Ustka w Google Plus.

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
zydel

Re: Ustka w Google Plus.

Post autor: zydel » niedziela, 6 stycznia 2013, 23:08

Wajper pisze: A co do G+... Chodzą słuchy, że ktoś tego używa, czy to prawda? 8)
tak, ja od 6 miesiecy i jest to miejsce, gdzie poki co jest najmniej wszelkiej masci dewiantow i napastliwej reklamy.
siema

Awatar użytkownika
iXik

Post autor: iXik » poniedziałek, 7 stycznia 2013, 01:59

... bo nie ma użytkowników :twisted:
można rzec kameralnie a pod skrzydłami giganta
?Nie ma granic tego, co można osiągnąć, jeśli się nie dba komu zostanie przypisana zasługa?
Ronald Reagan

Obrazek nie piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
Villa Banita
Kontakt:

Post autor: Villa Banita » poniedziałek, 7 stycznia 2013, 13:41

iXik pisze:... bo nie ma użytkowników :twisted:
Jasne, że nie ma użytkowników na G+, a 95 sympatyków Ustki, które przyjęły zaproszenie lub same nas znalazły w ciągu dwóch tygodni, to zbłąkane duszyczki, które nie chciały a jednak miały... odwagę, chęć, a może tak bardzo się nudziły? :roll: Nie ważne, jednak przydałaby się pomoc, bo wkrótce może zabraknąć nam zdjęć do umieszczania na stronie społeczności sympatyków Ustki w Google+
To taki sprawdzian z solidaryzowania się w lokalnym patriotyzmie: https://plus.google.com/communities/104 ... 6410733843" onclick="window.open(this.href);return false;
iXik pisze:... bo nie ma użytkowników :twisted:
Taka jest właśnie Ustka i Ustczanie. Całe szczęście nie wszyscy przyjmują taką postawę. Brnij dalej w swym marazmie i negowaniu wszystkiego co jest Tobie obce a na pewno Ustka przemieni się w krainę wiecznej szczęśliwości 8) Tak jak kraina Wiecznych Łowów- wyczuwasz alegorię? 8)
Załączniki
most.JPG
Polecam podróże dalekie i bliskie :)

Awatar użytkownika
Villa Banita
Kontakt:

Post autor: Villa Banita » poniedziałek, 7 stycznia 2013, 14:04

Wajper pisze: Wymyślił go niejaki Kwinto (też fajna ksywka, nie?). A ja to Łukasz "Wajper" Kowalczyk.

Kurczę, ale będzie fajnie popatrzeć, jak teraz będziesz się starał błyskotliwie i bez utraty twarzy wymigać od ujawnienia się. Czas start, dawaj. Masz kilka możliwości, ciekaw jestem, którą wybierzesz. :)

Tak, Elveez ma rację, powinieneś przestać ze mną rozmawiać, ale obawiam się, że na rozsądnego człowieka nie wyglądasz...
BTW: Elveez, albo daj mi bana, albo nie ingeruj w treści rozmów, jakie prowadzę z użytkownikami. Wybór Twój. Akurat mi się nudzi, więc z przyjemnością sobie trolluję z moim przyjacielem Banitą, jak łamię przy tym regulamin, zbananuj i nara.

Dyskutujcie, ale swoje personalia ustalajcie na PW, to samo tyczy się przepychanek, egzalacji i tematów niewnoszących niczego do wątku. Wajper już jakiś czas tu pisujesz, wiesz co mam na myśli. Banita jest swiezakiem, chociaż szybko się obeznał.
Moderator - wiadomo który ;)
Ogólnie, to nie mam nic przeciwko używaniu ksywek z kinematografii, jednakże wolę, gdy choć po części nawiązują do swych filmowych pierwowzorów. Znacznie lepiej jest,gdy same są wzorami dla pisarzy, reżyserów, scenarzystów...Jednak znam życie i aż tak wiele nie wymagam :roll:
Miło jest mi Ciebie poznać, natomiast co do mojej osoby, to....tutaj nie ma żadnego problemu. Kto chce, ten zna i wie. Nie ukrywam się, nie to jest moim celem :)
Mam nadzieję, że teraz to G+ zyska dodatkowego użytkownika a społeczność sympatyków Ustki aktywnego mieszkańca 8)
Przecież właśnie o tym w tym temacie piszemy, prawda Łukaszu? ;)
Warto jest Ustkę promować nawet wśród duchów w G+ . :lol:
Pozdrawiam- Darek
Załączniki
panorama teczy.JPG

