Ustka w Google Plus.

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
celestyn

Re: Ustka w Google Plus.

Post autor: celestyn » środa, 30 kwietnia 2014, 21:23

Nikt tu nie robi nagonki na "cały internetowy świat". Natomiast każda dyskusja żeby miała jakikolwiek sens i była celowa musi opierać się na faktach czyli prawdzie. Bez tej podstawy jest zwyczajnie bezprzedmiotowa. Nie interesuje mnie specjalnie google plus tak samo zresztą jak facebook, nie mam zamiaru dowodzić wyższości jednego na drugim. Zwróciłem tylko uwagę, że nazywanie braku ochrony prywatności uprawianego między innymi przez google "histerią inwigilacji", jest daleko posuniętym niezgodnym z prawdą nadużyciem, skoro samo google się przyznało do tego, że tej prywatności nie chroni, tak jak każdy by sobie tego życzył. Rozumiem, że można być zwolennikiem albo orędownikiem google plus, facebooka, twittera czy jakiegokolwiek internetowego wynalazku w zależności od upodobań, ale powtórzę jeszcze raz - trzymajmy się faktów bo inaczej dyskusja traci jakikolwiek sens i racjonalne podstawy. Myślę, że niech każdy, przynajmniej w wymiarze prywatnym, promuje Ustkę w taki sposób jaki mu najbardziej odpowiada. Jeśli Google plus ludziom specjalnie nie odpowiada o czym świadczy stosunkowo niewielka popularność tej usługi (w porównaniu z innymi podobnymi) to sztucznie albo na siłę się tego nie zmieni.
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » środa, 30 kwietnia 2014, 21:48

Z braku treści mnoży się jestestwa.
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
Villa Banita
Kontakt:

Post autor: Villa Banita » środa, 30 kwietnia 2014, 21:53

Skoro mamy trzymać się faktów, Szanowny Panie, to zacznijmy od początku. Czy Pan lub ktoś z zainteresowanych otrzymał od któregoś ze szkalowanych portali, platform społecznościowych klauzule o poufności jego danych umieszczanych dobrowolnie? A jeżeli tak, to czy nie było tam żadnej klauzuli?
To jest tak samo, jak z wyssanymi z sufitu życzeniami aby przesyłać ważne informacje darmową pocztą i to nie tylko chodzi o gmail.
Proszę bardzo wyjaśnić mi pojecie: stosunkowo niewielka popularność , ponieważ to już pachnie kolejna manipulacja a nie trzymaniem się FAKTÓW.
Co do histerii inwigilacji, to mam obawy,że nie rozumie Szanowny Pan o czym ja piszę. Proszę się wczytać w słowa. Ja nie pisze o Google, ale o ludziach korzystających z platformy + do spędzania tam czasu. Natomiast to co Pan mi sugeruje jest właśnie "daleko posuniętym nadużyciem, niezgodnym z prawdą", o ile Pan świadomie pisze o rzeczach zupełnie nie poruszanych przeze mnie w poście do którego się Pan odniósł.
"Myślę, że niech każdy, przynajmniej w wymiarze prywatnym, promuje Ustkę w taki sposób jaki mu najbardziej odpowiada." BINGO!!!! Dlatego dzięki pewnej grupie osób jest również i ten sposób promowania Ustki i okolic, niezależnie, czy się podoba, czy nie niektórym malkontentom ;)
P.S. Przez rok czasu ilość użytkowników społeczności "Ustki" na platformie Google+ wzrosła o 100 procent i mi to odpowiada :)
Pozdrawiam
Zapraszam na blog między innymi o Ustce- http://ustka.jimdo.com/blog" onclick="window.open(this.href);return false;
Społeczność mieszkańców i sympatyków miasta Ustki w Google Plus- https://plus.google.com/u/0/communities ... 6410733843" onclick="window.open(this.href);return false;
Fotograficzne eksploracje amatorów- http://zadymable.frix.pl/tematy/71754/fotografika" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » środa, 30 kwietnia 2014, 23:07

