To już pewne - będziemy mieli + 2 radary!

Wypowiedz się na aktualne tematy związane z Ustką. Napisz co Ciebie drażni, irytuje i zachwyca. Podziel się z innymi swoimi spostrzeżeniami.

Moderator: DKS

Awatar użytkownika
elveez
Kontakt:

Re: To już pewne - będziemy mieli + 2 radary!

Post autor: elveez » środa, 26 listopada 2014, 15:01

Mimo prowadzonego postępowania w zeszłym tygodniu na wieży radaru zamontowano promieniujące ?ustrojstwo?.

Po proteście w dniu 19 września 2014 r., zostały wysłane pisma do najwyższych organów w państwie opisujące bezprawie dotyczące powstania radaru. Niestety cały ten koszmar zaczął się od decyzji lokalizacyjnej wydanej przez byłego Burmistrza Jana Olecha w 2008 r. zezwalającej na postawienie radaru niemalże w centrum uzdrowiska.

Prawda jest taka, że obecnie w Urzędzie Miejskim nikt nie jest w stanie udzielić informacji społeczeństwu na. jakim etapie administracyjnym jest cała sprawa. Nie wiadomo też jakiej ostatecznie mocy zamontowano antenę radaru. Nie wiadomo nic, o niczym się nie pisze, o niczym nie informuje się mieszkańców. TAKIEJ IGNORANCJI DŁUŻEJ BYĆ NIE MOŻE.

Niestety w Ustce mamy podwyższony stan promieniowania elektromagnetycznego w porównaniu do innych miast. W Raporcie o stanie środowiska w województwie pomorskim w 2012 r (wykonanego przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Gdańsku) stan promieniowania w Ustce wynosił już w 2012 roku 0,52 [V/m] i przewyższał średnią arytmetyczną dla miast o podobnej liczbie mieszkańców. Średnia ta wynosi 0,29 [V/m].

Dla przykładu w miastach o podobnej liczbie ludności (poniżej 50 tys.) poziom promieniowania wynosi: w Sopocie 0,31 [V/m], Jastarni 0,15 [V/m], Smołdzinie 0,18 [V/m] ? szczegóły tabela poniżej.

WAŻNE!
Badania natężenia w 2012 r. zostały przeprowadzone dla zakresu częstotliwości co najmniej od 3 MHz do 3000 MHz.
NATOMIAST 2 RADARY W USTCE (brzegowy i portowy) MAJĄ MIEĆ ZAKRES CZĘSTOTLIWOŚCI PRACY AŻ 9.375-9.410 MHz, czyli ponad 3-krotnie wyższy.

W związku z tym przeraża opinia niektórych, że skoro radar postawili w centrum plaży ? to nie może szkodzić. Otóż może ? tym bardziej, że inwestycja budowy radarów ma status inwestycji zawsze mogącej szkodliwie oddziaływać na środowisko.
1909353_394012137428203_4109416092635027675_o.jpg
Ciekawostki z regionu i nie tylko. Zapraszam na mój kanał. http://www.youtube.com/user/elveezultra/videos
Obrazek

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » środa, 26 listopada 2014, 18:01

Coś cytujesz podaj źródło :twisted:

Może na szali przeciwnej rzucę NORMY promieniowania elektromagnetycznego. Dla częstotliwości nowego radaru jest to 7 V/m
Tak gwoli sprawiedliwości danym przez Ciebie przedstawionym. "Ktoś" stwierdza, że w 2012 średnie natężenia pola w Ustce są "dużo" wyższe niż w porównywalnej wielkości miejscowościach. I nie ma pretensji do mnogości masztów tel. komórkowej, już działających radarów, ale za tą "średnią" obwinia radar, który jeszcze w 2012 roku nie stoi. Nie postuluje o ograniczenie ilości nadajników, wyłączenie działających radarów, tylko w radarze nowopowstającym widzi źródło całego tego zła, które zostało zmierzone 2 lata wcześniej.
Załączniki
wios.JPG
http://www.wios.bydgoszcz.pl/monitoring-pem/10-monitoring-srodowiska/monitoring-pem/46-dopuszczalne-poziomy
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » środa, 26 listopada 2014, 18:39