Awatar użytkownika
iXik

Post autor: iXik » wtorek, 8 stycznia 2013, 06:09

Villa Banita pisze:Brnij dalej w swym marazmie i negowaniu wszystkiego co jest Tobie obce a na pewno Ustka przemieni się w krainę wiecznej szczęśliwości
yhmmm... bo przy zerowej asertywności łykając wszystko co współczesny świat mi pod nos podstawia zajdę duuuuuzo dalej :twisted:
?Nie ma granic tego, co można osiągnąć, jeśli się nie dba komu zostanie przypisana zasługa?
Ronald Reagan

Awatar użytkownika
zydel

Post autor: zydel » wtorek, 8 stycznia 2013, 20:45

iXik pisze:
Villa Banita pisze:Brnij dalej w swym marazmie i negowaniu wszystkiego co jest Tobie obce a na pewno Ustka przemieni się w krainę wiecznej szczęśliwości
yhmmm... bo przy zerowej asertywności łykając wszystko co współczesny świat mi pod nos podstawia zajdę duuuuuzo dalej :twisted:
zaciekawiles mnie. to jakiej selekcji uzywasz tego "wszystkiego", skoro nie probujesz eliminowac wedlug metody prob i bledow, niekoniecznie wlasnych bledow?
przytargane tu przez Ciebie foty swiadcza dobitnie,ze lykasz wszystko podane w necie jak mlody rekin, wiec?
siema

Awatar użytkownika
zydel

Post autor: zydel » niedziela, 10 lutego 2013, 02:06

iXik pisze:bzdura! :lol: :lol: :lol:

wszyscy (czytaj: CAŁY internet) nabija się z google plus, że nikt z tego nie chce korzystać.
wszyscy, caly internet, czyli i ja tez? ciekawa interpretacja egoistycznego pojmowania swiata. czyli kolejna "kuposraka" wedlug usteckiego cwaniaka?
jak pisalem jestem w g+ , nie udzielam sie na spolecznosci usteckiej, choc ja pilnie obserwuje i ciekawym jest to,ze ilosc sympatykow wielokrotnie przerosla ilosc Ustczan. czyli kolejna ironia losu...bo jak mozna nazwac negatywne podejscie do wszystkiego, co nie jest wymyslem danej grupy ludzi? Ale to juz nie jest temat zwiazany stricte z g+, to jest znacznie szersze zagadnienie. A ja za prosty chop jestem aby to wszystko naraz ogarnac.
siema

Awatar użytkownika
Villa Banita
Kontakt:

Post autor: Villa Banita » środa, 20 lutego 2013, 23:37

Chciałem tylko poinformować, że jest już ponad 500 sympatyków/ duchów w społeczności na Google+ :) Pozdrawiam :)
Załączniki
2013_02190164.JPG
Dobrze jest czasami mieć otwarte szeroko oczy...

Awatar użytkownika
Villa Banita
Kontakt:

Post autor: Villa Banita » wtorek, 19 marca 2013, 10:52

zydel pisze:
iXik pisze:
zaciekawiles mnie. to jakiej selekcji uzywasz tego "wszystkiego", skoro nie probujesz eliminowac wedlug metody prob i bledow, niekoniecznie wlasnych bledow?
przytargane tu przez Ciebie foty swiadcza dobitnie,ze lykasz wszystko podane w necie jak mlody rekin, wiec?
Generalnie rzecz ujmując, to już tutaj napisano, że boimy się wszystkiego co nowe i to jest prawda! 8)
W pewnym sensie jest to również lenistwo, ponieważ trzeba poświecić trochę czasu na założenie profilu i poznanie "systemu" :wink:
A sympatyków morza i Ustki na G+ jest już ponad siedmiuset (700) :)
Pozdrawiam serdecznie :)
Załączniki
2013_02280062.JPG
Zachody potrafią urzekać swym pięknem...

