To już pewne - będziemy mieli + 2 radary!

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
celestyn

Re: To już pewne - będziemy mieli + 2 radary!

Post autor: celestyn » czwartek, 25 września 2014, 18:04

Arturze pisze:Robicie wiele szumu o nic.
To, że jeden urzędas, z pokomunistycznego reliktu jakim jest Urząd Morski, chce decydować ponad głowami mieszkańców bez względu na ich wolę to nie jest nic.
Arturze pisze:gwarantuję Wam że nie będzie to miało kompletnie żadnego wpływu na turystykę w naszym mieście.
Na podstawie czego gwarantujesz? Rozumiem, że jeśli Twoje gwarancje się nie sprawdzą to indywidualnie zwrócisz globalnie miastu i indywidualnie mieszkańcom (każdemu z osobna) ewentualne straty, te wymierne i te niewymierne?
Arturze pisze:Wasze argumenty kompletnie do mnie nie przemawiają i nie mam nic przeciwko tym radarom.
Argumenty Kopernika, że Ziemia krąży wokół Słońca też do wielu "kompletnie nie przemawiały", co nie świadczyło o jakości argumentów lecz o... dopowiedz sobie sam. :mrgreen:
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » piątek, 26 września 2014, 20:13

Arturze pisze:Robicie wiele szumu o nic. W około nas jest całe mnóstwo różnego rodzaju promieniowania i jakoś funkcjonujemy więc radar w tą czy w tamtą nie zmieni kompletnie nic w tym temacie. A co do odstraszania turystów to większej bzdury już dawno nie słyszałem, gwarantuję Wam że nie będzie to miało kompletnie żadnego wpływu na turystykę w naszym mieście. Gdy jedziecie do jakiegoś miasta to wiecie gdzie, ile i jakich radarów mają u siebie????, założę się że nie macie o tym pojęcia, a jak już przyjedziecie i zobaczycie taki radar to co patrzysz sobie na taki radar i stwierdzasz "muszę stąd jak najszybciej wyjechać bo stoi tu jakiś radar". Wasze argumenty kompletnie do mnie nie przemawiają i nie mam nic przeciwko tym radarom.
Według mnie ,Ziuty to jest tak:
"Robicie wiele szumu o nic. W około nas jest całe mnóstwo różnego rodzaju śmieci i jakoś funkcjonujemy więc śmieć w tą czy w tamtą nie zmieni kompletnie nic w tym temacie. A co do odstraszania turystów śmietnikem to większej bzdury już dawno nie słyszałem, gwarantuję Wam że nie będzie to miało kompletnie żadnego wpływu na turystykę w naszym mieście. Gdy jedziecie do jakiegoś miasta to wiecie gdzie, i jaki syf mają u siebie????, założę się że nie macie o tym pojęcia, a jak już przyjedziecie i zobaczycie taki śmietnik to co patrzysz sobie na taki smieć i stwierdzasz "muszę stąd jak najszybciej wyjechać bo stoi tu jakiś smietnik". Wasze argumenty kompletnie do mnie nie przemawiają i nie mam nic przeciwko tym śmieciom."

Obrazek

Obrazek
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
GRABARZ
Kontakt:

Post autor: GRABARZ » sobota, 27 września 2014, 21:30

celestyn pisze:A od czego jest rada? Od pierdzenia w stołki, mechanicznego podnoszenia rąk i brania diet? ...
Ustecka rada jest od tego, aby niszczyć inicjatywy obywateli. Tymczasem, mój kolega, który jest organizatorem Festiwalu "Rock Na Bagnie", a który to na każdym kroku podkreśla, że zainspirowała go ustecka impreza pod nazwą "Warhead", dostaje takie oto laury jak na poniższym zdjęciu. Nie mówię, że jest mi przykro, tylko stwierdzam fakt.