Villa Banita pisze:Czy Pan lub ktoś z zainteresowanych otrzymał od któregoś ze szkalowanych portali, platform społecznościowych klauzule o poufności jego danych umieszczanych dobrowolnie? A jeżeli tak, to czy nie było tam żadnej klauzuli?
link do aktualnej polityki prywatności Google https://www.google.com/intl/pl_pl/policies/privacy/" onclick="window.open(this.href);return false; Polecam lekturę, nigdzie tam nie ma słowa o nieoficjalnym przekazywaniu danych osobowych i informacji gromadzonych o użytkownikach do instytucji rządowych jakiegokolwiek państwa, co miało/ma miejsce i w przypadku i Google i Facebooka i niektórych innych popularnych serwisów tego typu.
Villa Banita pisze:Co do histerii inwigilacji, to mam obawy,że nie rozumie Szanowny Pan o czym ja piszę.
Samo to określenie jest już nadużyciem niezgodnym z rzeczywistością i wyłącznie do tego się odniosłem. Jak napisałem, udowadnianie, że Google plus jest dobrą lub złą platformą promocyjną jest mi absolutnie i doskonale obojętne.
Topilzin pisze:Z braku treści mnoży się jestestwa.
No właśnie :)

Awatar użytkownika
Villa Banita
Kontakt:

Post autor: Villa Banita » środa, 30 kwietnia 2014, 23:42

celestyn pisze:
Villa Banita pisze:Czy Pan lub ktoś z zainteresowanych otrzymał od któregoś ze szkalowanych portali, platform społecznościowych klauzule o poufności jego danych umieszczanych dobrowolnie? A jeżeli tak, to czy nie było tam żadnej klauzuli?
link do aktualnej polityki prywatności Google https://www.google.com/intl/pl_pl/policies/privacy/" onclick="window.open(this.href);return false; Polecam lekturę, nigdzie tam nie ma słowa o nieoficjalnym przekazywaniu danych osobowych i informacji gromadzonych o użytkownikach do instytucji rządowych jakiegokolwiek państwa, co miało/ma miejsce i w przypadku i Google i Facebooka i niektórych innych popularnych serwisów tego typu.
Szanowny Panie, to jest bardzo nie po dżentelmeńsku mówiąc futbolowym językiem "odbijać piłeczkę" - to nie ja miałem szukać sobie w lekturze, tylko Pan przytoczyć fragmenty, gdzie Google gwarantują anonimowość i ochronę danych udostępnionych dobrowolnie.
celestyn pisze:
Villa Banita pisze:Co do histerii inwigilacji, to mam obawy,że nie rozumie Szanowny Pan o czym ja piszę.
Samo to określenie jest już nadużyciem niezgodnym z rzeczywistością i wyłącznie do tego się odniosłem. Jak napisałem, udowadnianie, że Google plus jest dobrą lub złą platformą promocyjną jest mi absolutnie i doskonale obojętne.
Ja nie rozumieć, co Pan pisać- tym razem. Może będzie lepiej, gdy zapozna się Pan z definicją słów histeria i inwigilacja?
Jeżeli chce mi Pan wmówić, że każdy z użytkowników portali społecznościowych jest inwigilowany, to....ja życzę powodzenia, bo na mnie już czas... :)
celestyn pisze:
Topilzin pisze:Z braku treści mnoży się jestestwa.
No właśnie :)
Profile "celestyn" i "Topilzin", to ta sama osoba? Nie miałem o tym pojęcia, ale widząc aktywność na forum, to nie dziwi mnie nic.
Dobranoc.
Obrazek
Zapraszam na blog między innymi o Ustce- http://ustka.jimdo.com/blog" onclick="window.open(this.href);return false;
Społeczność mieszkańców i sympatyków miasta Ustki w Google Plus- https://plus.google.com/u/0/communities ... 6410733843" onclick="window.open(this.href);return false;
Fotograficzne eksploracje amatorów- http://zadymable.frix.pl/tematy/71754/fotografika" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
dumb
Kontakt:

Post autor: dumb » czwartek, 1 maja 2014, 09:33

przeca i tak chodzi o dlugi weekend i mozliwosc zareklamowania sie na forum...
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » czwartek, 1 maja 2014, 10:23