Awatar użytkownika
zydel

Post autor: zydel » piątek, 22 marca 2013, 10:18

nie, nie nie!!! jest to przejaw nowego nurtu dekadencji w tym miescie gdzie czerpie sie przyjemnosc z powolnego, ale na gwalt czynienia z Ustki zascianka, wbrew wszystkiemu i wszystkim, wbrew powstajacym szansom, wbrew nawet logice. bo po co maja miec wszyscy lepiej, gdy wszyscy moga miec tak kijowo jak ja? po co rownac do najlepszych, skoro mozna przyrownac wszystkich do mnie? ja tak to widze.
siema

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » piątek, 19 kwietnia 2013, 14:40

W sondażu o portalach też nie wypadł zbyt dobrze na tle facebooka czy podobnych gigantów w branży.
Załączniki
155721_577219598962466_1049208574_n.jpg
155721_577219598962466_1049208574_n.jpg (23.01 KiB) Przejrzano 1473 razy
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Artur Mazur

Post autor: Artur Mazur » piątek, 19 kwietnia 2013, 17:34

Broniłem się przed Plusem , ale Google na siłę mnie wpisało,
ale i tak nie wiem, o co tam chodzi i z czym to się je.

Awatar użytkownika
Wajper

Post autor: Wajper » sobota, 20 kwietnia 2013, 00:27

elveez pisze:W sondażu o portalach też nie wypadł zbyt dobrze na tle facebooka czy podobnych gigantów w branży.
Obrazek

Obrazek
"Muzyka to przyjemność, jakiej dusza ludzka doświadcza przez liczenie, nie zdając sobie sprawy, że ma do czynienia z liczeniem."
Gottfried Wilhelm Leibniz

Awatar użytkownika
iXik

Post autor: iXik » sobota, 20 kwietnia 2013, 14:09

dokładnie tak jak mówiłem :P nikt tego nie używa, a konta nawet jak są przez google przeniesione z YT czy innych zsynchronizowanych to i tak nie używane... :P

do dziś jestem podpięty pod milion grup na fb: grupa uczelni (mało ważna), grupa wydziału (czasami odwiedzana), grupa grupy dziekańskiej, grupa grupy projektowej, grupa seminarek obieralnych, grupa praktyk danego prowadzącego, pierwszego, drugiego, szóstego... itd.
maile grupowe mailami grupowymi, tam materiały znajdziesz ale wszystkie info rozchodzi się z przez fb, każdy ma app'y w fonach i stojąc pod katedrą wysyła info ze prowadzący się pojawił wpisów udzielać na konsultacjach i z całego budynku jak mrówki się ludzie schodzą.... :P

wszystkim google plus wisi i powiewa, czy ktoś tam zajrzał czy nie, więc nie wiem skąd ten nagły entuzjazm z g+ u co poniektórych... :wink:
Ronald Reagan

Awatar użytkownika
Wajper

Post autor: Wajper » wtorek, 23 kwietnia 2013, 20:15

No właśnie... Google nagania do siebie poprzez integrację wszystkich możliwych usług webowych (skasowałem konto na YT, bo IMO przeginają pałę, niedługo nie będzie można nic w Necie kliknąć bez zalogowania się do gmaila), dążąc do monopolizacji rynku. A monopolizacja to ZUO.

Prawda taka, że G+ jest potrzebne jak świni siodło, szczególnie w świetle istnienia FB. Znaczy nie, sorry, jest potrzebne z jednego powodu - Google Inc. już wie, czego szukasz w Necie, skanuje Ci maile (bezpieczeństwo globalne i walka z terroryzmem oczywiście), miało dostęp do danych medycznych (nieistniejące od 2011 Google Health, gdzie przechowywało się medical records). Jednego brakuje - danych osobowych z portalu społecznościowego, aby sprzedać Twoją d*pę w całości już i bez żadnych irytujących luk firmom marketingowym. Twoja sieć znajomych, adres, zainteresowania, życie prywatne - wszystko jest na miejscu.