ylko w radarze nowopowstającym widzi źródło całego tego zła, które zostało zmierzone 2 lata wcześniej.
1000 razy będę powtarzał jak trzeba.Radar nie jest źródłem całego zła i nie jedynym , tylko ludzie , którzy chcą i stawiają go w tym a nie innym miejscu.
Ta lokalizacja szkodzi miastu.Każdy to wie tylko niektórzy (mający w tym jakiś interes) rżną jarząbka.
Te wszystkie tabele można sobie wsadzić tam gdzie słońce nie dochodzi.Ludzie wiedzą swoje.Jeden pali i żyje a inny umiera od tego szybko.To indywidualna sprawa poza dozą napromieniowania.
Gdyby ten odpowiedzialny palant , jak mu tam?Młotek? mieszkał w Ustce to jestem przekonany że radar stałby gdzie indziej.
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » środa, 26 listopada 2014, 18:59

Lokalizacja wisi mi, że klasykiem pojadę, jarząbkiem. Dla mnie może sobie stanąć nawet na miejscu choinki na Placu Wolności. Rozumiem Twoje stanowisko w kwestii lokalizacji. Ktoś taką decyzją podjął, przyklepał, teraz spijane jest piwo, którego nawarzył.

Wk.... irytuje mnie jednak nieuzasadnione nakręcanie spirali strachu. Coś jak kamienowanie cudzołożnicy, po którym wszyscy uczestniczący w kamienowaniu organizują orgię.

A potem jest lament, że społeczeństwo bezmyślne... Bez jakiejkolwiek odpowiedzialności za słowo karmieni jesteśmy bełkotem tworzonym na potrzeby danej sytuacji...
"Ruchy władzy są strasznie przewidywalne, traktują Polaków jak głupich ludzi" (J. Stuhr)
Projekt niezależny "Ustka! To logiczne" https://www.facebook.com/groups/2293914710838298/

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » środa, 26 listopada 2014, 20:28

Lokalizacja wisi mi, że klasykiem pojadę, jarząbkiem. Dla mnie może sobie stanąć nawet na miejscu choinki na Placu Wolności. Rozumiem Twoje stanowisko w kwestii lokalizacji. Ktoś taką decyzją podjął, przyklepał, teraz spijane jest piwo, którego nawarzył.
Jak ci wisi to po co ciągniesz temat?
Bagatelizując na różne sposoby szkodliwość promieniowania i lokalizacji jesteś poprostu za radarem i tyle.
Dlaczego?Tego nie wiem.
Anteny GSM też stawiają tam gdzie nie ma oporu , ktoś dostanie w łapę a napewno nie mieszka tam ten co o takiej lokalizacji decyduje.
"Bagatelizować, bagatelizować i jeszcze raz bagatelizować... złapią za rękę, mówić że nie wasza."

Awatar użytkownika
iw

Post autor: iw » środa, 26 listopada 2014, 20:33

Nowy radar jest elementem większej całości: http://www.umsl.gov.pl/aktualnosci/RemUst.pdf" onclick="window.open(this.href);return false; i zakładając,że podlega pod przepisy o trwałości projektu to wszelkie dyskusje o przeniesieniu/likwidacji są wyłącznie biciem piany. Odchodzący Burmistrz dokładnie wiedział czym to śmierdzi ale jak to bywa w Ustce zakładał, że do się oszukać propagandowo mieszkańców - pozorowany protest, jakieś tam pisma i uwierzą, że zrobił wszystko co było możliwe a tak naprawdę ta lokalizacja jest wyłącznie zasługą P. Olecha i jego ekipy. Piszę lokalizacja bo to, że stanąłby w Ustce jest poza dyskusją - za duża waga projektu, za duża kasa do wydania aby z tego powodu to zawiesić / zmienić.
Zakładam, że za kilka lat prawie wszyscy się do niego przyzwyczają i będą wspominać przy piwie te ciężkie boje.
Jak posiada się prawo do myślenia, tak również prawo do zdziwienia i pytania się...

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » czwartek, 27 listopada 2014, 07:00

Topilzin pisze: a napewno nie mieszka tam ten co o takiej lokalizacji decyduje.
To jest nieuniknione. Ktoś decydujący o posadowieniu nadajnika w Ustce mieszka sobie w jakimś "Pierdziszowie Wielkim" :wink: ...Z kolei takie "Pierdziszowo" ma kogoś, kto podejmuje decyzje o lokalizacji nadajników tamże... I tak dalej i tak dalej... Od e-smogu w obecnych czasach nie ma ucieczki.