Villa Banita pisze: Szanowny Panie, to jest bardzo nie po dżentelmeńsku mówiąc futbolowym językiem "odbijać piłeczkę" - to nie ja miałem szukać sobie w lekturze, tylko Pan przytoczyć fragmenty, gdzie Google gwarantują anonimowość i ochronę danych udostępnionych dobrowolnie.
Ależ nie śmiałbym wyręczać tak wykwintnego adwersarza obrażając tym samym jego inteligencję. :mrgreen: Zresztą skoro ktoś próbuje dyskutować z faktami to jedyną drogą dla niego jest samodzielne dojście do prawdy o ile oczywiście jego celem jest prawda a nie manipulacja.
Villa Banita pisze: Jeżeli chce mi Pan wmówić, że każdy z użytkowników portali społecznościowych jest inwigilowany, to....ja życzę powodzenia, bo na mnie już czas... :)
Skoro serwisy typu Google itp. itd. udostępniały/udostępniają po cichu swoje bazy danych, to innymi słowy każdy użytkownik, którego dane w tych bazach się znalazły mógł/może być potencjalnie inwigilowany ze strony instytucji posiadających ów nieoficjalny dostęp. Tym samym dane użytkowników i informacje o nich gromadzone mogą zostać w dowolny sposób wykorzystane (niekoniecznie zgodnie z prawem i interesem użytkownika), w zależności od potrzeb, humoru czy czegokolwiek innego instytucji dostęp posiadających. A skoro dostęp nieoficjalny to i kontroli nad przepływem i sposobem wykorzystania danych brak absolutny.
Villa Banita pisze: Profile "celestyn" i "Topilzin", to ta sama osoba? Nie miałem o tym pojęcia, ale widząc aktywność na forum, to nie dziwi mnie nic.
Kolejna nieznajomość faktów. Poniżej link do regulaminu niniejszego forum, w którym jest informacja o tym, iż żaden użytkownik nie powinien posiadać więcej niż jednego profilu na tym forum, ani się podszywać pod innego użytkownika.
http://www.ustka.pl/forum2/viewtopic.php?f=19&t=430" onclick="window.open(this.href);return false;
Z powodów, które podałem już wyżej również nie będę przytaczał konkretnych fragmentów. :mrgreen:
A w razie wątpliwości czy profile Topilzin i celestyn należą do dwóch różnych osób można zwrócić się do administratora forum, który ma środki techniczne by to sprawdzić. No chyba, że chce się nadal dyskutować z faktami w swoich z góry założonych celach. :)
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Villa Banita
Kontakt:

Post autor: Villa Banita » czwartek, 1 maja 2014, 22:51

Szanowny Panie, z pewną dozą rozbawienia i zaskoczenia stwierdzam, że próbuje Pan na mnie chwytów erystycznych. Inna sprawa, iż nieudolnie,ale liczy się- tak lubiany przez Pana- fakt.
Tutaj nie chodzi o wyręczanie. W czymkolwiek. Pan nie rozumie pojęcia faktu, samego pojęcia, jak i jego złożoności. Bo czy za zdania syntetyczne prawdziwe można uznać Pańskie pragnienia i brak konsekwencji? Na początku straszy Pan permanentna inwigilacją każdego użytkownika internetu, a następnie dodaje, że jest taka możliwość, skoro Google udostępnia dane osobowe instytucjom rządowym innego państwa. Jest to ewidentne sianie psychozy, a nawet histerii inwigilacji wśród ludzi. Komu by się chciało, ba, komu,jakiemu państwu starczyłoby środków, aby inwigilować wszystkich użytkowników internetu? Natomiast złoczyńcy, kombinatorzy, wichrzyciele i histerycy wszelkiej maści niech się boją!
Bardzo się cieszę, że to wszystko Pan napisał. Naprawdę! Forumowicze czytając nasze posty i oceniając argumenty musieli dojść do słusznych wniosków. Ilość użytkowników społeczności Ustka, the beachtown in Poland na platformie Google+ wzrosła o 14 "dusz" w ciągu dwóch dni naszej dyskusji. Za co dziękuję bardzo i pozdrawiam serdecznie.

P.S. Regulamin każdego forum musiał być napisany, to fakt. Ale może być zawsze o każdej porze dnia i nocy zmieniany, to również fakt. Faktem jest również praktykowanie przez niektóre szanujące się fora wysyłanie zmian do akceptacji użytkowników. Niezależnie od tego faktu faktycznie niewiele w polityce forum to zmienia, ponieważ mało kto czyta regulaminy. Wystarcza znajomość i respektowanie netykiety- to jest również fakt. Dla niektórych...

dumb pisze:przeca i tak chodzi o dlugi weekend i mozliwosc zareklamowania sie na forum...
Czyli?

