych sytuacjach, i jak na razie wychodzi mi to na zdrowie, a mieszkam w wielkim mieście :P
No tak, bo w wielkim mieście jest alternatywa...tych kilka autobusów w Ustce nie można nazwać komunikacją. Jeszcze jak masz do rozwiezienia 2 dzieci (szkoła, przedszkole), żonę a na koniec dojechać na strefę ekon do Słupska...gdzie ŻADNA komunikacja nie dociera to robi się problem...
"Chcemy waszego dobra" powiedział premier. Zaniepokojeni Polacy zaczęli ukrywać swoje dobra w bezpiecznych miejscach!

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » niedziela, 9 grudnia 2012, 17:19

Edward pisze:Może wreszcie niektórzy przestaną jeździć samochodami do sklepu na sąsiednią ulicę? Ustka jest małą miejscowością i aby dojść do celu, zwykle wystarcza kilka do kilkunastu minut.
Edward Zając
Nie wiem jak inni ale ja do sklepów nawet tych dalszych chodzę z domu pieszo, nie znaczy to że należy akceptować fakt, iż ZGK nie wykonuje swoich zadań jak należy. Choćby żeby z miasta wyjechać ulice muszą być odśnieżone, a przecież wiele osób jak napisał wyżej barmanik dojeżdża do pracy np. do Słupska i okolic. Odśnieżanie dotyczy również chodników i ruchu pieszego, wracając pieszo po pierwszym porządnym opadzie w środę widziałem jak chodnik na Kopernika został odśnieżony pługiem i... nic poza tym, zero sypania piaskiem. Efekt taki, że z chodnika zrobiła się idealna ślizgawka. Zresztą piasku na chodnikach chyba nie da się uświadczyć do dziś. Może radny Edward zainteresuje się sprawią i dowie a następnie upubliczni dlaczego ZGK tak mizernie wykonuje swoje działania? - pytam jako mieszkaniec i wyborca.
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
Bakłarzan

Post autor: Bakłarzan » niedziela, 9 grudnia 2012, 20:55

niech zabieraja cala ekipe lopata w lapy i niech odsniezaja masakra
w sobote ludzie odsniezaja swoje posesje a tu ci tacy idioci przejada z predkoscia 40km/h i od nowa !!!
Pojazdy do odsniezania byly widziane tylko do godziny 10 w sobote do teraz nie bylo nikogo parodia !!!
https://pl.fotolia.com/id/81447590

Awatar użytkownika
Charles Garnier

Post autor: Charles Garnier » poniedziałek, 10 grudnia 2012, 00:07

Shoutbox (18:07:54) elveez: Charles Twoje posty lzace, niewnoszace niczego do temAtu beda kasowane.
Kup sobie klawiaturę z polskimi znakami. Nawet pan Edward zwrócił Ci kiedyś uwagę, a Ty dalej kaleczysz polszczyznę. Nie od dziś wiadomo, że mile widziane są tu tylko pochlebne opinie o ratuszu, a wszelkie negatywne, prawdziwe informacje są natychmiast kasowane. Działania stronniczych moderatorów przypominają mi Grzegorza Hajdarowicza. Szkoda, że to forum jest zależne od ratusza i od osób, które bawią się władzą. Wystarczy wyjść z domu i zobaczyć jak władza radzi sobie chociażby ze śniegiem. Brak działań, negatywne nastawienie do petentów i biznesmenów nie wróży Ustce przyszłości usłanej różami. Wielu już tu nie pisze, bo nie ma co kłócić się z półgł. o skatepark, wypadające kostki, pseudofontannę, syrenkę niezgodną z projektem, portową kładkę czy nieodśnieżanie jezdni i chodników. Grupa trzymająca władzę to stare i nadęte trepy, które nie potrafią zrozumieć, że Ustka to nie jest ich prywatny PGR, czy JW, lecz dobro wspólne, miasto, które oni mają zaszczyt reprezentować. Urzędnicy myślą, że stanowią wielką władzę, wyburzając zabytki i wycinając drzewa. Czy postępują zgodnie z prawem? Co robią radni? Przede wszystkim mają kontrolować urzędników. Robią to? Efektów jak zwykle nie widać. Szkoda, że są w Ustce tacy niekompetentni ludzie. Więcej nie będę brał udziału w tym forum. Dziękuję opozycyjnym Forumowiczom za ciekawą przygodę. Sympatycy ratusza:-tkwijcie dalej w szambie. Żegnam.

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » poniedziałek, 10 grudnia 2012, 08:20

nawet nie bede komentowal ... mam nadzieje ze dotrzymasz slowa.
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
Asiula

Post autor: Asiula » poniedziałek, 10 grudnia 2012, 11:52

barmanik pisze:
Asiula pisze:Najprościej nie mieć samochodu - ja np. zimą praktycznie w ogóle nie korzystam z auta tylko w wyjątkowych sytuacjach, i jak na razie wychodzi mi to na zdrowie, a mieszkam w wielkim mieście :P
No tak, bo w wielkim mieście jest alternatywa...tych kilka autobusów w Ustce nie można nazwać komunikacją. Jeszcze jak masz do rozwiezienia 2 dzieci (szkoła, przedszkole), żonę a na koniec dojechać na strefę ekon do Słupska...gdzie ŻADNA komunikacja nie dociera to robi się problem...

To też nie jest takie proste bo niestety w Łodzi najczęściej jest tak, że jak własnym samochodem nie da rady jechac to autobusy i tramwaje też nie jeżdżą albo czeka się godzinami na przystankach a wtedy dojechanie na drugi kraniec miasta co mniej więcej jest jak trasa Ustka-Słupsk to cud.A wydaje mi się że odprowadzenie dzieci do przedszkola i szkoły w Ustce to nie trzeba tego robic samochodem... :lol:
ASIULA

Awatar użytkownika
Asiula

Post autor: Asiula » poniedziałek, 10 grudnia 2012, 12:10

Tak w ogóle wybieramy się do Ustki na ferie zimowe, po raz pierwszy zimą nad morze i liczymy na....śnieg :roll:
ASIULA

ODPOWIEDZ