Obrazek
Nie trzeba się nikogo bać. A jeśli ktoś się kogoś boi, to dlatego, że udzielił temu komuś jakiejś władzy nad sobą. (H.Hesse)

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » poniedziałek, 3 listopada 2014, 21:00

http://www.gp24.pl/apps/pbcs.dll/articl ... F141109967" onclick="window.open(this.href);return false;
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » wtorek, 4 listopada 2014, 08:00

Jako że kasiora unijna, radar będzie pracował minimum 5 lat. Inaczej musiano by oddać środki. Na spotkaniu z J.Graczykiem sytuacja została omówiona dość wnikliwie.
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » wtorek, 4 listopada 2014, 08:35

Inaczej musiano by oddać środki. Na spotkaniu z J.Graczykiem sytuacja została omówiona dość wnikliwie.
Jeżli złamano prawo to nie ma wyjścia.
Przesuwka radaru.
Kto bedzie oddawał te środki unijne?
Ustka?
Chyba kpisz.
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » wtorek, 4 listopada 2014, 11:13

Sam siebie zapytałeś i sam sobie odpowiedziałeś. A to ja kpię ? :D
https://www.youtube.com/watch?v=fv3i21m ... buJ2IM_oqQ" onclick="window.open(this.href);return false;
57 sekunda, Los tego radaru został omówiony na spotkaniu w Ramydada.
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » wtorek, 4 listopada 2014, 16:35

Z jednej strony nasuwa się pytanie - dlaczego my mieszkańcy mamy płacić za błędy głupich urzędników z ratusza? Z drugiej strony pojawia się gorzka refleksja - jak mieszkańcy miasta byli na tyle głupi, że poprzez swój wybór albo brak udziału w wyborach dopuścili by miastem kierowali ludzie pokroju Olecha a w konsekwencji również Kurowskiego itp. to sami są sobie winni i teraz niech się nie dziwią, że poniosą tego ogromne koszty.

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » wtorek, 4 listopada 2014, 17:38

Sam siebie zapytałeś i sam sobie odpowiedziałeś. A to ja kpię ?
Jezeli dobrze pamietam to powinny byc konsultacje społeczne w sprawie postawienia tego radaru.

Moim zdaniem ich nie było.
A to jest złamanie prawa.

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » wtorek, 4 listopada 2014, 17:59

Myślę że zachodnie grunty są tyle warte że ewentualne koszty "oczyszczania z reliktów PRL" i przygotowania terenu poniosą w konsekwencji inwestorzy.
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

J Jędrzychowska

Post autor: J Jędrzychowska » wtorek, 4 listopada 2014, 20:29

Jako współorganizatorka protestu jestem zobowiązana przedstawić jak się przedstawia sprawa związana budową stacji radarowej otóż :

1. Główny inspektor nadzoru budowlanego prowadzi cały czas prowadzi doraźną kontrolę budowy w aspekcie zgodności z warunkami pozwolenia na budowę,
2. postępowanie w przedmiocie wstrzymania wykonania decyzji z dnia 06 listopada 2008 roku jest w toku postępowania - trwa oczekiwanie na rozprawę Sądu Administracyjne. ( jest to decyzja, która stanowi warunek wydania pozwolenia na budowę.