Czy jestem za radarem? A i owszem. Czy w tym miejscu? Świetnie to ujął "iw"...

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » czwartek, 27 listopada 2014, 07:52

iw pisze:że do się oszukać propagandowo mieszkańców - pozorowany protest, jakieś tam pisma i uwierzą, że zrobił wszystko co było możliwe a tak naprawdę ta lokalizacja jest wyłącznie zasługą P. Olecha i jego ekipy.
I to jest proste, propagandowo to właśnie niektórzy ( nie wszyscy ) zostali wciągnięci w protest, który miał przykryć wcześniejsze decyzje lokalizacyjne. Dosyć sprawnie uczestniczylismy w wielu takich niepotrzebnych protestach, zamiast sprawnie rządzić, i tego sa konsekwencje. Radar stoi, ale gdyby tam był MPZP i mieszkańcy wyrazili wtedy swoja wole, to nikt nie moglby tam nic wstawic, na co mieszkancy by sie nie zgodzili. Widziałem już kilka zdjęc pamiątkowych i rodzinnych na fejsie z radarem w tle i " cholera" nikomu to nie przeszkadza ani szpeci. Więc, może by zając sie robotą, bo problemow w Ustce od licha, a szczególnie brak kasy.:)

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » czwartek, 27 listopada 2014, 07:59

Więc, może by zając sie robotą, bo problemow w Ustce od licha,
Problemy problemami ale RADAR nie może stac w tym miejscu!

Jak tego nie widzisz Włodzimierzu to ,,kup SE Pan bryle".

Ps.Witam wśród zwykłych zjadaczy chleba :)
Bagatelizując na różne sposoby szkodliwość promieniowania i lokalizacji jesteś poprostu za radarem i tyle.
Własnie.

Test na zmiane lokalizacji będzie testem na wiarygodność burmistrza Graczyka.
(Cos wspominał o minimum 5 latach....aby RADAR przenieść)
Oblukamy.
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » czwartek, 27 listopada 2014, 14:39

Mirek pisze:
Test na zmiane lokalizacji będzie testem na wiarygodność burmistrza Graczyka.
(Cos wspominał o minimum 5 latach....aby RADAR przenieść)
Oblukamy.
Chodzi o to, że inwestycja jest finansowana ze środków unijnych i obowiązuje 5 letni okres, gdy nie może zmienić przeznaczenia. W innym przypadku, ktoś musi ponieść koszty, w tym przypadku relokacji. Myślę, że gdyby w sprawie zrobic referendum, a pytaniem byłoby " czy jestes za tym, by relokowac radar, a koszty przedsiewzięcia obciążą budżet" to wynik wcale nie byłby oczywisty, jak sądzi celestyn. Myślę. że w gre wchodzą koszty rozbiórki, projektów, infrastruktury w innym miejscu i wykonania od nowego radaru, to byłoby to ok. 1,5-2 mln zł. A to mógłby być wkład własny do inwestycji unijnej o wartości nawet 10mln zł ( przy np. 85% dofinasowaniu). Co o tym sądzisz?

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » czwartek, 27 listopada 2014, 14:56

Włodzimierz Siudek pisze: Chodzi o to, że inwestycja jest finansowana ze środków unijnych i obowiązuje 5 letni okres, gdy nie może zmienić przeznaczenia.
Relokacja nie oznacza zmiany przeznaczenia tylko zmianę lokalizacji jak sama nazwa wskazuje.
Włodzimierz Siudek pisze:Myślę, że gdyby w sprawie zrobic referendum, a pytaniem byłoby " czy jestes za tym, by relokowac radar, a koszty przedsiewzięcia obciążą budżet" to wynik wcale nie byłby oczywisty, jak sądzi celestyn. Myślę. że w gre wchodzą koszty rozbiórki, projektów, infrastruktury w innym miejscu i wykonania od nowego radaru, to byłoby to ok. 1,5-2 mln zł. A to mógłby być wkład własny do inwestycji unijnej o wartości nawet 10mln zł ( przy np. 85% dofinasowaniu). Co o tym sądzisz?
Jak widać mieszkańcy nie podzielają "myśli" W. Siudka, czego dobitny wyraz dali podczas wyborów, zgodnie zresztą z m.in. moimi przewidywaniami. Tak więc może pora na solidną i uczciwą weryfikację i korektę własnych myśli, postaw i poglądów?
Nie ten jest mądrzejszy kto wyżej stoi i głośniej krzyczy
Piszę poprawnie po polsku

