Śnieg

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

gaja

Re: Śnieg

Post autor: gaja » wtorek, 11 grudnia 2012, 23:10

drogi Celestynie ci w domkach płacą niemałe podatki i nic z tego nie mają.Jak byś zobaczył jak miasto odsnieza nasze ulice to by cię szlag trafił.Niby odsniezaja ale na zakretach to można się zakopać.Ale nie to jest najgorsze.Tragedią jest iść chodnikami.Panie burmistrzu życzę Panu by nie połamał Pan sobie ani nóg ani bioder,chociż nie ,życze Panu.

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » środa, 12 grudnia 2012, 05:43

Tragedią jest iść chodnikami.
I tu kolego Cię zasmucę.
Po komunie został przepis ,że to TY musisz odśnieżyc chodnik przy swojej posesji!
Obojętnie czy masz lat 80 czy 30.
Spychologia- i ręce urzędnika czyste :shock:
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » środa, 12 grudnia 2012, 09:32

ObrazekObrazek
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » środa, 12 grudnia 2012, 10:42

Ze Słowianskiej, Marynarki Polskiej śnieg już wywieziono.
ZGK zakupiło chyba mini odsnieżarke z wałkiem i rzygaczem, dziwne, bo po przejściu kolesia na chodniku koło torów nie było widać żeby cokolwiek ta maszyna zbierała. Maszyna zdaje egzamin tylko na nieudeptanym śniegu.
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
71bruner

Post autor: 71bruner » środa, 12 grudnia 2012, 12:05

Taka maszynka przydała by się na BASie! Do wczoraj 50cm śniegu i tylko ślad byków.
Obrazek
www.smf.ustka.pl i www.9bas.ustka.pl

Awatar użytkownika
Asiula

Post autor: Asiula » środa, 12 grudnia 2012, 13:13

barmanik pisze:
Asiula pisze: To też nie jest takie proste bo niestety w Łodzi najczęściej jest tak, że jak własnym samochodem nie da rady jechac to autobusy i tramwaje też nie jeżdżą albo czeka się godzinami na przystankach a wtedy dojechanie na drugi kraniec miasta co mniej więcej jest jak trasa Ustka-Słupsk to cud.A wydaje mi się że odprowadzenie dzieci do przedszkola i szkoły w Ustce to nie trzeba tego robic samochodem... :lol:
Taaa...zrywać dzieci o 5 chyba, żeby je ubrać, nakarmić, zaprowadzić do placówek a następnie wrócić do domu po auto aby dojechać do Słupska na 7 do pracy...masz jeszcze dla mnie jakieś porady? :evil: Poczekaj jak będziesz miała swoje dzieciaki...

Tak się składa że mam dwójkę dzieci - córkę w szkole i syna w przedszkolu wstaję 6.30 grzecznie odprowadzam młodszego do przedszkola wracam po samochód ewentualnie idę na komunikację miejską i dojeżdżam gdzie muszę.Teraz wszyscy zrobili się wygodnie i 200 metrów mając do celu jadą samochodem, ciekawe czy Ciebie rodzice do przedszkola zawozili samochodem :?: :?: Bo u mnie 28 lat temu nawet nikt nie marzył o samochodzie i zresztą teraz też nie wszyscy na litośc boską maja samochód i sobie radzą :!:
ASIULA

Artur Mazur

Post autor: Artur Mazur » środa, 12 grudnia 2012, 16:35

Bluchera również nieźle zasypało.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » środa, 12 grudnia 2012, 18:39

gaja pisze:drogi Celestynie ci w domkach płacą niemałe podatki i nic z tego nie mają...
Ależ mieszkańcy bloków płacą podatki dokładnie tak samo jak "ci w domkach" również nic z tego nie mając :)
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
iXik

Post autor: iXik » środa, 12 grudnia 2012, 23:51

dziś ostro marynarki koparka odkopywała ze dwie wywrotki w poprzek stały przed bankiem i pocztą. jedna chyba palimonki ale druga już na pewno fimalowska.
pewnie na ogrodową przy rzece wywożą...
?Nie ma granic tego, co można osiągnąć, jeśli się nie dba komu zostanie przypisana zasługa?
Ronald Reagan

Obrazek nie piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » czwartek, 13 grudnia 2012, 05:16

A dlaczego nie do kanału portowego ?
Bliżej.
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

barmanik

Post autor: barmanik » czwartek, 13 grudnia 2012, 07:44

Asiula pisze:Tak się składa że mam dwójkę dzieci - córkę w szkole i syna w przedszkolu wstaję 6.30 grzecznie odprowadzam młodszego do przedszkola wracam po samochód ewentualnie idę na komunikację miejską i dojeżdżam gdzie muszę.Teraz wszyscy zrobili się wygodnie i 200 metrów mając do celu jadą samochodem, ciekawe czy Ciebie rodzice do przedszkola zawozili samochodem :?: :?: Bo u mnie 28 lat temu nawet nikt nie marzył o samochodzie i zresztą teraz też nie wszyscy na litośc boską maja samochód i sobie radzą :!:
No widzisz...wstajesz o 6,30. O tej godzinie to moje dzieciaki są już w placówkach...a my z żoną w drodze do Słupska. Nie wspominałem, ale po drodze zabieramy jeszcze jedną osobę. Więc auto nie służy nam jedynie dla naszej wygody.
A jak było kiedyś to pamiętam. I myślę, że nie ma co wracać do tamtych czasów ponieważ część przedmiotów stała się tak powszechna, że teraz nie możemy się bez nich obejść...choćby komputer z którego ze mną piszesz :wink:
"Chcemy waszego dobra" powiedział premier. Zaniepokojeni Polacy zaczęli ukrywać swoje dobra w bezpiecznych miejscach!