Obrazek

BTW: alternatywa dla wyszukiwarki Google, zero trackerów i logowania Twojej aktywności, a w działaniu identyczna, polecam:
https://duckduckgo.com/" onclick="window.open(this.href);return false;
"Muzyka to przyjemność, jakiej dusza ludzka doświadcza przez liczenie, nie zdając sobie sprawy, że ma do czynienia z liczeniem."

Awatar użytkownika
Villa Banita
Kontakt:

Post autor: Villa Banita » poniedziałek, 29 kwietnia 2013, 02:14

No właśnie, nie ma jak to na ogólnoświatowej psychozie "permanentnej inwigilacji" upiec swoją pieczeń 8)
Myślę, o ile myślę, że najwyższy czas jest dać ludziom wolną rękę przy wybieraniu co jest dla nich dobre, bez żadnego polecania typu "wujek dobra rada". Wspaniale by było gdyby polskie społeczeństwo zaczęło zauważać różnicę pomiędzy monopolizacją rynku a uniwersalnością usług. Prawdę mówiąc, to jestem już znużony prostowaniem różnego typu oskarżeń ludzi, którzy tyle mają pojęcia na temat portali społecznościowych, co wyczytają z fusów po wczorajszej kawie. Fb już od jakiegoś czasu dogadał się z G+ w sprawie łączenia kont z obu portali i jeżeli nadal są osoby, które brną z uporem maniakalnym w zakorzeniona w nas "konspirę antymonopolową", to można życzyć tylko powodzenia...
Jak do tej pory ja nie udostępniłem żadnemu portalowi społecznościowemu adresów mailowych z mojej poczty. Nigdzie nie spotkałem się z takim wymogiem.
To jest bardzo wymowne, że najpierw popełniamy gafy podając wszędzie gdzie się tylko da nasze dane, kontakty a później czujemy się zaszczuci przez innych.
Wypada wspomnieć, jeżeli już o prywatność użytkowników chodzi, że to właśnie Google, Wikipedia, Mozzila wraz z 115 tysiącami innych portali internetowych 18 stycznia 2012 roku zaczerniło swoje strony w proteście przeciwko naruszającym prywatność internautów dwom projektom ustaw mającym w imieniu prawa ograniczyć wolność słowa i prywatność w USA( SOPA i PIPA).
Czy nigdy się nie skończy, to karmienie wszelkiego rodzaju histeriami? Co to ma być, Google KGB, czy może NKWD?
Obrazek

A w społeczności sympatyków Ustki i polskiego morza na G+ jest już ponad 950 osób.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Wajper

Post autor: Wajper » wtorek, 30 kwietnia 2013, 08:15

Wspaniale by było gdyby polskie społeczeństwo zaczęło zauważać różnicę pomiędzy monopolizacją rynku a uniwersalnością usług.
W dobie globalizacji to jedno i to samo. To różnica semantyczna na zasadzie "wasza klika - nasz kolektyw". Była już jedna firma z Redmond, która chciała "uniwersalności dla wygody użytkownika". I nawet w liberalnych USA dostała wyrok za monopolizację. Obecnie syndykat Google idzie w podobną stronę.
Jak do tej pory ja nie udostępniłem żadnemu portalowi społecznościowemu adresów mailowych z mojej poczty. Nigdzie nie spotkałem się z takim wymogiem.
Ależ o jakich adresach mailowych mowa? To pikuś. Mówimy o śledzeniu każdego Twojego kroku w Necie i już także poza Netem - na portalu społecznościowym udostępniasz wszystko. BTW: "Onion Network" już się z tego śmiało w quasi-relacji z posiedzenia Kongresowego Komitetu ds. Służb Specjalnych (czy jakoś tak), gdzie przedstawiciel CIA gorąco dziękował Facebookowi za zgromadzenie w jednym miejscu takich danych, o jakich normalnie CIA mogłoby tylko pomarzyć.