Istnieje szansa (duże prawdopodobieństwo) na stwierdzenie nieważności wydanych przez Urząd decyzji tj decyzji celu publicznego z dnia 06.11.2008r. oraz decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację stacji radarowej... z dnia 13 sierpnia 2010 roku. Wymaga to odpowiedniego wystąpienia do organów nadrzędnych zgodnie z KPA . Może to zrobić Burmistrz. Podstawą stwierdzenia nieważności ma być wykazanie , że powstały one z rażącym naruszeniem prawa. Nieważność z mocy prawa wydanych decyzji, które stały się podstawą rozpoczęcia budowy stacji radarowej skutkować będzie ?nieważnością budowy? co z kolei doprowadzi do relokacji tej stacji na teren poligonu w Lędowie
A teraz smutna refleksja odnośnie zachowania się i decyzyjności naszych Radnych.
Przy całej akceptacji sprzeciwu odnośnie budowy tej stacji, Radni tej kadencji a i poprzedniej nie zdecydowali się na przygotowanie i podjęcie odpowiedniej uchwały intencyjnej. Tylko 6 -ciu Radnych gotowych było podjąć taką uchwałę.
Tłumaczenie, że nie można działać pochopnie jest śmieszne.
Otóż 19 września odbył się publiczny protest przeciwko budowie stacji radarowej. Jakie znaczenie dla Radnych miał głos publiczny , jakie podjęli działania? - żadne działania po prostu cisza, poza tym że niektórzy fizycznie popierali ten protest.
Dlatego też w dniu 21.10 2014 roku wystąpiłam do Radnych z wnioskiem aby podjęli w tej sprawie stosowną uchwałę intencyjną dotyczącą podjęcia działań związanych z relokacją stacji radarowej i tym samym podjęcia działań zmierzających do stwierdzenie nieważności wydanych ww decyzji.
Żeby było śmieszniej to o potrzebie takiego działania pisałam na tutejszym forum UM Ustka w dniu 11 maja 2013r. Gdyby wówczas Radni podjęli odpowiednie działania mając na celu bezpieczeństwo mieszkańców jak i strategiczne kierunki rozwojowe naszego miasta ? Urząd Morski nie uzyskałby pozwolenia na budowę stacji radarowej.

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » wtorek, 4 listopada 2014, 21:41

J Jędrzychowska pisze:Jako współorganizatorka protestu jestem zobowiązana przedstawić jak się przedstawia sprawa związana budową stacji radarowej otóż :

1. Główny inspektor nadzoru budowlanego prowadzi cały czas prowadzi doraźną kontrolę budowy w aspekcie zgodności z warunkami pozwolenia na budowę,
2. postępowanie w przedmiocie wstrzymania wykonania decyzji z dnia 06 listopada 2008 roku jest w toku postępowania - trwa oczekiwanie na rozprawę Sądu Administracyjne. ( jest to decyzja, która stanowi warunek wydania pozwolenia na budowę.

Istnieje szansa (duże prawdopodobieństwo) na stwierdzenie nieważności wydanych przez Urząd decyzji tj decyzji celu publicznego z dnia 06.11.2008r. oraz decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację stacji radarowej... z dnia 13 sierpnia 2010 roku. Wymaga to odpowiedniego wystąpienia do organów nadrzędnych zgodnie z KPA . Może to zrobić Burmistrz. Podstawą stwierdzenia nieważności ma być wykazanie , że powstały one z rażącym naruszeniem prawa. Nieważność z mocy prawa wydanych decyzji, które stały się podstawą rozpoczęcia budowy stacji radarowej skutkować będzie ?nieważnością budowy? co z kolei doprowadzi do relokacji tej stacji na teren poligonu w Lędowie
A teraz smutna refleksja odnośnie zachowania się i decyzyjności naszych Radnych.
Przy całej akceptacji sprzeciwu odnośnie budowy tej stacji, Radni tej kadencji a i poprzedniej nie zdecydowali się na przygotowanie i podjęcie odpowiedniej uchwały intencyjnej. Tylko 6 -ciu Radnych gotowych było podjąć taką uchwałę.
Tłumaczenie, że nie można działać pochopnie jest śmieszne.
Otóż 19 września odbył się publiczny protest przeciwko budowie stacji radarowej. Jakie znaczenie dla Radnych miał głos publiczny , jakie podjęli działania? - żadne działania po prostu cisza, poza tym że niektórzy fizycznie popierali ten protest.
Dlatego też w dniu 21.10 2014 roku wystąpiłam do Radnych z wnioskiem aby podjęli w tej sprawie stosowną uchwałę intencyjną dotyczącą podjęcia działań związanych z relokacją stacji radarowej i tym samym podjęcia działań zmierzających do stwierdzenie nieważności wydanych ww decyzji.
Żeby było śmieszniej to o potrzebie takiego działania pisałam na tutejszym forum UM Ustka w dniu 11 maja 2013r. Gdyby wówczas Radni podjęli odpowiednie działania mając na celu bezpieczeństwo mieszkańców jak i strategiczne kierunki rozwojowe naszego miasta ? Urząd Morski nie uzyskałby pozwolenia na budowę stacji radarowej.
Co nam po tej informacji skoro Urząd Morski ma to w nosie, wieża radarowa już stoi a lada chwila mają montować antenę radaru. Linia działania Urzędu Morskiego jest prosta jasna i przejrzysta - za wszelką cenę zrealizować w terminie inwestycję mimo wątpliwości prawnych, by nie stracić dotacji unijnej oraz tym samym postawić wszystkich przed faktem dokonanym, licząc na to, że żaden sąd nie podważy formalnej strony wielomilionowej inwestycji, która już została zrealizowana.