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » czwartek, 13 grudnia 2012, 08:01

Mirek pisze:
A dlaczego nie do kanału portowego ?
Bliżej.
Jakieś prawo mówi że nie wolno zrzucać śniegu z solami bezpośrednio do wód, a w oczyszczalni chyba kiprują do odstajnika. Na plaże jednak wywożono jak pamiętam. Dzis przed 6:00 zaczęli wywozic ze starówki.
p.s przedwczoraj wiało kałówka z oczyszczalni całe magierowo podduszone :idea:
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
Asiula

Post autor: Asiula » czwartek, 13 grudnia 2012, 09:13

barmanik pisze:
Asiula pisze:Tak się składa że mam dwójkę dzieci - córkę w szkole i syna w przedszkolu wstaję 6.30 grzecznie odprowadzam młodszego do przedszkola wracam po samochód ewentualnie idę na komunikację miejską i dojeżdżam gdzie muszę.Teraz wszyscy zrobili się wygodnie i 200 metrów mając do celu jadą samochodem, ciekawe czy Ciebie rodzice do przedszkola zawozili samochodem :?: :?: Bo u mnie 28 lat temu nawet nikt nie marzył o samochodzie i zresztą teraz też nie wszyscy na litośc boską maja samochód i sobie radzą :!:
No widzisz...wstajesz o 6,30. O tej godzinie to moje dzieciaki są już w placówkach...a my z żoną w drodze do Słupska. Nie wspominałem, ale po drodze zabieramy jeszcze jedną osobę. Więc auto nie służy nam jedynie dla naszej wygody.
A jak było kiedyś to pamiętam. I myślę, że nie ma co wracać do tamtych czasów ponieważ część przedmiotów stała się tak powszechna, że teraz nie możemy się bez nich obejść...choćby komputer z którego ze mną piszesz :wink:

Po części przyznaję Ci rację.Bez niektórych udogodnień nie wyobrażam sobie życia takich jak komórka czy troszkę komputer też, ale bez samochodu da się życ, mam sporo znajomych i chocby sąsiadów którzy muszą sobie radzic bez samochodu i robią to świetnie.Ja może mam szczęście że mam mozliwośc wstawania troszkę później niż Ty ale uwierz mi że przejazd przez moje miasto to taka sama trasa jak Ustka Słupsk i równie w makabrycznych warunkach :x
ASIULA

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » czwartek, 13 grudnia 2012, 09:26

Dobra wiadomość dla śniegowych malkontentów - od niedzieli breja
http://www.twojapogoda.pl/polska/pomors ... a/16dniowa" onclick="window.open(this.href);return false;
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » piątek, 14 grudnia 2012, 06:03

Czas poszukać kalosze.....

Awatar użytkownika
Asiula

Post autor: Asiula » poniedziałek, 17 grudnia 2012, 10:45

Teraz będzie narzekanie na deszcz i ślizgawice :roll:
ASIULA

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » poniedziałek, 17 grudnia 2012, 11:11

Dzis fragmenty zrewitalizowanych ulic wyłozone kostką z granitu stanowiły nie lada problem. Pod alkoholami świata na Marynarki dzwon na skrzyżowaniu, ja sam 100 m dalej wyłozyłem się na kolejnym fragmencie tuż przy pętli. Na starówce momentami breja nad kostkę, ludzie łażą ulicami. Fatalnie to wyglada.
Obrazek

Awatar użytkownika
Platichthys_flesus

Post autor: Platichthys_flesus » poniedziałek, 17 grudnia 2012, 11:22

@elveez,
ja już dawno postulowałam przeniesienie Ustki w rejony bardziej tropikalne ;]

No tak będzie - dużo śniegu napadało, teraz zaczyna to topnieć i będzie breja. Tyle, że zawsze była w marcu, teraz już jest w grudniu.

A tak apropos śniegu, to codzienne szuflowanie to też niezły trening :D mi zastąpiło bieganie
http://www.pustamiska.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;
Nic trudnego zrobić coś dobrego
Konsument głosuje portfelem

Awatar użytkownika
Kubian

Post autor: Kubian » poniedziałek, 17 grudnia 2012, 13:15

elveez co się dziwisz w końcu to Polska :) a zauważyłeś jak odśnieżony jest chodnik na Kosynierów ? dwa fragmenty kilku metrowe a tak po ulicy trzeba iść :)
Nie bójmy się gonić za marzeniami

Dziewczyna jest jak piękny kwiat kwitnie wiosną wspomagana przez strumień pięknych słów pomagających jeszcze bardziej rozkwitnąć w piękno oczarowujące cały świat ;)

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » poniedziałek, 17 grudnia 2012, 14:19

Dziwi mnie strategia na tegoroczna zimę. Jedzie ciągnik z piaskarką i stara się odśnieżyć... zbiera warstewkę na ok 10 cm - zawsze to coś, ale po jego przejeździe w zasadzie nic się nie zmienia, dalej zalega breja nad kostkę. Po chwili odśnieża droge gruntową (dojazd do działek) z której w zasadzie zimą mało kto korzysta (bo lepszy dojazd jest od ul Krokusowej) Znów przejeżdża Krokusową - nawrót. Konkluzja - strata paliwa i czasu przy zerowym efekcie. W takiej sytuacji puściłbym multikara ze szczotka obrotową ktora wybierze śnieg z kolein, czego nie zdoła zrobić sztywna guma. Dziwna jest też wywózka śniegu, wywiezione niezbędne minimum niewiele zmienia, ułatwia. Szkoda było wywieźć bardziej strategiczne "zwały" np zalegające obok miejsc parkingowych na dosłownie "jedną łyzkę" Efekt jest taki że z miejsc 13 jest 5.
Obrazek

ODPOWIEDZ