Obrazek

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » piątek, 2 maja 2014, 10:05

Villa Banita pisze:Szanowny Panie, z pewną dozą rozbawienia i zaskoczenia stwierdzam, że próbuje Pan na mnie chwytów erystycznych.
Mam dokładnie odwrotne wrażenie kto tu próbuje stosować erystykę. Ja nie mam potrzeby się do niej odwoływać bo opieram się na logice i faktach, a Pan Villa Banita na jakiejś mocno pokręconej i głuchej na argumenty dialektyce, tak charakterystycznej dla erystyki. Tylko, że szanownego Pana dzielą lata świetlne od sprawności Schopenhauera w tym zakresie, co stwierdzam z autentyczną przykrością, bo miałbym chociaż trochę zabawy z tej dyskusji. :)
Villa Banita pisze:Pan nie rozumie pojęcia faktu, samego pojęcia, jak i jego złożoności.
Och ja nieszczęsny głupi niedouk, nie mam nawet pojęcia o pojęciu. :mrgreen: Nawet nie wiem o jakim fakcie rozmawiamy, prawnym, społecznym a może naukowym? A może rozmawiamy po prostu o fakcie w jego istocie i podstawowym znaczeniu, czyli o czymś co rzeczywiście ma lub miało miejsce i z definicji nie może być ani złożone ani proste, może po prostu być. Ne mam ochoty na potyczki słowne, gdy argumenty odbijają się od Pana jak od głuchej ściany. Skupmy się więc właśnie na faktach.
Oto fragment aktualnej polityki prywatności firmy Google w punkcie dotyczącym bezpieczeństwa informacji
.
Dostępu do danych osobowych udzielamy jedynie tym pracownikom, kontrahentom i przedstawicielom Google, którzy muszą mieć do nich dostęp, aby przetwarzać je na potrzeby Google. Ponadto na mocy umowy są oni zobowiązani do zachowania ścisłej poufności, a w przypadku niewypełnienia tych zobowiązań mogą ponieść konsekwencje, łącznie z zakończeniem współpracy.
Fragment z tejże polityki prywatności z punktu dotyczącego udostępniania danych przez Google.
Nie udostępniamy danych osobowych firmom, organizacjom ani osobom spoza firmy Google, jeśli nie zaistnieje co najmniej jedna z następujących okoliczności:
(w dalszej części powyższego fragmentu następują dość standardowe i oczywiste wyłączenia, których w normalnej sytuacji żaden użytkownik obawiać się nie powinien.)
Niestety działania firmy google mają się nijak do powyższych zapisów i ewidentnie je łamią. Informacje o tym zawarte są między innym w treści odnośników, które podałem w moim pierwszym poście w tym wątku. Z treści Pańskich postów wynika, że albo się Pan z nimi uważnie nie zapoznał albo przemilczał jako niewygodne dla swoich, nawet nie teorii a raczej stwierdzeń bez pokrycia.
Podkreśliłem już kilkukrotnie reputacja Google Plus jest mi doskonale obojętna, moim celem nie jest ani reklama ani dyskredytacja. Taka sama sytuacja dotyczy również innych potentatów internetu jak np. Facebook itp. czego nie będę tu udowadniał ze względu na i tak już przerośnięte rozmiary postu.
Villa Banita pisze:Bardzo się cieszę, że to wszystko Pan napisał. Naprawdę! Forumowicze czytając nasze posty i oceniając argumenty musieli dojść do słusznych wniosków. Ilość użytkowników społeczności Ustka, the beachtown in Poland na platformie Google+ wzrosła o 14 "dusz" w ciągu dwóch dni naszej dyskusji. Za co dziękuję bardzo i pozdrawiam serdecznie.
Byłbym ostrożny w szukaniu powiązań między naszą dyskusją a ilością "dusz" w Google Plus. Nawet jeśli w tym temacie wychodzi Pan z założenia najniższych możliwych lotów, w myśl zasady "nie ważne jak się pisze, ważne że się pisze" i do tego Pan się stosuje. To do tej pory kojarzyło mi się z trzeciorzędnymi celebrytami w mediach a nie z tym forum. No ale przynajmniej rozumiem Pańskie pobudki, chęć zagmatwania dyskusji o naciągania rzeczywistości.
Villa Banita pisze: P.S. Regulamin każdego forum musiał być napisany, to fakt. Ale może być zawsze o każdej porze dnia i nocy zmieniany, to również fakt.
Prośba do dumba albo jakiegoś administratora o odniesienie się do tej insynuacji poprzez informację kiedy ostatnio został zmieniony regulamin forum ,zwłaszcza w kwestii zasady jeden użytkownik - jeden profil.
Villa Banita pisze: Niezależnie od tego faktu faktycznie niewiele w polityce forum to zmienia, ponieważ mało kto czyta regulaminy. Wystarcza znajomość i respektowanie netykiety- to jest również fakt. Dla niektórych...
Dodam, do tego słusznego stwierdzenia, że przydałoby się jeszcze tym niektórym opieranie na tych faktach i logice, bo to podstawowe warunki, bez których nie ma prawdziwie rzetelnego i owocnego dyskursu. Ale jak napisałem rozumiem Pańskie pobudki, tylko że w czymś takim udziału brać nie mam ochoty. :)
To tyle w temacie z mojej strony bo nie chcę być po raz kolejny posądzony o przyczynianie się do powiększania ilości "dusz" na Google Plus ani żadnym innym tego typu portalu. :mrgreen:

Awatar użytkownika
dumb
Kontakt:

Post autor: dumb » piątek, 2 maja 2014, 14:31

Co do zmiany regulaminu to proponuję spytać rzecznika kiedy ostatni raz to było.
ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Villa Banita
Kontakt:

Post autor: Villa Banita » piątek, 2 maja 2014, 18:23

celestyn pisze: :mrgreen:
Szanowny Panie, jest Pan zabawny i bardzo wygodny. Przytaczając to co znalazł Pan korzystając z wyszukiwarki Google nie zaimponuje Pan czytelnikom tego forum. Jestem o tym przekonany. Chociaż z pewną dozą zasmucenia dostrzegłem, ze pominął Pan pojecie faktu w aspekcie filozoficznym. Właśnie z logiką, podobnie jak i z faktami ma Pan bardzo duży problem, natomiast (co mnie nie dziwi) z próbami szerzenia histerii już nie. Zabawy z tej dyskusji mieć Pan nie może, ponieważ każdy zauważy jak się Pan spina w każdym zdaniu, aby tylko udowadniać swoje mało realne w życiu zwykłych zjadaczy chleba "fakty".
Tak naprawdę nie napisał Pan ani jednego sensownego argumentu na szerzoną przez Pana histerię. Do tego mój sarkazm odbiera Pan jako próby podważania regulaminu tego forum. Wstyd. Przykro mi to twierdzić, bo polubiłem Pana posty. Tak wiele w nich widać dokładanych starań.
To co Pan przytoczył, jeżeli chodzi o politykę Google świadczy o tym, że albo nie zna Pan obowiązujących zasad w obecnym świecie, albo też z premedytacją chce Pan szerzyć w dalszym ciągu histerię inwigilacji. Każda instytucja, firma gromadząca dane ( miedzy innymi osobowe)jest zobowiązana do udostępniania ich różnym agendom rządowym, międzynarodowym, które uzyskają na to zgodę rządu danego kraju. Jeżeli nie chce Pan być inwigilowany, to musi się Pan cofnąć do epoki, w której Fenicjanie nie wymyślili jeszcze pieniędzy, którymi opłaca Pan rachunki za telefon i internet.
Pamiętam jak krzyczano na trwogę o tym, że CIA przechwytuje, gromadzi i przetwarza rozmowy telefoniczne. I co? I nic.
Nie ma potrzeby być ostrożnym. Ja tę zasługę bardzo chętnie Panu przypisuję! Od wczoraj przybyło 5 osób w społeczności Ustka, the beachtown in Poland na platformie Google+ - dziękuję. Natomiast pisząc o "celebrytach" pokazał Pan do czego Pan zmierza na tym forum, oraz brak jakiegokolwiek pojęcia o społecznościach G+.
Bardzo słusznie robi Pan wycofując się z dyskusji. Fakt jest taki, że dopóki żyjemy w cywilizowanym Świecie, dopóty zawsze ktoś będzie chciał osiągać korzyści, nawet nie za bardzo rozumiejąc co się według niego dzieje i przytaczając przeinaczone, oczywiste fakty. Pozdrawiam serdecznie.