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Post autor: elveez » sobota, 22 listopada 2014, 10:28

DSC00218.JPG
Ale mi cos dzis cieplo w berecik :)
Obrazek

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » sobota, 22 listopada 2014, 10:42

Wydajcie mieszkańcom trochę broni odpowiedniego kalibru to szybko ten radar zleci a z nim parę bezrozumnych łbów w Ustce i w Gdyni.

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » sobota, 22 listopada 2014, 18:24

A. Zanim zapadana jakiekolwiek prawomocne decyzje - o ile w ogóle zapadną na Waszą modłę - minie dobrych kilka lat w kolejnych instancjach.
B. "Publiczny protest" - jest tu sporym nadużyciem dla skromnych wieców przedwyborczych zorganizowanych u nasady II molo. Zresztą poza tymi "publicznymi protestami" żaden z kandydatów tam protestujących nie zawarł takiego punktu w swoim programie.
C. Tymczasem UM Gdynia spokojnie ciągnie sobie linie teleinformatyczne w kierunku nowej stacji radarowej...

Ok. Teraz możecie sobie spokojnie po mnie poużywać... Swoją opinie wyraziłem i jest ona odmienna od waszej.. A, że na pewno nie zgodzimy się w jakimkolwiek miejscu, więc darujmy sobie kolejne deprecjonujące wpisy. Narka. :mrgreen:
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » sobota, 22 listopada 2014, 20:19

maj pisze:A. Zanim zapadana jakiekolwiek prawomocne decyzje - o ile w ogóle zapadną na Waszą modłę - minie dobrych kilka lat w kolejnych instancjach.
B. "Publiczny protest" - jest tu sporym nadużyciem dla skromnych wieców przedwyborczych zorganizowanych u nasady II molo. Zresztą poza tymi "publicznymi protestami" żaden z kandydatów tam protestujących nie zawarł takiego punktu w swoim programie.
C. Tymczasem UM Gdynia spokojnie ciągnie sobie linie teleinformatyczne w kierunku nowej stacji radarowej...

Ok. Teraz możecie sobie spokojnie po mnie poużywać... Swoją opinie wyraziłem i jest ona odmienna od waszej.. A, że na pewno nie zgodzimy się w jakimkolwiek miejscu, więc darujmy sobie kolejne deprecjonujące wpisy. Narka. :mrgreen:
Przedstawiłeś stan rzeczywisty, z czym tu się można nie zgadzać, co nie znaczy, że radar nie stoi tam gdzie absolutnie nie powinien stać.

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » niedziela, 23 listopada 2014, 12:54

Tymczasem UM Gdynia spokojnie ciągnie sobie linie teleinformatyczne w kierunku nowej stacji radarowej...
Te cztery kable w lesie to linia informatyczna?
Wyglada jak kable do siły...