Włodzimierz Siudek

Post autor: Włodzimierz Siudek » czwartek, 27 listopada 2014, 18:30

celestyn pisze:Jak widać mieszkańcy nie podzielają "myśli" W. Siudka, czego dobitny wyraz dali podczas wyborów, zgodnie zresztą z m.in. moimi przewidywaniami. Tak więc może pora na solidną i uczciwą weryfikację i korektę własnych myśli, postaw i poglądów?
Może odniesiesz się do mojego stanowiska w sprawie referendum radarowego?:))

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » czwartek, 27 listopada 2014, 21:24

Włodzimierz Siudek pisze:Może odniesiesz się do mojego stanowiska w sprawie referendum radarowego?:))
Oczywiście, że mogę. Myślę, że błędne jest zakładanie z góry, że to miasto czyli mieszkańcy mieliby ponieść koszty relokacji. Z informacji i opinii fachowych, które uzyskała grupka mieszkańców zajmująca się bardziej dogłębnie tym tematem, to radar został postawiony z rażącym naruszeniem prawa, a możliwości prawne w kwestii radaru nie zostały jeszcze ze strony miasta wyczerpane. Po więcej informacji odsyłam np. do p. Jędrzychowskiej. Poza tym tak na czystą logikę, dlaczego to mieszkańcy mieliby płacić za urzędniczą głupotę, działania oraz decyzje naznaczone wadami prawnymi. I jeśli mieszkańcy mieliby mieć obiekcje w kwestii relokacji radaru, to tylko z tego powodu, że to nie oni powinni finansować tą operację.

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » czwartek, 27 listopada 2014, 22:10

Rażące naruszenie prawa , jak to ująłeś, jest póki co pobożnym życzeniem Pani Jędrzychowskiej i małej grupki ustczan... z naciskiem na "małej".

Będzie wynik prawomocny - będzie relokacja... A do tego momentu jeszcze dłuuuga droga. Graczyk trochę się zagalopował z tymi obiecankami odnośnie ponoszenia kosztów relokacji. Miasta raczej nie stać na takie fanaberie... i to w dodatku na nie swoim gruncie. Trzeba poczekać do wyroku... a tu minie ładnych lat kilka i - jak to iw ujął - wieża wrośnie w krajobraz i nikogo już nie będzie obchodzić.

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » czwartek, 27 listopada 2014, 22:21

maj pisze:Rażące naruszenie prawa , jak to ująłeś, jest póki co pobożnym życzeniem Pani Jędrzychowskiej i małej grupki ustczan... z naciskiem na "małej".
Z tego co słyszałem opinie fachowców są, jak się do tego ustosunkują odpowiednie organy to inna sprawa.
maj pisze:Graczyk trochę się zagalopował z tymi obiecankami odnośnie ponoszenia kosztów relokacji. Miasta raczej nie stać na takie fanaberie... i to w dodatku na nie swoim gruncie.
Zastanawiam się tak naprawdę nad podstawą prawną na jakiej miasto w ogóle mogłoby wydatkować środki na ten cel.

Awatar użytkownika
Mirek

Post autor: Mirek » piątek, 28 listopada 2014, 08:30

z naciskiem na "małej".
O wypraszam sobie......... :D
Damy rade.
Nie takie rzeczy ze szwagrem robliśmy.
"Bardzo też pożytecznie bywa najsamprzód zdzielić świadka, ledwo wejdzie, mocno kijem po głowie, od czego ten bardzo zdumiony bywa, a przeto i do kłamstwa nieskory."