Żyjemy w czasach III fali cywilizacyjnej, informacyjnej. Obecnie każda informacja jest realną siłą, bo obecnie już nie przemysł i nie armie, ale Informacje rządzą światem. Może Tobie nie przeszkadza dawanie za free bezcennych marketingowych i osobistych danych obcym ludziom, ale ja stosuję zasadę ograniczonego zaufania.
Wypada wspomnieć, jeżeli już o prywatność użytkowników chodzi, że to właśnie Google, Wikipedia, Mozzila wraz z 115 tysiącami innych portali internetowych 18 stycznia 2012 roku zaczerniło swoje strony w proteście przeciwko naruszającym prywatność internautów dwom projektom ustaw mającym w imieniu prawa ograniczyć wolność słowa i prywatność w USA( SOPA i PIPA).
Buahahaha! Bo nie lubią konkurencji! Jezu, Ty się naprawdę nabierasz na te tanie, populistyczne, pijarowe sztuczki? Guess what, jakoś obecnie nic nie zaczerniają, a CISPA jest właśnie w trakcie przeforsowywania. Świat milczy o CISPA, jedynie niezależne portale wrzucają znaczki ostrzegawcze, więc się nie opłaca strugać "obrońców wolności".
Czy nigdy się nie skończy, to karmienie wszelkiego rodzaju histeriami? Co to ma być, Google KGB, czy może NKWD?
Ironizowanie nie zmienia faktu, że masz rację. Nie skończy się karmienie tego typu histeriami, bo cały czas istnieją ludzie i organizacje, dla których jesteś jako jednostka bydłem hodowlanym, któremu daje się iluzje wolności i suwerenności, a w międzyczasie doi się bezlitośnie ze wszystkiego, co ma i sobą reprezentuje.
Np. każde kliknięcie w wyszukiwarce Google to udostępnienie danych o wynikach wyszukiwania - zanotowano IP, link docelowy, itd. Człowieku, masz tam niemalże swoją teczkę, nadal Cię śmieszy porównanie do KGB?

A słyszał o śledzących cookie (tracking cookie)? Wrzucanych bez Twojej wiedzy w strony internetowe i donoszące o Twoich krokach firmom tworzącym bazy marketingowych danych? W 3 miesiące normalnego użytkowania Netu zablokowałem 20 tysięcy tego typu ciasteczek. Dla mnie sprawa jest prosta - jeżeli tak mi robią bez mojej wiedzy, to co dopiero, gdy im pozwolę.

I na koniec, czemu nie lubię syndykatu Google - chciałem usunąć konto na gmail, było mi zbędne. I co się stało - moje konto na Youtube zniknęło również! A co ma, do cholery, konto mailowe z portalem Youtube wspólnego? Kto decyduje za mnie o tym, że MUSZĘ mieć konto w jednej usłudze, aby całkiem inną mieć dostępną? To bezczelny hustling.
Masz swoją "uniwersalność usług" w praktyce, znakomita sprawa zaiste.

I jeszcze w temacie histerii: kwestia luźnego podejścia Google do danych klientów jest powszechnie znana, podobnie jak ich zwyczajowa już inwigilacja. Współpracuję zawodowo z pewną amerykańską firmą. Tylko raz wysłałem poufne biznesowe dane przez gmail, co skończyło się takim zmyciem głowy (nieledwie wyzwano mnie od "durnych Polaczków"), że nigdy więcej tego nie zrobiłem i zainteresowałem się tematem, próbując dociec, czy amerykańscy koledzy to paranoicy, czy coś jest jednak na rzeczy. I oczywiście jest. Do wymiany danych handlowych używa się albo prywatnych serwerów, sieci VPN, albo usług typu Dropbox, gdzie dane klientów są szyfrowane tak, że nawet sami właściciele serwisu nie mają pojęcia, co trzymają. Na pewno nie używa się do tego Google, bo to dowód na głupotę, naiwność i nieprofesjonalizm.