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » niedziela, 23 listopada 2014, 13:58

Ciągnąć siłę z Gdyni?
Na kablach jest charakterystyka kończąca się na -NET 8) Pomarańczowy jest wyraźnie opisany Urząd Morski w Gdyni.
Na logikę nikt nie będzie fazy "z lasu ciągnął" do radaru.
Łączność bezprzewodowa jak najbardziej, ale alternatywna sieć musi być... bezpieczniejsza.
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » niedziela, 23 listopada 2014, 14:27

a logikę nikt nie będzie fazy "z lasu ciągnął" do radaru.
Myślałem,że do Orzechowa siłe kładą ;)

To z Gdyni ciagną sieć?
A co to Ustce nie ma?

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » niedziela, 23 listopada 2014, 15:20

Też mnie to trochę zastanawia. Ale skoro to taka strategiczna dla bezpieczeństwa inwestycja, to może i musi mieć autonomiczne okablowanie.

Tutaj jest kompendium wiedzy na temat:
http://wiki.dis2.waw.pl/MediaWiki/index.php?title=KSBM" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.cupt.gov.pl/?id=1522" onclick="window.open(this.href);return false;
Krajowy System Bezpieczeństwa Morskiego (KSBM) etap IIA

Beneficjent: Urząd Morski w Gdyni
Projekt indywidualny
Priorytet: VII - Transport przyjazny środowisku
Działanie: 7.2 - Rozwój transportu wodnego
Data zawarcia umowy: 20.12.2012 r.
Wartość całkowita projektu: 85 584 014 PLN
Wartość dofinansowania projektu z UE: 72 250 000 PLN

Inwestycja o wartości ponad 85 mln zł zlokalizowana jest wzdłuż wybrzeża w obszarach dwóch województw: pomorskiego i zachodniopomorskiego.

Projekt przewiduje zaprojektowanie i wybudowanie Pomorskiej Magistrali Teleinformatycznej w formie rurociągu z kablem światłowodowym na linii Gdynia-Świnoujście. W trakcie realizacji projektu przyłączony do sieci zostanie szereg punktów węzłowych zlokalizowanych na trasie projektowanej magistrali oraz wykonane zostaną przyłącza obiektów końcowych. Planowana infrastruktura zapewni możliwość transmisji danych oraz głosu do odległych lokalizacji.

Sprawną łączność i wymianę danych pomiędzy podmiotami korzystającymi z magistrali zapewni zintegrowany system komunikacji. Planuje się utworzenie Centrum Zarządzania które będzie zlokalizowane w Centrum Bezpieczeństwa Morskiego Urzędu Morskiego w Gdyni, sieć szkieletowa będzie wyposażona w niezbędne urządzenia pozwalające na zarządzanie i monitorowanie.

W rezultacie zintegrowany system komunikacji zapewni przede wszystkim sprawną łączność i wymianę danych pomiędzy podmiotami uczestniczącymi w Krajowym Systemie Bezpieczeństwa Morskiego. Ponadto jest to element systemu łączności na potrzeby:
? transmisji między lokalizacjami obsługującymi system łączności operacyjnej Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa;
? systemu zintegrowanej łączności cyfrowej przewodowej;
? krajowej sieci radiokomunikacji morskiej VHF.

Sieć zapewni także transmisję dla szeregu urządzeń wchodzących w skład projektu Krajowy System Bezpieczeństwa Morskiego (KSBM), Etap I, takich jak:
? sensory radarowe;
? system automatycznej identyfikacji statków AIS;
? system poprawek do systemu GPS - DGPS;
? sensory hydrometeorologiczne;
? systemy telewizji przemysłowej CCTV.

Projekt jest w pełni komplementarny z projektem Krajowy System Bezpieczeństwa Morskiego (KSBM) Etap I, który jest obecnie realizowany ze wsparciem unijnym. (Umowa na realizację przedsięwzięcia KSBM I została zawarta w 28.02.2011 r.)

Zasięg oddziaływania projektu obejmuje obszary morskie Rzeczypospolitej Polskiej (tj. morskie wody wewnętrzne, morze terytorialne, wyłączną strefę ekonomiczną) i porty morskie, w szczególności zaś podejścia do portów, redy i kotwicowiska oraz strefę brzegową.

ODPOWIEDZ