Awatar użytkownika
Topilzin

Post autor: Topilzin » piątek, 28 listopada 2014, 15:00

Włodzimierz Siudek pisze:
celestyn pisze:Jak widać mieszkańcy nie podzielają "myśli" W. Siudka, czego dobitny wyraz dali podczas wyborów, zgodnie zresztą z m.in. moimi przewidywaniami. Tak więc może pora na solidną i uczciwą weryfikację i korektę własnych myśli, postaw i poglądów?
Może odniesiesz się do mojego stanowiska w sprawie referendum radarowego?:))
Przesiąkł za młodu ten były radny Siudek , oj przesiąkł. :roll:
Referendum by zrobił w stylu 3 razy tak:

1.Chcesz być piękny i młody?
2.Nie chesz być stary , brzydki i chory?
3.Czy chcesz kary finansowej lub aresztu dla urzędników ,Olecha i Siudka oraz innych odpowiedzialnych za radar w tym miejscu ?

Olech obniżył wartość zachodniej strony o kilka milionów.Głupota zdarza się w biznesie , nawet dość często.Z tą różnicą że biznesmen płaci sam za swoje błędy i uczy się a trep nie.Te miliony trzeba sciągnąć od nabywców nieruchomości po drugiej stronie a tereny warte grubą kasę.Dobry sprzedawca tak by nakręcił że te kilka milonów rozeszłyby się po kościach a i osobiście jeszcze by zwinął apanaże z tego tytułu.
Więc nie pieprzyć proszę o obciążeniech dla mieszkańców.Winnych jedynie tego że nie zapobiegli wyborowi ofermy.Wara od ich kieszeni tow.Siudek.Dobrowolna zrzutka natomiast jak najbardziej Włodek. :wink:
Ja wiem że jest moda na to aby zyski szły do prywatnego ,bogatego a straty do reszty społeczeństwa.Nie tędy droga jednak.
Jak napisał celestyn:Pieniądze z EU dotyczą inwestycji a nie lokalizacji.
Ktoś będzie musiał posprzątać burdel po Olechu i wierzę że zrobi to Graczyk.
Ostatnio zmieniony piątek, 28 listopada 2014, 15:05 przez Topilzin, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
celestyn

Post autor: celestyn » piątek, 28 listopada 2014, 15:04

Warto się zapoznać.
http://ustka24.info/beda-kolejne-protes ... im-porcie/" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
maj

Post autor: maj » piątek, 28 listopada 2014, 18:47

Aaaaa to juz wiem skąd elveez cytat wziął :wink:

J Jędrzychowska

Post autor: J Jędrzychowska » wtorek, 2 grudnia 2014, 13:18

Z pisma NIK ( do którego skierowaliśmy skargę) wynika, że jako osoby trzecie w sprawie postępowania administracyjnego dotyczącego lokalizacji stacji radarowej mamy ograniczone możliwości prawne (ale mamy!)

Wskazano nam Sądy administracyjne, które sprawują kontrolę działalności administracji publicznej pod względem zgodności z prawem wydanych przez te ograny decyzji.
Stwierdzono również , że cyt ?administracyjny tok postępowania administracyjnego w sprawie nie został wyczerpany a stroną postępowania jest Burmistrz Miasta Ustka?.

Dlatego też skierowano w październiku br pismo do Burmistrza oraz do Radnych Miasta Ustki za pośrednictwem Przewodniczącego o podjęcie działań zmierzających do stwierdzenia nieważności wydanych w 2008 roku oraz w 2010 roku decyzji które zostały wydane z rażącym naruszeniem prawa. Niestety jak wiemy Radni ( ubiegłej kadencji) nie podjęli żadnych prawnych działań.

Zwracam uwagę również, że Radni ( za wyjątkiem p. G.Koskiego) ?udawali? lub nie chcieli widzieć faktu , że mieszkańcy protestują przeciwko budowie stacji radarowej. Wystarczyło przecież podjąć uchwałę intencyjną obligującą Burmistrza do określonego działania. - tego nie zrobiono. (apel, stanowiska to nie są skuteczne działania w tej konkretnej sprawie)
Czy taki brak działania Radnych jest zgodny z treścią składanego ślubowania ??..., ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro jej gminy i jej mieszkańców?.
Jako jest odpowiedzialność karna funkcjonariuszy publicznych pełniących funkcje zaufania publicznego , że poprzez zaniechanie działania doprowadzają do powstania inwestycji mającej status prawny inwestycji zawsze mogącej szkodliwie oddziaływać na środowisko i tym samym stanowiącej zagrożenia bezpieczeństwu życia i zdrowia mieszkańców naszego miasta.

ODPOWIEDZ