Awatar użytkownika
Villa Banita
Kontakt:

Post autor: Villa Banita » środa, 30 kwietnia 2014, 00:49

Dzień dobry,
najmocniej przepraszam, iż nie odniosłem się do powyższego postu. Stalo się to dlatego, ponieważ nie miałem pojęcia o jego istnieniu. W większości poruszanych w nim kwestii nie zgadzam się z rozmówcą, jednak aby odpowiedzieć potrzebuje trochę więcej czasu i wcześniejszej pory.
Dziwnym dla mnie jest fakt,ze nie otrzymuje informacji na pocztę o odpowiedziach w założonych przeze mnie tematach.
Zaglądnąłem tutaj w jednej, bardzo ważnej sprawie. Otóż społeczność Ustki na platformie Google+ przekroczyła dwa tysiące użytkowników, co jest niewątpliwie powodem do radości :)
Do społeczności należą ludzie z różnych stron Swiata, którzy nie poddają się histerii globalnej inwigilacji (nie nie jest to ironiczne stwierdzenie, naprawdę), natomiast bawią się korzystając z narzędzi jakie udostępnia im ta platforma.
Wypada dodać, że każdy może być użytkownikiem społeczności Ustka, the beachtown in Poland.
Pozdrawiam serdecznie.
Załączniki
Ustka , the beachtown in Poland.png
Ustka , the beachtown in Poland.png (81.85 KiB) Przejrzano 1256 razy

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » środa, 30 kwietnia 2014, 17:13

Villa Banita pisze:(...)
Do społeczności należą ludzie z różnych stron Swiata, którzy nie poddają się histerii globalnej inwigilacji (...).
http://technologie.gazeta.pl/internet/1 ... ostep.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://konflikty.wp.pl/kat,106090,title ... aid=110bb1" onclick="window.open(this.href);return false;
http://technowinki.onet.pl/internet-i-s ... osci/yyepb" onclick="window.open(this.href);return false;
Rzeczywiście trudno mówić o poddawaniu się histerii, trzeba raczej uczciwie mówić o faktach.
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
Villa Banita
Kontakt:

Post autor: Villa Banita » środa, 30 kwietnia 2014, 20:33

celestyn pisze:
Villa Banita pisze:(...)
Do społeczności należą ludzie z różnych stron Swiata, którzy nie poddają się histerii globalnej inwigilacji (...).
http://technologie.gazeta.pl/internet/1 ... ostep.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://konflikty.wp.pl/kat,106090,title ... aid=110bb1" onclick="window.open(this.href);return false;
http://technowinki.onet.pl/internet-i-s ... osci/yyepb" onclick="window.open(this.href);return false;
Rzeczywiście trudno mówić o poddawaniu się histerii, trzeba raczej uczciwie mówić o faktach.
Szanowny Panie,
co prawda bardzo rzadko bywam na tym szacownym forum, ale wydaje mi się,że jednak temat jest ździebko inny niż nagonka na cały internetowy Świat. Inny nawet od zachęcania do bezgranicznego ufania internetowym potentatom. Ja proponuje ludziom, którzy nie poddają się histerii globalnej inwigilacji propagowanie regionu, miasta Ustki na jeszcze jednej platformie społecznościowej. Nie namawiam do udostępniania swoich danych, jakichkolwiek. Na platformie Google plus są profile posiadające tylko imię i pierwsza literę nazwiska. Zresztą nie wiem, czy to nawet jest pierwsza litera nazwiska, bo skąd? ;)
A nawiązując do artykułów z linków, to trzeba być naprawdę wielkim optymistą, aby wieżyc ze takie firmy jak Microsoft, Google, Apple to efekt stricte genialnego prezesa i pomysłu. Oczywiście, że jest to efekt wsparcia od rządu USA w zamian za dostępy do informacji i systemów, NIE MA SZANS żeby firma z garażu wyrosła na taki software'owy gigant - to się stało dzięki potężnemu wsparciu i lobby rządu USA. Dzięki temu teraz maja dostęp do naszych systemów, poczty, zdjęć (facebook).
Jest dla mnie nie do pomyślenia, że Polacy widzący wszędzie wrogów, czujący się wciąż inwigilowani (permanentnie)chcą gmailem wysyłać poufne dokumenty. To tak samo, jak wysyłać je zwykłym listem.
Zaiste, dziwny jest ten Świat...
Zapraszam na blog między innymi o Ustce- http://ustka.jimdo.com/blog" onclick="window.open(this.href);return false;
Społeczność mieszkańców i sympatyków miasta Ustki w Google Plus- https://plus.google.com/u/0/communities ... 6410733843" onclick="window.open(this.href);return false;
Fotograficzne eksploracje amatorów- http://zadymable.frix.pl/tematy/71754/fotografika" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