Obrazek

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » piątek, 2 maja 2014, 19:39

Póki co jako jedyny w tej dyskusji przedstawiłem konkretne argumenty i nie spotkały się one z żadnym merytorycznym odzewem. Druga strona opiera swoje posty wyłącznie na twierdzeniach jaki to jestem nieoświecony, nieudolny, niczego nie rozumiem a cała moja wiedza pochodzi z Google i adwersarz wie to wszystko z absolutną pewnością nawet lepiej ode mnie, mimo, że nawet mnie nie zna. Gratuluję Panu tak solidnych i rzetelnych podstaw dla przeświadczenia o własnej przewadze intelektualnej i przy okazji o intelektualnych i percepcyjnych mojej osoby. :mrgreen: Szkoda, że w tym wszystkim ze strony Pana Villi Banity zabrakło jednego - rzetelnych argumentów albo w ogóle jakichkolwiek argumentów. Właśnie ze względu na powyższe okoliczności dalsza dyskusja w tym wątku mnie nie pociąga, mimo, że każdy bardzo średnio inteligentny forumowicz mógłby z dziecinną łatwością wykazać błędy logiczne i niedostatki merytoryczne w Pańskich wypowiedziach. Czytając Pańskie posty i oceniając ich wartość merytoryczną niestety zaczynam domyślać się dlaczego nikt najwyraźniej nie chce na to tracić czasu. Życzę dobrego samopoczucia we własnej wyimaginowanej rzeczywistości i owocnego filozofowania, nawet jeśli nie jest ono oparte o jakąkolwiek rzetelną bazę. Pozdrawiam :D

Awatar użytkownika
Villa Banita
Kontakt:

Post autor: Villa Banita » piątek, 2 maja 2014, 20:21

Widzę,ze muszę po chłopsku. Jeżeli ktoś mówi Panu,ze to jest fajny stół, bo można na nim oprzeć książkę, która się właśnie czyta i Pan się z tym nie zgadza, to Pan powinien przedstawić konkretne argumenty. Nie typu: "został ten stół wyprodukowany przez największego prawdopodobnie producenta, wiec nie dawaj mu jeszcze i ty zarabiać", ale właśnie konkretne, jak Pan wspomniał merytoryczne. na przykład: "ten stół ma miękki blat, po kilku latach powstaną odciśnięcia".
Pan wkleił linki do artykułów, które w ten sam sposób jak i Pan próbują zaszczepić w ludziach strach. Ja nie muszę odpowiadać na Pańskie wymyślone "fakty", ponieważ w niczym Pan nie podważył twierdzenia mojego. Ja od samego początku nie namawiam do bratania się z Google, ale do wykorzystania tej platformy do propagowania Ustki, ponieważ doskonale wiem, że samo wbicie na swojej posesji tablicy z napisem WELCOME nie wystarczy.
Ciesze się,ze tak a nie inaczej ocenia Pan moje posty, ponieważ odpowiadając na nie, siląc się na atakowanie mnie dał Pan jeszcze jeden powód do tego, aby z przymrużeniem oka, jeżeli nie z rubasznym śmiechem czytać to co Pan napisze.
Tutaj w dalszym ciągu nie chodzi o merytorykę, a o logikę, której jak już napisałem wcześniej nie rozumie Pan. A że w ostatniej części naszej konwersacji zniżył się Pan do retoryki stosowanej przez wiele ugrupowań politycznych, typu poniżyć i wyśmiać, dlatego faktem tego będzie zakończenie z Panem konwersacji o ile nie zacznie Pan pisać na poziomie wyższym od przedszkolnego . Pozdrawiam weekendowo.

P.S. Nie wiem dlaczego, ale mam nieodparte wrażenie, że pisałem z dwiema osobami...

Obrazek

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » piątek, 2 maja 2014, 22:26

Villa Banita pisze:Widzę,ze muszę po chłopsku. Jeżeli ktoś mówi Panu,ze to jest fajny stół, bo można na nim oprzeć książkę, która się właśnie czyta i Pan się z tym nie zgadza, to Pan powinien przedstawić konkretne argumenty. Nie typu: "został ten stół wyprodukowany przez największego prawdopodobnie producenta, wiec nie dawaj mu jeszcze i ty zarabiać", ale właśnie konkretne, jak Pan wspomniał merytoryczne. na przykład: "ten stół ma miękki blat, po kilku latach powstaną odciśnięcia". (...)
Próby tłumaczenia oczywistości mogą tylko budzić uczucie politowania i zażenowania
Przytoczę sam siebie z wcześniejszych postów
Zwróciłem tylko uwagę, że nazywanie braku ochrony prywatności uprawianego między innymi przez google "histerią inwigilacji", jest daleko posuniętym niezgodnym z prawdą nadużyciem[/u][/b]
Podkreśliłem już kilkukrotnie reputacja Google Plus jest mi doskonale obojętna, moim celem nie jest ani reklama ani dyskredytacja.
Jeśli się już czyta to trzeba to robić uważnie i ze zrozumieniem w czym ma Pan najwyraźniej ogromne braki.
Villa Banita pisze:Pan wkleił linki do artykułów, które w ten sam sposób jak i Pan próbują zaszczepić w ludziach strach.
Przytoczyłem tylko linki zawierające suche potwierdzone fakty i informacje, histeria, strach i ich szerzenie to wyłącznie słowne insynuacje niejakiego Villi Banity, których nie ma w moich postach.
Villa Banita pisze:Ja nie muszę odpowiadać na Pańskie wymyślone "fakty".
Kłamstwo - niczego nie wymyśliłem, po prostu przytoczyłem linki z informacjami. Rzeczywiście nie musi Szanowny Pan odpowiadać, myśleć również Pan nie musi. :mrgreen:
Villa Banita pisze:(...)siląc się na atakowanie mnie dał Pan (...)
Takie przypisywanie drugiej stronie własnych cech i działań w psychologii określane jest jako projekcja.
Villa Banita pisze: (..) powód do tego, aby z przymrużeniem oka, jeżeli nie z rubasznym śmiechem czytać to co Pan napisze.
Nie będę tego komentował niestety jedyne dictum jakie przychodzi mi na myśl to znana sentencja, która mówi o tym, kogo poznać po śmiechu jego. :mrgreen:

Naprawdę dziękuję już za dyskusję bo Villa Banita albo nie raczy czytać ze zrozumieniem, albo ustosunkowywać się do argumentów. Jedyne co próbuje to stosować insynuacje rodzące się w jego własnej głowie, albo sugerować swoją rzekomą wyższość intelektualną, której niestety nawet przy szczerych chęciach dostrzec nie sposób. :)

Awatar użytkownika
Villa Banita
Kontakt:

Post autor: Villa Banita » piątek, 2 maja 2014, 23:38

Szanowny Panie,
moje tłumaczenia mogą, owszem budzić takie uczucia, ale nie u Pana. U Pana budzą coraz dalej postępującą agresje, co jest bardzo ciekawym przypadkiem a widać nasilenie się tej postawy z każdym kolejnym Pana postem. Ciekawe dlaczego? Może dlatego,ze w Pana słowniku mówienie uczciwie o faktach, to zawsze wiążę się z nagonką na niepopularne dla Pana tematy? Nie wiem i nie chcę wiedzieć.
Mnie nie interesowało i nie interesuje Pana nastawienie do Google+, ja próbuję dociec jak można mówić o uczciwych faktach opierając się na wyolbrzymianych przez pismaków informacjach, które z przyjemnością porównywalną do ekstazy obnosi się Pan nie wysiliwszy się nad ocena tego. A przecież Pan taki inteligentny jest, wyuczony. Wypadałoby się wysilić i zastanowić jaki skutek może przynieść przytoczony materiał, poza histerią, rzecz jasna.
Z przykrością stwierdzam,ze w dalszym ciągu nie rozumie Pan ani faktów, ani logicznie nie potrafi Pan sobie uzmysłowić, ze można szerzej potraktować poruszany temat. Zresztą o czym my mówimy, skoro na mój sarkazm w odniesieniu do regulaminu i faktów Pan wzywał przed szereg administracje tego forum(sic).
Do całej reszty się już nie odniosę, ponieważ pisałem o tym wcześniej. Taka żonglerka slow, odwracanie "kota ogonem", która praktycznie stosuje Pan cały czas przystoi jedynie przedszkolakom.
Natomiast obrażanie innych, wiadomo....Skoro ja nie myślę, to po co Pan inteligent wyuczony trudzi swój yntelekt na odpisywanie? To jest dopiero zagadka....<rubaszny śmiech>
Dobranoc

Obrazek

ODPOWIEDZ